Jump to content

Αγορά κουκούλας AUDI A3 8L


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλο το club. . . . :wave:  Θέλω να αγοράσω κουκούλα  για το αυτοκίνητο μου και θέλω την γνώμη σας για μάρκες και τιμές αν γνωρίζεται.. Αξίζει τον κόπο να την πάρω...?? Γιατί έχω δει διάφορα  από την αναζήτηση μου στη google. (ότι και καλά γρατζουνάει φανάρια και λαμαρίνα). Περιμένω απαντήσεις σας.  . . . :new_thumright: 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το club. . . . :wave:  Θέλω να αγοράσω κουκούλα  για το αυτοκίνητο μου και θέλω την γνώμη σας για μάρκες και τιμές αν γνωρίζεται.. Αξίζει τον κόπο να την πάρω...?? Γιατί έχω δει διάφορα  από την αναζήτηση μου στη google. (ότι και καλά γρατζουνάει φανάρια και λαμαρίνα). Περιμένω απαντήσεις σας.  . . . :new_thumright: 

Έχω αγοράσει κουκούλα και μάλιστα τη συγκεκριμένη στα 70 ευρώ http://www.toolshouse.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5202&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

Στις ραφές που έχει έμπαζε υγρασία αρκετή και την άλλαξα αφού φυσικά είχε εγγύηση.Η δεύτερη μου βγήκε καλή αλλά είναι αμαρτία η κουκούλα τελικά.Καταρχήν όταν βάζεις τη κουκούλα στο αμάξι πρέπει να είναι καθαρότατο.Κα τα δεύτερον να μην έχει γάτες η περιοχή,σίγουρα θα στη τρυπήσουν (παθών) θα στη κατουρήσουν κτλ κτλ

 

Η συγκεκριμένη είναι πολύ καλή κι αν δε τη φοράς τη κουκούλα όταν το αμάξι είναι βρώμικο δε θα δεις γρατσουνιές.Για μένα πάντως δεν αξίζει η κουκούλα για πολλούς λόγους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ χρόνια κουκούλα.

Συμφωνώ με τον Κώστα παραπάνω πως το αμάξι πρέπει να είναι καθαρό για να τη βάζεις.

Σε αντιθετη περίπτωση,η εσωτερική επένδυση της κουκούλας μαζεύει σκόνες,χώμα που θα σου δημιουργήσει γρατζουνιές.

Επίσης θέλει πολύ προσοχή με την υγρασία.

Στο προηγούμενο αυτοκίνητο είχε περάσει υγρασία από τη μέσα πλευρά και μετά αφου βγήκε ήλιος, το παγιδευμένο νερό μου χάλασε το βερνίκι στα σημεία που εφάπτονταν η κουκούλα με τη λαμαρίνα.

Το απότέλεσμα σε ουρανό και καπό,δύο θαμποί λεκέδες,που διορθώνεται μεν,αλλά υποτίθεται πως έβαζα κουκούλα για να προστατέψω και το χρώμα.

Παρόλα αυτά συνεχίζω τη χρήση της κουκούλας,με προσοχή και τη συνιστώ όταν χρησιμοποιείται σωστά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου έγραψαν και ποιο πάνω τα άλλα παιδιά είναι τα πράγματα. Για να έχει νόημα η χρήση της κουκούλας πρέπει αυτή και το αυτοκίνητο να είναι πάντα καθαρό, ώστε να πετύχεις το μέγιστο της προστασίας που προσφέρει. Διαφορετικά μόνο επιπλέον προβλήματα θα δημιουργήσεις...  

Όταν η κουκούλα θα χρειαστεί πλύσιμο, θα είναι ένα θέμα για το που θα πλυθεί και κυρίως που θα στεγνώσει...

Τελικά δεν είναι όλα τόσο εύκολα όσο φαίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.