Jump to content

Audi driving experienceΑ


Recommended Posts

Χθες ειχα την τυχη να δοκιμασω το νεο Α3 1.6tdi με τα 110 αλογα... Και το νεο ΤΤ 2.0tfsi με τα 230 αλογα. Εμεινα παρα πολυ ικανοποιημενος λ...τελεια οδηγικη συμπεριφορα ορεξατος κινητηρας που τραβουσε μεχρι τις 4300...(φοβερα για ντιζελ κινητηρα ενω οι αλλοι κοβουν γυρω στις 3000) τελεια κρατηματα και γενικα ενα κανονικο audi.Το μονο που θα μπορουσαμε να πουμε σαν αρνητικο ειναι ενα μικρο lag που εχει στην αλλαγη. Οταν ομως πηρα το ΤΤ πραγματικα εμεινα αναυδος. Ενα τελειο roadster φοβερη θεση οδηγησης με τρελο γκαζι....το αυτοκιβητο δουλεψε μεχρι τις 6500 και παρατηρησα οτι δεν εκοβε καθολου. Πληροφορηθηκα οτι αφου σε καποιο σημειο κοβει ηλεκτρονικα η τουρμπινα τους εχουν αγριεμενους εκεντροφορους. s tronic 6 σχεσεων με padles και στις αλλαγες εκανε εναν ηχο σαν σκασιμο και αναρροφηση μαζι... Στην μια αποληξη εχει κλαπετο που ανοιγοκλεινει. Πληρες ψηφιακο καντραν αριστα φρενα συν ολο το αλλο πακετο.Αν ημουν μια φορα Αουντακιας τωρα ειμαι 100.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οδήγησα κι εγώ το ΤΤ. Άψογο εσωτερικά αλλά λίγο το γκάζι ρε παιδιά. Σαν Κ03 φουλ στάδιο 2.

Αλλά το dsg αλλού με τα σκασίματα της εξάτμισης.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξες μολις ανοιξες στο τελος την πορτα του οδηγου που ακουστηκε το logo sound?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οδήγησα κ εγώ το ΤΤ. Πολλά τεχνολογικά μπιχλιμπίδια. Είναι ωραία κ χρήσιμα κ παραπέμπουν σαφώς σε super car. Απλά είναι κάτι που με το καιρό συνηθίζεται. Οφείλω να ομολογήσω ότι με τις επιδόσεις η Audi ανέβηκε επίπεδο. Το απλό διλιτρο είναι στο επίπεδο του απερχόμενου TTS. Εκεί που περίμενα πρόοδο δεν την είδα. Η ποιότητα κύλισης παραμένει ίδια τόσο κ η οδηγικη συμπεριφορά. Βέβαια δεν ειναι τόσο κακό μιας κ παραμένουν τόσο η στιβαροτητα όσο κ η συμμετοχική ουρα. Απλά ήθελα κάτι παραπάνω μιας κ όλα τα αλλά στοιχεία του το έχουν. Επίσης ιδιαίτερη εντυπωση μου έκανε το 1.6 tdi A3. Πραγματικά πολύ βελτιωμένο σε όλους τους τομείς συν υπέρ αρκετό γκάζι για προσπεράσεις βαρεων οχημάτων σε επαρχιακό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.