Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×

Recommended Posts

Γνωστός μου, προγραμματιστής, μου είπε ότι η πλατφόρμα των android μέχρι την τελευταία έκδοση (που βγήκε το S4) δεν υποστήριζε στην ουσία 4 πυρήνες επεξεργασίας, παρότι το κινητό είχε 4πύρηνο επεξεργαστή. Αυτό έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το να ενεργοποιείς ένα πυρηνικό εργοστάσιο για να ανάψεις τη λάμπα του σπιτιού σου.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.... Το αναφέρω μπας και το ξεδιαλύνουν οι "γνώστες" του είδους. :)

Γιωργο αυτο που σου ειπε, ισχυει για το 8πυρηνο οπου πραγματικα απ'οτι λενε δεν εχει μεγαλη διαφορα με το 4πυρηνο αλλα ουτως ή αλλως δεν κυκλοφορησε Ελλαδα... αλλα μην σε παραξενευει αυτο, ακομα και μετα απο τοσα χρονια με 4πυρηνους επεξεργαστες σε PC, ειναι μετρημενα στα δαχτυλα τα παιχνιδια που χρησιμοποιουν και τους 4 πυρηνες ενω το 99,9% χρησιμοποιουν τους 2 πυρηνες...

Να μπώ σφήνα στο topic ως ειρηνευτική δύναμη μιας και σήμερα αποχωρίστηκα το αγαπημένο μου λευκό iphone 4 που με συντρόφεψε τα τελευταία 2.5 χρόνια για το παρακάτω...

Nokia_Lumia_1020_White.jpg

H ναυαρχίδα της Nokia,το κύκνειο άσμα πριν την εξαγορά της από τη microsoft με τη κάμερα τέρας των 41mp από την zeiss .Kαι μιας και κατά βάθος γνωρίζω ότι όλοι μας είμαστε φανατικοί νοκιάκηδες η παρακάτω περιγραφή απο το gms arena δίνει τους λόγους για τους οποίους αγόρασα τη συγκεκριμένη συσκευή.

''The Lumia 1020 is and will be probably remembered as Nokia's crown jewel. It is a great exit for once a legendary company that believe it or not, has been the same since its beginning. Most of the users out there consider the Windows Phone OS as its major flaw, while they shouldn't. The Lumia 1020 is a solid phone, with great hardware, amazing innovative camera technology and powerful messenger and office skills. It's a true Nokia destined to become a legend when it's probably too late. And that's why Lumia 1020 will be always The One That Got Away.

Better yet, it's Nokia that has delivered one last time. It's not the fact that they may never do it again that makes the Luma 1020 special. And it's definitely not why we're heaping praise on the phone. On their way out, Nokia are looking back at a lifetime of achievement. One last view from the top.''

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020-review-989p13.php

Edited by Kavouras
χρώμα γραμματοσειράς

Μόλις το γεμίσεις θα καταλάβεις με τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς, θα καταλάβεις αν άξιζε τα λεφτά του ή όχι.

Φαίνεται να έχει δυνατά specs. Το θέμα είναι κατά πόσο μπορεί να τα χρησιμοποιήσει.

Το μόνο που "ζηλεύω" είναι τα 41ΜΡ της κάμερας, το οποίο σημαίνει πως μπορείς να κάνεις τεράστιο ζουμ μέσα στις φωτογραφίες χωρίς να χαλάει (η φωτογραφία - να pixel-ιάζει που λένε οι computer fans :P ).

• Like 1

Για να ανέβουμε λίγο :sHa_hehe:

«Ποτέ δεν είδα κοπελιά πιο όμορφη και sexy. Να περπατά και να λυγά σαν τ' iphone το 6»

• Like 1

Για να ανέβουμε λίγο :sHa_hehe:

«Ποτέ δεν είδα κοπελιά πιο όμορφη και sexy. Να περπατά και να λυγά σαν τ' iphone το 6»

iphone 6 plus g flex λεγεται!! Χαχαχα!

Η μπαταρία του 5s ειναι μακραν καλύτερη του s4..Το s4 ούτε 1 μέρα ενώ το 5s μπορεί και 1,5 μέρα άνετα!

Η κατανάλωση ή αν θέλεις καλύτερα η διάρκεια της μπαταρίας δεν έχει να κάνει απλά με την μπαταρία.Το ότι

τα Android κινητά ή αυτοί που τα έχουν στηρίζουν στο ότι είναι καλύτερα μιας και είναι καλύτερα τα χαρακτηριστικά

τους,σε επιδόσεις πάντα,απο την άλλη όμως τα καλύτερα χαρακτηριστικά σημαίνουν και μεγαλύτερη κατανάλωση.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις iOS με Android,είναι 2 τελείως διαφορετικά λειτουργικά.Για να καταλάβεις την διαφορά,

αν έβαζες iOS σε Android συσκευή θα είχες ακόμη γρηγορότερα αποτελέσματα.Για πιο λόγο η Apple έχει ακόμη 2πύρινο

επεξεργαστή το έχεις σκεφτεί; Για οικονομικούς λόγους; Δεν νομίζω προσωπικά.Το iOS σαν λειτουργικό έχει μικρότερες

απαιτήσεις,πράγμα που σημαίνει μικρότερη υπολογιστική ισχύ,αντίστοιχα μικρότερη κατανάλωση.Υπάρχουν πράγματα

που πληρώνεις σε ένα iPhone χωρίς να το γνωρίζεις...

Χωρίς να το έχω δει,κάνε μια έρευνα ενός Snapdragon 801 και ενός Α8 επεξεργαστή και δες καταναλώσεις,είμαι σχεδόν

σίγουρος ότι ο Snapdragon έχει την διπλάσια αν όχι 1.5 φορά πάνω κατανάλωση σε σχέση με έναν Apple A8.

Υ.Γ. 3 χρόναι χρήστης iPhone και πλέον Android.Δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε iPhone,ακόμη και με το 6ρι.Πλέον έχω

παραγγείλει το OnePlus One 64GB και είμαι υπερ χαρούμενος,μετά απο το LG G2 που έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

• Like 1

Θέλω να ευχαριστήσω τον Sky που με έβαλε στην "οικογένεια" iPhone...

Είναι σαν κι αυτό που λέμε "τι έχανα τόσο καιρό"

• Like 1

Γέρασες και εσύ Ντίνο... :sFun_oldguy:

...έτσι για να έρθουμε και σε "φιλική" αντιπαράθεση,με την σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω τον Γιώργο

που με έβαλε στην "οικογένεια" του Android.(Πρόσεξε,όχι Samsung,αλλά android).

Θέλω να ευχαριστήσω τον Sky που με έβαλε στην "οικογένεια" iPhone...

Είναι σαν κι αυτό που λέμε "τι έχανα τόσο καιρό"

Το 6αρι ειναι "μαματο"!

Αν δεν ειχα αγοράσει πριν 5 μηνες το 5s, το ειχα "χτυπήσει" ανετα!!!

Sent with smoke signals

• Like 1

Το 6αρι ειναι "μαματο"!

Sent with smoke signals

Εσύ ειδικά,περίμενα να είσαι Androidάκιας. :sFi_dualpistols:

• Like 1

Το 6αρι ειναι "μαματο"!

Sent with smoke signals

Δεν ειναι θεμα 5 - 6, αλλα φιλοσοφιας γενικα

• Like 1

Εσύ ειδικά,περίμενα να είσαι Androidάκιας. :sFi_dualpistols:

Ας....γράψω την απολογία μου :P :

πέρασα από android (samsung S4), αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος.

Εκτός της φιλοσοφίας (όλα συγχρονισμένα, σχεδιασμένο για "χαζούς" κτλ), προσωπικά αυτά που με ενόχλησαν περισσότερο ήταν ότι:

1) μία εφαρμογή ΠΡΕΠΕΙ να έχει πρόσβαση όπου αυτή θέλει και είσαι υποχρεωμένος να το αποδεχτείς για να δουλέψει (αλλιώς δεν εγκαθίσταται κάν).

Δεν καταλαβαίνω δηλαδή γιατί πρέπει να έχει πρόσβαση στις κλήσεις, στις επαφές μου και στο GPS (πχ) η εφαρμογή που μετράει την υγεία της μπαταρίας,

2) η διάρκεια της μπαταρίας. Καλύτερη από το iphone 4 που είχα, χειρότερη από το iphone 5s (το οποίο μου κρατάει 1 μέρα με το ζόρι στο iphone 5s, έτσι? - όλα ανοιχτά)

3) το μέγεθος, αν και ίσως απλά λόγω μετάβασης από το compact iphone 4, δεν ήμουν "ετοιμος" για ένα τόσο μεγάλο κινητό.

4) η τιμή που πήρα το samsung (739€) και μετά από 3 μήνες μόλις είχε πάει στα 500€. Δε νιώθεις μλκας?

5) στον έντονο ήλιο το καλοκαίρι, ακόμα και με τέρμα τη φωτεινότητα, δεν έβλεπα πολύ καλά στην οθόνη, όταν και στο iphone 4 και στο iphone 5s, δεν αντιμετώπισα ποτέ αυτό το πρόβλημα ακόμα και στην παραλία στις 12 το μεσημέρι, φορώντας γυαλιά ηλίου!!

Από τα θετικά που είχε κατ'εμέ στο S4 ήταν η κάμερα (12 ΜΡ αν θυμάμαι καλά), όταν το iphone που είχα ήταν 5mp και το 5s έχει "μόλις" 8mp. Και γενικά όλα τα android 

Ζεις όμως και χωρίς καλή κάμερα στο κινητό.

Μπορεί για τα παραπάνω να φταίει και η χρήση που κάνω στο κινητό. Δεν αντιλέγω και όντως μπορεί να φταίω εγώ γι' αυτό.

Απλά η apple έχει βγάλει μέχρι στιγμής μοντέλα που είναι πιο κοντά στις δικές μου ανάγκες. :)

• Like 1

Αυτό με τη κάμερα και τα mpxls δεν ισχυει σε οτι αφορά την σύγκριση. Όπως επίσης και η αναφορά στα 8 πυρηνα ...

Για μένα βασική διαφορά είναι το βάθος χρόνου .

Αυτό με τη κάμερα και τα mpxls δεν ισχυει σε οτι αφορά την σύγκριση. Όπως επίσης και η αναφορά στα 8 πυρηνα ...

Για μένα βασική διαφορά είναι το βάθος χρόνου .

Από προσωπική εμπειρία Ντίνο, σου λέω ότι οι φωτογραφίες του samsung ήταν πιο καθαρές.

Τώρα για τα 8πύρηνα κτλ, εμένα δε με συγκινούν. Το τελικό αποτέλεσμα (όσο αναφορά την ταχύτητα) είναι που μετράει. :)

Ας....γράψω την απολογία μου :P :

πέρασα από android (samsung S4), αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος.

Εκτός της φιλοσοφίας (όλα συγχρονισμένα, σχεδιασμένο για "χαζούς" κτλ), προσωπικά αυτά που με ενόχλησαν περισσότερο ήταν ότι:

1) μία εφαρμογή ΠΡΕΠΕΙ να έχει πρόσβαση όπου αυτή θέλει και είσαι υποχρεωμένος να το αποδεχτείς για να δουλέψει (αλλιώς δεν εγκαθίσταται κάν).

Δεν καταλαβαίνω δηλαδή γιατί πρέπει να έχει πρόσβαση στις κλήσεις, στις επαφές μου και στο GPS (πχ) η εφαρμογή που μετράει την υγεία της μπαταρίας,

2) η διάρκεια της μπαταρίας. Καλύτερη από το iphone 4 που είχα, χειρότερη από το iphone 5s (το οποίο μου κρατάει 1 μέρα με το ζόρι στο iphone 5s, έτσι? - όλα ανοιχτά)

3) το μέγεθος, αν και ίσως απλά λόγω μετάβασης από το compact iphone 4, δεν ήμουν "ετοιμος" για ένα τόσο μεγάλο κινητό.

4) η τιμή που πήρα το samsung (739€) και μετά από 3 μήνες μόλις είχε πάει στα 500€. Δε νιώθεις μλκας?

5) στον έντονο ήλιο το καλοκαίρι, ακόμα και με τέρμα τη φωτεινότητα, δεν έβλεπα πολύ καλά στην οθόνη, όταν και στο iphone 4 και στο iphone 5s, δεν αντιμετώπισα ποτέ αυτό το πρόβλημα ακόμα και στην παραλία στις 12 το μεσημέρι, φορώντας γυαλιά ηλίου!!

Από τα θετικά που είχε κατ'εμέ στο S4 ήταν η κάμερα (12 ΜΡ αν θυμάμαι καλά), όταν το iphone που είχα ήταν 5mp και το 5s έχει "μόλις" 8mp. Και γενικά όλα τα android 

Ζεις όμως και χωρίς καλή κάμερα στο κινητό.

Μπορεί για τα παραπάνω να φταίει και η χρήση που κάνω στο κινητό. Δεν αντιλέγω και όντως μπορεί να φταίω εγώ γι' αυτό.

Απλά η apple έχει βγάλει μέχρι στιγμής μοντέλα που είναι πιο κοντά στις δικές μου ανάγκες. :)

Γιωργάρα θέλω να σου απαντήσω σύμφωνα με την εμπειρία μου μιας και αρκετά Gadgetάκιας.

1) Στο android σε ρωτάει,στο iOS απλά αποδέχεσαι στην αρχή για όλα.

2) Η διάρκεια μπαταρίας σε γενικές γραμμές στα iPhone είναι κλάσης ανώτερη απο όλα τα Smartphones.

3) Όσον αφορά το μέγεθος,αργά ή γρήγορα όλοι θα καταλάβουν ότι ένα κινητό με μέγεθος το iPhone4 δεν

μπορεί να είναι λειτουργικό ως Smartphone.

4) Η τιμή μεταπώλησης είτε ακόμα και αγοράς καινούργιου στα Smartphones γενικότερα πέφτει κατακόρυφα,εδώ

έρχεται και η ποιότητα κατασκευής των iPhone που είναι ένα σκαλοπάτι πιο πάνω,κρατώντας την τιμη τους

καλύτερα απο ότι όλα τα υπόλοιπα.

Εδώ έρχομαι να συμπληρώσω εγώ,για τους περισσότερους που μιλούν για "χαρακτηριστικά" και "επιδόσεις".Δεν

μπορείς να συγκρίνεις χαρακτηριστικά ανάμεσα σε iPhone και οποιοδήποτε άλλο android τηλέφωνο απλά με

τα νούμερα.(Αυτό είναι 4πύρηνο,αυτό 8πύρηνο στα 2GHz/3-4-5 κλπ).Για να συγκρίνεις  επιδόσεις ανάμεσα σε

ένα iPhone και ένα αντίστοιχο android smartphone πρέπει και οι 2 συσκευές να έχουν το ίδιο λειτουργικό,πράγμα

που καθιστά την σύγκριση αδύνατη.

Εκεί είναι και ένα "παιχνίδι" αν θέλετε που κερδίζει αρκετά η Apple,που με ένα αρκετά πιο ελαφρύ και "έξυπνο"

λειτουργικό,χρησιμοποιώντας πολύ κατώτερα χαρακτηριστικά,έχει τις ίδιες επιδόσεις με ένα android με πολύ

καλύτερα χαρακτηριστικά.Εδώ μαζί έρχεται πακέτο και η αυτονομία της μπαταρίας βέβαια.Όταν αντί για έναν 4πύρηνο

επεξεργαστή,χρησιμοποιεί 2πύρηνο με ένα καλύτερο multitasking λόγω λειτουργικού,αυξάνεται και η αυτονομία

της μπαταρίας.Άλλη κατανάλωση έχει ένας 8πύρηνος,άλλη ένας 4πύρηνος κ.ο.κ.Αυτός είναι και ένας λόγος που η 

Apple χρησιμοποιεί ακόμα 2πύρηνο επεξεργαστή στο iPhone 6.

Έχω δει ατελείωτα Reviews ανάμεσα σε τέτοια τηλέφωνο με κύρια σύγκριση το iPhone με άλλα αντίστοιχα καλά

android smartphones.Η απάντηση είναι πραγματικά πολύ απλή.

1) Θέλεις καλή αυτονομία,απλό και φιλικό για τον χρήστη περιβάλλον; Παίρνεις iPhone.

2) Θέλεις τρελές επιδόσεις και ένα αρκετά πιο πολύπλοκο σύστημα; Παίρνεις android.

Αυτή είναι γενικότερα και η άποψη μου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα πλέον.

Edited by ChRiS82
  • Like 2

Γιωργάρα θέλω να σου απαντήσω σύμφωνα με την εμπειρία μου μιας και αρκετά Gadgetάκιας.

1) Στο android σε ρωτάει,στο iOS απλά αποδέχεσαι στην αρχή για όλα.

2) Η διάρκεια μπαταρίας σε γενικές γραμμές στα iPhone είναι κλάσης ανώτερη απο όλα τα Smartphones.

3) Όσον αφορά το μέγεθος,αργά ή γρήγορα όλοι θα καταλάβουν ότι ένα κινητό με μέγεθος το iPhone4 δεν

μπορεί να είναι λειτουργικό ως Smartphone.

4) Η τιμή μεταπώλησης είτε ακόμα και αγοράς καινούργιου στα Smartphones γενικότερα πέφτει κατακόρυφα,εδώ

έρχεται και η ποιότητα κατασκευής των iPhone που είναι ένα σκαλοπάτι πιο πάνω,κρατώντας την τιμη τους

καλύτερα απο ότι όλα τα υπόλοιπα.

Εδώ έρχομαι να συμπληρώσω εγώ,για τους περισσότερους που μιλούν για "χαρακτηριστικά" και "επιδόσεις".Δεν

μπορείς να συγκρίνεις χαρακτηριστικά ανάμεσα σε iPhone και οποιοδήποτε άλλο android τηλέφωνο απλά με

τα νούμερα.(Αυτό είναι 4πύρηνο,αυτό 8πύρηνο στα 2GHz/3-4-5 κλπ).Για να συγκρίνεις  επιδόσεις ανάμεσα σε

ένα iPhone και ένα αντίστοιχο android smartphone πρέπει και οι 2 συσκευές να έχουν το ίδιο λειτουργικό,πράγμα

που καθιστά την σύγκριση αδύνατη.

Εκεί είναι και ένα "παιχνίδι" αν θέλετε που κερδίζει αρκετά η Apple,που με ένα αρκετά πιο ελαφρύ και απαιτητικό

λειτουργικό,χρησιμοποιώντας πολύ κατώτερα χαρακτηριστικά,έχει τις ίδιες επιδόσεις με ένα android με πολύ

καλύτερα χαρακτηριστικά.Εδώ μαζί έρχεται πακέτο και η αυτονομία της μπαταρίας βέβαια.Όταν αντί για έναν 4πύρηνο

επεξεργαστή,χρησιμοποιεί 2πύρηνο με ένα καλύτερο multitasking λόγω λειτουργικού,αυξάνεται και η αυτονομία

της μπαταρίας.Άλλη κατανάλωση έχει ένας 8πύρηνος,άλλη ένας 4πύρηνος κ.ο.κ.Αυτός είναι και ένας λόγος που η 

Apple χρησιμοποιεί ακόμα 2πύρηνο επεξεργαστή στο iPhone 6.

Έχω δει ατελείωτα Reviews ανάμεσα σε τέτοια τηλέφωνο με κύρια σύγκριση το iPhone με άλλα αντίστοιχα καλά

android smartphones.Η απάντηση είναι πραγματικά πολύ απλή.

1) Θέλεις καλή αυτονομία,απλό και φιλικό για τον χρήστη περιβάλλον; Παίρνεις iPhone.

2) Θέλεις τρελές επιδόσεις και ένα αρκετά πιο πολύπλοκο σύστημα; Παίρνεις android.

Αυτή είναι γενικότερα και η άποψη μου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα πλέον.

multitasking το ios?   Ti ειναι αυτο?? :sHa_hehe:

απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με smartphones (i phone 4s , htc one , lg g2 ...και εχοντας παρει προσφατα στη γυναικα μου το s5),  ενα εχω να πω: μακραν το καλυτερο συνολικα το lg...απιστευτο κινητο με καταπληκτικη οθονη ,πιο γρηγορο απο ολα χωρις ιχνος lag και μπαταρια που κραταει παντα 2 μερες +(με wifi,δεδομενα ανοικτα)....πηρα και το 32giga οποτε και απο μνημη μου φτανει κ περισσευει.Μοναδικο του μειονεκτημα οι φωτογραφιες που τις θεωρω μετριες για 13MP  και ειδικα το βραδυ εχει μεγαλο θεμα στην εστιαση..εκει υπερτερουσε πολυ το htc.

Το συγκρινω αυτες τις μερες συνεχεια με το s5 της γυναικας μου και υπερτερει παντου,εκτος απο τις φωτο(που ειναι και το δυνατο σημειο του s5)kai  το ηχειο οπου του s5 ειναι πιο δυνατο,κατα τ αλλα οταν πιανω το s5 μου φαινεται αργο σε σημειο να εκνευριζομαι κ να πιανω παλι το lg..(το lg εχει ακομα 4.4.2)

Επισης εχει και fm ραδιο που για μενα ειναι απο τα απαραιτητα, αληθεια γτ οι αλλοι το εχουν καταργησει?

multitasking το ios? Ti ειναι αυτο?? :sHa_hehe:

απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με smartphones (i phone 4s , htc one , lg g2 ...και εχοντας παρει προσφατα στη γυναικα μου το s5), ενα εχω να πω: μακραν το καλυτερο συνολικα το lg...απιστευτο κινητο με καταπληκτικη οθονη ,πιο γρηγορο απο ολα χωρις ιχνος lag και μπαταρια που κραταει παντα 2 μερες +(με wifi,δεδομενα ανοικτα)....πηρα και το 32giga οποτε και απο μνημη μου φτανει κ περισσευει.Μοναδικο του μειονεκτημα οι φωτογραφιες που τις θεωρω μετριες για 13MP και ειδικα το βραδυ εχει μεγαλο θεμα στην εστιαση..εκει υπερτερουσε πολυ το htc.

Το συγκρινω αυτες τις μερες συνεχεια με το s5 της γυναικας μου και υπερτερει παντου,εκτος απο τις φωτο(που ειναι και το δυνατο σημειο του s5)kai το ηχειο οπου του s5 ειναι πιο δυνατο,κατα τ αλλα οταν πιανω το s5 μου φαινεται αργο σε σημειο να εκνευριζομαι κ να πιανω παλι το lg..(το lg εχει ακομα 4.4.2)

Επισης εχει και fm ραδιο που για μενα ειναι απο τα απαραιτητα, αληθεια γτ οι αλλοι το εχουν καταργησει?

Ποιο lg λες;

Sent with smoke signals

multitasking το ios?   Ti ειναι αυτο?? :sHa_hehe:

απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με smartphones (i phone 4s , htc one , lg g2 ...και εχοντας παρει προσφατα στη γυναικα μου το s5),  ενα εχω να πω: μακραν το καλυτερο συνολικα το lg...απιστευτο κινητο με καταπληκτικη οθονη ,πιο γρηγορο απο ολα χωρις ιχνος lag και μπαταρια που κραταει παντα 2 μερες +(με wifi,δεδομενα ανοικτα)....πηρα και το 32giga οποτε και απο μνημη μου φτανει κ περισσευει.Μοναδικο του μειονεκτημα οι φωτογραφιες που τις θεωρω μετριες για 13MP  και ειδικα το βραδυ εχει μεγαλο θεμα στην εστιαση..εκει υπερτερουσε πολυ το htc.

Το συγκρινω αυτες τις μερες συνεχεια με το s5 της γυναικας μου και υπερτερει παντου,εκτος απο τις φωτο(που ειναι και το δυνατο σημειο του s5)kai  το ηχειο οπου του s5 ειναι πιο δυνατο,κατα τ αλλα οταν πιανω το s5 μου φαινεται αργο σε σημειο να εκνευριζομαι κ να πιανω παλι το lg..(το lg εχει ακομα 4.4.2)

https://support.apple.com/en-us/HT202070

Ποιο lg λες;

Sent with smoke signals

LG G2.Κατα μακράν ένα απο τα καλύτερα Value for Money Smartophone Γιώργο.Πέρασε απο τα χέρια μου στην τιμή των 300€ και πραγματικά

δεν είχε να ζηλέψει τίποτα απο άλλα της ίδια κατηγορίας αλλά στα διπλάσια λεφτά.

https://support.apple.com/en-us/HT202070

LG G2.Κατα μακράν ένα απο τα καλύτερα Value for Money Smartophone Γιώργο.Πέρασε απο τα χέρια μου στην τιμή των 300€ και πραγματικά

δεν είχε να ζηλέψει τίποτα απο άλλα της ίδια κατηγορίας αλλά στα διπλάσια λεφτά.

....ναι Chris ,ξερω τι ειναι ....απλα των android το multitasking ειναι πολυ καλυτερο....τα ios σου κοβουν για πλακα τις εφαρμογες για να ελευθερωνουν την μικροτερη ram που εχουν.

ΔΕΝ ειμαι ειδικος παντως παιδια, ετσι? την γνωμη μου σαν χρηστης λεω απλα

• Like 2

Η Apple έχει και βιταμίνη C.

:flag_of_truce:

• Like 2

και εγώ έχω μεταπηδήσει από τον 10/14 και μετά από 3 χρόνια με iPhone 4s σε android και συγκεκριμένα one Μ8.
είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά ειλικρινά δεν έχει την ποιότητα κατασκευής apple συσκευών, η μπαταρία είναι όπως ήταν του iPhone στα 2 χρόνια δυστυχώς, ακόμα και με το power saver mode on, αλλά οι δυνατότητες απεριόριστες.
Νομίζω ότι την επόμενη φορά θα δοκιμάσω κάτι σε nexus αν φυσικά ξεκολλήσουν από την Motorola.

Σαν κάτοχος iPhone 6 64αρι και εδώ και 10 μέρες ενός galaxy s6 edge μπορώ να πω ότι το μήλο το έδωσα στη γυναικα ...χαχαχα Πολύ καλή ποιότητα το μήλο αλλά πλέον και το Samsung είναι ποιοτικοτατο και από κάμερα πολλά σκαλιά παραπάνω. Γενικώς το καινούργιο samsung είναι άλλη εποχή σε σχέση με πριν..

post-16294-0-32213700-1429278227_thumb.jpg

post-16294-0-42455000-1429278256_thumb.jpg

post-16294-0-74676600-1429278283_thumb.jpg

Edited by xristoskor
  • Like 1

Το εχετε υποψιν οτι κανονικα το iPhone 6 δεν συγκρινετε με το Galaxy S6. Η true συγκριση θα ειναι τον Σεμπτεμβριο με το νεο iPhone.

Προσωπικα εγω εχω περασει και απο τις 2 φιρμες και παντα ακουω το γνωστο οτι το android ειναι φοβερο, 4 cores δυναμη και αλλα τετοια και στην τελικη καταληγω πως το iPhone με τα "γελοια" χαρακτηριστικα του σε official benchmarks προπορευεται πολυ μπρος απο τις ναυαρχιδες μεγαλων ονοματων! 

Το android σαν λογισμικο ναι ειναι ελευθερο, ναι θα σου δωσει την ευκαιρια να βαλεις ακριβες εφαρμογες δωρεαν, αλλα ποιος καθεται και ασχολειται εκτος απο καποιους που του χουν; Εχω φιλους να λενε οτι αυτα τα επιχειρηματα και στο κινητο τους να βαζουν εφαρμογες τα free apps απο το play store.

Ενα ακομα στιβαρο για καποιους επιχειρημα ειναι η καμερα. Ακραιο λαθος να πιστευει καποιος πως η ποιοτητα μιας φωτογραφιας εχει σχεση αποκλειστικα απο την αναλυση της! Το iPhone 6 με τα 8MP βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απο το Galaxy S5 (16MP) (και τα 2 εχουν περασει απο τα χερια μου και το γνωριζω πολυ καλα).

Επισης, πιο πριν διαβασα κατι για την τιμη μεταπωλησης. Για μενα αυτο ειναι λαθος, με την ιδια λογικη τα audi ειναι ισης αξιας και ποιοτητας με γαλλικα αυτοκινητα;

Edited by George_7