Jump to content

Αλλαγή πίνακα οργάνων σε Α4 Β8


Recommended Posts

Σε εμένα επειδή έχω ένα λάστιχο το οποίο χάνει ελάχιστα (δεν το βρίσκει και το βουλκανιζατέρ) όταν χάσει μισό bar χτυπάει. Αυτό συνέχεια

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με tpms από ABS;

Μήπως έχεις το κανονικό tpms στον εξοπλισμό;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον κανονικό έχω. Α, τώρα κατάλαβα εντάξει...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θελω να ευχαριστήσω το φίλο maltas για την βοηθεια του,μιας που μολις παρελαβα εχτες το κοντερ απο το ebay ηρθε αμεσως να το τοποθετήσουμε το οποιο και εγινε σε πολυ λιγο χρονο.

Στο θεμα μας τωρα...η κοροϊδία απο τις αντιπροσωπειες συνεχίζεται ακομα μεχρι σημερα...πηγα στην Καρεντα στην Πειραιως και δεν αναλαμβανουν να ξεκλειδωσουν τιποτα...λενε τους το απαγορευει η audi...μα τους λεω εχω και τιμολογιο κ χαρτι απο γερμανια που ηρθε το κοντερ...οχι δεν γινεται μου λενε...δηλαδη ρωταω αν χαλασει το κοντερ σε καποιον κ παρει μεταχειρο δεν μπορειτε ν το βαλετε,μονο καινουριο νε 700+ κωδικοποιειτε εσεις?

Φευγω κ παω στον Φιλιπαιο...μολις ρωτησα μου ειπαν τα ιδια...επεμεινα κ ζητησα να μιλησω μα τν αρχιτεχνικο.Με δεχτηκε και του εδειξα τα χαρτια απο το κοντερ κ του ειπα οτι το εχουν κανει και αλλα παιδια εκει...Τελος παντων μου ειπε να ξαναπαω την δευτερα να το δουμε και βλεπουμε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς σε κάποιο εξειδικευμένο vag. Η αντιπροσωπεία λογικό είναι να σου λέει ότι δεν αναλαμβάνει, γιατί θέλει να προωθήσει τα δικά της προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή...ξερεις κανεναν να το εχει κανει το ξεκλείδωμα καπου εκτός αντιπροσωπείας?Αν ναι...ας το μοιραστεί μαζι μας....εχω την εντυπωση οτι δε γίνετε γιατί συνδέετε με την online database της Audi.

Αλλα μπορεί να κανω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή...ξερεις κανεναν να το εχει κανει το ξεκλείδωμα καπου εκτός αντιπροσωπείας?Αν ναι...ας το μοιραστεί μαζι μας....εχω την εντυπωση οτι δε γίνετε γιατί συνδέετε με την online database της Audi.

Αλλα μπορεί να κανω και λάθος.

Γίνεται. Κι εγώ σε εξειδικευμένο το έκανα αλλά στη βόρεια Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλέον και άλλοι τρόποι να αφαιρεθεί η προστασία, πχ με το Abrites, η ακόμα και με την αλλαγή της eeprom του νέου module με αυτήν που ήδη έχεις.

 

Επίσης όσα εξειδικευμένα συνεργεία έχουν κανονικά VAS με ενεργή συνδρομή, μπορούν να κάνουν την ίδια δουλειά. Δεν χρειάζεται να πας απαραίτητα σε κάποια κεντρική αντιπροσωπεία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γρατσιάς πέρυσι μου ξεκλείδωσε πολλά πράματα , μου έλεγε τα άκυρα ότι δεν κάνει για το αμάξι σου κτλπ, αλλά μόνο που το έκανε connect για έλεγχο αρκούσε και μετά ήθελα μόνο την κωδικοποίηση.

Θα έδωσε καμία περίεργη οδηγία η Μέρκελ .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα παρω τηλεφωνα αυριο σε οτι συνεργείο βρω εντος Αττικης μηπως βρω καμια ακρη....παντως αν ξερει καποιος να με στειλει καπου ας μου πει!Ευχαριστω ολους για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

και τα 4 εξειδικευμένα συνεργεια που πηρα τηλ στην πριοχη μου (δυτικη Αττικη) κανενας δεν εχει συνδρομη online... τελος παντων οταν βρω ακρη θα ενημερωσω να ξερουν ολλοι.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται και σε εξειδικευμένο συνεργείο. Αυτό που ξέρω είναι στην Πάτρα. Απλά επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν πολυασχολείται όπως εμείς, δεν το έχουν όλοι. Αλλά ολόκληρη Αθήνα δεν μπορεί να μην υπάρχει κάποιος.   

 

Πάρε ένα τηλ στον ΦΟΝΣΟ. Υπάρχει σχετικό banner με τους επαγγελματίες του club στην κεντρική σελίδα του forum.

Edited by Theodore Saba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχτες πηγα με ραντεβου στον Φιλιπαιο,ξεκλειδωθηκε το κοντερ με κοστος 40ε μιας και εκανε 45 λεπτα η διαδικασία!Μετα πηγα και απο τον κοντερα και ρυθμισα και τα χιλιομετρα στην αρχικη τους κατασταση με κοστος 30ε...και στο τέλος περασε και ο maltas απο το σπιτι να σβησουμε τα υπολοιπα που ειχε διαβασει με κοστος δικο του η βενζινη στο αμαξι του τα πηγαινε ελα...χαχαχα!Πολυ ομορφο αποτέλεσμα νομιζω αξιζε τον κόπο!Ευχαριστω όλους για τις πληροφοριες και προσωπικα τον maltas για τα πήγαινε-έλα στο σπιτι μου!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχτες πηγα με ραντεβου στον Φιλιπαιο,ξεκλειδωθηκε το κοντερ με κοστος 40ε μιας και εκανε 45 λεπτα η διαδικασία!Μετα πηγα και απο τον κοντερα και ρυθμισα και τα χιλιομετρα στην αρχικη τους κατασταση με κοστος 30ε...και στο τέλος περασε και ο maltas απο το σπιτι να σβησουμε τα υπολοιπα που ειχε διαβασει με κοστος δικο του η βενζινη στο αμαξι του τα πηγαινε ελα...χαχαχα!Πολυ ομορφο αποτέλεσμα νομιζω αξιζε τον κόπο!Ευχαριστω όλους για τις πληροφοριες και προσωπικα τον maltas για τα πήγαινε-έλα στο σπιτι μου!

Μπράβο Μπιλ, τελικά πως τον έπεισες, σου είπαν κάτι, θα πάμε να ξεκλειδώσουμε τίποτα και θα πρέπει να παρακαλάμε; 

Μπράβο και στον Μαλτέζο!!

 

Αξιζει με 1000, βλέπω δίχρωμη και δακρύζω :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με, αλλά τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. Ναι θα μου άρεσε να έχει έγχρωμη, αλλά τώρα να  δώσω έξτρα λεφτά για να βλέπω τα ίδια πράγματα, δηλαδή μετρήσεις έγχρωμες ? Μπορώ να ζήσω και με την μονόχρωμη. Προτιμώ να κάνω κάποια πιο ουσιαστική αλλαγή. Εδώ δεν έχει φως στο ντουλαπάκι....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με, αλλά τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. Ναι θα μου άρεσε να έχει έγχρωμη, αλλά τώρα να  δώσω έξτρα λεφτά για να βλέπω τα ίδια πράγματα, δηλαδή μετρήσεις έγχρωμες ? Μπορώ να ζήσω και με την μονόχρωμη. Προτιμώ να κάνω κάποια πιο ουσιαστική αλλαγή. Εδώ δεν έχει φως στο ντουλαπάκι....

Εγω δεν σε συγχωρώ  :sFun_nahnahna3:

Δεν δέχομαι να υπάρχει B8  με μονόχρωμο καντράν.

Πλακα κάνω εννοείτε.

 

Ειναι πολλά level στο εσωτερικό του αυτοκινήτου καντράν , τιμόνι , sport σαλόνι .....   ότι και να προσθέσεις το αμάξι γίνεται άλλο, ειλικρινά βλέπω γυμνό Β8 και με ενοχλεί, πιστεύω έτσι νιώθουν όλα τα μέλη που έχουν φορτώσει το αμάξι και είναι λογικό.

Οταν πρωτομπήκα εδώ και είδα το αμάξι του Νεκταριου ήξερα ότι έμπλεξα άσχημα, ακόμα σοκαρισμένος είμαι  :chair:

Εννοειτε ότι το Β8 είναι από τα ποιο όμορφα τουτού ακόμα στην βασική έκδοση.

Παρεπιπτωντως εγώ έβαλα το καντράν με κόστος 100-120 ευρώ αν θυμάμαι καλα και πρέπει να είναι το ποιο φθηνό extra που έχω φορέσει.

Το κακό είναι ότι αυτή η ιστορία δεν τελειώνει  :sSa_worried3:  :sSa_worried3:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που ειχα πολυχρωμη (Νομιζω εχει παραπανω απο 2 χρωματα) απο εργοστασιο;

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει πολύχρωμη?

Η είναι έγχρωμη ή δεν είναι

 

Εγώ που βλέπω τηλεόραση έγχρωμη full rgb range , σε ποια κατηγορία είμαι?

 

Εκτός αν εννοείς το καντράν

Edited by salaminomachos
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με τέτοια κατανάλωση να μας λείπει το πολύχρωμο  :D Humvee έγινε!

Edited by audidis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κώστα στην 2η φωτό , εγώ βλέπω ένα χρώμα , το άσπρο πού σημαίνει έγχρωμη οθόνη

 

Ποιο είναι το 2ο χρώμα , για να λέμε ότι είναι πολύχρωμη?

Ασπρο, κόκκινο , κίτρινο , πράσινο έχει σίγουρα , δεν θυμάμαι για άλλο , μικρή σημασία έχει, όπως και να χει δίνει άλλο αέρα στο ταμπλό.

Link to comment
Share on other sites

Η έγχρωμη οθόνη στην μέση, μπορεί να δείξει αρκετά χρώματα, όπως επίσης και 3d γραφικά στην περίπτωση του navi:

 

AUDI-_A4-8_K-_B8-_ACC-adaptive-cruise-commi-3g-high-hd-navigation-with-bluetooth

DSC2304.jpgpost-47448-0-61389300-1331188866.jpg

 

Προσωπικά πιστεύω ότι αλλάζει αρκετά η όψη του καντράν με την έγχρωμη. Ήταν από τα πρώτα πράγματα που άλλαξα στο δικό μου αμάξι, και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

Όσον αφορά την άρνηση πλέον στις αντιπροσωπείες για την αλλαγή του καντράν, υποψιάζομαι ότι έχει περισσότερο να κάνει με την αλλαγή χλμ στο αμάξι. Είναι σαν να συμβάλει η αντιπροσωπεία στο να γυρίσεις χλμ στο αμάξι σου (σε περίπτωση που το νέο καντράν έχει λιγότερα χλμ από το παλιό). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νεκτάριε george και Κώστα έχετε δίκιο για τα πολλά χρώματα

Και μένα στο καντράν μου δείχνει μπλε την γραμμή για τον δρόμο όταν βάζω τό navi

 

Νεκτάριε αυτό που δείχνει την διπλή κατανάλωση , τι ακριβώς δείχνει και πως μπορώ να τό βλέπω και εγώ?

Edited by salaminomachos
Link to comment
Share on other sites

Νεκτάριε george και Κώστα έχετε δίκιο για τα πολλά χρώματα

Και μένα στο καντράν μου δείχνει μπλε την γραμμή για τον δρόμο όταν βάζω τό navi

 

Νεκτάριε αυτό που δείχνει την διπλή κατανάλωση , τι ακριβώς δείχνει και πως μπορώ να τό βλέπω και εγώ?

 

΄

Έχεις το πολύχρωμο καντράν;

Δεν υπάρχει η επιλογή  ούτε σε όλα τα έγχρωμα, βασικά είναι συμβουλές για την οικονομία καύσιμου energy efficiency

Έχει αναφερθεί από τον nexus νομίζω ότι πρέπει update σε αντιπροσωπεία.

Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανείς ενεργοποίηση από vcds 

 

https://www.stemei.de/pages/coding/audi-a4-8k/energieeffizienzanzeige.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.