Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×

Recommended Posts

Γιωργο σε καταλαβαινω απολυτα για το πρωτο που ανεφερες..Αλλα η οθονη του και σαν μεγεθος της μου αρεσει παρα πολυ! Πιστευω πως αν πηγαινα σε I phone θα ξενερωνα ως προς το μεγεθος οθονης..

Γιωργο σε καταλαβαινω απολυτα για το πρωτο που ανεφερες..Αλλα η οθονη του και σαν μεγεθος της μου αρεσει παρα πολυ! Πιστευω πως αν πηγαινα σε I phone θα ξενερωνα ως προς το μεγεθος οθονης..

Κάνε υπομονή τότε Χρηστάρα για το 6αρι     :sHa_wink3:

• Like 1

Γιωργο οντως ξεφλουδιζονται τα Samsung εκει που εδειξες αλλα αν γινει τοσο κ@λος που σε χαλαει, αγοραζεις middle frame γνησιο Samsung με 10 Ε και πας σε ενα καταστημα και στο αλλαζουν... Αν πληρωνες και το S4 οταν βγηκε 975Ε, οσο πουλουσαν δλδ και το 5s το 16αρι και δεν ξεφλουδιζε, τοτε θα ησουν ευχαριστημενος; Επισης, πλεον το 90% των χρηστων, φορανε θηκες στα κινητα τους... Υπαρχουν θηκες για το S4 που σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχουν... 

Υ.Γ.: Θα πας σε 5αρι; 5s; 4s;

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο μετά τα 4αρια, δηλ 5 & 5S έχουν και αυτά το ίδιο σχεδόν πρόβλημα αν δεν βάλεις bumper ή θήκη. Μπορεί να μην λέγεται ξεφλούδισμα όπως στην πλαστική κορεάτικη π@π@ριά αλλά είναι το ίδιο ενοχλητικό !

Γιωργο οντως ξεφλουδιζονται τα Samsung εκει που εδειξες αλλα αν γινει τοσο κ@λος που σε χαλαει, αγοραζεις middle frame γνησιο Samsung με 10 Ε και πας σε ενα καταστημα και στο αλλαζουν... Αν πληρωνες και το S4 οταν βγηκε 975Ε, οσο πουλουσαν δλδ και το 5s το 16αρι και δεν ξεφλουδιζε, τοτε θα ησουν ευχαριστημενος; Επισης, πλεον το 90% των χρηστων, φορανε θηκες στα κινητα τους... Υπαρχουν θηκες για το S4 που σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχουν... 

Υ.Γ.: Θα πας σε 5αρι; 5s; 4s;

Γιώργο,

όταν αγοράζεις ένα προϊόν (όπως όταν αγοράζεις ένα αμάξι), δεν αγοράζεις μόνο την καρδιά του (μοτέρ αντίστοιχα) αλλά όλο το περίβλημα από την τελευταία βίδα μέχρι το πιο high tech εξάρτημα.

Δεν μπορώ να δεχτώ ένα τηλέφωνο να πουλιέται τόσο ακριβό και να ξεφλουδίζει.

Γιατί υποτίθεται ότι πληρώνεις το s4 τόσο ακριβό γιατί μέσα σε τόσο λιγο χώρο, χωράει τόσο μεγάλη επεξεργαστική ισχύ. Αν ήταν λίγο μεγαλύτερο (πιο παχύ, πιο φαρδύ κτλ), δε θα ΄΄ηταν και φτηνότερο (από τεχνικής άποψης τουλάχιστον).

Επίσης προσωπικά είμαι κατά των θηκών. Ο μέσος χρήσης υπολογίζεται ότι θα ρίξει το τηλέφωνό του από το ύψος της τσέπης του 1 φορά την εβδομάδα και λογικό είναι αυτός ο μέσος χρήστης να θέλει να βάλει θήκη στο τηλέφωνο (γιατί σε 50+ πεσίματα μέσα σε ένα χρόνο, θα γίνει το τηλέφωνο μπουρδέλο!).

Και για να στο πω ωμά, αν είναι να πάρω το S4 και να το κάνω robocop για να μην ξεφλουδίζει όπως το μπαινοβγάζω από την εμπρός θέση του τζιν μου (τις πρώτες 15 μέρες!!), άστο καλύτερα...

Δεν ξέρω...δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα τηλέφωνο που πουλήθηκε 700-800 και (αρχικά) 900€, είναι τόσο ευαίσθητο. Δεν είναι τηλέφωνο των 100-200€ που να πεις "ρε φίλε ντάξει...τι περίμενες?".

Αγόρασες το κορυφαίο ή έστω ένα μοντέλο κάτω από το κορυφαίο μοντέλο (αν και το note3 μάλλον mini tablet έπρεπε να το βάλουν...). Δηλαδή έλεος...

ΥΓ: iphone 5s 64GB μαύρο. :sFi_gunsmilie:

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο μετά τα 4αρια, δηλ 5 & 5S έχουν και αυτά το ίδιο σχεδόν πρόβλημα αν δεν βάλεις bumper ή θήκη. Μπορεί να μην λέγεται ξεφλούδισμα όπως στην πλαστική κορεάτικη π@π@ριά αλλά είναι το ίδιο ενοχλητικό !

Δεν έχεις δίκιο Γιωργάρα.

Το δικό μου iphone 4, ήταν άθικτο μετά από 3 χρονια χρήσης και τουλάχιστον 2-3 πεσίματα (από όσο θυμάμαι)...

Δεν μπορώ να δεχτώ στις 15 μέρες (πόσες φορές να έβγαλα και το τηλέφωνο από την τσέπη μου μέσα σε αυτές τις μέρες) να φεύγει το νίκελ.

Επίσης τα iphone 4 είχαν γύρω-γύρω μόνο αλουμινένιο πλαίσιο γύρω-γύρω και όχι ΚΑΙ την ψευτο-νικελιά. 

Καλοριζικο να ειναι Γιωργο αφου επελεξες να το αλλαξεις... Ελπιζω παντως να μην το μετανιωσεις γιατι ποιον θα βρεις να δωσει το S4 του για το 5s;  :sarcastic_blum:  :sarcastic_blum:  :sarcastic_blum: 

• Like 1

Καλοριζικο να ειναι Γιωργο αφου επελεξες να το αλλαξεις... Ελπιζω παντως να μην το μετανιωσεις γιατι ποιον θα βρεις να δωσει το S4 του για το 5s;  :sarcastic_blum:  :sarcastic_blum:  :sarcastic_blum: 

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Θα δούμε και το 5s πώς θα συμπεριφερθεί. Αν τη βγάλει όπως το 4άρι μου, θα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου. :)

Πάντως αν βρεις κανέναν να ανταλλάσει 5s με S4, να μου το πεις....ξέρω ακόμα ένα παλικάρι που ενδιαφέρεται... !!!

Δεν έχεις δίκιο Γιωργάρα.

Το δικό μου iphone 4, ήταν άθικτο μετά από 3 χρονια χρήσης και τουλάχιστον 2-3 πεσίματα (από όσο θυμάμαι)...

Δεν μπορώ να δεχτώ στις 15 μέρες (πόσες φορές να έβγαλα και το τηλέφωνο από την τσέπη μου μέσα σε αυτές τις μέρες) να φεύγει το νίκελ.

Επίσης τα iphone 4 είχαν γύρω-γύρω μόνο αλουμινένιο πλαίσιο γύρω-γύρω και όχι ΚΑΙ την ψευτο-νικελιά.

Γιώργη για τα 5αρια μιλάω και όχι για τα 4αρια.

Κατά την άποψη μου τα 4αρια ήταν οτι ποιο δυνατό εχει βγάλει η Apple σε iPhone

Πάντως αν βρεις κανέναν να ανταλλάσει 5s με S4, να μου το πεις....ξέρω ακόμα ένα παλικάρι που ενδιαφέρεται... !!!

Πες του να κανει λιγο υπομονη... Ο πιλοτος ειναι ετοιμος να ψηθει...  :sHa_hehe:

• Like 1

παντως εγω που εχω iphone 4μετα απο 2,5 χρονια χρησης και μετα απο 2 πουλαδες απο αρκετο υψος δεν εχει κατι το ιδιαιτερο, τωρα για τα 5αρια iphone εχω ακουσει πολλα παραπονα για τα πλαισια τους!!!!!

βεβαια και για S4 τα ιδια και χειροτερα!!!! αρα οσο πιο παλιο εινι ενα προιον τοσο πιο ποιοτικο ειναι!!!!! :)

fidlee_dec_4-1024x470.jpg

H Fidlee δημιούργησε το διάγραμμα που βλέπετε παραπάνω προσπαθώντας να κατανοήσει τον βαθμό υποστήριξης που δίνουν οι Apple, Samsung, Motorola, HTC κτλπ  στους χρήστες όσον αφορά την αναβάθμιση του λογισμικού. Τα αποτελέσματα συνάδουν με την εμπειρική διαπίστωση της πρακτικά παντελούς έλλειψης υποστήριξης σε Android συσκευές:

• 10 στις 16 συσκευές αποσύρθηκαν από την αγορά σε ένα ή λιγότερο από ένα χρόνο από την πρώτη μέρα κυκλοφορία τους
  • 6 στις 16 συσκευές ποτέ δεν έτρεξαν μια τωρινή έκδοση του Android
  • 4 στις 16 συσκευές σταμάτησαν να δέχονται αναβαθμίσεις λιγότερο από ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους
  • Καμία από τις 12 συσκευές έλαβαν αναβαθμίσεις για δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία (εξαιρούνται οι πρώτες τέσσερις συσκευές της λίστας)
  • Και οι 15 συσκευές (εκτός του Nexus 4) ήταν τουλάχιστον μία γενιά πίσω εν μέσω της διετούς περιόδου του συμβολαίου
  • 13 στις 15 συσκευές ήταν τουλάχιστον δύο γενιές πίσω εν μέσω της διετούς περιόδου του συμβολαίου
  • 8 στις 16 συσκευές ήταν τουλάχιστον δύο γενιές πίσω εν μέσω ενός έτους της περιόδου του συμβολαίου
  • Το Galaxy Nexus ήταν σε τρέχουσα έκδοση του Android για τη μεγαλύτερη περίοδο: 1 χρόνος και 10 μήνες

Όσον αφορά το iPhone:

• To iPhone 3GS ήταν στην τρέχουσα έκδοση του iOS για τη μεγαλύτερη περίοδο: 4 χρόνια και 3 μήνες
  • Τα iPhone 3GS και iPhone 4 αποσύρθηκαν 3 χρόνια και 4 μήνες μετά την κυκλοφορία τους

πηγή: http://www.iphonehellas.gr/50460/android-vs-ios-software-support/

ΥΓ: ενδιαφέρον.....

δεν είναι τίποτα αυτό ρε συ Κώστα... εφέ από κινούμενο/live backround....

(προσωπικά δε μου κάνει καμία εντύπωση, αφού στην ουσία δεν έχεις κανένα όφελος από αυτό εκτός από την "μούρη")

Χτες ετυχε να "δουλεψω" το Note 3 ενος φιλου... Αν και συγκριτικα με το δικο μου δεν ειχαν μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα, σε σημειο που δεν το αντιλαμβανεσαι, μου εκανε τρομερη εντυπωση η Android 4.3 εκδοση που φορουσε και τα κολπακια της Samsung... Με την χρηση του αισθητηρα για τα ματια, πλεον μπορεις απλα κουνώντας το κεφαλι να μετακινείσαι πανω κατω και δεξια αριστερα στις ιστοσελιδες, να περιστρεφεται η οθονη ασχετως του αισθητηρα κινησης του τηλεφωνου, απλως και μονο αναγνωριζοντας την θεση του προσωπου σου, να κανει ζουμ στις σελιδες οταν πλησιαζεις τα δαχτυλα σου στο σημειο εκεινο της οθονης (χωρις να ακουμπας) κλπ... Οποτε update με custom rom στα 4.3...

• Like 2

Χτες ετυχε να "δουλεψω" το Note 3 ενος φιλου... Αν και συγκριτικα με το δικο μου δεν ειχαν μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα, σε σημειο που δεν το αντιλαμβανεσαι, μου εκανε τρομερη εντυπωση η Android 4.3 εκδοση που φορουσε και τα κολπακια της Samsung... Με την χρηση του αισθητηρα για τα ματια, πλεον μπορεις απλα κουνώντας το κεφαλι να μετακινείσαι πανω κατω και δεξια αριστερα στις ιστοσελιδες, να περιστρεφεται η οθονη ασχετως του αισθητηρα κινησης του τηλεφωνου, απλως και μονο αναγνωριζοντας την θεση του προσωπου σου, να κανει ζουμ στις σελιδες οταν πλησιαζεις τα δαχτυλα σου στο σημειο εκεινο της οθονης (χωρις να ακουμπας) κλπ... Οποτε update με custom rom στα 4.3...

Εντελώς πληροφοριακά (επειδή έτυχε να το έχω ως τηλέφωνο) αυτά τα κάνει και το S4, Γιώργο, (με εξαίρεση την περιστροφή της οθόνης του τηλεφώνου επειδή αναγνωρίζει το πρόσωπο σε landscape θέση).

Μη με κάνετε ban αλλά είμαι έτοιμος να αλλάξω το iphone 4 το οποίο έχω τα 2 τελευταία χρόνια για το lumia 1020...... :wub:

Nα και απόσπασμα από ένα άρθρο...

''Better yet, it's Nokia that has delivered one last time. It's not the fact that they may never do it again that makes the Luma 1020 special. And it's definitely not why we're heaping praise on the phone. On their way out, Nokia are looking back at a lifetime of achievement. One last view from the top.''

Edited by Kavouras
διόρθωση φόντου γραμμάτων από το απόσπασμα του άρθρου

Εντελώς πληροφοριακά (επειδή έτυχε να το έχω ως τηλέφωνο) αυτά τα κάνει και το S4, Γιώργο, (με εξαίρεση την περιστροφή της οθόνης του τηλεφώνου επειδή αναγνωρίζει το πρόσωπο σε landscape θέση).

Αν διαβασεις σωστα Γιωργο αυτο που γραφω, ειπα οτι η Android 4.3 εκδοση για τα Samsung τα εχει αυτα (ισως και η 4.2, γιατι εγω φοραω την 4.1.2), απλα ετυχε να την "δουλεψω" σε Note 3...

Αν διαβασεις σωστα Γιωργο αυτο που γραφω, ειπα οτι η Android 4.3 εκδοση για τα Samsung τα εχει αυτα (ισως και η 4.2, γιατι εγω φοραω την 4.1.2), απλα ετυχε να την "δουλεψω" σε Note 3...

Συγνώμη Γιώργο...Δεν το κατάλαβα... Νόμιζα ότι αναφερόσουν στο note 3 (το οποίο αν εξαιρέσεις το μέγεθος, είναι τρελό εργαλείο!!)

δεν είναι τίποτα αυτό ρε συ Κώστα... εφέ από κινούμενο/live backround....

(προσωπικά δε μου κάνει καμία εντύπωση, αφού στην ουσία δεν έχεις κανένα όφελος από αυτό εκτός από την "μούρη")

Ποια μούρη ρε Γιώργο αφού η μούρη μου το βλέπει μόνο :sHa_hehe:

• Like 1

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

atyqezy4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Για αλλη μια φορα η λανθανουσα γλωσσα λεει την αληθεια... Galaxy 4S???

:sFun_nahnahna3:  :sFun_nahnahna3:  :sFun_nahnahna3:

Edited by georgio3gr