Jump to content

αναμενο λαμπακι esp


Recommended Posts

καλησπέρα μετα απο ψάξιμο αγορασα ενα α3 1,8 τ με τα 180 έφτιαξα το καντραν γιατι δεν εδειχνε τιποτα αλλα οταν ηταν ενεργοποιμενο το esp μολις εμπενε σε λειτουργεια και τρεμοπάιζε στο καντραν μετα εμενε συνέχεια ανοιχτώ το λαμπακι ειτε πατας τοκουμπι ειτε οχι αυτο δεν κανει τιποτα καποια στιγμη στι διαδρομη το λαμπακι εσβηνε και μετα αναψε μονο του ξανα  εχει μεινη ανοιχτο   τι κανουμε τωρα  ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπορει να νε πιθανα.

1. Το χειροτερο που μπορω να σκεφτω να χει θεμα ο μηχανισμος του esp.

2. Να υπαρχει θεμα στο κατραν ή στον εγγεφαλο.

 

Μια βολτα στην αντιπροσωπια για διαγνωση θα σε καθοδηγησει στο προβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετα απο ψάξιμο αγορασα ενα α3 1,8 τ με τα 180 έφτιαξα το καντραν γιατι δεν εδειχνε τιποτα αλλα οταν ηταν ενεργοποιμενο το esp μολις εμπενε σε λειτουργεια και τρεμοπάιζε στο καντραν μετα εμενε συνέχεια ανοιχτώ το λαμπακι ειτε πατας τοκουμπι ειτε οχι αυτο δεν κανει τιποτα καποια στιγμη στι διαδρομη το λαμπακι εσβηνε και μετα αναψε μονο του ξανα  εχει μεινη ανοιχτο   τι κανουμε τωρα  ευχαριστω

 

Πολλά μπορεί να είναι, δεν μπορείς να οδηγηθείς σε ασφαλές συμπέρασμα. Καλύτερα πήγαινέ το να δεις τι σφάλμα βγάζει σε ένα εξουσιοδοτημένο, μέσω εγκεφάλου.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο καθαρισμα τις κεντρικης κονσολας (κουμπια διακοπτες ) και μετα απο ελενχο το esp δουλευει αλλα μου ειπε οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο εστητηρας που βρισκετε στο ντουλαπακι μου το ειπε εστητηρας ευταθιας πλαγιας επυτανχυσης  αυτα, Μετα ομως απο ολα  αυτα το ραδιο δεν πεζει τους αποθηκευμενους σταθμους ξερει καποιος κατι 

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα αυριο θα ξαναπαω γιατι ξαναναψε να τον ρωτησω για τον κωδικο ( σε ηλεκτρολογο το πηγα οχι αντιπροσωποια  δεν ξερω αν πεζει ρολο ) αν ειναι εστειτηρας  ποσο να εχει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα σημερα πηγα το αυτοκινητο στιν carenda στιν πειραιως μετα απο ελενχω εβγαλε εστειτηρας πλαγειου g κωδικο D 200 που ειναι στην κολονα του τιμονιου

υπαρσει περιπτωση να τον βρουμε μεταχιρισμενω; κενουργιο με τοποθετηση 230 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα πηγα το αυτοκινητο στιν carenda στιν πειραιως μετα απο ελενχω εβγαλε εστειτηρας πλαγειου g κωδικο D 200 που ειναι στην κολονα του τιμονιου

υπαρσει περιπτωση να τον βρουμε μεταχιρισμενω; κενουργιο με τοποθετηση 230 ευχαριστω

 

Kαλύτερα ρίξε μια ματιά στο ebay μήπως βρεις κάποιον μεταχείρο.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σχετικα με τον αισθητήρα πλάγιας επιτανχισης οπου ρωτησα θελουν κωδικο που εγω δεν εχω μπωρει καποιος να βοηθηση .καποια νουμερα που εχω ειναι 1jl 907 639 που ειναι γραμενο στο χαρτι απο τιν karenta και κωδ βλαβεις G200 .το αλλο ειναι οτι αναβει  το λαμπακι με τους αεροσακους και μου ειπαν οτι εχει χαλασει η σερμπατινα απο το τιμονη , θα ειναι καποιος στο club τι κυριακη να φερω τα χαρτια απο τιν karenta; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

O κωδικός που σου δίνουν, είναι σωστός, αυτός είναι ο αισθητήρας. Υπολόγισε περίπου στα 150 ευρώ καινούργιο. Για το δαχτυλίδι στο τιμόνι σου, θέλεις κανούργιο δαχτυλίδι, γιατί έχει κοπεί η ταινία που υπάρχει στο εσωτερικό του.

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

μετα απο ενα χρονο αποφασισα να ασχολειθω με τον σενσορα το εβγαλα το πρωι και εχει κωδ 1j0 907 651 ειναι ate ξερει καποιος που μπορω να βρω μεταχειρισμενο ; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.