Jump to content

Audi Sport Club

Καλωσορίσατε στη νέα και ανανεωμένη διαδικτυακή κοινότητα του Audi Sport Club!
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×

Recommended Posts

Επόμενη Κυριακή 24/6 βολτακι πρωινό για Σούνιο.

Αναχώρηση ένα κλικ πιο πριν το σύνηθες 8.30 γιατί έπεσε κίνηση τη προηγούμενη φορά.. οπότε αναχωρηση 8.15 από το πάρκινγκ του Βιβε Μαρ στη Βουλα...

Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω

Αν..αν υπάρχει όρεξη κ συμμετοχή κ βόλτα μέχρι αγιο Ιωάννη ρώσο ψηνω για ευβοια

Edited by Paladin
  • Like 1

Μέχρι το Σούνιο καλά είναι ... με 2ευρο που έχει πάει η βενζίνη .....

Internet-Troll.jpg

γιατί και το τρακτέρ δεν πάει μακριά

audi_latest_model.jpg

• Haha 1

On 6/17/2018 at 4:06 PM, Paladin said:

Επόμενη Κυριακή 24/6 βολτακι πρωινό για Σούνιο.

Αναχώρηση ένα κλικ πιο πριν το σύνηθες 8.30 γιατί έπεσε κίνηση τη προηγούμενη φορά.. οπότε αναχωρηση 8.15 από το πάρκινγκ του Βιβε Μαρ στη Βουλα...

Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω

Αν..αν υπάρχει όρεξη κ συμμετοχή κ βόλτα μέχρι αγιο Ιωάννη ρώσο ψηνω για ευβοια

Ξαναδηλώνω παρών εδώ.

Ντάξει, λίγο παντόφλα θα πέσει, αλλά έχω μάθει τελευταία κάτι "μυστικιστικές κινήσεις ninja" (όπως λέει η κόρη ενός φίλου μου).

Απλά μην τρομάξετε αν έρθω με πανοπλία από σταυροφορία :D

• Like 1

τι εννοείς !!??? την προηγούμενη φορά πόσοι ήμασταν !!!???

1 hour ago, metero said:

τι εννοείς !!??? την προηγούμενη φορά πόσοι ήμασταν !!!???

το σαββατο που περασε βουλιαγμενης βλεπω ενα μπλε Α4 Β7 σενταν...στην αρχη με μπερδεψε γιατι νομιζα οτι ηταν ρς4 αλλα πλησιαζοντας ειδα οτι ηταν dtm (ειχε κ τεραστιο αυτοκολλητο ψηλα στο μπαρμπριζ..για να μην το ξεχασει ισως?)...για καποιο λογο λεω λες?...να εισαι εσυ?!?!..οποτε πηγα διπλα κ κοιταξα οδηγο...τυπος γυαλι ηλιου χαλαρος ευτραφης με ενα χερι τιμονι κ το αλλο χαλαρα αριστερη...(η καλοζωια δεν κρυβεται), συζηγος διπλα ..κ στην αγκαλια της ενα κοριτσακι 4-5 ετων πανω στα ποδια της...

νομιζω σηκωσα πολλα μπαρ πιεση απο τα νευρα μου εν ετη 2018 να βλεπω τετοια πραγματα στο αμαξι κ απλα εφυγα...

άμα δεις κοτσίδα στο τιμόνι ... τότε  κόρναρε

έχω δει και χειρότερα

οδηγός με 2χρονο αγκαλιά  και στο διπλανό κάθισμα    4χρονο μόνο του      πάλι καλά δεν ήταν δεξιοτίμονο

Edited by metero
  • Sad 1

ΑΑΑΑ επίσης εμένα η κόρη μου πάει στα 11 και η γυναίκα μου κάθετε ακόμα πίσω .... με διαταγή της μικρής :hysterical:

• Like 2

η βόλτα θα γίνει !!!??  ποιο  είναι το πρόγραμμα  !!?? άφιξη Σούνιο τι ώρα  !!??? , μπάνιο !!?? φαγητό !!???

φυσικα κ θα γινει η βολτα..αναχωρηση 8.15 απο παρκινγ βιβε μαρ βουλα...βολτα, καφες σουνιο ναο, βολτα...επιστροφη κατα τις 12.30 οταν οι αλλοι θα πηγαινουν

καπου μεσα στη βολτα (δεν ξερω αν θα ειναι στο πηγαινε η στο γυρνα) θα γινει μια σταση καπου σε κατι κλειστα εσακια να δοκιμασουμε ενα cayman ενος φιλου που θα ερθει για υποδειξεις προς βελτιωση του στησιματος του

Edited by Paladin

εγώ με Porsche δεν κάνω παρέα ....

7 minutes ago, metero said:

εγώ με Porsche δεν κάνω παρέα ....

σε πικραινουν οπου σε βρουνε??? ελα ελα σωπασε...το παιδι ειναι πολυ συνετος κ με ορεξη να "ανεβει" οδηγικα...θα ειμαι εγω εκει να σε προστατεψω

δεν είναι αυτό απλά  είναι γερμανικά ....

• Like 1

Το σύνθημα μου εδώ κ καιρό είναι  ΝΜΑ (No More Audi) !! ..

Κάναμε πολύ ωραία βόλτα σήμερα  έχασες που δεν ήρθες ..γνωρίσαμε κ καινούργια παιδιά!

12 hours ago, Paladin said:

Το σύνθημα μου εδώ κ καιρό είναι  ΝΜΑ (No More Audi) !! ..

Κάναμε πολύ ωραία βόλτα σήμερα  έχασες που δεν ήρθες ..γνωρίσαμε κ καινούργια παιδιά!

το ξέρω αλλά (δυστυχώς..) δεν είμαι πρωινός τύπος το ΣΚ  ..... εκτός εάν πρόκειται για χιόνια .... αλλά μία φορά θα προσπαθήσω να έρθω ...

Λοιπόν, αν και 2 μέρες μετά (τώρα βρήκα χρόνο να κάτσω με ηρεμία μπροστά από pc), ας γράψω την εμπειρία μου:

Πήγαμε, ήπιαμε καφέ στην καφετέρια δίπλα στο Ναό του Ποσειδώνα, τα είπαμε, τρομάξαμε με το "βρουμ" του RS4 και κάτι νησιώτικες (από ό,τι μου είπαν) και πολύ φιλικές πέρδικες (περιφέρονταν δίπλα μας για κάποια ώρα) και..... γυρίσαμε πίσω.

Κατάφερα να πάω και μία βόλτα το RS4. Πιστεύω ότι ποτέ δε θα συνηθίσω αυτό το "βρουμ" που κάνει ο V8....

Είχε πλάκα ακόμα και όταν το πήγαινα χαλαρά στις στροφές. :)

Τέλος......να πω για το cayman που το είχα σχεδόν σε όλη τη διαδρομή μπροστά μου πως μπορεί να υπολείπεται κάπως σε δύναμη (μικρή διαφορά με τη "δική μου" μικρή πίεση), αλλά φαινόταν πως πατούσε πολύ γλυκά στις στροφές και πολύ πιο όμορφα από το Α3 (λογικό θα μου πείτε, αλλά είπα να το γράψω. :) ). Επίσης με εντυπωσίασε η αξιοποίηση του χώρου του cayman με τα 2 πορτ-παγκάζ (σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το "κανονικό" του Α3, αλλά χάρηκα πραγματικά που είδα πως υπάρχει πραγματικό σπορ αμάξι που δεν έχει αστείο πορτ-παγκάζ και όχι πορτ-παγκαζ για μία τσάντα για laptop κι "άμα θέλετε κύριε, αυτό έχουμε").

Παραθέτω και μία φωτο από τη βόλτα.

IMG_6822.JPG

και φωτογραφίες από τις πέρδικες για του λόγω του αληθές :D

IMG_6821.JPG

IMG_6819.JPGIMG_6820.JPG

• Like 2

ω ρε φιλε το famous grouse hellenic limited edition!!!

Η Βολτα ηταν φυσικα παρα πολυ ωραια λογω της παρεας...ειχα την ευκαιρια να οδηγησω καβουρο-αυτοκινητο και να τρομοκρατησω κοσμο σε ολο το γυρνα...τοσο ευκολα να πας πολυ γρηγορα...τσκ τσκ τσκ...κ να περασω κ καμποσο χρονο πισω απο το τιμονι του κεντρομηχανου cayman το οποιο ειναι "λιγο" σε δυναμη αλλα εχει ενα πλαισιο κ ενα μαμα στησιμο που σηκωνει ευκολα 120+ τροχο αλογα...βιδωμενη μουρη κ οταν προκαλεις να χαθει η προσφυση τοσο προοδευτικο ανοιγμα ουρας....τι να πω..παντου προβλεπομενο κ εξαιρετικο..(εχει κ το σωστο σηματακι στο καπο οποτε λογικο να εχει τετοια συμπεριφορα) 

Χαρηκαμε κ με τον φιλο τον Λουκα που τον ειδαμε..να σε ξαναδουμε συντομα φιλε!

• Like 1

Και εγώ χάρηκα που σας γνώρισα! Ευχάριστη παρέα και βόλτα! Όμορφη διαδρομή, ιδανική για να μάθεις το αυτοκίνητό σου! Τώρα για τα αυτοκίνητα των παιδιών τι να πω; Τέρατα! Πανικός και τρόμος! Θα τα ξαναπούμε σίγουρα!

• Like 2