Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Kavouras

Νυχτοπερπατήματα 10/11/2016

Recommended Posts

Λέγαμε με φίλους να επαναλάβουμε τη διαδρομή στο Σούνιο που είχαμε κάνει πέρισυ το καλοκαίρι (εδώ το σχετικό topic) την Πέμπτη 10/11/2016 μιας και ως διαδρομή είναι ίσως από τις ομορφότερες για να γίνουν βράδυ.

Αντιλαμβάνομαι ότι ίσως είναι πολύ σύντομα για κάποιους, αλλά θα χαρούμε να δούμε όσους μπορέσουν να μας ακολουθήσουν.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
- 19:00 συνάντηση στην έδρα (Αθηνάς 6, Καλλιθέα) για καφεδάκι
- 21:30 αναχώρηση για Λαύριο μέσω Λ. Ποσειδώνος (παραλιακής)
- περίπου κατά τις 23:00 θα έχουμε φτάσει Λαύριο όπου και θα βρούμε κάπου να κάτσουμε για φαγητό ή χαλαρό ποτάκι.

Θα θεωρήσουμε το Λαύριο ως και τέλος της διαδρομής, αλλά για όσους ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν την υπόλοιπη διαδρομή (μένουν νότια ή τους βολεύει ως διαδρομή), θα προτείνω να ακολουθήσουν την υπόλοιπη διαδρομή που μέσω Λ. Λαυρίου και Λ. Μαρκοπούλου θα καταλήξουμε στη Βιομηχανική ζώνη Κορωπίου και από εκεί κατεβαίνοντας τη Βάρης-Κορωπίου

post-8035-0-70441300-1434361460_thumb.jp
(κάντε click για να μεγαλώσει η φωτογραφία)

και εδώ ένα link από google maps για τους πιο....high-tech.

Η βόλτα θα γίνει με ήρεμους ρυθμούς για να απολαύσουμε την διαδρομή.

Σε κάποιο σημείο θα κάποια στάση για φωτογράφιση. (ίσως και παραπάνω από 1 - εξαρτάται από το πόσα αμάξια είμαστε) 

Σκοπός μας είναι να απολαύσει η παρέα μας τις νυχτερινές διαδρομές της Αθήνας, να ομορφύνουμε με τα αυτοκίνητά μας τους δρόμους της πόλης και να επιστρέψουμε με όμορφες εικόνες στο μυαλό, καλή διάθεση και απολύτως ασφαλείς!

Τονίζουμε πως κατά την διάρκεια της βόλτας μας δεν θα επιτραπούν οποιουδήποτε είδους παράνομες συμπεριφορές ή κόντρες και θα ακολουθούνται όλοι οι απαραίτητοι κανόνες ασφαλούς οδήγησης. Στόχος αυτής της βόλτας είναι να χαρούμε την διαδρομή χωρίς κανένα απρόοπτο και δυσάρεστο συμβάν, χωρίς να ενοχλούμε τους υπόλοιπες χρήστες του δρόμου και να έχουμε πάντα ως γνώμονα την ασφάλεια όλων όσων θα συμμετάσχουν αλλά και των συμπολιτών μας που θα χαζεύουν το κομβόι μας.

Edited by Kavouras
  • Like 3

Εννοείται ότι εγώ θα είμαι στο event... 

Απλά αν κάποιος έχει σκοπό να έρθει, να το γράψει εδώ για να τον περιμένουμε αν αργήσει 2-3-5 λεπτά από την αναμενόμενη ώρα αναχώρησης.

Εγω θα ειμαι στην ωρα μου

Sent from my SM-G800F using Tapatalk

• Like 1

Ωραία διαδρομή μα δυστηχως δν θα μπορεσω να ερθω λογο προσωπικης υποχρεωδης.επιφυλασομαι για την επομενη βολτα μας

Ωραία διαδρομή μα δυστηχως δν θα μπορεσω να ερθω λογο προσωπικης υποχρεωδης.επιφυλασομαι για την επομενη βολτα μας

δεν πειράζει φίλε....

ούτως ή άλλως το ήξερα πριν το ανεβάσω ότι είναι τελευταία στιγμή αλλά είπαμε "καλύτερα να το ανεβάσουμε. :)

Καλημέρα παιδιά. Θα έρθω με την σύζηγο. Καταλαβαίνω οτι η αναχώρηση θα είναι 2130 και λόγω εργασίας ίσως δεν έρθω απο τις 1900 αλλά σίγουρα θα περάσω και απο την έδρα.

Φιλικά, Νικος Τσιριγωτάκης

(απο τους παλιούς -πρώτη εκδρομή Αράχωβα - αλλά λόγω υποχρεώσεων μακριά αλλά πάντα κοντά σας)

• Like 1

Εγω δεν θα ερθω μιας και εχω το αμαξι συνεργειοβαλλαζω τα φωτα τα εμπρος μαζι με προφυλακτηρα εμπρος συνα και κατι αλλα που βαζω οποτε ελπιζω στην επομενη να μου ενεργοποιησετε και φωτα οταν κλειδωνω

Εγω δεν θα ερθω μιας και εχω το αμαξι συνεργειοβαλλαζω τα φωτα τα εμπρος μαζι με προφυλακτηρα εμπρος συνα και κατι αλλα που βαζω οποτε ελπιζω στην επομενη να μου ενεργοποιησετε και φωτα οταν κλειδωνω

λίγο καθυστερημένα βέβαια μιας και ήταν 10.11.....

Ανεβάζω και μερικές φωτογραφίες

30826427451_80eec6196d_b.jpg

30613383870_b168bb3b55_b.jpg

30826546291_28ba431d28_b.jpg

30878473526_8038ff14e1_b.jpg

μας έκανε παρέα και ένας σκύλος όταν φτάσαμε Λαύριο:

30826480241_c41204a107_b.jpg

• Like 5