Jump to content

A3 πλαφονιέρα


paan71

Recommended Posts

Εδώ και καιρό προσπαθώ να βρώ κάποια φτηνή (προφανώς μεταχειρισμένη) πλαφονιέρα γαι το Α3 sportsback που έχω.

Βρίσκω με κανά κατοστάρικο κυρίως από γερμανία και ο κωδικός της είναι 8P0 947135 ...

Ξέρω ότι ταιριάζει και η 8Ε (από A4 01-07).

Το θέμα είναι ότι βρίσκω και από Α6 ή Q5 ακι κυρίως από Α4 8Κ ή 8Τ με πολύ λιγότερα χρήματα, και οι κωδικοί τους είναι

πάλι με τα γράμματ μπροστά και 947135 (πχ 8Τ947135 κλπ).

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει αν μπορεί να μπεί αυτή η πλαφονιέρα στο Α3 8P?

Αν μπαίνει αξίζει πολύ αυτή η αναβάθμιση:

post-11039-0-54494700-1321867206_thumb.jpg

Edited by paan71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά..για να μην ανοίγω άλλο θέμα, θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει στο εξής θέμα,

μου εχει μπεί η ιδέα εδώ κ λίγο καιρό να βάλω αυτή την πλαφονιέρα http://www.ebay.co.uk/itm/380385202867?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 που όπως λέει

φοράνε τα με εσωτερικό εξοπλισμό s-line (δεν έχω ιδέα..).

 

Έχω ρωτήσει για εφαρμογή και part no. αλλά ο τύπος με γειώνει κανονικά γιατι προφανώς - λεω - δεν στέλνει Ελλάδα. Βέβαια έχω άλλον τρόπο

για να παραλάβω αλλά αυτό είναι άσχετο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, εσύ ψάχνεις να βάλεις πλαφονιέρα που σου δίνει και φως ανάγνωσης για οδηγό-συνοδηγό, δηλαδή την πλαφονιέρα που συνδιάζεται με το πακέτο εσωτερικού φωτισμού (άσχετο με το Slne)

 

Κατά τα άλλα, από όσα φαίνονται από τη φωτογραφία που ανέβασες, αυτή είναι η πλαφονιέρα του Α3 (με τα φώτα ανάγνωσης).

 

 

ΥΓ:Τα Sline φοράνε μαύρη πλαφονιέρα (είτε την απλή είτε αυτή με τα φώτα ανάγνωσης) μιας και έχουν μαύρο ουρανό (σίγουρα τουλάχιστον όσα έχουν εσωτερικό πακέτο Sline).

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικα θα μπαίνει αυτό δεν λες Kavouras??

 

Με άλλα λόγια θα υπάρχει έτοιμη η αναμονή για τον εσωτερικό φωτισμό

κ το φως ανάγνωσης (συν)οδηγού?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικα θα μπαίνει αυτό δεν λες Kavouras??

 

Με άλλα λόγια θα υπάρχει έτοιμη η αναμονή για τον εσωτερικό φωτισμό

κ το φως ανάγνωσης (συν)οδηγού?

δεν το έχω κάνει γιατί εγώ είχα εξαρχής πακέτο εσωτερικού φωτισμού, αλλά η (νέα) πλαφονιέρα υποθέτω πως παίρνει ρεύμα με τον ίδιο τρόπο με την απλή, οπότε θεωρητικά δεν έχεις να κάνεις κάτι εκτός από το να την "κουμπώσεις".

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω κάνει γιατί εγώ είχα εξαρχής πακέτο εσωτερικού φωτισμού, αλλά η (νέα) πλαφονιέρα υποθέτω πως παίρνει ρεύμα με τον ίδιο τρόπο με την απλή, οπότε θεωρητικά δεν έχεις να κάνεις κάτι εκτός από το να την "κουμπώσεις".

2 που εχω ανοιξει ειχαν παλι μια φισα . :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Καλησπέρα σε όλους .. επειδή σκέφτομαι να αλλάξω την εμπρός πλαφονιέρα μου ( διότι εχω εκείνη χωρίς φώτα ανάγνωσης οδηγού - συνοδηγού , που έχει απλά το κεντρικό κουμπάκι άναψε-  κλείσε στα λαμπάκια της , καθώς και τον στρογγυλό διακόπτη χειρισμού - λειτουργίας της ηλιοροφής ) με εκείνη της φωτό  που έχει επιπροσθέτως και τα δυο λαμπάκια ανάγνωσης (με τους αντίστοιχους διακόπτες τους)…

Το ερώτημα μου είναι εάν είναι πλήρως λειτουργική με την υπάρχουσα καλωδίωση του οχήματος μου ..

58F2403F-E65A-42FF-98B4-A5E002DA3924.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2023 at 8:34 PM, panpap175 said:

Καλησπέρα σε όλους .. επειδή σκέφτομαι να αλλάξω την εμπρός πλαφονιέρα μου ( διότι εχω εκείνη χωρίς φώτα ανάγνωσης οδηγού - συνοδηγού , που έχει απλά το κεντρικό κουμπάκι άναψε-  κλείσε στα λαμπάκια της , καθώς και τον στρογγυλό διακόπτη χειρισμού - λειτουργίας της ηλιοροφής ) με εκείνη της φωτό  που έχει επιπροσθέτως και τα δυο λαμπάκια ανάγνωσης (με τους αντίστοιχους διακόπτες τους)…

Το ερώτημα μου είναι εάν είναι πλήρως λειτουργική με την υπάρχουσα καλωδίωση του οχήματος μου ..

58F2403F-E65A-42FF-98B4-A5E002DA3924.jpeg

ναι θα δουλέψει κανονικά 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.