Jump to content

Χορηγοί

Περισσότερα

Συνάντηση Audi Α3/S3/RS3 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες απο την συνάντηση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Terra Petra

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

Συνάντηση Κλασικών Γερμανικών Αυτοκινήτων

Το AUDI SPORT CLUB στην 2η Συνάντηση Γερμανικών Κλασικών Οχημάτων.
Περισσότερα

Συνάντηση Αudi Sport Club - Apolis Πετρούπολη

Περισσότερα
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
kalatzos

Το 2ο μου a4 b7 1.8t

Recommended Posts

Σήμερα αλλάχτηκε το βολάν και δίσκο πλατό στο αμάξι. Τελικά το έφτιαξα κέβλαρ και όσον αφορά το πεντάλ και την αίσθησή του είναι σαν το μαμά και ακόμα πιο απαλό. Τώρα μένει μόνο να δούμε τι κάνει στον δρόμο αν και με διαβεβαίωσε ο μηχανικός ότι ίδιο δίκο σε αμάξι με 330 άλογα δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα. Ο δίσκος ήταν πραγματικά στα τελειώματα και το βολάν όμως άριστο. Άντε να στρωθεί τώρα να το ευχαριστηθούμε...

Πολύ ξήλωμα έπεσε αν και είναι προστινοκίνητο. Που να ήταν τετρακίνητο...

20151201_113209_zpspils0jrq.jpg

• Like 2

Αν ήταν τετρακίνητο Γιαννάρα, ήθελε κανα 20άρι κιλά βίδες.

Καλό στρώσιμο φίλε :JC_doubleup:

Δημήτρης

• Like 2

Αντε Γιαννη, καλο στρωσιμο και καλά χιλιόμετρα.

• Like 1

ελπίζω να σε ικανοποιήσει φίλε  :sHa_wink3:

• Like 1

Και εγώ αυτό ελπίζω Μαρίνο. Η δοκιμή θα δείξει.

μπραβο ρε Γιαννη... ποσο χαιρομαι να βλεπω αυτοκινητα να αναβαθμιζονται τοσο "ομαλα"!

να το χαιρεσαι καθε στιγμη!

Με γεια Γιάννη! Καλό στρώσιμο τώρα και μετά δώσε του να καταλάβει.

Να'σαι καλα Παναγιωτη. Και εγω περιμενω να στρωσω για να το ευχαριστηθω...

• Like 1

Καλό στρώσιμο αλάνι πέτα πάνω και μια 28άρα και είσαι κομπλέ

Και οι ατυχίες συνεχίζονται. Στην παρακάτω φώτο θα δείτε το αποτέλεσμα από Έλληνα επαγγελματία που διατηρεί μαγαζί και επισκευάζει αμάξια χιλιάδων ευρώ.

20151201_135624%20-%20Alphanutaugammarho

Ιμάντας χρονισμού με 4.000 χιλ.

Τι βλεπουμε Γιαννη; Το σημαδι αυτο τι ειναι; 

Μάλλον του πέρασε τον ιμάντα με λοστό! :sHa_hehe:

• Like 1

Τι βλεπουμε Γιαννη; Το σημαδι αυτο τι ειναι; 

Μάλλον του πέρασε τον ιμάντα με λοστό! :sHa_hehe:

Λείπει κομμάτι ?

Ο ιμάντας είναι ΣΚΙΣΜΕΝΟΣ. Γνήσιος ιμάντας παρακαλώ. όταν τον τοποθετούσε του έφυγε το 13άρι παξιμάδι του τεντωτήρα και απλά επειδή δεν το βρήκε έβαλε άλλο. Αυτό κάποια στιγμή άρπαξε με τον ιμάντα και το γρανάζι και έσκισε τον ιμάντα. Μετά σφήνωσε κάπου μέσα το παξιμάδι και έτρωγε τον ιμάντα από τα πλαινά. Όταν ανοίξαμε το καπάκι του ιμάντα ήταν γεμάτος από χνούδι από την επαφή με το παξιμάδι. Πάλι καλά που ανοίξαμε να δούμε τον ιμάντα για το πρόβλημα που είχα με την κατανάλωση και αν το αμάξι είναι σωστά χρονισμένο και γυρίζοντας για να δούμε τα σημάδια πέσαμε σ'αυτό.

Δεν είναι ντροπή αυτό ρε παιδιά? Είναι ντροπή αυτός ο άνθρωπος.

Θα βάλω αύριο και φώτο με τον παξιμάδι και τον ιμάντα για να καταλάβετε.

Edited by kalatzos
  • Like 2

Τυχερός στην ατυχία σου Γιάννη.

Μερικά μαστορια δεν κάνουν ούτε για να αλλάζουν λάδια δυστυχώς

Γιάννη,τι πρόκειται να κάνεις; Πρέπει να σου αποκαταστησει τη ζημιά που έγινε από απροσεξια του, έτσι δεν είναι;

Γιαννη, λες να εφταιγε αυτο για την αυξημένη καταναλωση; 

αντε βρες ακρη με τα μαστόρια...

κανονικά είναι υποχρεωμένος να σου αποκαταστησει τη ζημιά με καινούργιο ιμάντα. 

ετσι και ειχε πηδηξει δόντι θα σου ειχε καρφωσει τις βαλβιδες ...

Edited by mariosA4
  • Like 1

Και οι ατυχίες συνεχίζονται. Στην παρακάτω φώτο θα δείτε το αποτέλεσμα από Έλληνα επαγγελματία που διατηρεί μαγαζί και επισκευάζει αμάξια χιλιάδων ευρώ.

Ειλικρινά δεν εχω λόγια. Με ξεπερνά όλο αυτο της ξεπετας και του αρπακολατζη με ξένη περιουσία. Γιατι αν έσπαγε, προσωπικά θα του έσπαγα το κεφάλι. Βαρέθηκα να βλέπω τέτοια κατάντια σε επώνυμα και μη τζιμανια του δήθεν. Γιάννη τυχερός στην ατυχία σου που δεν έπαθες τα χειρότερα φιλε..

Δημήτρης

Τυχερός στην ατυχία σου Γιάννη.

Μερικά μαστορια δεν κάνουν ούτε για να αλλάζουν λάδια δυστυχώς

Τυχερός Νίκος γιατί αλλιώς το αποτέλεσμα θα ήταν άσχημο.

Γιάννη,τι πρόκειται να κάνεις; Πρέπει να σου αποκαταστησει τη ζημιά που έγινε από απροσεξια του, έτσι δεν είναι;

Παναγιώτη θα περάσω από εκεί να του τα πω και να τον πω για το κόστος. Δεν πληρώνω νταβατσιλίκια και την αχετοσύνη κανενός. Τώρα τι θα γίνει θα δούμε...

Γιαννη, λες να εφταιγε αυτο για την αυξημένη καταναλωση; 

Το αμάξι ήταν αχρόνιστο μισό δόντι, Εκτός των άλλων που άλλαξα (μαφ, αισθητήρα λ κ.τ.λ.) και το σωστό χρόνισμα που έκανα άλλαξα 2 (βαρελάκια υποπιέσεων), ένα σωληνάκι και ένα ακόμη σωληνάκι σαν λ πίσω και κάτω από την πολλαπλή εισαγωγής που έχει μέσα 2 πορτοκαλί μεμβράνες. Τώρα δείχνει να έστρωσε αλλά είμαι ακόμη σε δοκιμή.

αντε βρες ακρη με τα μαστόρια...

κανονικά είναι υποχρεωμένος να σου αποκαταστησει τη ζημιά με καινούργιο ιμάντα. 

ετσι και ειχε πηδηξει δόντι θα σου ειχε καρφωσει τις βαλβιδες ...

Μαρίνο πίστεψε με θα βρω. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις τους. Αν δεν κάνεις την δουλειά σου σωστά για εμένα πρέπει να πληρώσεις.

Ειλικρινά δεν εχω λόγια. Με ξεπερνά όλο αυτο της ξεπετας και του αρπακολατζη με ξένη περιουσία. Γιατι αν έσπαγε, προσωπικά θα του έσπαγα το κεφάλι. Βαρέθηκα να βλέπω τέτοια κατάντια σε επώνυμα και μη τζιμανια του δήθεν. Γιάννη τυχερός στην ατυχία σου που δεν έπαθες τα χειρότερα φιλε..

Δημήτρης

Δημήρη εγώ εκτός που έμεινα με τον στόμα ανοιχτό όταν το είδα δεν μου έβγαινε μιλιά. Αν κατά λάθος δεν το προλάβαινα και έσπαγε πραγματικά και εγώ δεν ήξερα τι θα έκανα. Έχω φάει αρκετή ταλαιπωρία μέχρι στιγμής και λογικά θα ξάσπαγα.

Σήμερα πέρασα από το συνεργείο και μίλησα για το θέμα που προέκυψε και προς τιμή του αναγνώρισε το λάθος του και θα με καλύψει πλήρως το κόστος της αλλαγής. Πάλι καλά δεν είχαμε κάποιο θέμα.

Τώρα αν στρώσει και η κατανάλωση που μέχρι στιγμής αυτό δείχνει είμαστε πλήρως λειτουργικοί σε όλα και με αρκετα πράγματα καινούργια. Τουλάχιστον είμαστε έτοιμοι για τα καλύτερα αλλά μελλοντικά.

Η υπόθεση είναι για κλάματα!!! φίλε εγώ θα τον είχα βάλει να αυτοκτονιση με κολοδαχτιλο.... Σόρυ για την έκφραση αλλά.......

Θάνος

Είναι παλιοκατάσταση όλο αυτό που έγινε αλλά αφού δεν έγινε μεγαλύτερο κακό και αναγνώρισε το λάθος του χωρίς δεύτερη κουβέντα και με καλύπτει το κόστος για εμένα το θέμα έχει λήξει. Πάνω απ'όλα ψυχραιμία. Πρώτα είναι ο διάλογος. Αν δεν βγάλεις άκρη μετά παίζεις αλλιώς...

• Like 1

Προς τιμήν του.

Ο δικός μου, όταν είχε χαλάσει ο χρονισμός, το είχε τρεις μέρες και δεν έβρισκε κάτι. Προσπαθούσε να με πείσει ότι μέσα από το πρόγραμμα μου έχουν πειράξει τον εκκεντροφορο εισαγωγής.

Edited by PanA4
  • Like 1

Προς τιμήν του.

Ο δικός μου, όταν είχε χαλάσει ο χρονισμός, το είχε τρεις μέρες και δεν έβρισκε κάτι. Προσπαθούσε να με πείσει ότι μέσα από το πρόγραμμα μου έχουν πειράξει τον εκκεντροφορο εισαγωγής.

Παναγιώτη είναι το γνωστό παιχνίδι που θέλει να ρίξει αλλού το μπαλάκι ή είναι άσχετος. Και στην τελική αυτοί θα χάσουν πελάτες. Εμείς αυτά που είναι να κάνουμε θα τα κάνουμε γιατί υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.

• Like 1