Jump to content

my A4 1.8 tfsi(160)


Recommended Posts

Ας κανω ενα update της κατάστασης του αυτοκινήτου μιας και εχω κανει καποια πραγματάκια το τελευταίο χρονο, τα οποία τελείωσαν αισίως πριν λίγες μερες.

1) Μπήκαν φρένα ttrs 370x32
2) Πισω αλλαχτηκαν δίσκοι με πιο καινούργιους σχετικά συν σωληνακια υψηλης
3) Μπηκε ΟΕΜ μαυρο δερμάτινο σαλόνι ηλεκτρικό
4) Εγινε σφυρηλατο το μοτερ( πιςτονια cp, μπιελες, ελατήρια βαλβιδων, retainers) και πλεον η Κ04 δουλεύει 1.85 όβερ και 1.5 στις 7000
5) Μπήκαν μπεκ απο οπελ gt
6) Μπήκε σκαστρα forge
7) Μπηκε ΑΕΜ wideband

8)Αλλαχτηκε το downpipe με 76αρι

9) Έβαψα μαυρο το πίσω σήμα με πλαστι ντιπ
10) Έκοψα τις μπροστα σιτες στα προβολακια για να γίνουν περίπου σαν την μάσκα.

Μπορω να πω αντικειμενικά οτι ειχε παρα πολυ κούραση το ολο τρέξιμο αλλα το αποτέλεσμα το ερωτεύτηκα.

Βάζω και κάποιες φωτός ( ευτυχως που ο Κάνουρας τράβηξε κάποιες καλες χαχαχα) με τα νεα πραγματάκια.

Τελος να ευχηθώ οτι καλυτερο σε ολους, να εχουμε υγεια εμεις και οι οικογένειες μας και να μπορούμε να χαιρόμαστε οτι μας ευχαριστεί..

post-16294-0-08776700-1425365297_thumb.jpg

post-16294-0-49026200-1425365347_thumb.jpg

post-16294-0-48556800-1425365384_thumb.jpg

post-16294-0-93505100-1425365420_thumb.jpg

post-16294-0-20984300-1425365458_thumb.jpg

post-16294-0-30313300-1425365544_thumb.jpg

post-16294-0-86238300-1425365556_thumb.jpg

post-16294-0-69711300-1425376468_thumb.jpg

post-16294-0-57195900-1425376480_thumb.jpg

post-16294-0-12364400-1425376491_thumb.jpg

Edited by xristoskor
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεσαι φίλε το εργαλείο. Μια ολοκληρωμένη αναβάθμιση. Το σαλόνι και τα φρένα είναι όλα τα λεφτά. Ειδικά ένα τέτοιο σαλόνι θα το ήθελα και εγώ στο Β7 :love: .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο χρηστάρα !!! Καμια δυναμομετρηση έχεις με τα καινούργια δεδομένα ;;ποσό κόστισε η μετατροπή σε σφυρήλατο ;; Υπάρχει δυνατότητα υπερκυβισμου σε αυτή την περίπτωση ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Χρήστος Dolbi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ φιλαράκια μου!!

 

Χρηστάρα παιζει το σενάριο του υπερκυβισμου βάζοντας στροφαλο απο διλιτρο αλλα το κόστος ανεβαίνει και αλλο χωρις να υπαρχει τοσο μεγάλο κέρδος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ φιλαράκια μου!!

 

Χρηστάρα παιζει το σενάριο του υπερκυβισμου βάζοντας στροφαλο απο διλιτρο αλλα το κόστος ανεβαίνει και αλλο χωρις να υπαρχει τοσο μεγάλο κέρδος.

δε θα κερδίσεις σε σπουλάρισμα από πιο χαμηλά? (να μην τουρμπίζεις από τις 3500rpm αλλά από τις 2500rpm - όχι full boost)

Link to comment
Share on other sites

δε θα κερδίσεις σε σπουλάρισμα από πιο χαμηλά? (να μην τουρμπίζεις από τις 3500rpm αλλά από τις 2500rpm - όχι full boost)

 

Φιλε τουρμπιζω απο τις 2500 ηδη με το avcr.. Πριν οσο δουλευα με την Ν75 αργουσε οντως να σηκωσει πιεση. Πλεον σε καμια περιπτωση δεν νιωθω να ειναι ''νεκρο χαμηλα''..Αντιθετως..Οποτε επειδη η Κ04-064 δεν ειναι και κανα ''γαιδουρι'' τουρμπινα θεωρω περιττο τον υπερκυβισμο..Περι ορεξεως βεβαια... :sHa_wink3:

 

 

Υ.Γ Αν βεβαια προθυμοποιηθεις να μου δωσεις τα λεφτα για διλιτρο στροφαλο κτλ θα το κανω και ας κερδισω 5 αλογα και 100 στροφες λιγοτερο σε σπουλαρισμα..χαχαχαχαχ

Edited by xristoskor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αψογο Χρηστο!! Ολες οι λεπτομερειες προσεγμενες και νομιζω το συνολο σε ανταμειψε και με το παραπανω!!

Στο εχω πει, ειναι το ιδανικο ολιστικα βελτιωμενο συνολο πλεον!! Το μονο κακο, ειναι οτι δε σε παιζει η παρεα σου. χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αψογο Χρηστο!! Ολες οι λεπτομερειες προσεγμενες και νομιζω το συνολο σε ανταμειψε και με το παραπανω!!

Στο εχω πει, ειναι το ιδανικο ολιστικα βελτιωμενο συνολο πλεον!! Το μονο κακο, ειναι οτι δε σε παιζει η παρεα σου. χαχαχα

:love:  :new_iloveyou:  :wub:

 

Σου εχω πει το νου σου.. Μην σε πετυχω πουθενα με την τουρμπινιτσα που φορας και κανω την κοτα... :chair:

Edited by xristoskor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BRAVO MAN , :JC_doubleup:

να το χαιρεσε οσο περισσοτερο μπορεις γιατι το εχεις κανει πολυ καλο. :icon_turbo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BRAVO MAN , :JC_doubleup:

να το χαιρεσε οσο περισσοτερο μπορεις γιατι το εχεις κανει πολυ καλο. :icon_turbo:

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!! Ελπιζω να σε γνωρίσω και απο κοντα!! Οταν ειχα πρωτομπει στο φόρουμ οταν πηρα το αμαξι ειχα διαβάσει Πολλα ποστ σου και ειχα μάθει ενημερωθει για αρκετά πραγματάκια.. Να εισαι καλα και να χαιρεσαι και συ το εργαλείο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το αμάξι σου Χρήστο! Συγχαρητήρια! Το πιο ολοκληρωμένο Α4 Β8 που έχω δει! Ήθελα να σε ρωτήσω για τα ηλεκτρικά καθίσματα. Πριν είχες πάλι ηλεκτρικά ή τα απλά; Αν είχες τα απλά τι άλλο χρειάστηκες για να δουλεύουν;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by tryf3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!!! Και το δικο σου αμαξι ειναι απο τα πολυ ιδιαίτερα που σιγουρα δεν περνάει απαρατήρητο!!Πριν ειχα απλά καθισματα με ηλεκτρικές μονο τις ρυθμίσεις για τη μέση. Περάσαμε επιπλέον καλωδίωση, την ντυσαμε με ταινία που ηταν ντυμένη και η εργοστασιακή, ( νομιζω και καποια ασφάλεια πρέπει να αλλάξαμε) και λειτούργησαν κομπλε!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Χρήστο! Το αυτοκίνητό σου είναι σημείο αναφοράς! Αψεγάδιαστο!

Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Χρήστο! Το αυτοκίνητό σου είναι σημείο αναφοράς! Αψεγάδιαστο!

Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι!!!

Σε ευχαριστω πολυ ρε φιλαρακι!! Ξερω οτι εχουμε την ιδια τρελα!! Να χαιρεσαι και να απολαμβάνεις και συ το εργαλείο σου!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δει από κοντά, μόνο από αυτά που βλέπω και διαβάζω, πραγματικά άλλο αυτοκίνητο σε όλα τα επίπεδα !

 

Μπράβο Χρήστο να το χαίρεσαι !  :sHa_thumbsup2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Άσ' τον τρελό στην τρέλα του και μην τον συνεφέρεις" που λέει και ένα τραγούδι!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω δει από κοντά, μόνο από αυτά που βλέπω και διαβάζω, πραγματικά άλλο αυτοκίνητο σε όλα τα επίπεδα !

 

Μπράβο Χρήστο να το χαίρεσαι !  :sHa_thumbsup2:

 Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε!! Ελπιζω να βρεθουμε και απο κοντα!! Δεν ειμαστε και μακρια ρε γμτ!!! :sHa_wink3:

 

"Άσ' τον τρελό στην τρέλα του και μην τον συνεφέρεις" που λέει και ένα τραγούδι!

 Αρκει να μην καταντησουμε το παρακατω φιλε!!χαχαχαχα :chair:  :chair:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε!! Ελπιζω να βρεθουμε και απο κοντα!! Δεν ειμαστε και μακρια ρε γμτ!!! :sHa_wink3:

 

 

Περίεργο όντως, ούτε σε δύο συναντήσεις του club σε Κόρινθο και Λουτράκι. Επίσης παρόλο που είσαι στο σημείο που ως Πελοποννήσιος έχω περάσει δεκάδες φορές....ούτε και έτσι....

Πιο πιθανό το βλέπω σε κανένα άσχετο μέρος, όπως φέτος στην Ελάτη που γνώρισα αρκετά παιδιά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σφυρήλατο full K04;;; Ακούς georgio; Χρηστάρα, οτι και να ευχηθω θα είναι λίγο μπροστά στην πραγματικη σου ευτυχια!!!

 

Τουμπανειρος!!!!

 

Μπράβο για τα οσα καταφερες,για την υπομονή και επιμονη και για το τελικο αποτέλεσμα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σφυρήλατο full K04;;; Ακούς georgio; Χρηστάρα, οτι και να ευχηθω θα είναι λίγο μπροστά στην πραγματικη σου ευτυχια!!!

 

Τουμπανειρος!!!!

 

Μπράβο για τα οσα καταφερες,για την υπομονή και επιμονη και για το τελικο αποτέλεσμα!

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!! Εχουμε μιλησει στο τηλ αλλα θα τα πουμε και απο κοντα αφου θα κατεβειτε με τα παιδια απο τα Βόρεια!! Να πάνε ολα καλά και στο δικό σου project και να ευχαριστηθείς στο επακρο τη μαυρη καλλονη σου!! :JC_cheesy:  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πααααρα πολύ ωραίο!!!! και μηχανικά πλέον αρτιότατος!!

Ρίχτου κι ένα dyno εάν δεν το λυπάσαι να δούμε τί κάνει η Κ04 σε αυτές τις πιέσεις....

 

Να το χαίρεσαι!!!!! Πολλά μπράβο!!!

 

Α! και άσε τους κωδικούς των πιστονιών μπιελών κάπου εκεί κοντά να βρίσκονται......μην αλλάξουμε κι εμείς μυαλά και πάμε ολοκληρωμένα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πααααρα πολύ ωραίο!!!! και μηχανικά πλέον αρτιότατος!!

Ρίχτου κι ένα dyno εάν δεν το λυπάσαι να δούμε τί κάνει η Κ04 σε αυτές τις πιέσεις....

 

Να το χαίρεσαι!!!!! Πολλά μπράβο!!!

 

Α! και άσε τους κωδικούς των πιστονιών μπιελών κάπου εκεί κοντά να βρίσκονται......μην αλλάξουμε κι εμείς μυαλά και πάμε ολοκληρωμένα!!!

 

Ευχαριστω Δημητρη!!! :sHa_wink3:

 

Το dyno θα το κανω καποια στιγμη!! :icon_turbo:

 

Για τα υπολοιπα όποιος εχει απορία ή θέλει πληροφορίες για οτιδήποτε εδω ειμαστε εννοειται!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις πολύ καλο φασμα λειτουργιας με την κ04, καλη επιλογη χρηστο,ειδικα τωρα που την δουλευεις σε ψηλες πιέσεις αφοβα :sHa_wink3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.