Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Legend

Για ξανασκεφτείτε το...

Recommended Posts

Δεν υπάρχει δεν μπορώ, δεν προλαβαίνω, υπάρχει δεν θέλω.

Την ποδοσφαιρική ομάδα πιστευω ότι οι πιο πολλοί από εσάς δεν την έχετε δει πολύ σοβαρά.

Το ότι μαζεύεται μια ομάδα ανθρώπων για να παίξουν μπάλα, δεν το κάνουν αποκλειστικά και μόνο για αυτό! Υπάρχουν αρκετοί και σοβαρότεροι λόγοι!

To Club μας συμμετέχει επί 3 συναπτά έτη στα ποδοσφαιρικά τουρνουά που διοργανώνονται κατά καιρούς. Είναι πλήρως οργανωμένο και βέβαια στα γήπεδα που παρίσταται, αφενός είναι αρίστης ποιότητας, αφετέρου υπάρχει ιατρική κάλυψη για παν ενδεχόμενο. Βέβαια, εννοείται ότι έχουμε και εμφάνιση που τα ''σπάει'' :)

Όσοι από εσάς μπορούν και σας έχει μείνει ελεύθερος χρόνος, αλλά ακόμα και στα άτομα με full πρόγραμμα, το Audi Sport Club σας δίνει την ευκαιρία να αθληθείτε ομαδικά έτσι ώστε να μην γίνεται βαρετή η γυμναστική. Η φυσική κατάσταση του οδηγού διαδραματίζει έναν από τους σημαντικότερους ρόλους στην οδήγηση και όπως γίνεται αντιληπτό από όλους, ο σημερινός τρόπος ζωής δεν βοηθά καθόλου προς αυτό. Δεν είναι καλύτερο να οδηγείτε και να νιώθετε ότι μπορείτε να φτάσετε... Γερμανία?

Κατά τα άλλα, το ποδοσφαιρικό στερέωμα έχει και ΜΕΣΙ και ΙΜΠΡΑΪΜΟΒΙΤΣ και ΡΙΕΡΑ αλλά και ΣΙΣΕ. Δεν χρειάζεται να αποδείξετε από τις πρώτες φορές ειδικά, ότι τελικά ήταν κρίμα που δεν είστε εσείς στη θέση τους. Ακόμα και να ''περπατήσετε'' για 10 λεπτά στην αρχή, ο οργανισμός σας θα πάρει ''εμπρός'' και ο μεταβολισμός σας θα ξεκινήσει σιγά σιγά να κάνει τις απαραίτητες καύσεις. Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και δεδομένου ότι είναι δύσκολη, ο χρόνος θα σας κάνει να αντιληφθείτε και εσείς οι ίδιοι την διαφορά.

Παίζουμε πάντα βράδυ ή απόγευμα, δεν καιγόμαστε από τον ήλιο και το κόστος είναι περίπου στα 5 με 7 ευρώ. Νομίζω ότι αξίζει ο εαυτός σας με τα έξοδα ενός καφέ να τον έχετε σε καλή κατάσταση! με μόνο μια φορά την εβδομάδα!

Για ξανασκεφτείτε το παρακαλώ και δείξτε το ανάλογο ενδιαφέρον. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αποζημιωθείτε και με το παραπάνω ! :)

Edited by L3g3nd

Θα δηλώσω παρόν, αν και κρατάω μία μικρή "πισινή" επειδή ψάχνω δουλειά και πλέον τα νέα δεδομένα μπορεί να είναι πιο σφιχτά.Θα το κυνηγάω πάντως να έρχομαι.

Παρών λοιπόν. :smokeing:

ΥΓ: BTW, καταπληκτική ιδέα Παναγιώτη (αν και από όσο θυμάμαι όλο και κάτι παιζόταν και πέρισυ σε αυτό το στυλ/επίπεδο) :new_thumright: Άντε να ξεκουνηθούμε από τους καναπέδες! :sHa_thumbsup2:

Γιώργο (οι παλιοί ξέρουν) πριν από 7 χρόνια είχα ένα τροχαίο με μηχανή. Το αποτέλεσμα? Οι χιαστοί μου κρέμονται και στα 2 πόδια κομμένοι. Και τα 2 τα πλατώ μου είναι επίσης σπασμένα και ιδιαίτερα καταπονημένα. Ο δεξιός αστράγαλος είναι (κολημένα) κομμάτια. Με τα δεδομένα αυτά, κανονικά την μπαλίτσα έπρεπε να την βλέπω με το κυάλι. Και όμως ξεκίνησα πρίν απο 3 μήνες περίπου να παίζω 6Χ6. Στην αρχή έπαιζα τέρμα, τώρα παίζω 10 λεπτάκια μέσα, δεν ζορίζω τον εαυτό μου και εννοείται ότι δεν με νοιάζει (ιδαίτερα) αν χάσει η ομάδα μου με 18-0. Δεν βάζω τα πόδια μου στη φωτιά, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε, κάνω μια εξήγηση στην αντίπαλη ομάδα (άσχετα αν τωρα είμαστε όλοι μια παρέα και ξέρουν την περιπτωσή μου) αντιλαμβάνονται (εννοείται) την ιδιαιτερότητά μου και κάπου εκει τελειώνει η ιστορία! Κανένας τραυματισμός, καμια δύσκολη κατάσταση και όλα πλέον πηγαίνουν προς το καλύτερο! Ναι, έχω δει διαφορά!

Τόσο απλά!

κι εγω,ενα μαυρισμενο ματι,ενα διαστρεμμα που με αφησε εκτος δουλειας για 15 μερες και μια καλη θλαση στο κουντουπιε......

να μου λειπει γιατι η δουλεια μου ειναι σημαντικοτερη.... :sHa_thumbsup2:

κι εγω,ενα μαυρισμενο ματι,ενα διαστρεμμα που με αφησε εκτος δουλειας για 15 μερες και μια καλη θλαση στο κουντουπιε......

Βρε τόΥο, εγώ δεν δουλεύω? ή προσπαθώ να πείσω τον κόσμο να κάνει κάτι που θα του προξενήσει σίγουρα κακό? Σε ποιον από εμάς δεν είναι σημαντικότερη η δουλεια απο το παιχνίδι - αθλητική δραστηριότητα? Το θέμα της φυσικής κατάστασης που θίγω, δεν είναι θέμα? Το ότι προσπαθώ να ευαισθητοποιήσω κάποια άτομα να ασχοληθούν με αυτό και τους προτείνω μια δίοδο έτσι ώστε να το κάνουν είναι κακό? Απευθύνομαι σε μεγάλα άτομα που ξέρουν πολύ καλά το πλαίσιο αυτής της δραστηριότητας, όπως επίσης γνωρίζουν και τους κυνδύνους που προκύπτουν από αυτό. Το μόνο που ''φωτογράφησα'' αν θες, είναι η πραγματική εικόνα που συμβαίνει στα γήπεδα, δεν πάμε να παίξουμε στην αλάνα με χώματα και πέτρες στην μέση του πουθενα χωρίς να είναι κανείς σχετικός δίπλα μας να μας βοηθήσει αν χρειαστεί! Άλλωστε ΔΕΝ υποχρέωσα κανέναν στο να ξεκινήσει και να έρθει, αυτό που είπα είναι να αναθεωρήσουν κάποια πράγματα...τόσο απλα!

Εγω παλι προτιμω να παιζω μπαλα, παρα να δουλευω...:hehe:

Υ.Γ. Κι αν εχω σακατεμενα ποδια - 2 χιαστοι - 1 πλαγιος - 1 μηνισκος...αυτα τα λιγα Ααααα!!! και το πιο βασικο, Δαρας χειρουργος):sSa_worried3:

Προσωπική εμπειρία που ίσως να μην έχει και τόσο σχέση με την προσπάθεια που θέλουν να κανουν τα παιδιά που θα συμμετέχουν.

Αν αποκτήσεις ρυθμό δεν θα υπάρχουν τραυματισμοί,αν όμως παίζεις μπάλα μια φορά στο 3μηνο,τότε θέλει προσοχή.

Καλά σε λέω εγω γκρινιάρη...:biggrinthumb:

gym_food.gifgym_bike.gifΠωπω!! Κομμάτια είμαι!!! (Για όσους δεν μ'εχουν δει)

Και εγω παιδες εχω γινει κομματια απο την πολυ μπαλα :haha4: :haha4:

Αλλα συνεχιζω και παιζω καθε εβδομαδα κανονικα με φιλους.

Ευτυχως δεν εχω παθει κατι σοβαρο εδω και 27 χρονια που παιζω ποδοσφαιρο

ερασιτεχνικα.

Αμα ηταν ολοι να φοβομαστε ΟΤΙ μπορει να χτυπησουμε δεν θα ασχολιοταν ΚΑΝΕΝΑΣ με

τον αθλητισμο.

Μην αποθαρυνουμε μετα τα γραφομενα μας καποιους που θελουν να παιζουν εστω και λιγο

μπαλιτσα μια φορα την εβδομαδα.Δεν ειναι κακο ο αθλητισμος.

Τραυματισμους μπορουμε να παθουμε ΚΑΙ στον χωρο εργασια μας ανα πασα στιγμη.

Υ.Γ. Συντομα θα υπαρχει ενημερωση σχετικα με το ποτε θα ξεκινησει το πρωταθλημα

και που θα γινει.

Θα ηθελα να ενημερωσω τα μελη του κλαμπ οτι το τουρνουα ποδοσφαιρου των κλαμπ αυτοκινητων ξεκιναει κατα πασα πιθανοτητα στις 2-3 Οκτωβριου 2010.

Παρακαλω οσα μελη θελουν πραγματικα να βοηθησουν σε αυτη την προσπαθεια να το γραψουν εδω η να μου στειλουν ενα π.μ.

Τελικη ημερομηνια εναρξης των αγωνων θα ανακοινωθει την επομενη Πεμπτη.

Το τουρνουα απο φετος θα διεξαγεται στο Kifissosclub.

Περισσοτερα για τις εγκαταστασεις δειτε εδω http://www.kifissosclub.gr/

Edited by petros7