Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Dikonou

Πρώτη σύνθεση PC!

Recommended Posts

Ναι είναι όντως ακριβό.

Παραχωρεί δλδ ο υπολογιστής δυνατότητες γραφικών για αμοιβή 1.5-2 το μήνα?

Γράψε στο YouTube mining rig Bitcoin και θα βγάλει κάμποσα σχετικά βίντεο.

• Like 1

Τα crypto  ορίζουν τιμές και διαθεσιμότητα ειδικά σε κάρτες γραφικών και μνήμες, για αυτό πήγα σε 1050i.

H  αξία του bitcoin έχει φτάσει στο θεό με τρελή ανοδική πορεία από τον Αυγουστο μέχρι και σήμερα , το περίεργο είναι ότι από τότε που εμφανίστηκε όλοι μιλούσαν για φούσκα, όσοι το πίστεψαν αυτή τη στιγμή έχουν οικονομήσει τρελά λεφτά.

Πριν 2 βδομάδες είχα βάλει μια φωτό ποιο πίσω με το δοκιμαστικό μου πορτοφόλι μου με 1.67 ευρώ, έχει σχεδόν διπλασιαστεί :)

Θα αρχίσω τις ανασκαφές μου φαίνεται   :Laie_25:  :Laie_25:

post-17471-0-36061100-1513888138_thumb.png

Γράψε στο YouTube mining rig Bitcoin και θα βγάλει κάμποσα σχετικά βίντεο.

Γίνεται μέρος του cloud ο υπολογιστής και πληρώνεσαι για αυτό σε κρυπτο? Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα.

Ναι όντως χρειάζεται κάτι καλό για να βγάλεις κάτι.

Παλιότερα είχα νοικιάσει core hours για να τρέξω ένα μοντέλο στο code aster και ένα openfoam που δεν άντεχε ο ι3 για κανένα λόγο. Πλήρωσα με βάση τις ώρες πυρήνα. Παίζει να έλυσαν το πρόβλημα υπολογιστές δλδ από όλον το κόσμο

Φθηνά ήταν. Συμφέρει από το να παιδεύεσαι με workstation αν έχεις μόνο μια δυο μελέτες απο τις οποίες δεν θα μπορέσεις να αποσβεσεις το workstation

• Like 1

Βρήκα κάρτα γραφικών σε νορμάλ σχετικά τιμή.....γι' αυτό που είναι και με την έλλειψη που υπάρχει γενικά....EVGA GeForce GTX 1080 FTW2 GAMING, 08G-P4-6686-KR

Ναι θα τα σκάσω και στην κάρτα να τελειώνω, μιας και το να δώσω τώρα 400 ευρώ για μια μικρότερη και μετά να ψάχνω να την αλλάξω ...... γιατί μπορεί και να μου αρέσει το PUBG  :sHa_hehe:  :sHa_hehe: δεν θα μου βγεί.

Μένει η RAM...που άντε να δώ τί θα βρώ..........με το ζόρι κομμάτια σε λογική τιμή........ :sFi_dualpistols:  :sFi_dualpistols:  :sFi_dualpistols:

Ενα update...

μνήμες μετά το τέλος του Γενάρη όπως πάνε τα πράγματα......η κάρτα ήρθε και θέλω και κάμποσα ακόμα...

Μπήκε και ένα UPS-AVR στον κατάλογο μιας και το παλιό θα το τσιμπήσει κλασσικά η αδερφούλα.......

όσο για το crypto πρίν από 2 εβδομάδες ισοτιμία etherium 780 ευρώ και σήμερα το είδα στα 1250!!!! το μαγαζί που προμηθεύομαι τα πράγματα παραγγέλνει 50-100 κομμάτια κάρτες γραφικών μόνο και μόνο για τους miners....έχει γίνει μόδα μου φαίνεται!!

Για να πάρετε μια γεύση του τί συμβαίνει με το θέμα minning..........όσον αφορά τιμές....την κάρτα που πήρα την αγόρασα 670 ευρώ εδώ Ελλάδα......

ορίστε η τιμή της Amazon σήμερα........

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GAMING-GDDR5X-Technology/dp/B06X3QRQJR

το μεσημέρι ήταν στα 1299 δολάρια εάν θυμάμαι καλά!!!! Κλοπή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο και με τις μνήμες...................

• Like 1

Για να πάρετε μια γεύση του τί συμβαίνει με το θέμα minning..........όσον αφορά τιμές....την κάρτα που πήρα την αγόρασα 670 ευρώ εδώ Ελλάδα......

ορίστε η τιμή της Amazon σήμερα........

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GAMING-GDDR5X-Technology/dp/B06X3QRQJR

το μεσημέρι ήταν στα 1299 δολάρια εάν θυμάμαι καλά!!!! Κλοπή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο και με τις μνήμες...................

OMG! Πραγματικα οι τιμες εχουν φτασει στο θεο!

αν και ασχολούμαι με πληροφορική να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τίποτα ... δεν το κάνετέ ποιώ λιανά λίγο  το mining !!??? cloud!!?? bitcoin !!!!??

Καλό χτισιμο και από μένα Δημήτρη!!

Προχώρα το γρηγορα για τι η Λήμαν Μπρόδερς διάβασε το φόρουμ μας και ξεκίνησε ήδη να υποβαθμιζει το bitcoin!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Άσε δε λέει το bitcoin πήγε 8000 ντόλαρς......για να καταλάβετε πόσο ''χρηματιστήριο'' είναι η όλη υπόθεση!

• Like 1

Άσε δε λέει το bitcoin πήγε 8000 ντόλαρς......για να καταλάβετε πόσο ''χρηματιστήριο'' φούσκα είναι η όλη υπόθεση!

fixed

Οπότε παράτα το ρε Δημήτρη, πούλησε τα hardware κομμάτι κομμάτι και πάρε ένα xbox να βρεις την υγειά σου

όλα αυτά τα βγάζουν κάποιοι για να βγάλουν λεφτά, είτε χρηματιστήριο είναι είτε φούσκα είναι , λεφτά και αξίες είναι , όποιος ανέβει στο τραίνο  γρήγορα θα επωφεληθεί αρκεί να κατέβει πριν τρακάρει

υπάρχουν και άλλα κρυπτονομίσματα  , να πω την αλήθεια δεν το είχα ψάξει καθόλου είχα άγνοια, αλλά γενικός ως εμπειρία είναι καλή φάση αρκεί να έχεις λεφτά να σπρώχνεις  για να βγάζουν οι εταιρείες hardware λεφτά   και άμα είσαι προπονημένος περιμένεις να περάσει το επόμενο τραίνο , το θέμα είναι το πότε ....

Μα δεν είχα τέτοιο σκοπό.......απλά τώρα έχω 2 μέρες που μου τα έχει πρήξει μια δυσλειτουργία με drivers ή καλώδιο από κάρτα γραφικών.... και δεν μου βγάζει κάθε φορά bios splash screen όταν κάνω restart ή τερματισμό και εκκίνηση πολύ σύντομα......εάν το αφήσω λιγη ώρα κλειστό ανοίγει κανονικά.....όταν απεγκαταστήσω τους drivers γραφικών όλα καλά........κάτι παίζει αλλά θα το βρώ και θα γράψω.....

κατα τ άλλα κτήνος!!!!!!!

θερμοκρασίες πρέπει να είναι !!!!  λέω τώρα

Μπα δεν είναι από θερμοκρασίες......όπως ψάχνω συνεχώς πέφτω σε ρυθμίσεις προστασίας από Win10 αλλά πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται.

Χωρίς drivers κάρτας γραφικών όλα δουλεύουνε ρολόι........περίεργα πράγματα......

Μα δεν είχα τέτοιο σκοπό.......απλά τώρα έχω 2 μέρες που μου τα έχει πρήξει μια δυσλειτουργία με drivers ή καλώδιο από κάρτα γραφικών.... και δεν μου βγάζει κάθε φορά bios splash screen όταν κάνω restart ή τερματισμό και εκκίνηση πολύ σύντομα......εάν το αφήσω λιγη ώρα κλειστό ανοίγει κανονικά.....όταν απεγκαταστήσω τους drivers γραφικών όλα καλά........κάτι παίζει αλλά θα το βρώ και θα γράψω.....

κατα τ άλλα κτήνος!!!!!!!

ελα να σου δώσω το λαπτοπ μου και κανα σουβλάκι σήμερα να συνέλθεις

Μπα δεν είναι από θερμοκρασίες......όπως ψάχνω συνεχώς πέφτω σε ρυθμίσεις προστασίας από Win10 αλλά πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται.

Χωρίς drivers κάρτας γραφικών όλα δουλεύουνε ρολόι........περίεργα πράγματα......

Σίγουρα είναι χωρίς drivers ;

Λογικά τα win10 σου περνάνε αυτόματα τους κατάλληλους, τσέκαρε με κανένα 4Κ αν δουλεύει σωστά με τους drivers από win, δες μήπως παίρνει κάποια έξτρα τροφοδοσία η κάρτα γραφικών και δεν έχεις βάλει, ψάξε για την μητρική σου μήπως χρειάζεται κάποιο update.