Jump to content

Χειμερινή ενδυμασία

Περισσότερα

Ημερολόγια 2021

Περισσότερα

Καλοκαιρινή ένδυμασία

Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα
A4papado

λαμπακι σενσορας λαδιου;;

Recommended Posts

Καλημερα.. εδω και κανα 3μηνο εχω στο καντραν μ ενδειξη γ λαδια. Το αμαξι εχει λαδι δν χχανει ουτε εχω θεμα με την πιεση λαδιου.. στην αρχη αναβε σταδιακα αλλα μετα εγινε μονινο εκανα κανονικα το σερβις το εσβησα αλλα ξανααναβει... στην αντιπροσωπια μ ειπαν οτι ειναι ο σενρορας π εχει μεσα στο καρτερ κ εχει καει. Ειχε κανενας το ιδιο προβλημα;; γτ μ ζητανε 150 ευρω γ αλλαγη. Ευχαριστω.

Φίλε μου το ίδιο έχω σε Α3 l

8L...τον παρήγγειλα από ιαπωνική.δεν είχαν στοκ και θα έρθει από γερμανία...40 ευρώ.

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ποια ειναι ακριβώς  η ενδειξη που εχεις;

Audi-Oil-Warnings.png

αν ειναι το Β τοτε ναι θελεις νεο sensor. H αλλαγη του ειναι πανευκολη αν πιανουν τα χερια σου, απλως πρεπει να την συνδιασεις με αλλαγη λαδιών, γιατι θα χάσεις ολα τα λαδια μολις τον βγαλεις. Προφανώς για αυτο σου ζητουν 140ευρω, γιατι θα σου αλλαξουν και λαδια, διευκρυνισέ το.

Edited by Giannis20vt

Ναι το δευτερο ειναι .. ναι μονος μ θα το αλλαξω , και την τιμη μ την ειπε χωρις λαδια.. πολλα μ φαινονται ρε παιδια:/

• Like 1

Γιατί δεν πας μια βόλτα από ιαπωνική?

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ναι το δευτερο ειναι .. ναι μονος μ θα το αλλαξω , και την τιμη μ την ειπε χωρις λαδια.. πολλα μ φαινονται ρε παιδια:/

Καλα, 140ευρω χωρις λάδια, πες του καληνυχτα

Απο αγγλια: 

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-VW-SEAT-SKODA-ENGINE-SUMP-OIL-LEVEL-SENSOR-1J0907660B-NEW-WARRANTY-/230756471835?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35ba28541b

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-VW-Seat-Skoda-Oil-Level-Sensor-Seal-1J0907660B-Golf-Passat-A2-A3-A4-A6-TT-/321468256470?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4ad90050d6

ή απο Ελλάδα εκει που λέει ο φιλος Μιχάλης πιο πανω...

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ γύρω στους τρεις μήνες (ανάβει περιοδικά και σβήνει μόνη της, ένδειξη "oil sensor").

Στο συνεργείο που το πηγαίνω μου είπαν  100€ για αντικατάσταση. Από την στιγμή που δεν δημιουργεί άλλο πρόβλημα, προς το παρών το αγνοώ και ελέγχω τακτικά την στάθμη των λαδιών.

εμενα περιοδικα μου αναβει η Α ενδειξη εχω ομως λαδι..σβηνει με το που ανοιγω καπο να δω οντως αν λειπει..ο προηγουμενος ιδιοκτητης μ ειπε οτι θελει αλλαγη η κλειδαρια του καπο..που κολλαει δν ξερω.

εμενα περιοδικα μου αναβει η Α ενδειξη εχω ομως λαδι..σβηνει με το που ανοιγω καπο να δω οντως αν λειπει..ο προηγουμενος ιδιοκτητης μ ειπε οτι θελει αλλαγη η κλειδαρια του καπο..που κολλαει δν ξερω.

Ισχυει φιλε  μου αυτο.  Η κλειδαρια του καπο εχει ηλεκτρική επαφη που καταλαβαινει αν ειναι ανοιχτο ή οχι. Αυτο με καποιο τροπο συνδεεται με τον αισθητηρα σταθμής λαδιου (δεν θυμαμαι ακριβως πως) και ειναι δυνατον να σου δωσει τετοια ενδειξη.

Αν θυμαται καποιο μελος πως ακριβως λειτουργει ας μας το πει.

μαλισταα...αν σε καποιον εχει συμβει θα θελα να μ πει ακριβες κοστος για την αλλαγη του..αν και νομιζω γυρω στα 40 ευρω ειναι.

Καλησπέρα εχω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα το πήγα σε εναν φίλο μηχανικό και μου ειπε πως το εκανε φυλο και φτερό το αμάξι και οτι όλα ειναι εντάξει άλλαξε επίσης και μια βαλβίδα που αν κατάλαβα καλα ειναι αυτος ο αισθητηρας εκτος αν εννοούσε κατι αλλο και το πήγα και σε ηλεκτρολόγο και μου είπαν οτι μάλλον φταίει το καντραν.... αλλα μου φαίνεται λιγο υπερβολικό αυτο..... υπάρχει τέτοια περίπτωση ξέρετε ?

Στις 21/1/2015 στις 4:11 ΜΜ, Giannis20vt είπε

ποια ειναι ακριβώς  η ενδειξη που εχεις;

Audi-Oil-Warnings.png

αν ειναι το Β τοτε ναι θελεις νεο sensor. H αλλαγη του ειναι πανευκολη αν πιανουν τα χερια σου, απλως πρεπει να την συνδιασεις με αλλαγη λαδιών, γιατι θα χάσεις ολα τα λαδια μολις τον βγαλεις. Προφανώς για αυτο σου ζητουν 140ευρω, γιατι θα σου αλλαξουν και λαδια, διευκρυνισέ το.

Εμένα μου έχει βγάλει το C πρέπει να φοβηθώ κάτι να δω κάτι