Jump to content

Αλλαγή στο φανάρι


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος κάτοχος ενός α4 1.8T του 2006..το αμάξι εχει γνήσια ξένον,και μετά από μια βόλτα στο ιντερνετ παρατήρησα σε καποια φαναρια το φλας έχει άσπρο καπάκι,εμένα αυτήν τη στιγμή έχει πορτοκαλί όπως φαίνεται και στην εικόνα προφίλ..,η ερώτηση είναι υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσω ενα ασπρο καπακι για την λάμπα..?μπορεις να ανοίξεις το φανάρι ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλοριζικο το αμάξι σου και καλοταξιδο.. Μπορείς να ανοιξεις το φανάρι αλλά με μεγάλη προσοχή γτ έχει κολλα και πιαστρακια.. Το θέμα είναι να βρεις μια κόλλα για να ξανακλεισει σωστά και χωρίς να σου παιρνει υγρασία μετα.. Για καπάκι λευκό λογικά ναι μπορείς να βρεις υποθέτω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες φίλε μου και καλορίζικο το Α4 Β7 σου... Στην ερώτησή σου τώρα, τα φανάρια ανοίγουν με ζέσταμα της σιλικόνης που έχουν τριγύρω και το πορτοκαλί πλαστικό αφαιρείται ενώ για να ξανακολλήσουν θέλουν πάλι ζέσταμα και κολλάνε με την υπάρχουσα κόλλα εκτός και αν θέλεις να την καθαρίσεις και να βάλεις άλλη... Έχει όμως κάποια διαδικασία όχι και τόσο απλή και καλύτερα θα ήταν να την κάνει κάποιος επαγγελματίας που γνωρίζει ή έστω πιάνουν τα χέρια του γιατί αν γίνει μία στραβή, δεν είναι και φθηνά τα φανάρια... Διαφανή πλαστικά δεν θα βρεις πουθενά... Στο αμερικάνικο forum είχαν κάνει ένα group buy και κατασκεύασαν τέτοια πλαστικά, περίπου 40 σετ, τα οποία και έφυγαν αέρας... Πολλοί που έχουν κάνει αυτό το mod, έχουν αφαιρέσει τελείως το πορτοκαλί πλαστικό και απλά έχουν βάλει μια λάμπα πορτοκαλί... 

Δες σχετικό diy παρακάτω...

 

http://nickscarblog.com/diy/b7-audi-clear-corner-mod

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες φίλε μου και καλορίζικο το Α4 Β7 σου... Στην ερώτησή σου τώρα, τα φανάρια ανοίγουν με ζέσταμα της σιλικόνης που έχουν τριγύρω και το πορτοκαλί πλαστικό αφαιρείται ενώ για να ξανακολλήσουν θέλουν πάλι ζέσταμα και κολλάνε με την υπάρχουσα κόλλα εκτός και αν θέλεις να την καθαρίσεις και να βάλεις άλλη... Έχει όμως κάποια διαδικασία όχι και τόσο απλή και καλύτερα θα ήταν να την κάνει κάποιος επαγγελματίας που γνωρίζει ή έστω πιάνουν τα χέρια του γιατί αν γίνει μία στραβή, δεν είναι και φθηνά τα φανάρια... Διαφανή πλαστικά δεν θα βρεις πουθενά... Στο αμερικάνικο forum είχαν κάνει ένα group buy και κατασκεύασαν τέτοια πλαστικά, περίπου 40 σετ, τα οποία και έφυγαν αέρας... Πολλοί που έχουν κάνει αυτό το mod, έχουν αφαιρέσει τελείως το πορτοκαλί πλαστικό και απλά έχουν βάλει μια λάμπα πορτοκαλί... 

Δες σχετικό diy παρακάτω...

 

http://nickscarblog.com/diy/b7-audi-clear-corner-mod

 

Γιώργο είσαι απίστευτος ! Τελικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι σχτικό με τα B6-Β7, που τουλάχιστον δεν το έχεις διαβάσει κάπου !  :sSig_goodjob:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας  :sHa_thumbgoodjob: ,οπότε έχει διαδικασία,θα δω τι μπορώ να κάνω τώρα που ξέρω τις επιλογές.  

Link to comment
Share on other sites

\

 

Γιώργο είσαι απίστευτος ! Τελικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι σχτικό με τα B6-Β7, που τουλάχιστον δεν το έχεις διαβάσει κάπου !  :sSig_goodjob:

 

Θοδωρή η αλήθεια είναι ότι έχω ρίξει άπειρες ώρες διάβασμα σε διάφορα ξένα forum και το κακό είναι ότι ψάχνω και στα Β5 μήπως και βρω κάτι για τον διαμήκη 20vt που δεν το γράφουν στην Β6 ενότητα...  :sHa_hehe:

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας  :sHa_thumbgoodjob: ,οπότε έχει διαδικασία,θα δω τι μπορώ να κάνω τώρα που ξέρω τις επιλογές.  

 

Στέλιο πέρασε αν θες και από την ενότητα των νέων μελών να μας πεις πέραν του προφανούς, δλδ του ονόματός σου, λίγα πράγματα για σένα και το νέο σου απόκτημα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας απο φαναραδικα σε αντιπροσωπειες και μη να δεις μηπως εχουν σπασμενα φαναρια με διαφανο φλας.κυκλοφορησαν λιγα στην Ελλαδα αλλα ισως σταθεις τυχερος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.