Jump to content

audi a3 1.8tfsi by auto porfiris& exelixis


Recommended Posts

http://img830.imageshack.us/f/23092010365.jpg/

 

παιδια σημερα ολοκληρωθηκε και εμενα το αμαξι μου δεστε τα αποτελεσματα ειναι φανταστικα ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια κωστα και φωτη(auto porfiris) και ενα μεγαλο ευχαραριστω στον μιχαλη απο το exelixis ειναι τελικα μεγαλος ζωγραφος μπραβο του δεν σηκωνει αλλη κουβεντα ειναι απιθανος

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για το αποτελεσμα Τασε :biggrinthumb:

Για ξαναγραψε στο αρχικο σου ποστ αν θες ενα ενα τα περιφεριακα σου... :new_thumright:

FOX FULL EXHAUST 70F,100 CPSI,AIR INTAKE BSH RACING ,FULL STAGE 2 XXEXELIXIS ,NGK IRIDIUM,FMIC s3 :sHa_thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα ξεζουμισε την τουρμπινα ετσι?

Ποσα χιλιομετρα εχεις?

WG εχεις πειραξει?

 

οχι εντελως επαιρνε κιαλο αλλα δεν θα ηταν safe 42300 χιλ εχω και εχω 4 στροφες σφυξιμο αυτα :biggrinthumb:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε τασσο.ντουμπανο μιλαμε και ο μιχαλης εδωσε ρεσιταλ.Αυριο περναω κ γω το file το αγριο.Μαγκες περιμενετε εβαλε κ ο lol σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε τασσο.ντουμπανο μιλαμε και ο μιχαλης εδωσε ρεσιταλ.Αυριο περναω κ γω το file το αγριο.Μαγκες περιμενετε εβαλε κ ο lol σημερα.

μαζι με τον λολ ειμουν περιμενε να κατεβω εγω για να ανεβει αυτος χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

με τι ταχυτητα το μετρησες στο σασμαν?

 

κοιτα τι km βγαζω εγω...248 km εγω 203km...εσυ.οι καμπυλες σου και η ροπη σε συναρτηση με τα αλογα σου,ειναι λιγο περιεργες..επισης αν ειχα 31 βαθμους εισερχομενο αερα θα ειχα πολλα αλογα και ροπη.και ειμαι ασφισχτος απ wg.

 

δειξε την μετρηση μου στον προγραματιστη σου και κανε ενα σχολιο τι θα σου πει.

 

http://forum.audisportsclub.gr/index.php?/topic/10795-audi-a3-18-giac-stage-ii/

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και απο εδω για το αμαξι σου και το αποτελεσμα που εβγαλε!!

 

 

με τι ταχυτητα το μετρησες στο σασμαν?

 

κοιτα τι km βγαζω εγω...248 km εγω 203km...εσυ.οι καμπυλες σου και η ροπη σε συναρτηση με τα αλογα σου,ειναι λιγο περιεργες..επισης αν ειχα 31 βαθμους εισερχομενο αερα θα ειχα πολλα αλογα και ροπη.και ειμαι ασφισχτος απ wg.

 

δειξε την μετρηση μου στον προγραματιστη σου και κανε ενα σχολιο τι θα σου πει.

 

http://forum.audisportsclub.gr/index.php?/topic/10795-audi-a3-18-giac-stage-ii/

 

Η μετρηση αν θυμαμαι καλα εγινε με 4η!!τι σου προκαλει την περιεργεια??

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος προφανώς μέτρησε με 4η και συ με 5η.

Επισης, υποψιάζομαι ότι στου Τασου δε συνδεσανε OBD οποτε αυτο που βλεπουμε δεν ειναι θερμοκρασια εισαγωγης?

Ετσι ειναι Τασο?

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος προφανώς μέτρησε με 4η και συ με 5η.

Επισης, υποψιάζομαι ότι στου Τασου δε συνδεσανε OBD οποτε αυτο που βλεπουμε δεν ειναι θερμοκρασια εισαγωγης?

Ετσι ειναι Τασο?

 

οχι στεφ το ειχαμε συνδεμενο και με οβδ και αυτη ηταν η θερμοκρασια εισαγωγης οσο εντυπσωση και εαν σας κανουν οσο για τις καμπυλες τι περιεργο ειδες οτι εβγαλε 260 απο τις 5000 και τα κρατησε εως τις 6600 αστο το αμαξι φιλε μου δεν πιανεται και δεν εχει αν και αν και αν το θεμα μας ειναι αλλο οτι το αμαξι εβγλαλε 217 τροχο και 260 αδιορθωτη :sHa_thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Τασο, εννοειται οτι το αμαξι ειναι πολυ δυνατο, αλλα αυτο που λες δε στεκει.

Πως γινεται να εχεις θερμοκρασια εισαγωγης μικροτερη απο τη θερμοκρασια περιβαλλοντος?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ημουνα παρον η θερμοκρασια ειναι πραγματικη το i\c απο το s3 κανει πολυ καλη δουλεια.....πολυ δυνατο το τουτου σου:sHa_thumbsup2:..

Link to comment
Share on other sites

Τασο, εννοειται οτι το αμαξι ειναι πολυ δυνατο, αλλα αυτο που λες δε στεκει.

Πως γινεται να εχεις θερμοκρασια εισαγωγης μικροτερη απο τη θερμοκρασια περιβαλλοντος?

στεφ ρωτα φωτη που ηταν μαζι μου τιποτα αλλο δεν σου λεω

Link to comment
Share on other sites

Τάσο πολύ ωραίο, μάλλον θα είναι το πιο δυνατό ή από τα πιο δυνατά 1.8 στην Ελλάδα! Να το χαίρεσαι!

 

 

 

Δημήτρης

ευχαριστω ρε μητσο να σαι καλα και ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε μητσο να σαι καλα και ευχαριστω ολους

παιδια συγνωμη η τελευταια δυναμομετρηση οντως εγινε χωρις obd ειχατε δικαιο εγω μπερδευτηκα αλλα στις προηγουμενες που κοιτουσαμε θερμοκρασιες ειχε ανεβει εως 46 βαθμους παλι πολυ καλα ειμασταν συγνωμη και παλι

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη η τελευταια δυναμομετρηση οντως εγινε χωρις obd ειχατε δικαιο εγω μπερδευτηκα αλλα στις προηγουμενες που κοιτουσαμε θερμοκρασιες ειχε ανεβει εως 46 βαθμους παλι πολυ καλα ειμασταν συγνωμη και παλι

 

:sHa_thumbgoodjob:

Δε φαινοταν λογικο να εχεις θερμοκρασια εισαγωγης κατω απο τη θερμοκρασία περιβάλλοντος, γι αυτό επέμενα.

Αν σε αυτή τη μετρηση ειχες κουμπωμένη την OBD ειναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σου δινε γύρω στα 270 διορθωμένη! ;)

Link to comment
Share on other sites

:sHa_thumbgoodjob:

Δε φαινοταν λογικο να εχεις θερμοκρασια εισαγωγης κατω απο τη θερμοκρασία περιβάλλοντος, γι αυτό επέμενα.

Αν σε αυτή τη μετρηση ειχες κουμπωμένη την OBD ειναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σου δινε γύρω στα 270 διορθωμένη! ;)

σιγουρα στεφ αλλα και 265 που εβγαλε καλα ειναι παλι μια χαρα ειναι ας ξερω εγω οτι εχω σιγουρα 265 και αυτο ας βγαζει 270 +

Link to comment
Share on other sites

Τασο το αυτοκινητο εκει που το ρυθμιζεις εκει το δυναμομετρησες?

ναι αλεξ επανω στο δυναμομετρο το προγραματιζει βλεπει καμπυλες και αναλογως το ρυθμηζει οσο περνει και μεχρι να βγαλει τα αποτελεσματα που θελει το εχει επανω και το ρυθμηζει συνεχως

Link to comment
Share on other sites

γιατι αλλα ρε φιλε τι δεν σου αρεσε?

ισα ισα μου άρεσε.εκτός αν θέλεις να συνεχίσω το αλλά-> αφου αυτά έδειξε το δυναμόμετρο γιατί να αμφιβάλλουμε.αυστηρό κιόλας αφού είναι maha.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.