Jump to content

Α3 1.8 Tfsi f/l sportback Κ04RS550+ Forged!!


Recommended Posts

Μητσάρα να γράψω και γω δυό λόγια :

Το αυτοκίνητό σου, είναι για μένα, το πιο ολοκληρωμένο ΚΟ4 που έχω δει. Και αυτό οφείλεται αποκλειστικά σε σένα, που εκτός του ότι ξεζουμίζεις το φόρουμ για να αντλήσεις πληροφορίες, για τα πάντα, απλόχερα χαρίζεις και βοηθάς συμβουλευτικά επίσης τους πάντες. Επίσης, επειδή ξέρω πόσα αντιμετώπισες όλο αυτό το διάστημα, θεωρώ ότι είσαι και άνθρωπος με ήθος και όχι "μαιμουδιάρης", κρατώντας το στόμα κλειστό, όπως κάνουν δυστυχώς αρκετοί. Θεωρώ, ότι αυτή η συμπεριφορά σου, αντανακλάται στο αυτοκίνητό σου και επομένως επιλέγω να κατατάξω το αυτοκίνητό σου (και κατ΄ επέκταση εσένα, ως ιδιοκτήτη του) στην κορυφή των Α3 1.8Τ με δυνατό setup KO4 064. Ούτε εξυπνάδες, ξερολίστικες φαμφάρες, κινήσεις εντυπωσιασμού, τίποτα απολύτως καθ΄ όλο αυτό το χρονικό διάστημα, εκ μέρους σου. Ενήργησες και ενεργείς, όπως θα ήθελα όλοι μας, σε αυτό το φόρουμ, στηρίζοντάς το ταυτόχρονα και εξελίσσοντάς το.

Προσωπικά και εκτός των άλλων, για το τελευταίο και μόνο, είσαι άξιος του αποτελέσματος φίλε. Πραγματικά, να το χαίρεσαι!

 

 

Δημήτρης

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:wub::wub:

 

Αυτή είναι και η λογική μου εδώ μέσα Δημήτρη. Κάθε βήμα γίνεται, όχι πάντα με επιτυχία χαχαχα, και παρουσιάζεται εδώ με σκοπό την δημιουργία μιας βάσης δεδομένων περίπου ώστε όσοι τολμήσουν κάτι παρόμοιο τουλάχιστον να ξέρουν τι μπορεί να συναντήσουν στο δρόμο τους.

Εδώ είμαστε όλοι από το μεράκι μας και την αγάπη για το μηχανοκίνητο.

Edited by Dikonou
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Αγόρευσε ο δικηγόρος! Συμφωνώ σε όλα, από τέτοιον κάτοχο, στην κυριολεξία άρρωστο με το αυτοκίνητό του, δε θα μπορούσε να προκύψει τίποτα λιγότερο από ένα τέλειο αποτέλεσμα.

Κρίμα για το παίδεμα και τον πεταμένο χρόνο και χρήμα, αλλά όσο ανεβαίνεις πρέπει να τα περιμένεις αυτά.

Μακάρι να το δω και από κοντά στο νέο επίπεδο που έχεις φτάσει.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

:wub::wub:

 

Αυτή είναι και η λογική μου εδώ μέσα Δημήτρη. Κάθε βήμα γίνεται, όχι πάντα με επιτυχία χαχαχα, και παρουσιάζεται εδώ με σκοπό την δημιουργία μιας βάσης δεδομένων περίπου ώστε όσοι τολμήσουν κάτι παρόμοιο τουλάχιστον να ξέρουν τι μπορεί να συναντήσουν στο δρόμο τους.

Εδώ είμαστε όλοι από το μεράκι μας και την αγάπη για το μηχανοκίνητο.

Κριμα που μπορει κανεις να κανει μονο ενα like στο post!!

 

 

Sent using dark force

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αγόρευσε ο δικηγόρος! Συμφωνώ σε όλα, από τέτοιον κάτοχο, στην κυριολεξία άρρωστο με το αυτοκίνητό του, δε θα μπορούσε να προκύψει τίποτα λιγότερο από ένα τέλειο αποτέλεσμα.

Κρίμα για το παίδεμα και τον πεταμένο χρόνο και χρήμα, αλλά όσο ανεβαίνεις πρέπει να τα περιμένεις αυτά.

Μακάρι να το δω και από κοντά στο νέο επίπεδο που έχεις φτάσει.

Πες μου που και πότε!

Στέφανε χρήμα στον κουβά δεν υπάρχει περίπτωση να μην πετάξεις, όταν μάλιστα είσαι κομματάκι ανακατωσούρας όπως εγώ και στο σημείο σοβαρής ιδιοτροπίας.

Στην περίπτωση μου είναι αναμενόμενο.

Το ζήτημα είναι τα δικά μου παθήματα να γίνουν μαθήματα και όχι ξανά παθήματα για όσους διαβάζουν και το ψάξουν.

Και συμπληρώνω Όχι μόνο τα δικά μου αλλά όλων οι εμπειρίες εδώ αυτό το σκοπό έχουν να δείξουν ή να αποτρέψουν επιλογή κατευθύνσεων και μονοπατιών στον δρόμο της βελτίωσης.

Edited by Dikonou
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μητσάρα να γράψω και γω δυό λόγια :

Το αυτοκίνητό σου, είναι για μένα, το πιο ολοκληρωμένο ΚΟ4 που έχω δει. Και αυτό οφείλεται αποκλειστικά σε σένα, που εκτός του ότι ξεζουμίζεις το φόρουμ για να αντλήσεις πληροφορίες, για τα πάντα, απλόχερα χαρίζεις και βοηθάς συμβουλευτικά επίσης τους πάντες. Επίσης, επειδή ξέρω πόσα αντιμετώπισες όλο αυτό το διάστημα, θεωρώ ότι είσαι και άνθρωπος με ήθος και όχι "μαιμουδιάρης", κρατώντας το στόμα κλειστό, όπως κάνουν δυστυχώς αρκετοί. Θεωρώ, ότι αυτή η συμπεριφορά σου, αντανακλάται στο αυτοκίνητό σου και επομένως επιλέγω να κατατάξω το αυτοκίνητό σου (και κατ΄ επέκταση εσένα, ως ιδιοκτήτη του) στην κορυφή των Α3 1.8Τ με δυνατό setup KO4 064. Ούτε εξυπνάδες, ξερολίστικες φαμφάρες, κινήσεις εντυπωσιασμού, τίποτα απολύτως καθ΄ όλο αυτό το χρονικό διάστημα, εκ μέρους σου. Ενήργησες και ενεργείς, όπως θα ήθελα όλοι μας, σε αυτό το φόρουμ, στηρίζοντάς το ταυτόχρονα και εξελίσσοντάς το.

Προσωπικά και εκτός των άλλων, για το τελευταίο και μόνο, είσαι άξιος του αποτελέσματος φίλε. Πραγματικά, να το χαίρεσαι!

 

 

Δημήτρης

 

Τώρα τί να απαντήσω εδώ..... :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

 

απλά ευχαριστώ πολύ υπολογίζοντας μια άποψη που την μετράω πραγματικά πάρα πολύ.......από ένα άτομο που είναι τιμή μας να τον έχουμε ανάμεσά μας!!!!

Edited by Dikonou
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αει αυτομπανιάσου ρε!!!!!! :hehe::LaieA_013:

 

..............δε φταίει κανενας άλλος αλλά εγώ που έβαλα και Kavouras approved για τα φρένα ρεμάλι!!!! :sHa_hehe: :sHa_hehe:

 

σου πήρε ο μπόμπιρας τα μυαλά λέμε.... :sHa_hehe: :sHa_hehe:

 

( Άσε να ρίξω λίγο ''αγάπη'' ακόμα ..... μπάς και με αφήσει να το οδηγήσω κιόλας ρε....... ) :sHa_hehe::chair: :chair: :chair:

Edited by Dikonou
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν έχεις να πεις τίποτα ;φτου σου ρε εγώ φταίω που έχω πληρώσει ένα κάρο λεφτά στους λογαριασμούς του κινητού μου για τα μούτρα σου ,ρε ουστ απο εδώ ρεμαλι χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι τα δικά μου παθήματα να γίνουν μαθήματα και όχι ξανά παθήματα για όσους διαβάζουν και το ψάξουν.

Και συμπληρώνω Όχι μόνο τα δικά μου αλλά όλων οι εμπειρίες εδώ αυτό το σκοπό έχουν να δείξουν ή να αποτρέψουν επιλογή κατευθύνσεων και μονοπατιών στον δρόμο της βελτίωσης.

Ολοι οι παραπανω εχουν καλυψει τα παντα οσον αφορα το Α3 σου οπως επισης και της βελτιωσης σου,εγω απλα θα πω σε ζηλευω μιας και σε τετοια μονοπατια θελω να βαδισω....μπραβο σου!

Παρ'ολ'αυτά με προβληματησες με τα "παθηματα" που ανεφερες.Θα μπορουσες με καποιος τροπο να γινεις πιο λεπτομερεις ωστε να με προστατευσεις; Βεβαια ειναι αρκετα πρωιμο για μενα,ακομα και η σκεψη, γι'αυτο και αρχισα να διαβαζω οτι βρω οπως επισης και να συζητω..

Και παλι μπραβο και ευχομαι ατελειωτα χιλιομετρα μεχρι να το βαρεθεις απο ολες τις αποψεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ξεκίνησα εξάτμιση 76-63,5 για να μην έχω θόρυβο. Εντελώς λάθος όπως είδα στην πορεία.

πήγα 76-70 με μικρό όπως απεδείχθη καταλυτη και μετά πήγα 76 decat.

Μια φορά πληρωμένο το dp ..... τρεις από εκεί και μετά........

σωληνώσεις εισαγωγής με δοκιμές δικές μου για να δω πως το revo δεν συνεργάζεται εύκολα με μη ΟΕΜ και όχι σωστά πράγματα.

δηλ μια σειρά από δικές μου απόπειρες για να ψάξω και να βελτιώσω κάτι όπου και χρόνο και χρήμα ξόδεψα.

Πες στον Τάσο tassosline και τον kavoura τι κουβέντες και ώρες αναλύσεων για αλλαγές λογκαρίσματα.....

Εάν έχεις κόσμο που να το ξανά έχουν δοκιμάσει και να σε βάλουν σε σωστά μονοπάτια θα γλυτώσεις κόπο χρόνο χρήμα.

Και δεν μιλάω για το Κ04 σεταπ μόνο αλλά για όλη την διαδρομή από τότε που πήρα το Α3 μου.

 

Γι αυτό και ο Γιώργος σε ρώτησε που βάζεις ταβάνι! Εάν το αποφασίσεις αυτό τα πράγματα θα είναι σχετικά εύκολα.

Edited by Dikonou
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Απ οσο τον έχω κόψει ειναι ψηλοταβανος, οπότε μαλλον για 04 παει και ας το παίζει τράβατε με και ας κλαίω...

Γι αυτό ας του πει κάποιος με Κ04 τι χρειάζεται για να χαρεί και αυτός να ησυχάσουμε κι εμείς για κανά 8μηνο!! :P

Edited by ianos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Δημήτρη για να έρθω και στο δικο σου, απλα διαμάντι το αυτοκίνητο... Να το χαρείς οσο δεν παει!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημήτρη, καθυστερημένα μεν, αλλά συγχαρητήρια για τις επιλογές σου - άλλοι θα έπαιρναν καινούργιο αυτοκίνητο με τα χρήματα που (φαντάζομαι) συνολικά έδωσες, αλλά το αποτέλεσμα πάντα και εφόσον είναι το επιθυμητό, είναι τελικά αυτό που μετράει!!

 

Να το χαίρεσαι, καλές βόλτες και μηδέν προβλήματα!! :sHa_thumbsup2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα περάστηκαν και δίσκοι τακάκια μπρος πίσω, που με αφήσανε κατά 430 ευρώ πιο ελαφρύ περασμένα.

Στρώσιμο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα περάστηκαν και δίσκοι τακάκια μπρος πίσω, που με αφήσανε κατά 430 ευρώ πιο ελαφρύ περασμένα.

Στρώσιμο τώρα.

μισά θα μας τα λες? τι φόρεσες τελικά??? εννοώ τι μάρκα...

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακά ATE .... αυτά ξέρω αυτά εμπιστεύομαι.......345 μπροστά και 282 από 286 πίσω ( και αυτό γιατί στα μεταχειρό που πήρα είχαν από ΟΕΜ 286 διάσταση δίσκου αλλά το τακάκι άφηνε λίγο κενό πάνω κάτω στον 286...και με το νέο και την 282 έρχεται ακριβώς το ίδιο σε πάτημα Άλλαξε δηλ από εργοστάσιο με νέο κωδικό AD αντί για Μ στο τέλος του κωδικού για τον δίσκο πίσω).

Τακάκι ΑΤΕ μπροστά και ferodo ΟΕΜ πίσω.

Δεν ήθελα ούτε τρυπητή ούτε χαρακτή....μιας και δεν έβρισκα κάτι που να δείχνει ότι τα πάει καλύτερα από ΟΕΜ στην ΟΕΜ δαγκάνα....γιατί αλλιώς.....

Edited by Dikonou
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα έπρεπε να ξεκινήσω δίαιτα αλλά τίποτα δεν θα του λείπει......

 

10355622_491785830956370_367665715439113

 

με την βενζίνη λίγο κάτω από το 1/4....και χωρίς εμένα μέσα φυσικά......αλλιώς +85~

Edited by Dikonou
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλ φουλαρισμένο και με μένα μέσα χτυπάμε 1.5άρι.....

Καλα τα λες. Το α3 ειναι γενικα βαρυ αμαξι οσο κι αν δεν του φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ Joy machine για να πω την αλήθεια.... Σήμερα του φούντωσα μια καλή από 2η μέχρι ψηλά......

Ένα έχω να πω..... Θέλω να βγάλω κόφτη τελικής....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Dikonou changed the title to Α3 1.8 Tfsi f/l sportback Κ04RS550+ Forged!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.