Jump to content

Δυναμη ή Ποιοτητα ηχου


Recommended Posts

Τι ηχο προτιματε στο αυτοκινητο σας?

Δυνατο ή ποιοτικο?

 

Αυτο.....

post-6-1130286061.jpg

 

ή αυτο.....

post-6-1130285477.jpg

 

Πολλοι νομιζουν πως η μεγαλη ενταση και τα πολλα ηχεια συνδιαζεται και με την ποιοτητα...αλλα μονο ετσι δεν ειναι!!!

Ειναι παρα πολυ ευκολο να στηθει ενα ''φωνακλαδικο'' αυτοκινητο σε αντιθεση με ενα ποιοτικο αυτοκινητο...

 

Ποιες ειναι οι προτιμησεις σας και οι αποψεις στο θεμα του ηχου?

Link to comment
Share on other sites

Τι ηχο προτιματε στο αυτοκινητο σας?

Δυνατο ή ποιοτικο?

 

Αυτο.....

MTX.jpg

 

ή αυτο.....

1120731546_b_165k3p.jpg

 

Πολλοι νομιζουν πως η μεγαλη ενταση και τα πολλα ηχεια συνδιαζεται και με την ποιοτητα...αλλα μονο ετσι δεν ειναι!!!

Ειναι παρα πολυ ευκολο να στηθει ενα ''φωνακλαδικο'' αυτοκινητο σε αντιθεση με ενα ποιοτικο αυτοκινητο...

 

Ποιες ειναι οι προτιμησεις σας και οι αποψεις στο θεμα του ηχου?

Σαφώς και επιθυμώ την ποιότητα! Στην έκδοση Ambition (δεν γνωρίζω αν είναι και στην attraction) είμαι κατα 90% ικανοποιημένος. Αν και όταν το βάζω δυνατα μμμμ... με χαλάει λίγο :new_killpc:

Link to comment
Share on other sites

προτιμω τον ποιοτικο ηχο παρα ενα αυτοκινητο γεματο ηχεια οπως μερικοι που τα κανουν κινουμενες ντισκο.εξαλλου βρε αδερφε ποτε δεν θα εκανα το audi καραγκιοζη.ειναι σοβαρο αμαξι.πως να το κανουμε.το ηχοσυστημα του εξαλλου ειναι παρα πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

προτιμω τον ποιοτικο ηχο παρα ενα αυτοκινητο γεματο ηχεια οπως μερικοι που τα κανουν κινουμενες ντισκο.εξαλλου βρε αδερφε ποτε δεν θα εκανα το audi καραγκιοζη.ειναι σοβαρο αμαξι.πως να το κανουμε.το ηχοσυστημα του εξαλλου ειναι παρα πολυ καλο.

 

Εγώ αρίστο απο την εμπειρία στο χώρο απο το προηγούμενο αυτοκίνητο θα έλεγα ότι η ποιότητα θα πρέπει να είναι η βάση μας και απο εκεί και πέρα ότι πιάσεις σε ένταση θα είναι καλό!!!

εγώ σκέφτομαι κάποια στιγμή για 4 ηχειάκια :worthy: Focal ή Peerless ένα γουφεράκι 10" EDS και έναν Audison 5κάναλο.

Τάσο δεν πάει να πει επειδή ο άλλος έχει προτίμηση στην ένταση είναι και καραγκιόζης!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...γελοποιειται μονο οταν ανεβαζει την ενταση επιτιδες για να προκαλεσει τις εντυπωσεις.

 

Το Audi concert μας ειναι ποιοτικο και τι εννοω με αυτο.Στο 70% του volume του λειτουργει πολυ ωραια χωρις παραμορφωση ακομα και με τερμα μπασο.Απο κει και περα ισως θα ηταν χρησιμα 4 ηχειακια περισσοτερων Watt διοτι τα δικα μας ειναι 25αρια και γιατι οχι και ενας καλος ενισχυτης απο το εμποριο ! Αυτα ισως αποτελεσουν τα μελλοντικα μου βημα στο θεμα του ηχου.Τα Focal που ανεφερε ο αδελφος Σωκρατης ειναι απλα κορυφαια ! Εχουμε καμμια τιμη Σωκρατη στο περιπου για τα υλικα που λες?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...γελοποιειται μονο οταν ανεβαζει την ενταση επιτιδες για να προκαλεσει τις εντυπωσεις.

 

Το Audi concert μας ειναι ποιοτικο και τι εννοω με αυτο.Στο 70% του volume του λειτουργει πολυ ωραια χωρις παραμορφωση ακομα και με τερμα μπασο.Απο κει και περα ισως θα ηταν χρησιμα 4 ηχειακια περισσοτερων Watt διοτι τα δικα μας ειναι 25αρια και γιατι οχι και ενας καλος ενισχυτης απο το εμποριο ! Αυτα ισως αποτελεσουν τα μελλοντικα μου βημα στο θεμα του ηχου.Τα Focal που ανεφερε ο αδελφος Σωκρατης ειναι απλα κορυφαια ! Εχουμε καμμια τιμη Σωκρατη στο περιπου για τα υλικα που λες?

Όταν ανακοινώσουμε τις εκπτώσεις Δημήτρη υπάρχει άνθρωπος που φέρνει Focal και θα μας κάνει καλή έκπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα Ποιοτητα ΠΟΙΟΤΗΤΑ . Δεν μπορω να ακουω τους καγκουρες που εχουν δωσει μια περιουσια στο ηχοσυστημα γεμιζοντας το αμαξι ηχεια και ενισχυτες , μονο και μονο για να περασουν για 1 λεπτο απο την πλατεια για να τους κοιταξουν ολοι . Απο το concert που εχει το αμαξι μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο ποιοτητα και απο ισχυ. Μεσα στην Αθηνα που κανω τα περισσοτερα χλμ δεν μπορω να οδηγησω με δυνατη μουσικη οποτε για τωρα δεν σκοπευω να το αλλαξω. :)

Link to comment
Share on other sites

ΜΜΜ... :whistling:

 

Καταρχην μην :rocket: αυτους που γουσταρουν να ακουνε μουσικη σε τρελή ένταση ακομα και αν το κανουν για να εντυπωσιασουν....αφου ετσι νιωθουν!!

Λοιπον,καποτε ημουν και εγω fun των δυνατων εντασεων και γενικος ασχολιομουν πολυ με το ''αθλημα'',συμμετοχες σε διαγωνισμους και απο db drag σε db drag!!!!.Πάντα όμως ερασιτεχνικά!!

Παλιες καλες εποχες ομως....

Πλεον καταλαβαινω τον εαυτο μου οτι γουσταρω ναι μεν δυνατο ηχο αλλα και ποιοτηκο,οσο μπορει να συνδιαστει αυτο,συνηθος ειναι σπανιο εως αδυνατο.

Καποια στιγμη θα μας δωθει η ευκαιρια να εχουμε στην παρεα μας ενα αμαξι hi end για να καταλαβουμε τι παει να πει ποιοτητα...καποιοι απο δω μεσα ξέρουν,Soki,Mikes3[/b] ο οποιος και φοραει ηχεια focal,μια εταιρια κορυφαια στην ποιοτητα,πραγματικά τρομερα ηχεια :worthy: .

Τέλος,κατα την γνώμη μου,για να μην γινομαι και κουραστικος,οτι ενα σετ διαιρουμενα(mid,tweeter) ηχεια μπροστα,με το tweeter ψηλα,ενα σετ mid πισω,μια καμπινα με ενα 8''-10'' sub απλα να ''ακολουθαει'',εναν καλο ενισχυτη και φυσικα μια καλη πηγη(radiocd) θα ειμαστε οχι κομπλε αλλα καταενθουσιασμένοι!!!!

αυτα για αυτους που γουσταρουν ποιοτητα στο οχημα τους....

Το κοστος για ολα αυτα πιστεύω οτι δεν θα ξεπεράσει τα 1500€-1800€....

Edited by Aristos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΜΜΜ... :whistling:

 

Καταρχην μην :rocket: αυτους που γουσταρουν να ακουνε μουσικη σε τρελη ενταση ακομα και αν το κανουν για να εντυπωσιασουν....αφου ετσι νιωθουν!!

Λοιπον,καποτε ημουν και εγω fun των δυνατων εντασεων και γενικος ασχολιομουν πολυ με το ''αθλημα'',συμμετοχες σε διαγωνισμους και απο db drag σε db drag!!!!

Παλιες καλες εποχες ομως....

Πλεον καταλαβαινω τον εαυτο μου οτι γουσταρω ναι μεν δυνατο ηχο αλλα και ποιοτηκο,οσο μπορει να συνδιαστει αυτο,συνηθος ειναι σπανιο εως αδυνατο.

Καποια στιγμη θα μας δωθει η ευκαιρια να εχουμε στην παρεα μας ενα αμαξι hi end για να καταλαβουμε τι παει να πει ποιοτητα...καποιοι απο δω μεσα εχουν παρει μια καλη γευση,πχ soki,Mikes3 ο οποιος φοραει ηχεια focal,μια εταιρια κορυφαια στην ποιοτητα,τρομερα ηχεια :worthy: .

Πιστευω,για να μην γινομαι και κουραστικος,οτι ενα σετ διαιρουμενα(mid,tweeter) ηχεια μπροστα,με το tweeter ψηλα,ενα σετ mid πισω,μια καμπινα με ενα 8''-10'' sub απλα να ''ακολουθαει'',εναν καλο ενισχυτη και φυσικα μια καλη πηγη(radiocd) θα ειμαστε οχι κομπλε αλλα καταενθουσιαζμενοι!!!!

αυτα για αυτους που γουσταρουν ποιοτητα στο οχημα τους....

Το κοστος για ολα αυτα θα φτασει περιπου στα 1500-1800Ε....πιστεψτε με ομως αξιζουν τα λεφτα τους!!

 

Μπράβο Αρίστο!Ακριβώς αυτό θέλω να κάνω!!! Να συνδιάσω την ποιότητα με λίγο περισσότερη δύναμη !

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μαγκες εγω φανικα τυχερος. Ενας τρελαμενος ξαδερφος της γυναικας αλλαζε ηχοσυστημα γιατι ηθελε να βαλει εξολοκληρου αλλο. Μου εβαλε (καθως και τεχνιτης σε μαγαζι με βελτιοτικα γενικος):

ενισχυτη kenwood 5καναλο 500W,

διερουμενα προστα υχεια kenwood αυτα που ειναι σα να πιανεις πουπολο σε βασεις aftermarket ιδικα για τις μπροστικες πορτες του Α4 που ειναι απο μονες τους με μαυρο δερμα και τεριαζουν απολυτα,

Πισω υχεια moore στην εταζιερα (καινουρια),

δυο γουφερ στο πορτ παγκαζ (τωρα ειναι πολυ μικροτερο αλλα με δυνατοτητα να βγει ολη η κουτα με φισες)

μπαταρια 72 Ah κληστου τυπου

και πιγη Kenwood(καινουρια) (δε θημαμε μοντελο αλλα κανει καπου στο 450 ευρω)

Το συνολικο κοστος πιγε στα 1800 ευρω και το αποτελεσμα ειναι τελοιος ηχος με ενταση αρκετη ωστε να μην ακους τιποτα αλλο γυρω σου.

Σχετικες φωτο θα βαλω στο προφιλ μου οταν επιτελους παρω ψηφιακη φοτογραφικη.

Αν σας ενδιαφερι εχει προσφορες στο μαγαζι που δουλευει στο πειραια.(αυτος βγαζει μονο για τις τοποθετησεις και οχι απο τα υλικα γιατι ειναι αλουνου το μαγαζι).

 

 

καλη μερα σε ολους σας :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικο αλλα με ενταση :D

Ειμαι σε ψαξιμο και η ποιο καλη προσφορα που ειχα και μαλλον θα την τιμησω (Δεν ειχα και πολλες βεβαια αλλα ενταξει)

 

1) Πηγη alpine με ολα τα κολπα (τυπο δεν θυμαμε αλλα ειναι το μοντελο που εχει 2λειτουργιες η οθονη αφης αναλογα με τα sec που την ακουμπας)

2) 2διαιρουμενα σετακια soundstream (μπρος-πισω πορτες)

3) 2 γουφερακια 12αρια παλι soundstream

4) 2ενισχυτες, 1 για τα γουφερ και 1για τα υπολοιπα παλι soundstream σειρα tarantula αν υπαρχει(Δεν ειμαι σιγουρος

 

Τιμη γυρω στα 3.500χιλιαρικα :unsure: καλι ακουγετε???

 

Θα προσθεσω +Μπαταρια

+Πυκνωτη

+TV/Navi

+Οθονες στα προσκεφαλα (Αυτο βλεπουμε)

Γενικα αυτα θελω να βαλω...τωρα πιστευω να βγαλω ποιοτικο και οι φωνακλαδικο...

Ειναι ποιοτικα τα soundstream τα γνωριζει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιοτικο αλλα με ενταση :D

Ειμαι σε ψαξιμο και η ποιο καλη προσφορα που ειχα και μαλλον θα την τιμησω (Δεν ειχα και πολλες βεβαια αλλα ενταξει)

 

1) Πηγη alpine με ολα τα κολπα (τυπο δεν θυμαμε αλλα ειναι το μοντελο που εχει 2λειτουργιες η οθονη αφης αναλογα με τα sec που την ακουμπας)

2) 2διαιρουμενα σετακια soundstream (μπρος-πισω πορτες)

3) 2 γουφερακια 12αρια παλι soundstream

4) 2ενισχυτες, 1 για τα γουφερ και 1για τα υπολοιπα παλι soundstream σειρα tarantula αν υπαρχει(Δεν ειμαι σιγουρος

 

Τιμη γυρω στα 3.500χιλιαρικα :unsure: καλι ακουγετε???

 

Θα προσθεσω +Μπαταρια

+Πυκνωτη

+TV/Navi

+Οθονες στα προσκεφαλα (Αυτο βλεπουμε)

Γενικα αυτα θελω να βαλω...τωρα πιστευω να βγαλω ποιοτικο και οι φωνακλαδικο...

Ειναι ποιοτικα τα soundstream τα γνωριζει κανεις???

 

Ta soundstream ηταν ποιοτικα.Αλλα οχι πια.Τωρα βασικα ειναι μια τελείως διαφορετική εταιρεία.Δεν ξερω αν θυμάσε αλλα ειχε φυγει απο την αγορα για περιπου 3-4 χρονια.Tarantula υπαρχει.Η τιμη δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινετε λιγο τσιμπιμενη.

 

Εγω θα σου προτεινα:

πηγη : Pioneer 8600(13 περιοχες ρυθμισης,αποκοπες, ενεργο dsp,χρονοκαθηστερησεις ανα καναλη και δεν πιανεται σου λεω.ΑΑΑ και 6,5volt εξοδοι)

Ηχεια διερούμενα της dls ta ms6 ή τα r6a(ειναι η μεσαια σειρά)Τα οποια θα τα δουλεψεις με τον Α4 της DLS(πολυ ποιοτικος

Και επειδει εχεις Α6 θα χρειαστεις ενα καλο 12ιντσο(Δεν περναει με τιποτα ο ηχος μεσα)πχ το 6.12 με μια κουτα band pass και θα το δουλεψεις πχ με τον ca23 παλι της DLS

 

 

Ριξε μια ματια στο www.dls.se να δεις πρωτιες σε ποιοτητα :D

Link to comment
Share on other sites

Ta soundstream ηταν ποιοτικα.Αλλα οχι πια.Τωρα βασικα ειναι μια τελείως διαφορετική εταιρεία.Δεν ξερω αν θυμάσε αλλα ειχε φυγει απο την αγορα για περιπου 3-4 χρονια.Tarantula υπαρχει.Η τιμη δεν ξερω γιατι αλλα μου φαινετε λιγο τσιμπιμενη.

 

Εγω θα σου προτεινα:

πηγη : Pioneer 8600(13 περιοχες ρυθμισης,αποκοπες, ενεργο dsp,χρονοκαθηστερησεις ανα καναλη και δεν πιανεται σου λεω.ΑΑΑ και 6,5volt εξοδοι)

Ηχεια διερούμενα της dls ta ms6 ή τα r6a(ειναι η μεσαια σειρά)Τα οποια θα τα δουλεψεις με τον Α4 της DLS(πολυ ποιοτικος

Και επειδει εχεις Α6 θα χρειαστεις ενα καλο 12ιντσο(Δεν περναει με τιποτα ο ηχος μεσα)πχ το 6.12 με μια κουτα band pass και θα το δουλεψεις πχ με τον ca23 παλι της DLS

Ριξε μια ματια στο www.dls.se να δεις πρωτιες σε ποιοτητα :D

johnara δεν ειναι καθόλου άσχημη η πρόταση του Martsas...

αλλά γιατί να μην βάλεις ηχειάκια και woofer peerless? value for money... :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα απο ποιότητα έχει διαφορά όμως.....ο μάστορας πρέπει να το κατέχει το είδος.

Συμφωνώ με τα λεγόμενά σας περι ποιότητας,την δύναμη κάποια στιγμή την βαριέσε και αν έχεις φτιάξει panel και τέτοια,αντε μετά να τα αντικαταστήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα απο ποιότητα έχει διαφορά όμως.....ο μάστορας πρέπει να το κατέχει το είδος.

Συμφωνώ με τα λεγόμενά σας περι ποιότητας,την δύναμη κάποια στιγμή την βαριέσε και αν έχεις φτιάξει panel και τέτοια,αντε μετά να τα αντικαταστήσεις..

Συμφωνω απολυτα!!!

Αλλα οχι για τα panels.Κατα την γνωμη μου για να φτιαξεις ποιοτητα περα απο καλα μηχανηματα,πρεπει να εχεις και panels.Πρεπει το mid να ειναι κοντα στα tweeter και για να το πετηχεις αυτο θα χρειαστεις panels.Οχι βεβαια door panels γιατι η μουσικη πρεπει να ακουγεται απο το υψος του ταμπλο.Θα χρειαστεις λοιπον panels πανω στο ταμπλο σου με το tweeter να στοχευει εσενα!!!

 

ετσι δεν ειναι φιλε Aristo???Μιας και απο οτι καταλαβα (και διαβασα)ασχολεισε πολυ με το "σπορ"

 

PS:εγω αυτη τη στιγμη εχω ενταση.Αλλα οπως εχω γραψει και αλλου με χαμηλωμα τον ρυθμιστικων το μπασο μου απλος συνοδευει.

 

PS2:απο οτι καταλαβα παλαιοτερα πρεπει να ειχες beyma.Ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος διατυπωση απο μέρους μου......panel για τις πόρτες και φορτωμένες με 8'',το συνυθισμένο φαινόμενο της εποχής μας.

Πολύ σωστά τα λες,ετσι ακριβως είναι. Ολα τα ηχεία στην σωστή θέση για να έχει σωστή 'στάθμη' ήχου. Στο ύψος των αεραγωγών στοχεύοντας στη μέση της καμπίνα ακριβως, ετσι ώστε ο ήχος να ''διαλύεται'' προς όλα τα μέρη της καμπίνας....

 

Ναι έχω 8'' αλλά όχι Beyma αλλά Chiarre.Τα οποία,αν τα ρυθμισεις σωστά και χαμηλά θα παίξουν αξιοπρεπέστατα..Ασχολούμαι αρκετά χρόνια, περισσότερο παλιότερα, διαγωνισμούς db και και και....

Αν μπεις στην ενότητα ''Τα αυτοκίνητα των μελών''θα πάρεις μια ιδέα τι παίζει το δικό μου.

Edited by Legend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα ciare είναι πιο γλυκά απο τα beyma αλλα επίσης φωνακλάδικα...

ακόμα και δυνατό ήχο να είχα δεν θα έβαζα τίποτα απο τα 2,θα προτιμούσα μακράν 48ιντζα peerless, μπορεί να μην φωνάζουν και να ακούγοντε έξω τόσο αλλα είναι μακράν πιο ποιοτικά μέσα..

Ποιότητα βέβαια και πάλι ποιότητα...συγκεκριμένα κατέληξα εκεί στο τελευταίο μου αυτοκίνητο γιατί είχα ακούσει το κορυφαίο 3δρομο της Focal το Utopia..δεν έχω ξανακούσει τελειότερο ήχο..βέβαια όταν αποφάσισα να τα πάρω πόνεσε πολύ η καρδιά μου μιας και με τα 500 ευρώ έκπτωση που μου έκανα και πάλι ΔΕΝ παρέμεναν φθηνά.

Edited by Doria
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια καλημερα ενδιαφερον θεμα και με πολυ αναλυση αλλα επειδη την εχω ψαξει τη δουλεια και εχω εναν φιλο καμμενο τελειως εχω φτιαξει και εγω το δικο μου ηχοσυστημα παντα μονος μου γιατι δεν θελω να κλαιω τα λ7 μου.οσο για την ποιοτητα λογω τεχνολογιας και μονο μπορεις να συνδιασεις σωστα καποια πραγματα (ηχεια ενισχυτης και πηγη) ετσι ωστε να εχεις και δυναμη και ποιοτητα.αλλα θελει πολλες μα πολλες ωρες ψαξιμο.εγω εχω beyma που τα γνωριζετε ολοι και εχω πετυχει τετοιο συνδιασμο που εχω κανει συγκριση και με focal και lanzar και οτι θελετε και εχω παιξει και ταινια.το θεμα ειναι ποσο του αρεσει του καθενα και ποσα λ7 θελει να χαλασει.αν καποιος θελει κατι συμβατο ναι θα παει για διαιρουμενα αν οχι ομως θα παει για ειδικη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια καλημερα ενδιαφερον θεμα και με πολυ αναλυση αλλα επειδη την εχω ψαξει τη δουλεια και εχω εναν φιλο καμμενο τελειως εχω φτιαξει και εγω το δικο μου ηχοσυστημα παντα μονος μου γιατι δεν θελω να κλαιω τα λ7 μου.οσο για την ποιοτητα λογω τεχνολογιας και μονο μπορεις να συνδιασεις σωστα καποια πραγματα (ηχεια ενισχυτης και πηγη) ετσι ωστε να εχεις και δυναμη και ποιοτητα.αλλα θελει πολλες μα πολλες ωρες ψαξιμο.εγω εχω beyma που τα γνωριζετε ολοι και εχω πετυχει τετοιο συνδιασμο που εχω κανει συγκριση και με focal και lanzar και οτι θελετε και εχω παιξει και ταινια.το θεμα ειναι ποσο του αρεσει του καθενα και ποσα λ7 θελει να χαλασει.αν καποιος θελει κατι συμβατο ναι θα παει για διαιρουμενα αν οχι ομως θα παει για ειδικη κατασκευη.

 

Δεν έχεις άδικο φίλε μου,έχει βάσει αυτό που λες...Ξέρω αρκετούς που δεν εμπιστεύοντε άλλον εκτός απο τους ίδιους και πραγματικά το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό,όπως και το δικό σου φαντάζομαι...με την 1η ευκαιρία,θα ήθελα να το ακούσω,γιατί η γνώμη μου είναι οτι δύσκολα πετυχαίνεις ποιότητα,όταν λέμε όμως ποιότητα το εννοούμε έτσι?Σίγουρα όμως έχεις δίκιο σε αυτό που λες,αν σου αρέσει εσένα η ακουστηκή,μια χαρά!

Μπορείς κάλλιστα να αναπτύξεις και περισσότερο το θέμα,ετσι ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα παιδιά απο εδώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ποιοτητα πρωτα απο ολα... ;)

 

Ε ναι,πλέον νομίζω οτι συμφωνώ και εγώ.....να ακούγετε ακόμα και το γαρύφαλλο που πεφτει στα μπουζούκια...xixixixixixi

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι,πλέον νομίζω οτι συμφωνώ και εγώ.....να ακούγετε ακόμα και το γαρύφαλλο που πεφτει στα μπουζούκια...xixixixixixi
Χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα Γεια σου ρε Αρίστο!!! Κουλτούρα να φύγουμε!!! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι οι περισσότεροι που ασχολούνται λίγο περισσότερο με το αυτοκίνητό τους επιθυμούν να έχουν πραγματικά καλή ποιότητα ήχου ... διαφορετικά δεν μπορούν να ακούσουν καθόλου μουσική.

 

Όσον αφορά στη δύναμη του ήχου, έχουν δεί τα ματάκια μου τα απίστευτα...μέχρι ολικής κώφωσης!!!!

 

post-195-1158795243.jpg post-195-1158795374.jpg

 

Βέβαια...για κάποιους αυτό είναι ότι πιό όμορφο...δεν το κατακρίνω, απλά ..δεν το αντέχω

[τα ψώνια απο το super market που θα τα βάλεις??? ε? λύσε μου την απορία...]

 

:P::P::P:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.