Jump to content

Πέταξε "βυζί" και στράβωσε ζάντα


Recommended Posts

Τελικά τα κατάφερα και έπεσα όλος μέσα σε γνωστή λακούβα των νότιων προαστείων. Πέταξε "βυζι" (σαν την Πετρούλα..... ενα τούμπανο)

Εχω σχεδον 20000χλμ, και φοράω 255/35 19 με τις ζάντες του RS6

Είπα να μην παω να τα σκάσω χοντρά και έβαλα μεταχειρισμένο με 50 ευρώ. Το έβαλα πίσω και έφερα το πίσω εμπρός.

Το φοβερό είναι οτι στράβωσε λιγάκι την ζάντα. Φάνηκε όταν έβαλε τον τροχο για ζυγοστάθμιση

 

"Πως το καταφερες και στράβωσες τέτοια ζάντα ρε παλικάρι?" μου λέει ο τύπος που τα εφτιαξε ολα.

"Με έπιασε το κεφάλι μου στην 4η σφυριά. Λες και βαράω καμπάνα είναι" :laughing:

 

Τέλος πάντων λέω να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο και πρίν τις διακοπές μου να ξηλωθώ ενα χιλιαρικάκι για 4 καινούρια λαστιχα.

 

Ακούω σχόλια για το αν έκανα σωστα που πήγα με μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έπεσα όλος μέσα σε γνωστή λακούβα των νότιων προαστείων. Πέταξε "βυζι" (σαν την Πετρούλα..... ενα τούμπανο)

Εχω σχεδον 20000χλμ, και φοράω 255/35 19 με τις ζάντες του RS6

Είπα να μην παω να τα σκάσω χοντρά και έβαλα μεταχειρισμένο με 50 ευρώ. Το έβαλα πίσω και έφερα το πίσω εμπρός.

Το φοβερό είναι οτι στράβωσε λιγάκι την ζάντα. Φάνηκε όταν έβαλε τον τροχο για ζυγοστάθμιση

 

"Πως το καταφερες και στράβωσες τέτοια ζάντα ρε παλικάρι?" μου λέει ο τύπος που τα εφτιαξε ολα.

"Με έπιασε το κεφάλι μου στην 4η σφυριά. Λες και βαράω καμπάνα είναι" :laughing:

 

Τέλος πάντων λέω να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο και πρίν τις διακοπές μου να ξηλωθώ ενα χιλιαρικάκι για 4 καινούρια λαστιχα.

 

Ακούω σχόλια για το αν έκανα σωστα που πήγα με μεταχειρισμένο

 

 

 

Εφ'οσον εχεις κανει 20.000 km, καλα εκανες και εβαλες μεταχειρισμενο (ελπιχω σε καλη κατασταση), οποτε μια και καλη να βαλεις καινουργια σε κανα 10αρι ακομα!

Link to comment
Share on other sites

φτου φτου...

να φωναξουμε την Λουκα να ξορκισει το κακό...:sHa_sarcasticlol:

τι μας είπες τώρα????

και ένα ευχελαιο....και ενα μάτι..κι ένα πέταλο!!!!!

αυτα φτάνουν νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Εφ'οσον εχεις κανει 20.000 km, καλα εκανες και εβαλες μεταχειρισμενο (ελπιχω σε καλη κατασταση), οποτε μια και καλη να βαλεις καινουργια σε κανα 10αρι ακομα!

 

Έτσι ακριβώς σκέφτηκα και εγω.

 

Πάντως μάτια και φυλαχτά δεν βάζω. Μου έβαλε με το ζόρι η μάνα μου ενα σταυρουδάκι στον καθρέφτη......και έπεσα στη λακούβα της Αμφιθέας

Edited by DrM
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς σκέφτηκα και εγω.

 

Πάντως μάτια και φυλαχτά δεν βάζω. Μου έβαλε με το ζόρι η μάνα μου ενα σταυρουδάκι στον καθρέφτη......και έπεσα στη λακούβα της Αμφιθέας

 

Πωωωωω ρε φιλε μετα τις γραμμες του τραμ λες την γνωστη?την εχω πατησει και εγω με προηγουμενο αμαξι και ειλικρινα δεν υπαρχει ''λακος'' ειναι και αν δεν την ξερεις την πατας ευκολα:ranting2:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μάτια και φυλαχτά δεν βάζω. Μου έβαλε με το ζόρι η μάνα μου ενα σταυρουδάκι στον καθρέφτη......και έπεσα στη λακούβα της Αμφιθέας

 

Ε πες έτσι....

Το βρήκαμε το πρόβλημα....

Σε λάθος μέρος το έβαλες το σταυρουδάκι....

Η default θέση είναι μέσα στο ντουλαπάκι......

οπότε με μια μικρή "μετατροπή" είσαι έτοιμος!!!!! :sFi_dualpistols:

Link to comment
Share on other sites

το σταυρουδακι δεν φταιει, αλλα ο δημος θα μπωρουσες να κανεις μηνυση

 

 

 

Πολλά +απο μένα.Συμφωνώ απόλυτα με τον lol :sHa_thumbgoodjob:

Edited by gi0rg0s
Link to comment
Share on other sites

Ε πες έτσι....

Το βρήκαμε το πρόβλημα....

Σε λάθος μέρος το έβαλες το σταυρουδάκι....

Η default θέση είναι μέσα στο ντουλαπάκι......

οπότε με μια μικρή "μετατροπή" είσαι έτοιμος!!!!! :sFi_dualpistols:

 

Μα νόμιζα οτι το ντουλαπάκι είναι η default θέση για το λαγοπόδαρο, και κάτω απο το κάθισμα βάζουμε την χιλιοκαρφιτσομένη κούκλα-βουντού του σχωρεμένου του Άϊρτον Σένα

 

Εσύ το γκύ (μιας που έρχονται Χριστούγεννα) που το βάζεις? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Γκύ κρέμεται επάνω στον φωτισμό του οδηγου, ώστε την ''κρίσιμη'' στιγμή να είσαστε κάτω από το γκύ....... :sHa_sarcasticlol: :sHa_sarcasticlol: :sHa_sarcasticlol:

Edited by Dikonou
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το είχα και εγω το γκύ, αλλά το έριχνα κάθε φορά που σήκωνα το χέρι μου να φτύσω τον κόρφο μου. :hysterical:

Edited by DrM
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το είχα και εγω το γκύ, αλλά το έριχνα κάθε φορά που σήκωνα το χέρι μου να φτύσω τον κόρφο μου. :hysterical:

 

Σε θαυμάζω πάντως... Εγώ στην θέση σου δεν θα είχα διάθεση για χιούμορ... Θα έκαναν καιρό να μου περάσουν τα νεύρα ειδικά για την στραβωμένη ζάντα!!! :sCo_hmmthink:

 

 

:sSig_goodjob:

 

a116.gif

Edited by pan0ulis
Link to comment
Share on other sites

Σε θαυμάζω πάντως... Εγώ στην θέση σου δεν θα είχα διάθεση για χιούμορ... Θα έκαναν καιρό να μου περάσουν τα νεύρα ειδικά για την στραβωμένη ζάντα!!! :sCo_hmmthink:

 

 

:sSig_goodjob:

 

a116.gif

Τι να πει κανεις για μια ζαντα που απλως στραβωσε!

Μακαρι ολοι να ειχαμε να αλλαξουμε μονο μια ζαντα στα τοσα που μας συμβαινουν!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ας κρατάμε τα κεφάλια γερά. Οι ζάντες φτιάχνονται.

 

Ασε που αμα είναι να πάθαινα συγκοπή με καθε γρατζουνιά, θα έπαιρνα ενα LADA NIVA και θα ξένοιαζα

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ας κρατάμε τα κεφάλια γερά. Οι ζάντες φτιάχνονται.

 

Ασε που αμα είναι να πάθαινα συγκοπή με καθε γρατζουνιά, θα έπαιρνα ενα LADA NIVA και θα ξένοιαζα

:sHa_thumbgoodjob:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kai οποιος σκαει με γρατζουνιες κλπ να του στειλω μια φωτο απο το s3 μου να παρει τα πανω του!

 

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

:sHa_thumbgoodjob:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kai οποιος σκαει με γρατζουνιες κλπ να του στειλω μια φωτο απο το s3 μου να παρει τα πανω του!

 

 

:sSa_worried3::(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά....

μίλησα με τα headquarters της Audi ..... ξέρετε τώρα στα παιδιά στο Ingolstadt αναφέρομαι...

μου είπαν ότι για τα μοντέλα ΜΥ2009 και μετά ΔΕΝ προτείνουν γκυ..... (κατηγορηματικά!)

υπάρχει incopartibility όπως μου είπαν...βεεεεεβαια....(λόγω του γνωστού προβλήματος κατά την διαδικασία του φτυσίματος του κόρφου του οδηγού....)

υπάρχει όμως replacement part και μας προτείνουν λοιπόν...... καλικαντζαράκι!!!!

διατίθεται σε 8 χρώματα...για να ταιριάζει με το εσωτερικό και βέβαια υπάρχει και s-line έκδοση με δέρμα και ύφασμα.... :sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol:

και βέβαια η θέση του είναι στην πίσω εταζέρα στην αριστερή μεριά!!!!!!

αυτα τα ολίγα απο το μικρο research που έκανα σχετικά με το θέμα!!!!! ( καλά ντε μη βαράτε..... :offtopic: )

Link to comment
Share on other sites

:sHa_thumbgoodjob:

 

 

 

Kai οποιος σκαει με γρατζουνιες κλπ να του στειλω μια φωτο απο το s3 μου να παρει τα πανω του!

 

Είχες Αλέξη γρατσουνιές?δε θυμάμαι κάτι από τις φωτογραφίες.Εκτός και αν εννοείς την κακιά στιγμή.....

Link to comment
Share on other sites

Είχες Αλέξη γρατσουνιές?δε θυμάμαι κάτι από τις φωτογραφίες.Εκτός και αν εννοείς την κακιά στιγμή.....

Kωστα ξανα διαβασε παραπανω και θα καταλαβεις τι εννοω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά....

μίλησα με τα headquarters της Audi ..... ξέρετε τώρα στα παιδιά στο Ingolstadt αναφέρομαι...

μου είπαν ότι για τα μοντέλα ΜΥ2009 και μετά ΔΕΝ προτείνουν γκυ..... (κατηγορηματικά!)

υπάρχει incopartibility όπως μου είπαν...βεεεεεβαια....(λόγω του γνωστού προβλήματος κατά την διαδικασία του φτυσίματος του κόρφου του οδηγού....)

υπάρχει όμως replacement part και μας προτείνουν λοιπόν...... καλικαντζαράκι!!!!

διατίθεται σε 8 χρώματα...για να ταιριάζει με το εσωτερικό και βέβαια υπάρχει και s-line έκδοση με δέρμα και ύφασμα.... :sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol:

και βέβαια η θέση του είναι στην πίσω εταζέρα στην αριστερή μεριά!!!!!!

αυτα τα ολίγα απο το μικρο research που έκανα σχετικά με το θέμα!!!!! ( καλά ντε μη βαράτε..... :offtopic: )

 

Δυστυχώς την εταζέρα βάζω οτι θέλω να ξεφορτωθώ!

Μια μέρα μου έφερε η κοπέλα μου ενα καπελάκι ρόζ με κάτι στρασάκια. Της λέω "αυτό ΔΕΝ παιζει να το φοράς μαζί μου μέσα στο τουτού."

Μου λέει .........."θα το φοράω και θα σ'αρέσει κιόλας. Που να το αφήσω?"

"Στην εταζέρα πίσω.....φυσικά" της απάντησα :whistling:

Στην πρώτη βολτίτσα σηκώνω οροφή, σηκώνεται η εταζέρα, και τσούπ .........το καπελάκι στην Λεωφόρο Ποσειδώνος.:haha4:

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ......Ο Γερμανός θα έχει προβλέψει καλικατζαράκι με γυαλιά/καπέλο/αντιηλιακό καρύδα και εναλλακτική θέση για τα κάμπριο

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα μου έφερε η κοπέλα μου ενα καπελάκι ρόζ με κάτι στρασάκια. Της λέω "αυτό ΔΕΝ παιζει να το φοράς μαζί μου μέσα στο τουτού."

Μου λέει .........."θα το φοράω και θα σ'αρέσει κιόλας. Που να το αφήσω?"

"Στην εταζέρα πίσω.....φυσικά" της απάντησα :whistling:

Στην πρώτη βολτίτσα σηκώνω οροφή, σηκώνεται η εταζέρα, και τσούπ .........το καπελάκι στην Λεωφόρο Ποσειδώνος.:haha4:

:new_lol::haha4:

Φίλε μου σ'ευχαριστώ!

Ειλικρινά μου έφτιαξες λίγο το κέφι με το παραπάνω!

 

BTW, περαστικά για την ζάντα.Την έπαθα κι εγώ σε 2 μηνών αμάξι (ελαφρυά στράβωσε μόνο η ζάντα.Το λάστιχο δεν έπαθε τίποτα :blink: ).Πήγα να σκάσω για 1-2 μέρες, αλλά μετά το ξεπέρασα. :angel:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την εταζέρα βάζω οτι θέλω να ξεφορτωθώ!

Μια μέρα μου έφερε η κοπέλα μου ενα καπελάκι ρόζ με κάτι στρασάκια. Της λέω "αυτό ΔΕΝ παιζει να το φοράς μαζί μου μέσα στο τουτού."

Μου λέει .........."θα το φοράω και θα σ'αρέσει κιόλας. Που να το αφήσω?"

"Στην εταζέρα πίσω.....φυσικά" της απάντησα :whistling:

Στην πρώτη βολτίτσα σηκώνω οροφή, σηκώνεται η εταζέρα, και τσούπ .........το καπελάκι στην Λεωφόρο Ποσειδώνος.:haha4:

 

Παιχταρά μου αυτός είσαι χαχαχαχαχαχαχαχαχα :sHa_sarcasticlol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.