Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Dikonou

Πρώτη σύνθεση PC!

Recommended Posts

όταν λες bios splash screen λογικά δεν έχει φορτώσει win οπότε  και drivers, τι άλλο κάνει εκτός από αυτό  !!???

όταν λες bios splash screen λογικά δεν έχει φορτώσει win οπότε και drivers, τι άλλο κάνει εκτός από αυτό !!???

Μπλε οθόνη εννοεί, κρασάρει το pc από σφάλμα στους drivers.

Edited by konan

Το βρήκα τι είναι τελικά! Είχα-έχω το pc συνδεδεμένο με τηλεόραση και όχι μόνιτορ.......''windows sees the monitor as a generic monitor with no .inf file and prob doesnt think it can send a low resolution signal to the tv (which the post and bios screen would be) and won't show a pic till it loads the nvidia drivers right before the window logon screen..'' απάντηση από EVGA forum......

• Like 1

Δεν ποσταρουμε ολοι τα setup μας εδω; 

Βγαζω και εγω την φωλιτσα μου....

post-16878-0-58388900-1518135884_thumb.jpg

Edited by George_7
  • Like 2

Έκανα και delid τον i7 8700Κ σήμερα.....στο cinebench15 ανέβηκε ελάχιστα για στοκ ρυθμίσεις....1429 από 1426....

αλλά!!!!! 

από 61 βαθμούς με αέρα πάντα έτσι!!! έπεσε στους 45 βαθμούς μέγιστη!!!!

28033152_1173117506156529_2060999269_o.jpg

• Like 1

Edit για το cinebench 15......

Το δούλευα χωρίς multimode enhancement και έβλεπα 1429.

Με το multicore enhancement on πήγα 1527.

Μεγάλη διαφορά! Δικόλωνο και πάνω ανοιγόμενη!!!!! Χαχαχαχαχα

Edited by Dikonou
  • Like 1

Για όσους ξέρουν και ασχολούνται με video editing & CAD εφαρμογές!!! Τί οθόνη θα προτείνατε σε 32'' IPS και ίσως πάνω από 60Hz?

Έχω την TV συνδεδεμένη τώρα και μου την σπάει αρκετά....που δεν μπορώ να κάνω restart και να ξαναδώ σήμα από την TV........μαύρη οθόνη μόνο.....το έλυσα προσωρινά βγάζοντας  ένα 20'' ΤΝ monitor Samsung 15ετιας.....αλλά δεν παλεύεται με τίποτα ιδίως εάν αναλογιστούμε οτι πρίν είχα μια 43άρα ΤV συνδεδεμένη με το παλιό......

Για όσους ξέρουν και ασχολούνται με video editing & CAD εφαρμογές!!! Τί οθόνη θα προτείνατε σε 32'' IPS και ίσως πάνω από 60Hz?

Έχω την TV συνδεδεμένη τώρα και μου την σπάει αρκετά....που δεν μπορώ να κάνω restart και να ξαναδώ σήμα από την TV........μαύρη οθόνη μόνο.....το έλυσα προσωρινά βγάζοντας ένα 20'' ΤΝ monitor Samsung 15ετιας.....αλλά δεν παλεύεται με τίποτα ιδίως εάν αναλογιστούμε οτι πρίν είχα μια 43άρα ΤV συνδεδεμένη με το παλιό......

Άστα αυτά και πιάσε αξινα το bitcoin επιστρέφει :-)

Πλάκα πλάκα τι κάνεις με αυτό? Λέω να αγοράσω λίγα δικαιώματα στο forex. Είχε έντονο σκαμπαμεβασμα μετά τις γιορτές (λογικό εν μέρη γιατί η πραγματική οικονομια χρειάζεται χρήματα και τραβάει από εκεί ) αλλά τώρα πάει ξανά καλά και πιστεύω μάλλον θα συνεχίσει. Βέβαια έτσι λέω πάντα και κρυπτο ακόμα δεν έχω αγοράσει. Έχει και κακη απόδοση μόνο 5 φορές μόχλευση. Τα αλλά έχουν παραπάνω. Δλδ λεφτά δεν βγάζεις τουλάχιστον όχι εύκολα και χωρίς ρίσκο.

Edited by xrhstosa4b6

Έχω την TV συνδεδεμένη τώρα και μου την σπάει αρκετά....που δεν μπορώ να κάνω restart και να ξαναδώ σήμα από την TV........μαύρη οθόνη μόνο.....το έλυσα προσωρινά βγάζοντας  ένα 20'' ΤΝ monitor Samsung 15ετιας.....αλλά δεν παλεύεται με τίποτα ιδίως εάν αναλογιστούμε οτι πρίν είχα μια 43άρα ΤV συνδεδεμένη με το παλιό......

Για video editing και γενικοτερα για Editing στον υπολιγιστη μακρια απο ΤΝ και VA panels. Πολυ κακες γωνιες θεασης, λιγα χρωματα και ατονα. Το θετικο με τις ΤΝ ειναι πως μπορεις να βρεις 144hz Gaming monitors σε παρα πολυ προσιτη τιμη αλλα δεν τα χρειαζεσε αυτα. 

Σου προτινω κατι σε Ultra wide ειτε ξεκινοντας απο κατι οικονομικο στις 29'' IPS -> https://www.skroutz.gr/s/11885419/LG-29UM69G-B.html(παρομοια οθονη εχω και εγω και ειμαι υπερ ευχαριστημενος και απο δουλιες πανω στο pc και απο gaming)

Αλλιως παιζεις και σε τετοια επιπεδα -> https://www.skroutz.gr/s/6233932/Dell-UltraSharp-U3415W.html οπου μιλαμε για οτι καλυτερο σε αυτο που ζητας.

Γενικα θα σου προτινα να παρεις Ultra wide οθονη μιας που ειναι το μελλον στα monitors των υπολογιστων.

Edit: Και 24αρι monitor να βαλεις θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα απο μια TV...

Edited by George_7
  • Like 1

Κάτι σαν αυτό δεν;   https://www.skroutz.gr/s/10820765/Acer-XR342CK.html?keyphrase=XR342CK

Τώρα με βάζεις και ψάχνω βραδινιάτικα........ :sHa_hehe:  :sSic_fever:  :chair:

Πολυ καλη επιλογη, με τι budget θες;

Δεν θέλω να ξεπεράσω το χιλιάρικο....δύσκολο όμως το βλέπω για 32+ ίντσες....IPS και καλά χαρακτηριστικά.

Δεν θέλω να ξεπεράσω το χιλιάρικο....δύσκολο όμως το βλέπω για 32+ ίντσες....IPS και καλά χαρακτηριστικά.

32 θα βλεπες εαν ηθελες 16:9 αναλογια, στις 21:9 κοιτας 34''

• Like 1

Το βλέπω ψάχνοντας συνέχεια αυτό δυστυχώς..... και σε 34 ξεφεύγει το πράγμα......

Το βλέπω ψάχνοντας συνέχεια αυτό δυστυχώς..... και σε 34 ξεφεύγει το πράγμα......

Μπορεις να βρεις κατω απο 1000 ευρω πολυ καλη οθονη παντος μην εισαι overkill...

H LG απο τις πρωτες που ασχοληθηκαν και εβγαλαν παρα πολλα μοντελα Ultra wide -> https://www.skroutz.gr/s/8614186/LG-34UC88.html

Δεν εχει να ζηλεψει σχεδον τπτ απο πιο αρκιβες οθονες και εχει και minimal σχεδιασμο. 

Μετα πας εδω -> https://www.skroutz.gr/s/12453844/LG-34UC99-W.html?keyphrase=34UC99

Πιο καινουργιο μοντελο λιγες διαφορες.

Αλλιως παιζεις μπαλιτσα με αυτην -> https://www.skroutz.gr/s/10301472/Dell-Ultrasharp-U3417W.html

Edited by George_7
  • Like 1

Η πρώτη αποτελεί σοβαρό διεκδικητή.........θα δούμε πόσο έρχεται από έξω και μετά θα σε πώ!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!