Jump to content

τελικα ποια εταιρια ειναι καλυτερη για αναβαθμιση σε Α4120


Recommended Posts

καλησπερα παιδια μετα απο μια αποτυχημενη αγορα για α3 ,αγορασα ενα α4 καινουριο και μου το παραδιδουν την τριτη ,το αυτοκινητο ειναι 120hp ,μολις το στρωσω μετο καλο θελω να το ανεβασω 160 hp σε πια εταιρια να απευθυνθω ? ,εχω μπερδευτει αρκετα ,μηπως μπορει καποις να με βοηθησει που να παω ,το κακο ειναι οτι μενω κρητη και εναι δυσκολο το πανω κατω και ψαχνω κατι σιγουρα ευχαριστω

Edited by Dimitris_Kon
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μετα απο μια αποτυχημενη αγορα για α3 ,αγορασα ενα α4 καινουριο και μου το παραδιδουν την τριτη ,το αυτοκινητο ειναι 120hp ,μολις το στρωσω μετο καλο θελω να το ανεβασω 160 hp σε πια εταιρια να απευθηνθω ? ,εχω μπερδευτει αρκετα ,μηπως μπορει καποις να με βοηθησει που να παω ,το κακο ειναι οτι μενω κρητη και εναι δυσκολο το πανω κατω και ψαχνω κατι σιγουρα

 

Πολλα απο τα μελη του φορουμ εχουν βαλει προγραμμα GIAC οπως και γω αλλωστε πριν μερικες μερες....το αμαξι παει πολυ καλυτερα απο πριν και απο αυτα που μου εχουν πει τα υπολοιπα μελη που βαλανε το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα....αξιοπιστο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις εταιρίες θα βρεις ανθρώπους που έμειναν ευχαριστημένοι και ανθρώπους που έμειναν δυσαρεστημένοι. Για ένα απλό πρόγραμμα οι διαφορές δεν είναι μεγάλες αν πας σε επώνυμη εταιρία (ελληνική ή όχι). Απλά η τιμή αλλάζει.. Διάβασε τι εντυπώσεις έχουν άλλα μέλη από διάφορα προγράμματα κι αποφάσισε..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Πολλα απο τα μελη του φορουμ εχουν βαλει προγραμμα GIAC οπως και γω αλλωστε πριν μερικες μερες....το αμαξι παει πολυ καλυτερα απο πριν και απο αυτα που μου εχουν πει τα υπολοιπα μελη που βαλανε το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα....αξιοπιστο κτλ κτλ

σε ποιον μπορω να βρω το προγραμμα ? τηλ και διευθυνση . εσυ εισαι ευχαριστημενος? εχει γραμμικη ροπη η κανει καποιο ξεσπαμα ?

Edited by Dimitris_Kon
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

σε ποιον μπορω να βρω το προγραμα ? τηλ και διευθηνση . εσυ εισαι ευχαριστημενος? εχει γραμικη ροπη η κανει καποιο ξεσπαμα ?

 

Το προηγουμενο Σαββατο το εβαλα το προγραμμα και ειμαι ευχαριστημενος,μπορω να πω οτι ειναι οπως ηταν μαμα το αμαξι οσον αφορα τη γραμμικοτητα ροπης ομως εχει πολυ καλυτερο ξεπεταγμα απο πριν αυτο που θελουν ολοι δηλαδη......εχω κανει πανω απο 500 χλμ και το αμαξι πεταει.

 

Το μελος vio (Αλεξης) του κλαμπ ειναι ενας απο τους προγραμματιστες της εταιρειας http://www.ras-tuning.gr/index.php

Edited by kostas_7
Link to comment
Share on other sites

σε ποιον μπορω να βρω το προγραμα ? τηλ και διευθηνση . εσυ εισαι ευχαριστημενος? εχει γραμικη ροπη η κανει καποιο ξεσπαμα ?

ΜΗΝ βιαζεσαι και κανε μια ερευνα στo forum... :sHa_thumbgoodjob:

Kαλο κανει το διαβασμα για να εχεις και μια συνολικη αποψη και σε καποια τεχνικα θεματα :sHa_thumbsup2:

Edited by @LEX$3
Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμιση που δινουν για το 1.8tfsi πολλοι tuners ειναι στα 210+ps.

στο internet δεν εχω δει πουθενα αναβαθμιση απο 120-->160ps

αλλα απο 120,160ps σε 210+ps

απο 120 σε 160 ρωτα και την αντιπροσωπια μηπως μπορουν να σου περασουν ΟΕΜ προγραμμα αφου τα δυο μοτερ 120 και 160 ειναι ιδια.

τωρα οσο αναφορα ποιον tuner να διαλαξεις θα πρεπει να το ψαξεις φιλε.

καλοταξιδο και καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμιση που δινουν για το 1.8tfsi πολλοι tuners ειναι στα 210+ps.

στο internet δεν εχω δει πουθενα αναβαθμιση απο 120-->160ps

αλλα απο 120,160ps σε 210+ps

απο 120 σε 160 ρωτα και την αντιπροσωπια μηπως μπορουν να σου περασουν ΟΕΜ προγραμμα αφου τα δυο μοτερ 120 και 160 ειναι ιδια.

τωρα οσο αναφορα ποιον tuner να διαλαξεις θα πρεπει να το ψαξεις φιλε.

καλοταξιδο και καλοριζικο

ευχαριστω πολλυ ο μονος που μου ειπαι για 160 ειναι ο παζαροπουλος με εγγυηση ,απλα αν παω σε 210 πρεπει να βελτιωσω και αλλα πραγματα στο αμαξι ,φρενα ,αναρτησεις

Link to comment
Share on other sites

Το μοτερ με τα 120 και με τα 160 ειναι ακριβως το ιδιο.

Βαζεις λοιπον ενα προγραμματακι,αφου κανεις την ερευνα σου και διαβασεις το φορουμ που εχει αρκετες πληροφοριες,παιρνεις περιπου 210-220 αλογα και ευχαριστιεσαι το αμαξι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κρητίκαρε sFi_gunsmilie.gif

Καλορίζικο το εργαλείο :sHa_thumbsup2: και ........ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ και σου :sFun_drool2:

Μέχρι να το στρώσεις, να είσαι σίγουρος ό,τι............ διαβάζοντας καλά το Forum :coffeetime: και γνωρίζοντας τα παιδιά, θα βρεις και βελτιωτικό οίκο και τιμές, ούτως ώστε να αποφασίσεις μόνος σου τί θέλεις.

Πιστεύω ό,τι οποιαδήποτε βιαστική κίνηση, κάθε άλλο παρά σε καλό θα σου βγει.

Και πάλι καλορίζικο και ασφαλή χιλιόμετρα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 

Μέχρι να το στρώσεις, να είσαι σίγουρος ό,τι............ διαβάζοντας καλά το Forum :coffeetime: και γνωρίζοντας τα παιδιά, θα βρεις και βελτιωτικό οίκο και τιμές, ούτως ώστε να αποφασίσεις μόνος σου τί θέλεις.

Πιστεύω ό,τι οποιαδήποτε βιαστική κίνηση, κάθε άλλο παρά σε καλό θα σου βγει.

 

:sSig_agreed: :sSig_agreed:

 

Διαβασε το φορουμ και μετα απο μωριμη σκεψη παρε την σωστη για ΕΣΕΝΑ αποφαση!!!! :sCo_hmmthink:

 

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο το 2008 που αγορασα το Skoda Octavia 1.8Tsi φοραω προγραμμα

xxExelixisxx κ δεν μου εχει παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα.

Η ιπποδυναμη, με μονο μια φιλτροχοανη της Κ&Ν, ειναι στα 228hp κ η ροπη στα 34kg.

Το μαγαζι ειναι στο Ωραιοκαστρο Θεσ/νικης κ το παλικαρι που κανει τα προγραμματα

ειναι πολυ συζητησιμος.Ασε που εχεις κ after sale updates oποτε θες.

Οσο για το δικο σου απο τα 120hp παει ανετα στα 210+ αναλογα το setup που θελεις

στο προγραμμα. (γκαζια,οικονομια,κτλ).

Edited by Dimitris_Kon
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

sorry??? απο τα 120 παει ανετα στα 210 αλογα μονο με το προγραμμα?.....:sCo_hmmthink:

Ναι Πανο γιατι μιλαμε για το Β8 με τα 120 που εχει ακριβως τα ιδια περιφερειακα με το 160αρι! :sHa_thumbgoodjob:

 

Η μονη τους διαφορα αφορα την χαρτογραφηση του εγκεφαλου..... :sHa_thumbsup2:

 

 

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σωστος ο dj-xatzi.

Λοιπον ξεχασα να πω οτι το προγραμμα γινεται πανω στο δυναμομετρο

(ΜΑΗΑ Lps 3000) κ το κυριοτερο, δεν χανεται η εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, υπάρχει περιστατικό που να έσπασε μοτέρ μόνο με πρόγραμμα ?

Οταν παει καποιος στον προγραμματιστη(ακομα κ επωνυμο) κ του λεει "θελω να μου κανεις το αμαξι 210 αλογα απο τα 120" τοτε προφανως οι οποιες ρυθμισεις του προγραμματος ξεπερναν τα ορια ασφαλειας με ρισκο.Τι εννοω?Οταν πηγα παλαιοτερα στην Ρεβο για προγραμμα,μου ειπε εκει ο αντιπροσωπος οτι οι ρυθμισεις πιεσεως κ αβανς που προτεινονται απο την εταιρια για το αυτοκινητο σου ωστε να κινεισαι χωρις προβληματα ειναι συγκεκριμενες!Απο κει κ περα αν εσυ θες παραπανω μπορει να στο δωσει αλλα ξεπερναμε τα ψυχολογικα ορια ασφαλους λειτουργιας.Παραδειγμα ο Σιμος(simona4) που μονο με προγραμμα το μοτερ εσπασε.Πορισμα ηταν αστοχια υλικου.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν αγοραζεις καινουργιο αυτοκινητο παρτο κατευθειαν στα αλογα που θελεις.Αντι για 120 παρε το 160αρι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παει καποιος στον προγραμματιστη(ακομα κ επωνυμο) κ του λεει "θελω να μου κανεις το αμαξι 210 αλογα απο τα 120" τοτε προφανως οι οποιες ρυθμισεις του προγραμματος ξεπερναν τα ορια ασφαλειας με ρισκο.Τι εννοω?Οταν πηγα παλαιοτερα στην Ρεβο για προγραμμα,μου ειπε εκει ο αντιπροσωπος οτι οι ρυθμισεις πιεσεως κ αβανς που προτεινονται απο την εταιρια για το αυτοκινητο σου ωστε να κινεισαι χωρις προβληματα ειναι συγκεκριμενες!Απο κει κ περα αν εσυ θες παραπανω μπορει να στο δωσει αλλα ξεπερναμε τα ψυχολογικα ορια ασφαλους λειτουργιας.Παραδειγμα ο Σιμος(simona4) που μονο με προγραμμα το μοτερ εσπασε.Πορισμα ηταν αστοχια υλικου.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν αγοραζεις καινουργιο αυτοκινητο παρτο κατευθειαν στα αλογα που θελεις.Αντι για 120 παρε το 160αρι.

Αλλο το ενα μοτερ αλλο το αλλο!

Οσο αφορα τον TFSI TSI...μοτερ να σπασει απο ΜΟΝΟ προγραμμα δεν εχει γινει και ουτε προκειται...

Τωρα αν θελει να εχει επιπλεον ασφαλεια ας βαλει το προγραμμα σε αντιπροσωπια να τον καλυπτει στα παντα.. :sHa_thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες με βεβαιοτητα ρε συ Αλεξ?Μετα αν γινει κατι θα φταιει ο προγραμματιστης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σωστος ο dj-xatzi.

Λοιπον ξεχασα να πω οτι το προγραμμα γινεται πανω στο δυναμομετρο

(ΜΑΗΑ Lps 3000) κ το κυριοτερο, δεν χανεται η εγγυηση!

 

Αυτο φυσικα δεν ισχυει. Απο την στιγμη που πειραζεις το αυτοκινητο με οποιοδηποτε τροπο (ανιχνευσιμο) τοτε η ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ εγγυηση ΔΕΝ ισχυει. Εκτος αν εννοεις σαν "εγγυηση" την αναληψη της ευθυνης αν συμβει κατι, απο τον Προγραμματιστη και οχι απο την επισημη αντιπροσωπεια.

 

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις φιλε μου ειναι να διαβασεις το φορουμ , να καταληξεις σε 2-3 εταιρειες, να πας να δοκιμασεις τα προγραμματα τους βαζωντας demo και να αποφασισεις ΕΣΥ!

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες με βεβαιοτητα ρε συ Αλεξ?Μετα αν γινει κατι θα φταιει ο προγραμματιστης.

Με ενα προγραμμα δεν γινεται Γιωργο να σπασει το μοτερ απο κανεναν προγραμματιστη...ειτε αυτο λεγεται κονσερβα η custoum!

Kαι μιλαω παντα για tfsi tsi!

Link to comment
Share on other sites

Με ενα προγραμμα δεν γινεται Γιωργο να σπασει το μοτερ απο κανεναν προγραμματιστη...ειτε αυτο λεγεται κονσερβα η custoum!

Kαι μιλαω παντα για tfsi tsi!

Μακαρι ρε φιλε!Δεν εχω εμπειρια απο TFSI.Βασει λογικης αναρωτιεμαι!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε φιλε!Δεν εχω εμπειρια απο TFSI.Βασει λογικης αναρωτιεμαι!

Η χρυση τομη πιστευω στα TFSI ειναι ενα προγραμμα.

Ξυπναει το μοτερ,δεν λαγκαρει,καταναλωση λογικη και ολα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.