Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Stel3

Ανεπίσημο Καφεδάκι - Αναβαθμίσεις Α3 26/3 16:00

Recommended Posts

Καλησπερίζω όλη την παρέα. Με πολλούς απο εδω γνοριζώμαστε απο μια οθόνη ενώ μιραζόμαστε την ίδια αγάπη - αρρώστια. Καθε μερα συζητάμε για αγορές, αλλαγές το ενα το αλλο και ολα αυτα απο μια οθόνη! Είπαμε λοιπόν με 4-5 ακόμα άτομα - κάτοχους A3 8V (Σαφώς μπορει να έρθει οποίος άλλος κάτοχος Audi και μη θέλει) να μαζεφτούμε να γνωριστούμε, να θαυμάσει ο καθένας τις μόντες - ιδέες του άλλου , να βγάλουμε τις φωτογραφίες μας , να πιούμε το καφεδάκι μας και ο καθένας να περάσει οτι βοήθεια μπορει είτε μεσω ιδέας είτε γνώσης ( οπως εγω με το VCDs ) η ακόμα και καλοπισμού μιας και καποια μέλη έχουν σαν δουλειά αυτο!

Η ημέρα δεν εχει καθοριστεί μιας και δεν ξέρουμε μηπως φύγουν απο Αθήνα κάποιοι λογο 3ημερου! Θα ήθελα λοιπόν όσοι μπορείτε και τις 3s μερες να το αναφέρετε η κάποια συγκεκριμένη μερα. Οσο για το μέρος σκεφτόμουν για μαρίνα αλίμου που τα συνδιάζει ολα (πάρκινγκ , θάλασσα , καφετέρια ).

Ένα διαφορετικό καφεδάκι λοιπόν, ευελπιστώ να είμαστε τόσοι πολλοί όσοι συζητάμε στον κλάδο μας (Audi A3 8v) και πολλοί άλλοι!

Παρα πολυ ενδιαφερον!!Μολις το ειδα ψηθηκα απιστευτα!!

Μακαρι να μπορουσα αλλα λιγο μακρια απο Πατρα...

Εγώ θα πρότεινα αύριο,γιατί την παρασκευή που είναι αργία κ το σάββατο θα έχει αρκετό κόσμο.

Πάντως προσωπικά πιθανότατα θα μπορώ κ τις 3 μέρες!

Μέσα και εγώ

Αύριο το απόγευμα με βολεύει καλύτερα.

Για πείτε τοποθεσία;

Νομίζω οτι αύριο είναι νωρίς και δεν θα προλάβουν να το μάθουν αρκετοί και πολλοι είμαστε κουρασμένοι απο τις δουλειές μας και σαββατο πολλοι κανονίζουν διαφορα. Πιστευω η παρασκευη μεσιμερακι προς απογευμα ειναι το καλυτερο....

και εγω μεσα ειμαι ολες της μερες μπορω αλλα κατα προτειμηση αυριο με βολευει καλητερα..............

Μπραβο παιδια πολυ καλη κινηση, βεβαια εγω δν εχω Α3 αλλα θα το ψηνα να γνωριζα νεα ατομα του club.

Απλα να αναφερω οτι την Παρασκευη λογω το οτι ειναι 25η θα γινετε ενας χαμουλης στα περισσοτερα μαγαζια.

Ολοι εφπροσδεκτοι απλα για τα Α3 θα υπαρχουν και καποια Εχτρα... Λεμε για 3-4 που θα εχουν ολοι τελειωσει με τα οικογενειακά βάρη θα εχουν φάει κτλπ και οι καφετέριες θα αδειάζουν εκείνη την ωρα....

Καλημέρα σε όλους. Να πω μια σκέψη μου.Γιατί δεν κανονίζεται το καφεδάκι να το πιείτε στην έδρα που βολεύει τους περισσότερους?Όποια μέρα θέλετε υπάρχει η δυνατότητα να ανοίξει.Η έδρα φτιάχτηκε για αυτόν τον σκοπό,γι αυτό και κοιτάμε να την αξιοποιήσουμε για να μην μας (τρώνε)οι καφετέριες.

• Like 6

Το κύριο προβλημα εκει ειναι το παρκαρισμα και άλλη φάση ο καφές στην παραλία και με πλήρης άνεση..

Εγω προτεινω καποιο χωρο να εχει μεγαλο παρκιν, μαρινα φλοισβου καλα θα ηταν

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαρίνα αλιμου εχει το μεγαλύτερο και καφετέριες 5 βήματα και τα βλέπουμε και τα παντα ..

• Like 1

Θα μπλέξουμε παιδια, οι επιλογές με δωρεάν ανοιχτό και μεγάλο πάρκινγκ και δίπλα ακριβως στην καφετέρια ειναι λίγες...

• Like 1

Μαρίνα αλιμου εχει το μεγαλύτερο και καφετέριες 5 βήματα και τα βλέπουμε και τα παντα ..

ενημερωτικά, όσες φορές έχω πάει στην έδρα, έχω βρει στο 99% των περιπτώσεων απ' έξω. Στο 1% βρίσκω (άνετη) θέση κάνοντας απλά το γύρο του τετραγώνου. Αλλά ακόμα και στην εξαιρετική-τρελή περίπτωση που θα τύχει να μην βρεις κάνοντας το τετράγωνο (που δε μου έχει τύχει ποτέ αλλά λέμε..."έστω"), αν είναι ανοιχτό το media markt, παρκάρεις στο υπόγειο parking του (αφού δεν υπάρχει έλεγχος αφού είναι δωρεάν), αρκεί να δεις ότι δε θα κλείσει το κατάστημα (λόγω τέλους ωραρίου).

Θέμα πάρκινγκ δεν είναι, συν του ότι η έδρα είναι πιο ήσυχη από τη μέση καφετέρια και βάζετε και ό,τι μουσική "γουστάρετε" (κουμπώνεις στην χειρότερη και το κινητό σου και βάζεις ό,τι τραγούδια σου αρέσουν εσένα να ακους).

Κόστος του καφέ: με παραγγελία από την καφετέρια στη γωνία είναι στο 1,5€.

Τώρα αν θέλετε να δείτε σόνι και ντε θέα θάλασσα, οκ. :)

Το κύριο προβλημα εκει ειναι το παρκαρισμα και άλλη φάση ο καφές στην παραλία και με πλήρης άνεση..

Μην αγχώνεσαι. Μιλάμε για 5-6-7 αυτοκίνητα? Ακόμα και στο κέντρο της Καλλιθέας ή της Ν. Σμύρνης να πάτε, θα βρείτε να παρκάρετε έστω και με λίγο ζόρι. :)

Και σου το γράφει κάποιος που όταν παρκάρει έξω (και παρκάρω τακτικά έξω αφού δεν έχω παντού υπόγειο/κλειστό parking), ψάχνει θέση με "προδιαγραφές" και όχι απλά κάπου να "το αφήσω" το αμάξι.

Επίσης, να ενημερώσω για όσους δεν είναι "τακτικοί θαμώνες" πως λόγω τριημέρου, στη Μαρίνα Φλοίσβου, θα γίνεται πανικός γενικά (μιας και τακτικός πελάτης των μαγαζιών της Μαρίνας Φλοίσβου) και ακόμα κι αν βρείτε να παρκάρετε, θα δυσκολευτείτε αρκετά να βρείτε να κάτσετε. (βέβαια μπορεί και από τύχη να βρείτε αμέσως κάπου να κάτσετε)

Ό,τι τραβάει η όρεξή σας βέβαια. :)

Για να το εξηγήσω για όσους δεν διάβασαν, ειπαμε να βρεθούμε να δουμε τα αμάξια να κανουμε τις μόντες μας να τα βγάλουμε καμια ωραια φοτο αλλα να πιούμε και ενα ήσυχο καφε. Με λιγα λογια χρειαζόμαστε ενα ανοιχτό μεγάλο πάρκινγκ για να μπουν δίπλα δίπλα όσοι βαρεθούν θα κάνουν ενα βήμα κι θα κάτσουν στη καφετέρια και οποτε θέλουν η θυμηθούν κατι σηκώνονται και παλι. Μελετημένα η μαρίνα αλιμου ειναι το τοπ σποτ για τετοια φάση.

Edited by Stel3

Παιδιά συμφωνώ με τον stel3.Στην μαρίνα αλίμου έχει άπλετο χώρο να παρκάρουμε όλοι μαζί  κ σίγουρα θα βρούμε να κάτσουμε έιτε στο kitchen bar είτε στο skippers

Δυστιχως ο φιλος Θοδωρής εχει δίκιο αλλα μεχρι τις 4-5 θα ειναι καλα ο καιρός μετα θα μας βρέξει αλλα θα εχουμε μπει μεσα είδηση να πίνουμε το καφεδακι μας ;)

Εγω...