Jump to content

A4 B8 by ianos


Recommended Posts

Απλά να προσθέσω ότι τελικά βγάζει σφάλμα στην κεραία το radiocd:

 

1 Fault Found:

02983 - Connection between Impedance Converter 1 and Window Antenna

011 - Open Circuit

 

Από ότι έψαξα αυτό μπορεί να συμβεί είτε αν έχει χάσει την επαφή η κεραία στο πίσω τζάμι, ή επίσης αν ο ενισχυτής κεραίας δεν είναι συμβατός με το radiocd. Τελικά μιας και το συγκεκριμένο symphony είναι αρκετά παλιό και από Αγγλία, και επειδή φαντάζομαι ότι δεν έκανες πρόσφατα καμιά δουλειά στον χώρο της κεραίας, τείνω προς το δεύτερο Γιάννη.

Όχι, μέχρι το πρωί έπαιζε μια χαρά με το concert! Στο ενδιάμεσο και μέχρι να ξανά κλειδώσει επίσης έπαιζε μια χαρά το concert! Όποτε λογικά η κεραία μια χαρά είναι!

 

Πάμε γι αλλα τώρα που λέει και ο Κωστας!!!

 

 

μην χάνεις χρόνο ρε συ να ψάχνεις για αυτά Νεκτάριε.... Αλλα πρέπει να δεις.. :P :p :P

 

Edited by ianos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είμαι διατεθειμένος αν θέλεις να σε βοηθήσω να βάλεις τριζωνικό κλιματισμό, αλλά για τα διπλά χειριστήρια κλιματισμού ξέχασε με... :sHa_comfort:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σαλόνια, σαλόνια! Ωραία σαλόνια

 

 

Sent από τον πλούσιο εσωτερικό μου κόσμο....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει!!!!!!!!!!!!!!

 

Είμαι ζώο με αυτά!!

 

Ειδικά τώρα θα βγει ο κάφρος από μέσα μου!! Ανεβαίνει η μικρή με τα παπουτσια της πανω και δεν με νοιάζει...με ένα βρεγμένο πανάκι μετά και όλα οκ!!  Το καλοκαίρι δεν θα ψάχνω για στεγνές πετσέτες ώστε να μην βραχούν τα υφάσματα....

 

Μια χαρά!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαφορά στο χρωματσμό ο τεμπέλης;

 

Για το ίδρωμα που είπα...

Ποτέ δεν μπήκα στο σαλόνι με το αμάξι στον ήλιο και να πω αουτς τσουρουφλίστηκα, μαλ@κιες γράφονται.

Ιδρώνω γενικά εύκολα, ακόμα και με το ύφασμα, με αλκαντάρα ακόμα ποιο εύκολα, φαντάζομαι με δέρμα ακόμα ποιο πολύ, μιλάω μόνο για την πλάτη.

Η γυναίκα και τα παιδιά δεν έχουν ιδρώσει ποτέ, έχει να κάνει δηλ και με το σώμα του καθενός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Θοδωρή!!

Γιώργο επίσης ευχαριστω παρά πολύ για όλη την βοήθεια!!

 

Που χάθηκες εσυ ρε %%^<#}~κρητικε dronaκια;;;

Μαύρη πέτρα έριξες ρε ρεμάλι;;

 

Ανέβα Αθήνα, έχω σχέδια να φτιάξουμε!!!

Edited by ianos
Link to comment
Share on other sites

Τα δερμάτινα είναι άλλη φάση!!! Ειδικά αν έχεις παιδιά είναι χάρμα το εύκολο καθάρισμα.

 

Καλορίζικα!!!

Edited by GTaros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε ενα Update γιατί αργήσαμε:

 

Fine Nappa, Audi Sline Seats

 

med_gallery_8093_643_243043.jpg

 

med_gallery_8093_643_709111.jpg

 

med_gallery_8093_643_1428852.jpg med_gallery_8093_643_1257526.jpg

 

med_gallery_8093_643_1179841.jpg

τι να λέμε? Η διαφορά είναι χαώδης!!!!!

καλές βόλτες και εύχομαι να τα ευχαριστηθείς όσο δεν πάει!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές!!!!!!

 

Στα πίσω καθίσματα ήταν ανακλινώμενες οι πλάτες στα παλιά ή έκανες μετατροπή για να μπει ανάκλιση? Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να τα κάνω ανακλινώμενα τα πίσω, και δεν ξέρω πόση δουλειά χρειάζεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές!!!!!!

 

Στα πίσω καθίσματα ήταν ανακλινώμενες οι πλάτες στα παλιά ή έκανες μετατροπή για να μπει ανάκλιση? Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να τα κάνω ανακλινώμενα τα πίσω, και δεν ξέρω πόση δουλειά χρειάζεται.

Αν έχεις βρει ανακλινόμενα καθίσματα είναι απλό.

Θέλει 3-4 parts μόνο.

Θα ανεβάσω πολύ σύντομα DIY.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βρει ανακλινόμενα καθίσματα είναι απλό.

Θέλει 3-4 parts μόνο.

Θα ανεβάσω πολύ σύντομα DIY.

Δεν έχω κοιτάξει ακόμα να βρώ γιατί δεν ήξερα τι μανούρα χρειάζεται. Επίσης δεν ξέρω αν χρειάζεται να αλλάξω και κάθισμα μαζί με την πλάτη!

Θα περιμένω με ενδιαφέρον το DIY σου

Link to comment
Share on other sites

Ιανε καλοριζικα φιλε !!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Εκανες την καλυτερη επιλογη σε ποιοητητα  και χρωμα δερματος (fine nappa) τα εχω και γω.. :sHa_hehe:  εξου και τα καλα λογια...!

 

 

Παντως πολυ φουσκωτά τα βλέπω ρε φιλε.. τι τους εκανες ?? :sHa_sarcasticlol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

John τα καθισματα ειναι σε αλλο επιπεδο! ΜΕΓΙΕΣ!

Θελω να τα δω και απο κοντα οποτε κανονισε :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάτσω θέλω και να πάω ταξίδι :)

XAXAXAXA  :sHa_hehe:

Εισαι θεος!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ιανε καλοριζικα φιλε !!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Εκανες την καλυτερη επιλογη σε ποιοητητα  και χρωμα δερματος (fine nappa) τα εχω και γω.. :sHa_hehe:  εξου και τα καλα λογια...!

Παντως πολυ φουσκωτά τα βλέπω ρε φιλε.. τι τους εκανες ?? :sHa_sarcasticlol:

 Εγώ σου είπα πως ήμουν πρόθυμος να σε ελεαφρύνω καμια 15αριά κιλά για να κάνεις κανενα πάτημα, αλλά μου άρχισες τις μλκς πως "κι έτσι γρήγορος είμαι, αφού πατάω όποιον θέλω" ή ότι "αν θέλω να ελαφρώσω θα βγάλω το μεταλλικό δοχείο αναθυμιάσεων από το μηχανοστάσιο και θα βάλω κάτι πιο ελαφρύ" .

 

Οπότε αναγκάστηκα να πάρω δικά μου....

 

Την ιδέα για το φούσκωμα την είχε δώσει ο Χρήστος (Dolbi) παλαιότερα

12281_0_L.jpg

 

Βρήκα σε πολλά σχέδια 

poliuretano_espanso.jpg

 

αλλά τελικά προτίμησα το flat....

 

Είχα και ένα ατύχημα με μια θεία που με τρόμαξε καθώς τα γέμιζα 

5c432757-2320-46ca-8f20-68e4ef6c1d18.JPG

αλλά ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά!!!!!

 

Θέλω όμως να μου δείξεις όμως μια μέρα στο labiko πως τα συντηρείς για να μην τα φθείρω γρήγορα!!!

Edited by ianos
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει!!!!!!!!!!!!!!

 

Είμαι ζώο με αυτά!!

 

Ειδικά τώρα θα βγει ο κάφρος από μέσα μου!! Ανεβαίνει η μικρή με τα παπουτσια της πανω και δεν με νοιάζει...με ένα βρεγμένο πανάκι μετά και όλα οκ!! Το καλοκαίρι δεν θα ψάχνω για στεγνές πετσέτες ώστε να μην βραχούν τα υφάσματα....

 

Μια χαρά!!!

Να προσέχεις τα παπουτσακια γιατί οι αγραφες γρατζουνανε για πλάκα.

 

 

Είμαι παθών...

 

 

 

Καλορίζικα! Είναι γαματα!

Edited by Marc A3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιαννάρα καλορίζικα φίλε, πανέμορφα. Μια συμβουλή (αν θες κράτα τη) : Επειδή κατά δήλωσή σου, έβγαλες και έβαλες αρκετές φορές τα καθίσματά σου, πάρε ένα σετ από ΟΕΜ καινούργιες βίδες (αν θυμάμαι καλά torx είναι) και βίδωσε τα καθίσματα με αυτές. Αντιλαμβάνεσαι το πόσο ζωτικής σημασίας είναι οι συγκεκριμένες και αν θυμάμαι καλά έχουν και lock tight στις άκρες.

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Δημήτρη μου!!

 

Μπήκαν βγήκαν 3 φορές.

 

Λογικά θα βγουν άλλη μια φορά τις προσεχείς ημέρες για να τους δώσω ρεύμα και να περάσω κάτι καλώδια..

 

Στο βίδωμα θα βάλω τις νέες.

 

Η αλήθεια είναι πως είχα πάει σε ένα μεγάλο μαγαζί με βίδες για να πάρω μερικές εφεδρικές σε περίπτωση που κάτι δεν πήγαινε καλά και μου είπε πως δεν βρίσκεις εύκολα στην ελεύθερη αγορά βίδες που να αντέχουν τέτοια φορτία.  Δεν έδωσα πολύ σημασία και έφυγα. Για να το λες, όμως,  κάτι θα ξέρεις, οπότε θα γίνει!!

Thanks

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.