Jump to content

Χορηγοί

Περισσότερα

Συνάντηση Audi Α3/S3/RS3 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες απο την συνάντηση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Terra Petra

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

Συνάντηση Κλασικών Γερμανικών Αυτοκινήτων

Το AUDI SPORT CLUB στην 2η Συνάντηση Γερμανικών Κλασικών Οχημάτων.
Περισσότερα

Συνάντηση Αudi Sport Club - Apolis Πετρούπολη

Περισσότερα
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
kalatzos

Το 2ο μου a4 b7 1.8t

Recommended Posts

Πω πω έρωτας Γιάννη! Να τα χαρείς φίλε!

• Like 1

Θελε...

Οχοχοχ άλλη φάση αντε καλοριζικα πολύ ωραία.θέλω κάποιον να μου τα χαρίσει μαζί με τις ζάντες

Πω πω έρωτας Γιάννη! Να τα χαρείς φίλε!

Ευχαριστώ Κώστα. Γι'αυτό τα βάζω για να τα χαρώ μέχρι το τελευταίο πιστόνι....

Οχοχοχ άλλη φάση αντε καλοριζικα πολύ ωραία.θέλω κάποιον να μου τα χαρίσει μαζί με τις ζάντες

Εσένα θα σε κάνω μια βόλτα όπως σε είχε κάνει ο Γιώργος αλλά θα έρθεις με σακούλα...

• Like 1

Καλοριζικα ρε φιλαράκι... Στρωστα να τα φρεναρουμε να δούμε πόσο καλά είναι...

• Like 1

Να΄σαι καλά γατούλη. Είπαμε θα τα στρώσω και θα σε κάνω πάτημα στα φρένα χα χα χα...

Αντε καλοφορετε και αυτα Γιαννη, ελπίζω να στεριωσουν πανω στο αμαξι σου αυτη τη φορα

Πηρες φορα και δεν σταματας ουτε με 6πιστονα,  :sHa_hehe:

Αντε καλοφορετε και αυτα Γιαννη, ελπίζω να στεριωσουν πανω στο αμαξι σου αυτη τη φορα

Πηρες φορα και δεν σταματας ουτε με 6πιστονα,  :sHa_hehe:

Ευχαριστώ Γιάννο. Πιστεύω να στεριώσουν. Δεν υπάρχει λόγος για μεγαλύτερα. Μετά πάμε γι'άλλα...

Καλορίζικα Γιάννη!!!τι δίσκους θα βάλεις;χωράνε αυτα με τις ζάντες σου;

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Ευχαριστώ Λευτέρη. Δίσκους θα βάλω αυτούς που έχω στην προηγούμενη σελίδα με διάμετρο 345χ32. Όσον αφορά για τις ζάντες δεν θα έχω κάποιο θέμα γιατί και το όφσετ μου είναι 35άρι και οι ακτίνες από τις ζάντες βγαίνουν ελαφριά προς τα έξω.

πολύ καινούργια δείχνουν,έκανες καλη αγορά φιλέ. και που,σαι κράτα κάνα φράγκο και για το μοτέρ χα χα

• Like 1

Φιλαράκι δυστυχώς δεν ήταν έτσι όσο ωραία και να φαίνονται τώρα. Απλά έκανα όλη την διαδικασία που είχα κάνει με την ανακατασκευή των S4. Αφού ελέγχθηκαν τα πιστόνια και οι τσιμούχες για την λειτουργικότητά τους έγιναν αμμοβολή για να φύγουν όλα τα ξένα σώματα και οι βρωμιές από την δαγκάνα, αστάρωθηκαν με πυράντοχο αστάρι για αλουμίνιο, βαψιμο με χρώμα 2Κ, πέρασμα τα αυτοκόλλητα και τέλος περάστηκαν βερνίκι. Και εννοείται όλα με προσωπική δουλειά γιατί την δουλειά που κάνει ο καθένας για κάτι προσωπικό δεν την κάνει κανένας μάστορας.

Υ/Γ πολύ γαμ@χρωμα αυτό το κίτρινο. Με τσάτισε αρκετά στην βαφή αλλά το αποτέλεσμα μου άρεσε αρκετά.

20150427_184545_zpswcb6x7i7.jpg

20150427_191139_zpsnmqg5kyc.jpg

20150427_193055_zpsdltrp4ts.jpg

• Like 4

Να σου αλλάξω παρατσούκλι φιλαράκι; Να σε φωνάζω φρενά;  :sHa_hehe:

Άσε τα 6πίστονα κατα μέρους και άντε αργείς,υβρίδιο και 280-290 καλά

και σωστά αλογάκια να μπορείς να παίρνεις φόρα για να φρενάρεις αυτά

τα θυρία  :sHa_wink3:

Υ.Γ. Τέλειες! Αν και δεν τα ζηλέυω,εκτός αν έβαζες καμιά Coilover πάνω τώρα

όπου έχω αρρωστήσει και παράλληλα αγανακτήσει τον τελευταίο καιρό

με την παλιοανάρτηση μου!

Edited by ChRiS82
  • Like 1

Φιλαρακι στις στροφες που μ'αρεσουν πιστεψε με θα εναι μια χαρα και θα τα ευχαριστηθω. Το αμαξι θα το χαρω τωρα με το 1ο σταδιο και αργοτερα θα δουμε για το υβρυδιο. Δεν βιαζομαι καθολου. Ολα με τον καιρο τους. Ασε που σκεφτομαι και κατι αλλο τωρα.

• Like 1

Αφου τα ανακατασκευασες γιατι εβαλες αυτοκολλητο PORSCHE ?? Δεν θα ηταν καλυτερο με αυτοκολλητο Audi ή brembo πχ?

Edited by S3-Nick

Βασικα αυτο ειναι γουστο του καθενος πιστευω. Εγω ηθελα τα porsche. Μου φαινονταν καλυτερα στο ματι και μονο.

• Like 1

δίκιο έχεις Γιάννη. Μόλις βγάλω τα οκταπίστονα θα στα στείλω θεσ-νικη για σέρβις χαχα 

Μαρινο για εσενα οτι θελεις.

Φιλαρακι στις στροφες που μ'αρεσουν πιστεψε με θα εναι μια χαρα και θα τα ευχαριστηθω. Το αμαξι θα το χαρω τωρα με το 1ο σταδιο και αργοτερα θα δουμε για το υβρυδιο. Δεν βιαζομαι καθολου. Ολα με τον καιρο τους. Ασε που σκεφτομαι και κατι αλλο τωρα.

Ασε τα φρένα και έλα να σε πάω μια βολτα να νιώσεις τον πόνο τις ροπης του quattro

• Like 1

Κωστάκη αγορι μου τι πόνο να νιώσει με 1.35 bar? ΑΣΕ να τον πάω εγώ με 2.35 να ισιωσει η μεση του και να δουμε μετα τι υβρίδιο θα ψαχνει χα χα

Edited by mariosA4
  • Like 3

Ασε τα φρένα και έλα να σε πάω μια βολτα να νιώσεις τον πόνο τις ροπης του quattro

Κωστάκη πάνε καμιά βόλτα στν παραλία να δεις κανένα κ@λο να συνέλθεις που θα νιώσω και τον πόνο του quattro και ειδικά του δικού σου με μαμά δίσκο. Εδω ο δισκός μου τον άκουσε με 1ο στάδιο και εσύ με 28rs θέλεις να νιώσω και πόνο? Χα χα χα .

• Like 2

Κωστάκη αγορι μου τι πόνο να νιώσει με 1.35 bar? ΑΣΕ να τον πάω εγώ με 2.35 να ισιωσει η μεση του και να δουμε μετα τι υβρίδιο θα ψαχνει χα χα

Είμαστε μακριά αλλά το καλοκαίρι είναι κοντά.

Κωστάκη πάνε καμιά βόλτα στν παραλία να δεις κανένα κ@λο να συνέλθεις που θα νιώσω και τον πόνο του quattro και ειδικά του δικού σου με μαμά δίσκο. Εδω ο δισκός μου τον άκουσε με 1ο στάδιο και εσύ με 28rs θέλεις να νιώσω και πόνο? Χα χα χα .

Ο δίσκος είναι θέμα ο οδηγόυ άμα τον ζορισω πολύ, λογικό είναι, ίδιος εκίνησεις, μια φορά μόνο μου έκανε ένα πάτίναρίσμα καλό στην τέταρτη,το θέμα είναι ότι ακόμη δεν θέλω να τον φάω γιατί μετά θα ανεβέι απότομα.το θέμα είναι ότι εσύ ακόμη σε 28rs δεν ανεβικες και αν ανέβηκε σε μένα χαλάλι να τον φάω τον δίσκο πιτσιρικο

Με πάτημα μετά τις 3,500-4,000στρ/λεπτό που πατάς το γκάζι και με 1,25bar είσαι κάτω απο 40 κιλά ροπής.Αν ήθελες

ροπή,πήρες λάθος στροφή Κωστάκη  :sHa_hehe:

Και επειδή πολύ μιλάς,να ετοιμάζεσαι για ένα τελευταίο δοκιμαστικό για να νιώσεις την ροπή της ΙΗΙ,και όχι μετά τις 4,000στρ

το πάτημα,δεν φοράς πια και καμιά GTX  :sHa_hehe:

• Like 1

εγώ πάντως φοραω ενα 6φτερο fx400 στα 228 mm. Σαν δίσκος θεωρείται μουφα,ειδικα στα 228mm για όσους διαβάζουν audizine.

Εγώ όμως τον έχω σεταρει με βολάν μονής απο eurospec και ο συνδυασμός δείχνει να αντέχει στη ροπή της 3076 και της τετρακίνησης έως τα 2.2 bar χωρίς εκκινησεις.

ενα άλλο καλό είναι οτι με βολάν 228 δεν ζοριζεται πολύ το σασμαν σε σχέση με τα 240mm.

• Like 1

Με πάτημα μετά τις 3,500-4,000στρ/λεπτό που πατάς το γκάζι και με 1,25bar είσαι κάτω απο 40 κιλά ροπής.Αν ήθελες

ροπή,πήρες λάθος στροφή Κωστάκη :sHa_hehe:

Και επειδή πολύ μιλάς,να ετοιμάζεσαι για ένα τελευταίο δοκιμαστικό για να νιώσεις την ροπή της ΙΗΙ,και όχι μετά τις 4,000στρ

το πάτημα,δεν φοράς πια και καμιά GTX :sHa_hehe:

Τώρα ναι είμαι γύρω στα 40 με 39 κιλα μετα θα είμαι γύρω στα 48.για πατιμα είμαι έτοιμος σχεδόν