Jump to content

2nd NightWalk 2019

Το δεύτερο nightwalk του 2019!
Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

PMS -Patra Motor Show- 2019

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες από την εκδήλωση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

3o NightWalk 24/7 20:00

Περισσότερα
Dimitris_Kon

Ανεπίσημο group buy καλώδια τύπου vag com (διαγνωστικά)

Recommended Posts

Α καταλαβα....

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χρειάζεσαι υποχρεωτικά το πρόγραμμα του καλωδίου που ήρθε μαζί με το cd για να λειτουργήσει (δηλαδή να αναγνωρίσει ο υπολογιστής σου το καλώδιο και να μην κλειδώσει -το καλώδιο-).

Χωρίς το "δικό του" πρόγραμμα, ρισκάρεις είτε να μην δουλέψει το καλώδιο είτε να έχεις "αποσυζεύξεις" (το laptop σου θα βλέπει ότι αποσυνδέθηκε η obd) είτε ακόμα και να αχρηστεύσεις το καλώδιο (κλειδώνοντάς το)

Τα ιδια ηξερα και εγω μεχρι το συγκεκριμενο καλωδιο...

Ποτε δεν καταφερα να δουλεψει με το προγραμμα που ειχε μεσα!

Το καλωδιο ομως δουλευε κανονικα σε αλλο υπολογιστη με ασχετο εννοειτε προγραμμα.... Τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πηρα εκεινο που δουλευε, το δοκιμασα εννοειτε, απλα ειχε κλειδωμενο rar και δεν βρίσκαμε κωδικους :(

Παιδευτικα πολυ, δοκιμες σε φιλου υπολογιστη, φορματ γιατι ειχε παλια εκδοση vagcom κ.λπ και επειδη παλι το θυμηθηκα θελω μια χαρη

Οποιος εχει προγραμμα 12.12 εκδοση να μου στειλει να δοκιμασω μεχρι να το κλειδωσω

Τα ιδια ηξερα και εγω μεχρι το συγκεκριμενο καλωδιο...

Ποτε δεν καταφερα να δουλεψει με το προγραμμα που ειχε μεσα!

Το καλωδιο ομως δουλευε κανονικα σε αλλο υπολογιστη με ασχετο εννοειτε προγραμμα.... Τωρα θα μου πειτε γιατι δεν πηρα εκεινο που δουλευε, το δοκιμασα εννοειτε, απλα ειχε κλειδωμενο rar και δεν βρίσκαμε κωδικους :(

Παιδευτικα πολυ, δοκιμες σε φιλου υπολογιστη, φορματ γιατι ειχε παλια εκδοση vagcom κ.λπ και επειδη παλι το θυμηθηκα θελω μια χαρη

Οποιος εχει προγραμμα 12.12 εκδοση να μου στειλει να δοκιμασω μεχρι να το κλειδωσω

Για δοκιμασε μηπως δουλεψει (δεν γνωριζω αν εχει τιποτα ιους) https://mega.nz/#!6BRTkZyb!g9Z0vtxWWT6UstWW2LMzP7RQvcCL-FGoN670RWLBTsE

Αλλιως αγορασε ενα καινουργιο απο εδω http://www.banggood.com/VAG-12_12_0-Suport-to-VAG-VW-Car-Diagnostic-USB-Cables-p-916945.html

εχει και επιλογη απο κινα ή ευρωπη και ειναι μικρη η διαφορα...οποτε προτιμησε eu warehouse και θα σου ερθει συντομοτερα.

Edited by iliasr38

μην το ψαχνεις , μονο με την 11.11 δουλέυειτο κουμπί turbo  απ'τα σπασμενα software και μάλιστα δεν βρισκεις πλεον καλώδιο...

Εδω βρηκα ενα 11.11 και αξιοπιστο σαιτ http://www.banggood.com/Car-Diagnostic-Tool-VAG-COM11_11-HEX-CAN-USB-Interface-p-76723.html

Edited by iliasr38

Παιδια μηπως μπορει καποιος να κανει μια αγορα και να του προκαταβαλω τα χρηματα;το λεω λογο του οτι δεν ξερω να κανω αγορες απο e bay...

Απο το banggood παντως μπορεις να παραγγειλεις αφοβα και χωρις paypal, δηλαδη απευθειας με χρηση visa ή mastercard. Το εχω κανει πολλες φορες.

Παιδια μηπως μπορει καποιος να κανει μια αγορα και να του προκαταβαλω τα χρηματα;το λεω λογο του οτι δεν ξερω να κανω αγορες απο e bay...

Mιχάλη, αντί να μπλέξεις, μπορείς να βρεις από εδώ καλώδιο και με εγγύηση. Θα σου στείλω PM να επικοινωνήσεις.

Δημήτρης

• Like 1

Mιχάλη, αντί να μπλέξεις, μπορείς να βρεις από εδώ καλώδιο και με εγγύηση. Θα σου στείλω PM να επικοινωνήσεις.

Δημήτρης

Για στείλε και από εδω ενα pm...ευχαριστω!!

Ένα ΡΜ και εδώ παρακαλώ!

Οκ ευχαριστω....

Ενημερωτικα, το 12.12 απο banggood που εχω παρει, δουλευει αψογα. απλα δεν πρεπει να κανει update καθως θα κλειδωσει.

Ηλια μπορεις να μου στειλεις το προγραμμα?

Σας ευχαριστω θα δοκιμασω και θα ενημερωσω

Παιδες, σε εσας που δουλευουν καλα τα καλωδια, τι antivirus εχετε στον υπολογιστη σας;  Οταν λεω καλα εννοω να κανει μετρησεις (logs) σε turbo mode χωρις να κολλά.

Παιδες, σε εσας που δουλευουν καλα τα καλωδια, τι antivirus εχετε στον υπολογιστη σας;  Οταν λεω καλα εννοω να κανει μετρησεις (logs) σε turbo mode χωρις να κολλά.

Λες να επηρεαζεται το τουρμπο mode απο το αντιικο? Εκανες δοκιμη Γιαννη?

Edited by iliasr38

ξεχνα το γιαννη δεν φταιει το αντιοιικο. αν ηταν αυτο τοτε αν το απενεργοποιούσες θα επρεπε να δουλέψει, δεν γινεται ομως..το εχω δοκιμάσει σε υπολογιστη χωρις antivirus και παλι τα ιδια

• Like 1

Τι στο καλό φταιει τοτε;  Πηρα καλωδιο 11.11,  καλωδιο 12.12 και 15.7, τιποτα.

Edited by Giannis20vt

Καλησπερα, εχω καλωδιο απο banggood 12.12.0. Το δουλεψα καμποσες φορες(5-6). Απο προχτες οταν το συνδεω στο αμαξι, απο εκει που το προγραμμα λεει Registered γυρναει σε unauthorized και μετα δεν αφηνει να κανω και πολλα(το scan σταματαει στη μεση και κατι τετοια). Απο οτι καταλαβα το καλωδιο κλειδωθηκε. Υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσω (reflash)? Να σημειωσω οτι ποτε δεν συνδεθηκα στο ιντερνετ κατα τη χρηση του και επισης δεν εκανα ποτε update. Επειδη το banggood ειναι out of stock αυτη τη στιγμη, εχετε κανενα αλλο κινεζομαγαζο..?(μην ξεπερναμε και το 20αρικο...δεν ειμαστε επαγγελματιες)

Θεωρώ οτι δεν μπορείς να το ξεκλειδωσεις πια. Κατα την άποψη μου, ειναι προτιμότερο να πάρεις ένα καλώδιο από Ελλάδα που κοστίζει λίγο ακριβά (κάπου στα 60 ευρώ νομίζω) αλλα έχει εγγύηση και στο αλλάζει με καινούργιο αν πάθει κάτι. Στο λεω γιατί εχω πάρει καμία 10αρια κινεζικα και τελικά μου έμεινε ένα που να λειτουργεί, ενώ αυτό που σου προτείνω το εχω ήδη 2 χρονια και το λειτουργώ σε πάσης φύσεως Audi χωρίς να κλειδώςει ποτε.

Δημήτρης

• Like 2

Θεωρώ οτι δεν μπορείς να το ξεκλειδωσεις πια. Κατα την άποψη μου, ειναι προτιμότερο να πάρεις ένα καλώδιο από Ελλάδα που κοστίζει λίγο ακριβά (κάπου στα 60 ευρώ νομίζω) αλλα έχει εγγύηση και στο αλλάζει με καινούργιο αν πάθει κάτι. Στο λεω γιατί εχω πάρει καμία 10αρια κινεζικα και τελικά μου έμεινε ένα που να λειτουργεί, ενώ αυτό που σου προτείνω το εχω ήδη 2 χρονια και το λειτουργώ σε πάσης φύσεως Audi χωρίς να κλειδώςει ποτε.

Δημήτρης

Μπορείς να γράψεις σε παρακαλώ ένα ελληνικό αξιόπιστο site για αγορά; Θα το ήθελα φτηνό και ετοιμοπαράδοτο. Όχι στο 20αρικο αλλά μέχρι 60 καλά είναι. Και το δικό Μυτιλήνη χθες κλειδώθηκε.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by tsitos

Τα καλώδια είναι σπασμένα  και μη, το γνήσιο είναι πανάκριβο, το σπασμένο  αν το πληρώσεις 60 θα σου έχουν πιάσει τον ποπό :) , αξιόπιστο και σπασμένο δεν γίνεται.

Ένα partition σε pc με windows μόνιμα εκτός δικτύου  και χρήση μόνο για vag δεν νομίζω ότι θα κλειδώσει ποτέ, ετσι είμαι από πέρυσι με αρκετή χρήση σπασμένου vag 12.12.

Έχουν κυκλοφορήσει και κάποια που λένε δεν κλειδώνουν, δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιο μέλος.

Τα καλώδια είναι σπασμένα και μη, το γνήσιο είναι πανάκριβο, το σπασμένο αν το πληρώσεις 60 θα σου έχουν πιάσει τον ποπό :) , αξιόπιστο και σπασμένο δεν γίνεται.

Ένα partition σε pc με windows μόνιμα εκτός δικτύου και χρήση μόνο για vag δεν νομίζω ότι θα κλειδώσει ποτέ, ετσι είμαι από πέρυσι με αρκετή χρήση σπασμένου vag 12.12.

Έχουν κυκλοφορήσει και κάποια που λένε δεν κλειδώνουν, δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιο μέλος.

Ναι τα ξέρω αυτα. Χρησιμοποιούσα το 607.3 αρκετά παλιό, μου έκανε την δουλειά μου αλλά μάλλον συνδέθηκε ο υπολογιστής στο internet και δεν βλέπει interface. Τέλος πάντων εγώ θέλω ένα από Ελλάδα, σπασμένο έτσι ώστε μέχρι Τετάρτη Πέμπτη να το έχω. Φυσικά και δεν θέλω γνήσιο. Φυσικά και θα το προσέξω την επόμενη φορά αφού την έπαθα μία. Για το 15.7.1 δεν θα έλεγα όχι. "http://diagnostika.car.gr/parts/view/1413921/" το ξέρει κανένας;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tsitos