Jump to content

Εσωτερικός Φωτισμός


Recommended Posts

Έχει βάλει κανείς κάτι τέτοιο;

Αντέχουν;

 

http://www.ebay.com/itm/121869399134?euid=5c5df4995c19471f8fd261326e311c72&cp=1

 

Θα τα απέφευγα, καθώς δεν δίνουν καμιά λεπτομέρεια ούτε για το τί είδους SMD φοράνε, ούτε τι θερμοκρασία χρώματος έχουν. Τα περισσότερα κιτ έχουν θερμοκρασία από 6000Κ και πάνω που προσωπικά το θεωρώ πολύ μπλε και δεν μου αρέσει.

 

Εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή αυτό το κιτ: http://www.ebay.de/itm/Premium-LED-SMD-INNENRAUMBELEUCHTUNG-Audi-A4-B8-Avant-/110803378773?hash=item19cc656255:g:LnIAAOSwbqpT6fX1 πιστεύονταςότι θα είναι καλό μιας και ήταν και λίγο πιο ακριβό από τα άλλα, αλλά η απόδοση του ήταν απογοητευτική. Είχε πάρα πολύ μεγάλη ένταση ο φωτισμός, σε σημείο να στραβώνεσαι όταν άνοιγες τα μπροστινά φώτα για να δεις κάτι, και επίσης τα πίσω φώτα είχαν διαφορά στο χρώμα με τα μπροστινά. Επίσης μου έδωσαν την εντύπωση στο πολύ λίγο χρονικό διάστημα που τα είχα, ότι η απόδοση τους έπεφτε.

 

Αφού βγήκε με συνοπτικές διαδικασίες το συγκεκριμένο κιτ, πήρα μετά το γνήσιο κιτ που έχει βγάλει η audi για το αμάξι μας, και προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος: http://www.amazon.de/dp/B00WWRA48M/ref=pe_386171_37038021_TE_3p_dp_1

 

Εδώ και μια φωτό για να πάρεις μια ιδέα:

 

IMG_1895.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ. Αλλά εγώ το ζήτησα πρώτος! Όποτε μπες στην ουρά!

Ναι, με βλέπω να δίνω μια ουρά ευρώ για να το αποκτήσω

:connie_jail: :connie_jail:  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα τα απέφευγα, καθώς δεν δίνουν καμιά λεπτομέρεια ούτε για το τί είδους SMD φοράνε, ούτε τι θερμοκρασία χρώματος έχουν. Τα περισσότερα κιτ έχουν θερμοκρασία από 6000Κ και πάνω που προσωπικά το θεωρώ πολύ μπλε και δεν μου αρέσει.

 

Εγώ είχα πάρει κάποια στιγμή αυτό το κιτ: http://www.ebay.de/itm/Premium-LED-SMD-INNENRAUMBELEUCHTUNG-Audi-A4-B8-Avant-/110803378773?hash=item19cc656255:g:LnIAAOSwbqpT6fX1 πιστεύονταςότι θα είναι καλό μιας και ήταν και λίγο πιο ακριβό από τα άλλα, αλλά η απόδοση του ήταν απογοητευτική. Είχε πάρα πολύ μεγάλη ένταση ο φωτισμός, σε σημείο να στραβώνεσαι όταν άνοιγες τα μπροστινά φώτα για να δεις κάτι, και επίσης τα πίσω φώτα είχαν διαφορά στο χρώμα με τα μπροστινά. Επίσης μου έδωσαν την εντύπωση στο πολύ λίγο χρονικό διάστημα που τα είχα, ότι η απόδοση τους έπεφτε.

 

Αφού βγήκε με συνοπτικές διαδικασίες το συγκεκριμένο κιτ, πήρα μετά το γνήσιο κιτ που έχει βγάλει η audi για το αμάξι μας, και προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος: http://www.amazon.de/dp/B00WWRA48M/ref=pe_386171_37038021_TE_3p_dp_1

 

Εδώ και μια φωτό για να πάρεις μια ιδέα:

 

Είχα κάνει αγορά πριν ρωτήσω.

Το αποτέλεσμα όπως τα είπες, πολυ μπλε με αρκετά χαμηλό φωτισμό, η πινακίδα είναι λες και έβαλα κανένα προβολέα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αγορά πριν ρωτήσω.

Το αποτέλεσμα όπως τα είπες, πολυ μπλε με αρκετά χαμηλό φωτισμό, η πινακίδα είναι λες και έβαλα κανένα προβολέα.

Χα χα...! Εγώ δεν είχα βάλει καν της πινακίδας, είχα πάρει ήδη το αντίστοιχο κιτ της audi το οποίο είναι επίσης πολύ καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για σοβαρή δουλειά, ότι είπε ο Nexus, τα υπόλοιπα πανω κάτω ίδια θα είναι, θα μείνω για λίγο έτσι, θα βάλω και μια σημαία ΝΔ να δέσει όμορφα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις και στον παράδρομο της Συγγρου δίπλα στην έδρα ολοκληρώθηκε το σετακι!!

(Πλάκα πλάκα και το υπηρεσιακό του Μεϊμαρακη στις περασμένες εκλογές Α4 μαύρο ήταν)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και στα Μαύρα μεσάνυχτα οι φουσκωτοί B8 είχαν.

χααχχαχααχ ισχυει ρε φιλε!  :jester:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για με εχεις μια ιδέα, φαντάσου πως στον καθαρισμό επικαθησεων τοποθετήσαμε τα footwell του Μανου!

 

Καλύτερα θα ήταν να τα είχες τοποθετήσει όταν έβαζες τα καθίσματα, αλλα είναι ένα βήμα που μπορούμε να κάνουμε bypass περνώντας τα καλώδια κάτω απο την κεντρική κονσόλα. Αυτό βέβαια προϋποθέτει εξαγωγή κονσόλας (αυτή με τον τεμπέλη) αλλα είναι κάτι που γίνεται εύκολα.

 

Επιπλέον θα πρέπει να ξεβιδωμένο ντουλαπάκι συνοδηγού αλλα αυτό θα βγει ούτως η άλλως για να μπει το φως!

 

Γενικά η εγκατάσταση είναι εύκολη υπόθεση πάντως αν εχεις λύσει μια φορά το αυτοκίνητο.

 

Πιο δύσκολο βήμα (προσωπικά) θεωρώ την σύνδεση στον εγκέφαλο, αλλα εκεί έχουν αλλα παιδιά ειδίκευση (nexus, ma4nos και το πολυεργαλειο Skia).

 

 

Edited by ianos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ντουλαπάκι έβγαλα πρόσφατα με το μοτέρ του καλοριφέρ, Κεντρική κονσόλα θέλω να βγάλω έτσι κι αλλιώς, τρίζει πολυ το σημείο και πρέπει να έχει σπάσει και το ενα ποδαράκι του τεμπέλη ( ο φιλος μου ο Πάρης), με τον εγκέφαλο μου βάζεις δύσκολα, κάπως θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λεω αφού θα μπεις στον κόπο καντο. Full ambiente c6f6325c14b49372179ba3fca04d5c0d.jpg

Θα μου το κάνεις εσυ τον Αύγουστο που θα κάνουμε ζωάρα στο τροχόσπιτο σου :) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Θάνο!

όχι για τις φωτιστικές δημιουργίες ή τα retrofit..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.