Jump to content

Retrofit Cruise Control


Recommended Posts

Λοιπόν, 1ον πρέπει να πάρεις τηλ αντιπροσωπεία γιατί χρειάζεσαι τον κωδικό ανταλλακτικου. Υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί συνδυασμοί μοχλων, δεν βγαίνει ξεχωριστά το cc. 2ον δεν γίνεται να το κωδικοποιησεις μόνος σου γιατί χρειάζεται να περάσεις το SVI, έτσι νομίζω λέγεται ο κωδικός, μέσω αντιπροσωπείας. Δεν γίνεται στο vcds. 3ον κοίτα για καινούριο ανταλλακτικό γιατί τα μεταχειρισμένα αμφιβάλλω αν θα σου δώσουν τον κωδικό SVI. Εγώ το έβαλα μόνος το cc. Δεν είναι δύσκολο, και μετά αντιπροσωπεία για κωδικοποίηση.

 

SVM λέγεται και νομίζω πως είναι ίδιος για όλα τα cc, δλδ ο SVM 050050 είναι για ενεργοποίηση CC σε όλα τα Audi και η δουλειά του είναι να κάνει την κωδικοποίηση στη μονάδα τιμονιού και κινητήρα αλλά και να καταχωρήσει στα στοιχεία αυτοκινήτου ότι υπάρχει CC πλέον. Αλλά γίνεται με VCDS η κωδικοποίηση αν υπάρχουν τα label files, εγώ πως το έκανα σε PQ35 πλατφόρμα; Όντως το Α3 είναι τόσο διαφορετικό από το Q3;

Link to comment
Share on other sites

SVM λέγεται και νομίζω πως είναι ίδιος για όλα τα cc, δλδ ο SVM 050050 είναι για ενεργοποίηση CC σε όλα τα Audi και η δουλειά του είναι να κάνει την κωδικοποίηση στη μονάδα τιμονιού και κινητήρα αλλά και να καταχωρήσει στα στοιχεία αυτοκινήτου ότι υπάρχει CC πλέον. Αλλά γίνεται με VCDS η κωδικοποίηση αν υπάρχουν τα label files, εγώ πως το έκανα σε PQ35 πλατφόρμα; Όντως το Α3 είναι τόσο διαφορετικό από το Q3;

Ναι. το cc ερχεται με ενα booklet που εχει μεσα και κανα δυο αλλους κωδικους. Θα σε γελασω για τα περαιτερω. εχω κωδικοποιησει και εγω σε Α4 Β6 cc με vcds. Στην MBQ πλατφορμα δεν γινεται. Τουλαχιστον αυτο εμαθα εγω με ωρες ψαξιματος οταν ηταν να το περασω στο δικο μου. Και στο audi-sport.net οταν το εψαχνα το ιδιο λεγανε. Η κωδικοποιηση σε αυτη την πλατφορμα γινεται μονο στην εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να παραγγείλω τα ανταλλακτικά από αντιπροσωπεία.. Να τα τοποθετήσω καινκατόπιν να παω αντιροσωπεία για κωδικοποίηση...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να παραγγείλω τα ανταλλακτικά από αντιπροσωπεία.. Να τα τοποθετήσω καινκατόπιν να παω αντιροσωπεία για κωδικοποίηση...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για 30 €διαφορά δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.