Jump to content

Eξατμιση


Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριο μελος και θελω τα φωτα σας για ενα θεματακι που με απασχολει.Ειμαι κατοχος ενο ττ 180μπροστινοκινητου και φοραω προγραμμα,φιλτρακι jr,catback milltek,και την κλασσικη 007p της forge.Ειμαι ετοιμος για την αγορα downpipe+καταλυτη απλα μετα απο σχετικη ερευνα το μονο που καταφερα ειναι να μπερδευτω περισσοτερο....:)Το αμαξι μετα απο την εξατμιση θα φορεσει και το seat sport το ic.

 

Στο δια ταυτα...με κριτιρια με γνωμονα την αποδοση φυσικα αλλα και τον θορυβο(δεν θα ηθελα να βγαλει πολυ ηχο μιας και το catback ειναι χωρις μεσαιο)

a)63αρι dp με hjs(custom)

b)70αρι dp με hjs(custom)

c)Να βαλω το dp της milltek???Το γεγονος οτι ειναι 76αρι με προβληματιζει λιγο...

d)Οι καταλυτες fox αντιστοιχων προδιαγραφων με τους hjs ειναι αποδοτικοι?

Edited by b@bis
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες φιλε στο κλαμπ :biggrinthumb: Η καλυτερη επιλογη νομιζω ειναι 70αρι dp.Τωρα για καταλυτη,εγω ειχα θεμα με καυσαερια.Μολις εβαλα τον μανισιο παλι, ολα καλα :sHa_wink3: !

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη απόδοση θα έχεις με το 76αρι, μία μέση λύση είναι το 70αρι. Το θέμα "θόρυβος" είναι υποκειμενικό αν και για μένα το 76αρι downpipe δεν δημιουργεί τόσο παραπάνω θόρυβο από το 70αρι που να ενοχλεί.. Περισσότερο σημασία έχει πόσο ελεύθερος θα είναι ο καταλύτης..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις το μισό μιλτεκ βάλε κ το άλλο μιλτεκ με 200 καταλύτη.ο θόρυβος της μιλτεκ είναι αρκετά διακριτικος σε σχέση με τις χειροποιητες!

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου να κρατησεις την μαμισα διαμετρο εξατμισης παντου.

για την ιποδυναμη που μπορει να βγαλει το κ03 ειναι το τελειο

για μεγαλυτερη διαμετρο να πας οταν πας σε μεγαλυτερο τουρμπο και ιποδυναμεις

φ70 και φ76 τα βλεπω σε 400

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.