Jump to content

Πλαστικά καλύματα κινητήρα


Recommended Posts

  • 1 year later...

Παίδες ξέρουμε τιμές για τό s3 2003 κωδικούς κ τιμές πιο πολύ με ενδιαφέρει καπάκι για παγούρι κ μπαταρία γιατί η ασφαλείς είναι απλά άφημενες πάνω στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Με την ευκαιρία αλλαγής στο παγουράκι...ποιο από τα δύο λέτε να προτιμήσω για τα δεξια του μοτερ?

 

Αυτό (8E0103927 D01C):

 

km2e.jpg

 

 

 

Ή αυτό (8E0103927 F):

 

rgxm.jpg

 

υ.γ. Μιας και μιλάμε για πλαστικά καλύμματα, η μηχανή από κάτω έχει μια ή δυο πλαστικές ποδιές?

Edited by S3-Nick
Link to comment
Share on other sites

Νίκο το 2ο είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη μου, θέλει όμως μια μικρή τροποποίηση (κόψιμο μια μύτης προς τα κάτω).

 

Η μηχανη εχει ενα κάλυμμα, υπάρχει ενα ακομα πιο πίσω που καλυπτει και το σασμάν. Αυτο δεν το έχουν τα αμαξια μας, τουλαχιστον δεν το εχω δει πουθενά.

 

 

xsa9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Γιαννη εχει και το πισω κομματι αλλα δεν ξερω αν εχει σημασια που ειναι fwd...

 

Για 4wd λεω Γιωργο, ακομα και στο ΕΤΚΑ δεν γραφει για quattro τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το 2ο είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη μου, θέλει όμως μια μικρή τροποποίηση (κόψιμο μια μύτης προς τα κάτω).

 

Η μηχανη εχει ενα κάλυμμα, υπάρχει ενα ακομα πιο πίσω που καλυπτει και το σασμάν. Αυτο δεν το έχουν τα αμαξια μας, τουλαχιστον δεν το εχω δει πουθενά.

 

 

xsa9.jpg

 

 

Εμένα μου άρεσε κάπως και το 1ο μιας και φαίνεται να αγκαλιάζει τα πάντα και ταιριάζει γάντι...

 

Για την ποδιά ρώτησα μιας και σε εμενα δεν έχει από πίσω τίποτα και επειδή η δικιά μου έχει σπάσει λιγάκι και θέλει άλλαγμα στο προσεχες μέλλον κοιτούσα στο ebay και την δινουν και πακέτο με την πίσω ενώ αναφέρουν οτι μπαίνει και στα quattro...λές να μην μπαίνει λόγω άξονα μεταδοσης κινησης?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε κάπως και το 1ο μιας και φαίνεται να αγκαλιάζει τα πάντα και ταιριάζει γάντι...

 

Για την ποδιά ρώτησα μιας και σε εμενα δεν έχει από πίσω τίποτα και επειδή η δικιά μου έχει σπάσει λιγάκι και θέλει άλλαγμα στο προσεχες μέλλον κοιτούσα στο ebay και την δινουν και πακέτο με την πίσω ενώ αναφέρουν οτι μπαίνει και στα quattro...λές να μην μπαίνει λόγω άξονα μεταδοσης κινησης?

 

 

Δεν ξερω αν μπαινει στο quattro Νικο. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε κάπως και το 1ο μιας και φαίνεται να αγκαλιάζει τα πάντα και ταιριάζει γάντι...

 

Για την ποδιά ρώτησα μιας και σε εμενα δεν έχει από πίσω τίποτα και επειδή η δικιά μου έχει σπάσει λιγάκι και θέλει άλλαγμα στο προσεχες μέλλον κοιτούσα στο ebay και την δινουν και πακέτο με την πίσω ενώ αναφέρουν οτι μπαίνει και στα quattro...λές να μην μπαίνει λόγω άξονα μεταδοσης κινησης?

μπαίνει κανονικά.... το δικό μου έχει και τις 2 ποδίες! (τις οποίες και άλλαξα όταν πήρα απο κάτω ενα ....αποκολλημένο αναγομωμένο επίσωτρο φορτηγού!!!)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μπαίνει κανονικά.... το δικό μου έχει και τις 2 ποδίες! (τις οποίες και άλλαξα όταν πήρα απο κάτω ενα ....αποκολλημένο αναγομωμένο επίσωτρο φορτηγού!!!)

 

Θυμασαι κωδικό ανταλλακτικού και τιμή?

Link to comment
Share on other sites

8E0862822D  ειναι ο κωδικος για πισω πλαστικο, τιμη, ρωτα αυριο στην αντιπροσωπια και γραψτην εδω να την εχουμε. Αν θελεις ρωτα και για το εμπρος να υπάρχει.

 

Υποψη για να βαλεις το 2ο πλαστικο χρειαζονται και μερικες βιδες, κουμπωματα που πρεπει να τα παρεις και αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα την έχει, αλλά την έβγαλα, μιας και το ανεβοκατεβάζω συχνά στο δικόλωνο και βαριέμαι να ξυλώνω!

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και μένα την έχει, αλλά την έβγαλα, μιας και το ανεβοκατεβάζω συχνά στο δικόλωνο και βαριέμαι να ξυλώνω!

 

 

Δημήτρης

 

 

Πόσοτην δινεις?? :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8E0862822D  ειναι ο κωδικος για πισω πλαστικο, τιμη, ρωτα αυριο στην αντιπροσωπια και γραψτην εδω να την εχουμε. Αν θελεις ρωτα και για το εμπρος να υπάρχει.

 

Υποψη για να βαλεις το 2ο πλαστικο χρειαζονται και μερικες βιδες, κουμπωματα που πρεπει να τα παρεις και αυτα.

 

Τελικά ο κωδικός της πίσω πλαστικής ποδιάς είναι 8E0863822D και όχι 8E0862822D με κόστος 74ευρώ.

 

Επίσης παρήγγειλα και το δεξί πλαστικό 8Ε0103927F με κόστος 26,92 ευρώ και το περιμένω από Γερμανία σε καμιά εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα το 1.6 είχε τα καπάκια στη μπαταρία και το δοχείο, όπως επίσης και τις 2 ποδιές. Την πίσω μάλιστα την είχα σπάσει πριν 2 χρόνια και νομίζω το κόστος ήταν 60 ευρώ. 

Πρόσφατα βρήκα σε ένα πεζούλι και έφυγε εντελώς το αριστερό πλαστικό που βιδώνει στο θόλο στην μπροστινή μεριά (είναι σαν λασπωτήρας αλλά μπροστά από τη ρόδα).

Μιας και από το δεξί είχε φύγει η βίδα και είχε φάει καλό ξύσιμο λέω να τα πάρω σετ. Ξέρει κανείς κωδικό / τιμή / αγγελία στο internet;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πέφτουν-χάνονται γιατί σπάνε τα πλαστικά κλιπς και φεύγουν οι βίδες οπότε κρεμάνε . Αλλάξτε τα κλιπς από μέσα και φροντίστε να πιάνουν όλες οι βίδες. Κωδικούς το βράδυ που θα είμαι σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Εναν προβληματισμος μου ειναι το μονωτικό που υπάρχει μέσα στο καπό (στην κάτω πλευρά, προς την μηχανή)

Το AUDI μου δεν το εχει, το προηγούμενο αμαξι μου (LEON) το ειχε.

Ο λόγος της ύπαρξης του είναι ο θόρυβος; (το EΤΚΑ το αναφέρει σαν sound absorber) 

Κραταει την θερμοτητα μακρυα απο τη βαφη του καπο;  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.