Jump to content

service σε audi tts 80.00 χλμ.


Recommended Posts

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος στο φορουμ κ θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια...εχω ενα audi tts το οποιο μεχρι τωρα το εκανα service σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια...οπου με γλενταγαν κανονικοτατα...(500-600 ευρω με το καλημερα σας)...θα ηθελα να προαναφερω οτι ειμαι τελειως ΑΣΧΕΤΟΣ με οτιδηποτε μηχανικο...εχει ερθει ο καιρος για το σερβις και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα ...

1)υπαρχει καποιο site ελληνικο η ξενο το οποιο μπορω να συμβουλευομαι οσον αφορα το τι προβλεπεται να αλλαζω στο αυτοκινητο και στα ποσα χιλιομετρα??π.χ ποτε πρεπει να αλλαχτει ο ιμανατας μου ...?.

2)αν οχι θα μπορουσε καποιος να μου πει τι πρεπει να αλλαξω τωρα??

3)εχετε να προτεινεται απο προσωπικη εμπειρια σε pm καποιο συνεργειο στην αττικη που μπορει αξιοπιστα να αναλαβει το αυτοκινητο μου χωρις διαθεση για κοροιδια??

 

Υ.Γ η κουκουλα μου ,  μου εχει βγαλει την πιστη...4 φορες εχει χαλασει ...2 φορες μεσα στην εγγυηση...τις αλλες με εβαζαν κ πληρωνα...ξαναχαλασε.αυτο το λεω πληροφοριακα.επισης πληροφοριακα να αναφερω οτι καποια στιγμη εντος εγγυησης ειχα αλλαξει δαφορικο πισω.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ASC !

 

Όπως συνηθίζεται, πέρνα και από τα νέα μέλη και γράψε για σένα και το αυτοκίνητό σου να σας γνωρίσουμε καλύτερα.

 

Τώρα πάνω σ΄αυτά που ρωτάς, 

 

α) Ψάξε στο forum και διάβασε όλες τι σχετικές ενότητες για το δικό σου μοντέλο. Πολλά από αυτά που ρωτάς, έχουν ήδη ερωτηθεί και απαντηθεί από άλλα μέλη. Παρόλα αυτά διάβασε και το βιβλίο service του αυτοκινήτου σου και τήρησε το ευλαβικά, γιατί αναφέρει ξεκάθαρα τι εργασίες που γίνονται ανά χιλιόμετρα και ανά μήνες χρήσης.

 

β)Ότι και στο α). 

 

γ) Να αναμένεις pm από κάποιο μέλος που γνωρίζει από συνεργεία Αττικής. Σε ποια περιοχή μένεις ?

 

Τέλος φιλική συμβουλή, μην εμπιστεύεσαι κανένα μηχανικό και καλό είναι να ζητάς και μια δεύτερη γνώμη μηχανικού, για να τσεκάρεις αν τα λεγόμενα του πρώτου είναι σωστά ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Εγω μενω ελευσινα.οποιαδηποτε περιοχη της αθηνας ομως με εξυπηρετει.

καλο θα ηταν να περασεις απο την εδρα να σε γνωρισουμε κ να μας γνωρισεις....εφοσον μενεις Αθηνα...

πιστεψε με θα ακουσεις πολλες γνωμες...αλλα τουλαχιστον θα ξερεις που να βαδισεις...

 

σε περιμενουμε οποτε θελεις Τεταρτες κ Κυριακες απο τις 7 το απογευμα κ μετα Αθηνας 6 Καλλιθεα.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.