Jump to content

Recommended Posts

17 λεπτά πριν, Dimitris_a είπε

Ναι βλέπω η δικιά σου παίρνει τον ήχο απο την κεντρική Φύσσα και βγάζει έξοδο aux ..εγώ το είπα γιατί οι περισσότερες που έχω δει χρειάζονται το aux η ami για να πάρουν ήχο  σε ξεχωριστό καλώδιο ..γιαυτο ψάχνω για aux ..πάντως η s3 πράγματι είναι πολύ καλή ..αλλά αυτό το πλαστικό καλλημα στα μοντέλα πριν το 2011 φαίνεται ψεύτικο .το άλλο για μετά το 2011 είναι καλό .και στη σύγκριση είναι πολύ μπροστά ! Την 10.25 οθόνη πως την βλέπεις ;

(Το δικό μου a4 είναι του 2008 b8 χωρίς εξόδους και χειριστήρια στο τιμόνι)

ελεγα να αλλάξω και τιμόνι ,διάβασα πιο πάνω ..ταλαιπωρία 

πάντως νομίζω ότι γράφει ότι έιναι συμβατή για μοντέλα μετά το 2009 η κάνω λάθος ;

Δεν είναι ταλαιπωρία για τιμόνι, σχεδόν όλοι έχουμε αλλάξει , ούτε εγώ είχα χειριστήρια.
Δεν θέλω να αλλάξω το εσωτερικό του αυτοκινήτου με οθόνη που βγαίνει έξω.

B8 άμα έχεις είναι ίδιο 08-09
Αυτό το πλαστικό λες;
Εμένα έτσι κι αλλιώς για βάψιμο θα πάει, σωστή εφαρμογή να έχει. 
8.8A4_480x480.jpg?v=1583237420

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω .Άμα το βάψεις εσωτερικά οκ .Έπρεπε να έρχεται έτοιμο μαύρο .Κατά  τα άλλα το multimedia είναι ωραίο και το ποιο γρήγορο στην αγορά .Και συνδέεται ασύρματα το κινητό ..

Για τιμόνι τώρα θέλω φλασιερα με cruise control,εγκέφαλο τιμονιού,καλωδίωση ,πλαστικό κάτω  , και τιμόνι μαλλον το νέο με τα κουμπιά nav και κωδικοποίηση ;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dimitris_a είπε

Ναι αυτό λέω .Άμα το βάψεις εσωτερικά οκ .Έπρεπε να έρχεται έτοιμο μαύρο .Κατά  τα άλλα το multimedia είναι ωραίο και το ποιο γρήγορο στην αγορά .Και συνδέεται ασύρματα το κινητό ..

Για τιμόνι τώρα θέλω φλασιερα με cruise control,εγκέφαλο τιμονιού,καλωδίωση ,πλαστικό κάτω  , και τιμόνι μαλλον το νέο με τα κουμπιά nav και κωδικοποίηση ;

Δες εδώ ....

Άμα θες μίλησε με @Χρήστος Dolbi ή με delectronics
Άμα έχεις όρεξη διάβασε και τα κάνεις όλα μόνο σου, ανταλλακτικά από ebay στη μισή τιμή μεταχειρισμένα 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με το κινεζικό 8.8 multimedia το μόνο θέμα που είχα  ήταν η δυσκολία στην χρήση της οθόνης αφής.

 Έτσι και την αντικατέστησα με μια 10.25 της ίδιας κινεζικής εταιρίας με τα ίδια χαρακτηριστικά. Το multimedia με την 8.8 οθόνη μπήκε σε α4 φίλου, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα λειτουργίας μέχρι στιγμής.

 

310DE151-FE67-406A-802F-F5995B7BB9F2.thumb.jpeg.129de71e3d04e3561456bc561f4a1aed.jpeg
 Αγορά στα 275€ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραιο δείχνει και το 10αρι.

 

Το άλλο που λέτε το μικρότερο

https://www.aliexpress.com/i/4000365608182.html?spm=2114.12057483.0.0.2ee448f2y81ccV

τελικά δεν έχω καταλάβει . Παίζει σε concert του '08 που δεν έχει media κουμπί?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο δείχνει και το 10αρι.
 
Το άλλο που λέτε το μικρότερο
https://www.aliexpress.com/i/4000365608182.html?spm=2114.12057483.0.0.2ee448f2y81ccV
τελικά δεν έχω καταλάβει . Παίζει σε concert του '08 που δεν έχει media κουμπί?
Παίζει κανονικά, ναι.Απλα πρέπει να ενεργοποιηθεί η επιλογή aux με vcds.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωχ... μας βλέπω να μπλέκουμε με αγορές και ξήλωνε-ράβε πάλι.
Το έχεις πάρει και το έχεις τοποθετήσεις δηλαδη?
Αύριο πάω να το περάσω,περίμενα να έρθει και η κάμερα.Θα σου πω αύριο,αλλά πολλά παιδιά έχουν περάσει και όλα καλά.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.Σημερα έβαλα οθόνη android και κάμερα οπισθοπορειας,και έχω στερεοφωνικό concert χωρίς υποδοχή aux..Ολα μια χαρά,επαληθευω ότι το μόνο που χρειάζεται να κάνει κάποιος που δεν έχει aux,είναι απλά να το ενεργοποιήσει με vcds.Τοσο απλά!!!Να πω και ένα ευχαριστώ στον Χρηστάρα τον Σαράφη για την βοήθεια του σε ότι χρειαστηκα.Οποτε προχωράτε και μην το σκέφτεστε καθόλου!!!!Τεράστια αλλαγή που αξίζει τα λεφτά της.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες   σε mmi 3 high μπαίνει το s3 10.25; κολλήματα της συσκευής? Ανάλυση οθόνης? 

 

On 1/26/2021 at 7:13 PM, batsiA4 said:

Λοιπόν παιδιά.Σημερα έβαλα οθόνη android και κάμερα οπισθοπορειας,και έχω στερεοφωνικό concert χωρίς υποδοχή aux..Ολα μια χαρά,επαληθευω ότι το μόνο που χρειάζεται να κάνει κάποιος που δεν έχει aux,είναι απλά να το ενεργοποιήσει με vcds.Τοσο απλά!!!Να πω και ένα ευχαριστώ στον Χρηστάρα τον Σαράφη για την βοήθεια του σε ότι χρειαστηκα.Οποτε προχωράτε και μην το σκέφτεστε καθόλου!!!!Τεράστια αλλαγή που αξίζει τα λεφτά της.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/26/2021 at 7:13 PM, batsiA4 said:

Λοιπόν παιδιά.Σημερα έβαλα οθόνη android και κάμερα οπισθοπορειας,και έχω στερεοφωνικό concert χωρίς υποδοχή aux..Ολα μια χαρά,επαληθευω ότι το μόνο που χρειάζεται να κάνει κάποιος που δεν έχει aux,είναι απλά να το ενεργοποιήσει με vcds.Τοσο απλά!!!Να πω και ένα ευχαριστώ στον Χρηστάρα τον Σαράφη για την βοήθεια του σε ότι χρειαστηκα.Οποτε προχωράτε και μην το σκέφτεστε καθόλου!!!!Τεράστια αλλαγή που αξίζει τα λεφτά της.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σούπερ.  Καλορίζικο! 
βαλε καμία Φώτο να ζηλέψουμε. 
ενημερωτικά το concert που έχεις είναι με κουμπί CD ή με κουμπί MEDIA; 

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ.  Καλορίζικο! 
βαλε καμία Φώτο να ζηλέψουμε. 
ενημερωτικά το concert που έχεις είναι με κουμπί CD ή με κουμπί MEDIA; 
Με cd/sd είναι το concert μου.Αλλα μόλις ενεργοποιήσεις το aux,θα σου βγάλει στην οθόνη σου και την επιλογή aux.Ολο το θέμα είναι να ενεργοποιηθεί το aux.


Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πριν λίγες ημέρες παρέλαβα το rs nav Android  με όλα τα παρελκόμενα. Μολις το σύνδεσα στο consert η οθόνη άναβε κάποιο led αλλά δεν έδειχνε κάτι. Ο ήχος ακουγόταν κανονικά αλλά σαν πηγή είχα τα εργοστασιακά δεν φόρτωνε το σύστημα του. Την ίδια στιγμή αν έβγαζα την Android οθόνη και έβαζα την εργοστασιακή έπαιζε η οθόνη κανονικά. Οπότε το by pas είχε γίνει κανονικά. Ξανά βάζω την Android, το ίδιο.  Την άφησα κανένα τέταρτο και άρχισε να ζεσταίνετε.  Φυσικά τα ξήλωσα και έστειλα στον Κινέζο. Σας έχει τύχει τίποτα τέτοιο? Αν του τη στείλω για έλεγχο και επισκευή Ξανά πληρώνω τελωνείο? Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στις 30/11/2020 στις 7:55 ΜΜ, DionyshsQ είπε

Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με το κινεζικό 8.8 multimedia το μόνο θέμα που είχα  ήταν η δυσκολία στην χρήση της οθόνης αφής.

 Έτσι και την αντικατέστησα με μια 10.25 της ίδιας κινεζικής εταιρίας με τα ίδια χαρακτηριστικά. Το multimedia με την 8.8 οθόνη μπήκε σε α4 φίλου, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα λειτουργίας μέχρι στιγμής.

 

310DE151-FE67-406A-802F-F5995B7BB9F2.thumb.jpeg.129de71e3d04e3561456bc561f4a1aed.jpeg
 Αγορά στα 275€ 

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά Διονύση. Νέο μέλος στο forum. Πολλοί καλό κ ενημερωτικό. Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την οθόνη 10.25    είσαι ευχαριστημένος έως τώρα. Κ αν μπορείς να μου πεις ποιας εταιρείας είναι. Της coika? ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Βασίλης αυφαντης είπε

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά Διονύση. Νέο μέλος στο forum. Πολλοί καλό κ ενημερωτικό. Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την οθόνη 10.25    είσαι ευχαριστημένος έως τώρα. Κ αν μπορείς να μου πεις ποιας εταιρείας είναι. Της coika? ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Χρόνια πολλά Βασίλη. Υπερευχαριστημένος θα έλεγα!! Ναι της coika είναι και μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Πρόσφατα έβαλα και την πίσω καμερα, πολύ καλό το συνολικό αποτέλεσμα. Να και μερικές φωτογραφίες F2F260BC-2930-4F69-B7CA-270592A6E83A.thumb.jpeg.9e90fca9496536cd102a8a1a92d4d188.jpeg85354699-F008-4DA9-A382-D7F1B606DFC7.thumb.jpeg.cd2b08ce7d0d68bca0929b7e141b3665.jpegB9130D35-D58C-4FDD-B112-84EA5F0F16D9.thumb.jpeg.11251a51b3461bc57ba0ce5285d459ea.jpegC947B836-112A-404B-AF2D-D99D024A6869.thumb.jpeg.cd26ac3a2b27e61fe819e8d615f1ebe5.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, DionyshsQ είπε

Χρόνια πολλά Βασίλη. Υπερευχαριστημένος θα έλεγα!! Ναι της coika είναι και μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Πρόσφατα έβαλα και την πίσω καμερα, πολύ καλό το συνολικό αποτέλεσμα. Να και μερικές φωτογραφίες F2F260BC-2930-4F69-B7CA-270592A6E83A.thumb.jpeg.9e90fca9496536cd102a8a1a92d4d188.jpeg85354699-F008-4DA9-A382-D7F1B606DFC7.thumb.jpeg.cd2b08ce7d0d68bca0929b7e141b3665.jpegB9130D35-D58C-4FDD-B112-84EA5F0F16D9.thumb.jpeg.11251a51b3461bc57ba0ce5285d459ea.jpegC947B836-112A-404B-AF2D-D99D024A6869.thumb.jpeg.cd26ac3a2b27e61fe819e8d615f1ebe5.jpeg

 

Σε ευχαριστώ πολλοί, τέλειο. Όσον αφορά το aux. Γιατί εμένα δεν έχει aux. (Όπως διάβασα παραπάνω σχόλια απλα θέλει ενεργοποιηση) το aux το θέλει για να ακούγεται στα ιχεια του αυτοκινήτου η να συνδέετε με το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, Βασίλης αυφαντης είπε

Σε ευχαριστώ πολλοί, τέλειο. Όσον αφορά το aux. Γιατί εμένα δεν έχει aux. (Όπως διάβασα παραπάνω σχόλια απλα θέλει ενεργοποιηση) το aux το θέλει για να ακούγεται στα ιχεια του αυτοκινήτου η να συνδέετε με το κινητό. 

Να ακούγεται στα ηχεία του αυτοκινήτου 

Link to comment
Share on other sites

Στις 9/2/2021 στις 12:30 ΜΜ, batsiA4 είπε

Με cd/sd είναι το concert μου.Αλλα μόλις ενεργοποιήσεις το aux,θα σου βγάλει στην οθόνη σου και την επιλογή aux.Ολο το θέμα είναι να ενεργοποιηθεί το aux.


Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα batsi a4. Νέος στο forum.Της ίδιας κατηγορίας cd/sd concert χωρίς  aux. Η ενεργοποιήσει του γίνετε από εξουσιοδοτημενο service η μπορεί να το κανει κ κάποιος ηλεκτρολόγος αυτοκινήτου? βέβαια να έχει κ το πρόγραμμα. Κ 2 τοποθετείτε κ κάποιος καλώδιο aux η απλά ενεργοποιήσει. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Βασίλης αυφαντης είπε

Καλησπέρα batsi a4. Νέος στο forum.Της ίδιας κατηγορίας cd/sd concert χωρίς  aux. Η ενεργοποιήσει του γίνετε από εξουσιοδοτημενο service η μπορεί να το κανει κ κάποιος ηλεκτρολόγος αυτοκινήτου? βέβαια να έχει κ το πρόγραμμα. Κ 2 τοποθετείτε κ κάποιος καλώδιο aux η απλά ενεργοποιήσει. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Και η αντιπροσωπία μπορεί (δεν ξέρω αν θέλει όμως) και σε κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο η  οποιοσδήποτε έχει ένα καλώδιο vag.com, η διαδικασία ενεργοποιήσεις είναι 1 λεπτό δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DionyshsQ είπε

Και η αντιπροσωπία μπορεί (δεν ξέρω αν θέλει όμως) και σε κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο η  οποιοσδήποτε έχει ένα καλώδιο vag.com, η διαδικασία ενεργοποιήσεις είναι 1 λεπτό δουλειά 

Ευχαριστώ πολύ Διονύση να είσαι καλά. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα batsi a4. Νέος στο forum.Της ίδιας κατηγορίας cd/sd concert χωρίς  aux. Η ενεργοποιήσει του γίνετε από εξουσιοδοτημενο service η μπορεί να το κανει κ κάποιος ηλεκτρολόγος αυτοκινήτου? βέβαια να έχει κ το πρόγραμμα. Κ 2 τοποθετείτε κ κάποιος καλώδιο aux η απλά ενεργοποιήσει. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
Γεια σου φίλε μου.Οποιος έχει vcds μπορεί να στο ενεργοποιήσει,είναι δουλειά του λεπτού όπως είπε και ο Διονύσης.Η αντιπροσωπεία δεν θα στο κάνει μάλλον,και όχι δεν θέλει καλώδια και τέτοια.Μονο ενεργοποίηση.


Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, batsiA4 είπε

Γεια σου φίλε μου.Οποιος έχει vcds μπορεί να στο ενεργοποιήσει,είναι δουλειά του λεπτού όπως είπε και ο Διονύσης.Η αντιπροσωπεία δεν θα στο κάνει μάλλον,και όχι δεν θέλει καλώδια και τέτοια.Μονο ενεργοποίηση.


Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Βασίλης αυφαντης είπε

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας.Με ρώτησε ο ηλεκτρολόγος με το vcds.1 υπάρχει κάποιος κωδικός πρόσβασης 2 μπορεί  κάποιος να μου πει τα βήματα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Βασίλης αυφαντης είπε

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας.Με ρώτησε ο ηλεκτρολόγος με το vcds.1 υπάρχει κάποιος κωδικός πρόσβασης 2 μπορεί  κάποιος να μου πει τα βήματα.

Δεν χρειάζεται κάποιο κωδικό πρόσβασης. Ανοίγεις το vcdc το συνδέεις και ξεκινάς την κωδικοποίηση.

 Επιλέγεις: 56-radio, long coding helper, και ενεργοποιεί το Analog input (AUX) installed, “Do it” και είσαι έτοιμος.

 

 

Edited by DionyshsQ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.