Jump to content

Χειμερινή ενδυμασία

Περισσότερα

Ημερολόγια 2021

Περισσότερα

Καλοκαιρινή ένδυμασία

Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

Recommended Posts

Βρήκα αυτό το intercooler.

Λέτε να κάνει για τη δουλειά μου?

Με άλλα λόγια για Κ04 full setup?

intercoolerd.jpg

IMAG0292.jpg

μικρό μου φαίνεται ρε φίλε, ιδιαίτερα σε πάχος τα 5 εκ είναι λίγα. Δεν είμαι και ειδικός βέβαια μην σε πάρω στο λαιμό μου...

Αν πάντως δεν κάνει και έχεις φτιάξει και σωληνώσεις τότε το κόστος ανεβαίνει...

σε εμενα φαινεται ικανοποιητικό. Το υψος ειναι καλο γιατι και πιο ψηλο να είναι θα κρυβεται απο τον προφυλακτηρα.

Το παχος ειναι καλο. Εκεινο που με προβληματιζει ειναι οτι ειναι πολύ χοντρο στις ακρες, εκει που εχει τους συλλέκτες και θα χρειαστει πολύ "σφαξιμο" η αλουμινενια τραβερσα του προφυλακτηρα. Προσεξε το.

πολυ σφάξιμο δεν θέλει. Θέλει όμως λίγο. Αυτά με το μάτι βέβαια. το πάχος στις άκρες είναι δεν είναι ακόμη 0,5 εκ (συνολικά 5,5 εκ)

Το κόστος θα έθει στα 300 με 350 ευρώ μαζί με τις σωληνώσεις που τις χρειάζεται όλες.

Χειροποίητο είναι και το φορούσε ένα POLO 1,4 μετατροπή σε turbo!!

πολυ σφάξιμο δεν θέλει. Θέλει όμως λίγο. Αυτά με το μάτι βέβαια. το πάχος στις άκρες είναι δεν είναι ακόμη 0,5 εκ (συνολικά 5,5 εκ)

Το κόστος θα έθει στα 300 με 350 ευρώ μαζί με τις σωληνώσεις που τις χρειάζεται όλες.

Χειροποίητο είναι και το φορούσε ένα POLO 1,4 μετατροπή σε turbo!!

Νομίζω ότι για το κιτ που το θέλεις και την τιμή του, είναι μια χαρά. Έλεγξέ το μόνο, μήπως έχει κανένα χτύπημα πουθενά.

Δημήτρης

Αν εχεις υπομονη, αυριο παραγγελνω το παρακατω...

Α4 Β6 Fmic

Συμφωνα με τα οσα λεει εχει παραδοση σε 3 εργασιμες το πολυ οποτε πιστευω μεχρι παρασκευη θα το εχω και ισως Σ-Κ να το βαλω για δοκιμη... Βασικα τις σωληνωσεις χρειαζομουν αλλα δεν τις δινει μονες οποτε θα παρω ολο το κιτ, θα δοκιμασω θερμοκρασιες κτλ και αν ειναι καλο το intercooler θα το κρατησω αλλιως θα βαλω ενα αλλο που εχω... Πιστευω οτι αν οι θερμοκρασιες που θα εχω θα ειναι καλες, θα αξιζει τα 320 Ε που κοστιζει... Το κιτ αυτο ειναι της εταιριας Boost Brothers... Αν ψαξεις στο Audizine, το εχουν φορεσει καμποσοι και ειναι πολυ καλο για σεταπ μεχρι Κ04...

Αν εχεις υπομονη, αυριο παραγγελνω το παρακατω...

Α4 Β6 Fmic

Συμφωνα με τα οσα λεει εχει παραδοση σε 3 εργασιμες το πολυ οποτε πιστευω μεχρι παρασκευη θα το εχω και ισως Σ-Κ να το βαλω για δοκιμη... Βασικα τις σωληνωσεις χρειαζομουν αλλα δεν τις δινει μονες οποτε θα παρω ολο το κιτ, θα δοκιμασω θερμοκρασιες κτλ και αν ειναι καλο το intercooler θα το κρατησω αλλιως θα βαλω ενα αλλο που εχω... Πιστευω οτι αν οι θερμοκρασιες που θα εχω θα ειναι καλες, θα αξιζει τα 320 Ε που κοστιζει... Το κιτ αυτο ειναι της εταιριας Boost Brothers... Αν ψαξεις στο Audizine, το εχουν φορεσει καμποσοι και ειναι πολυ καλο για σεταπ μεχρι Κ04...

Καλό φαίνεται και καινούριο.

Σωληνώσεις πόσο δύσκολο είναι να φτιάξεις? Ρωτάω γιατί μπάινεις στη διαδικασία να πάρεις ολόκληρο κιτ για να τις αποκτήσεις.

αυτό που βρήκα εγώ δεν έχει καθόλου. Θα πρέπει να φτιαχτούν.

Θα σε.περιμένω για εντυπώσεις.

Σχετικα καλο μου φαινεται για S3 setup,διατηρωντας μια επιφυλαξη μηπως ειναι μικρο υπο προυποθεσεις.

Σαν κοστος,να φτιαξεις σωληνωσεις απο το 0 σε καποιο αμαξι ειναι περιπου στα 350-400€ αναλογως του μαστορα.

Θα σου προτεινα να παρεις αλουμινιου σωληνωσεις,ειναι λιγο πιο ακριβες απο τις ανοξειδωτες αλλα εχουν καλυτερη απαγωγη θερμοτητας.

Προτου το παρεις,οπωσδηποτε να το πρεσαρεις με αερα να δεις αν χανει απο καπου,να κανεις εναν οπτικο ελεγχο για τυχον στραβωμενες-σπασμενες ψυκτρες και τελος αν ξερει να σου πει τι ειδους κυψελες εχει.

Εχω αυτο ακριβως το κιτ της boost brothers το οποιο εχει σωληνωσεις αλουμινιου.Εχει διαστασεις κυψελων 47-23-5 εκατοστα δηλαδη 5.4 λιτρα και ειναι πολυ καλο.

Εχω αυτο ακριβως το κιτ της boost brothers το οποιο εχει σωληνωσεις αλουμινιου.Εχει διαστασεις κυψελων 47-23-5 εκατοστα δηλαδη 5.4 λιτρα και ειναι πολυ καλο.

Ωραιος... Απο θερμοκρασιες πως ειναι; Εχεις κανει κανα λογκαρισμα; Το intercooler χωραει πισω απο την μπαρα προσκρουσης χωρις κοψε-ραψε;

Οι μικρες δεν αφηνουν σε ησυχια ουτε εμενα ουτε τον υπολογιστη.Στο θεμα μας λοιπον,με λογκαρισματα δεν εχω ασχοληθει αλλα εμπιστευτικα το μηχανικο-βελτιωτη μου που μου ειπε οτι το ιντερκουλερ δουλευει μια χαρα.Η μπαρα κοπηκε περιπου 1.5 ποντο για να μπει σχετικα ανετα

Ανανεωση λοιπον μιας και σημερα παρελαβα το FMIC... Στα γρηγορα που το ειδα φαινεται καλο ποιοτικα... Οι σωληνωσεις του ειναι αλουμινενιες και παναλαφρες και το I/C φαινεται καλη κατασκευη... Να δω μονο ποτε θα βρω χρονο να το φορεσω γιατι με παει εμπλοκη στην δουλεια... Μολις βρω χρονο θα τραβηξω καλυτερες φωτο...

IMG_0726.jpg

IMG_0727.jpg

Απορια... Θα εχω κανα προβλημα αν το βαλω ενω εχω μαμα προγραμμα;

Edited by georgio3gr

Δέν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλορίζικο.

Edited by TASOS_GTC

Δέν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Καλορίζικο.

Ευχαριστω πολυ Τασο... :biggrinthumb:

Μακαρι να δουλεψει και σωστα με τις θερμοκρασιες...

Kαλοριζικο μεγαλε :biggrinthumb:

Ζηλευω λεμε θελω και εγω! :sCo_hmmthink:

Καλορίζικο Γιώργο!! Άντε βρες χρόνο να το βάλεις να μας πεις εντυπώσεις! :sHa_thumbgoodjob:

Λογικά όχι. Ισως στην αρχή δεις μία πτώση πίεσης (λίγο χειρότερη απόδοση) μέχρι να γίνει το adaptation..

Μιχάλης

Ευχαριστω πολυ παιδια... Πιστευω απο Δευτερα-Τριτη να εχω βρει αμαξι για την γυναικα ωστε να λυσω το δικο μου μιας και μαζι με το FMIC μαλλον θα ανοιξω και τα φαναρια για να βγαλω τα πορτοκαλι φλας και να βαψω τα νικελ στο χρωμα του αυτοκινητου... Αλλα χωρις 2ο αμαξι δεν μπορω να κανω τιποτα...

μεγειες Γιώργο. Καλό φαίνεται. Και σφιγκτήρες βιομηχανικου τυπου βλεπω.

Αντε να το περασεις και τραβα φωτογραφιες...

:sHa_thumbgoodjob: Γιώργο καλορίζικο, παίρνεις βλέπω ιδέες από τ'αμερικανάκια στο zine Edited by mariosA4

Γιαννη ευχαριστω πολυ... Ελπιζω να εχω τα επιθυμητα αποτελεσματα...

:sHa_thumbgoodjob: Γιώργο καλορίζικο, παίρνεις βλέπω ιδέες από τ'αμερικανάκια στο zine

Εχω λιωσει τα Β6, Β7 και Eye candy sections... :sHa_sarcasticlol:

Γιαννη ευχαριστω πολυ... Ελπιζω να εχω τα επιθυμητα αποτελεσματα...

Εχω λιωσει τα Β6, Β7 και Eye candy sections... :sHa_sarcasticlol:

Αρρωστεε....:sFun_nahnahna3:

κανένα νέο?

Μπορείς να δεις φωτό και εντυπώσεις στην ενότητα αυτοκίνητα μελών στην παρουσιαση του αυτοκινήτου μου.

Φιλε georgio , δεν βρηκα κατι σχετικα με το intercooler σου , ουτε φωτο, ουτε σχολια . μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αποτελεσμα ?( καιρο τωρα σκευτομαι την αλλαγη ) ευχαριστο νικος