Jump to content

GTaros Audi RS4 b5


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα,

 

Μετά από πολλά χρόνια και για αποφυγεί απώλειας χρημάτων τον Ιανουάριο που μας πέρασε έκανα το όνειρό μου πραγματικότητα και αγόρασα ένα Audi RS4 b5 (2002 γερμανικό) για να το έχω για τiς βόλτες της οικογένειας.

 

Το αγόρασα με πρόγραμμα, εξάτμιση και ρυθμιζόμενη ανάρτηση.

 

Από κει και πέρα από εμένα έγιναν τα ακόλουθα:

 

1) Το χαμήλωσα λιγάκι ακόμα και σκλύρηνα τις αναρτήσεις.

2) Νέο πρόγραμμα από ΜΤΜ Γερμανίας δώρο από τον ξάδερφο (το είχε στο δικό του)

3) Έβγαλα το μεσαίο καζανάκι και ο θόρυβος πλέον είναι σκέτη ...... ας πούμε "μαγεία"

4) service

5) καινουργια λάστιχα

6) πρόσφατα ιμάντες, τρόμπα νερού και όλο το set

7) μπαρόμετρο deamon

8) φίλτρο αέρα ΚΝ

 

Αυτά προς το παρόν και βλέπουμε.

 

Το αμάξι λειτουργεί αυστηρά με 100αρα.

Edited by gtaros
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αυτοκίνητο φίλε μου, να το χαίρεσαι! Βγάλε και μερικές φωτό να το θαυμάσουμε :JC_doubleup:

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες!!!

 

Στην πρώτη ευκαιρία θα περάσω και νέες φωτό.

 

Χθες πέρασα και από την έδρα μια βόλτα για πρώτη φορά. Πολύ καλή φάση για να ηρεμήσεις και να πιεις τον καφέ σου.

 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όσους έχουν συμβάλει.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Είχα την χαρά να δω από κοντά το κτήνος. Πανέμορφο!!! Καλά χιλιόμετρα και πάντα απροβληματιστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες με το θηριο στο Audi Sport Club!!

Κι εγω ειχα την τυχη να το δω απο κοντα στην εδρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο ΑSC...εγω παλι δεν σταθηκα τυχερος κ δεν το ειδα αυτο το υπεροχο αυτοκινητο το οποιο σπανιζει πλεον σε αυτη τη χωρα..ελπιζω να ερχεσαι πιο συχνα για να το καμαροσουμε ολοι απο κοντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσης πλέον το αμάξι έχει και δύο σκάστρες κλειστού τύπου forge.

 

Αν όλα πάνε καλά θα τα ξαναπούμε Κυριακή απόγευμα στην έδρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε gtaros, είναι ένα αμάξι που έχει γράψει ιστορία!

Ένα αμάξι που προσωπικά ακόμα με κάνει να "κεφαλογυρίζω", που προκαλεί θαυμασμό τόσο για το αμάξι όσο και για τον ιδιοκτήτη του!!

 

Δεν ξέρω για τι χρήση το προορίζεις (καθημερινή?μόνο ταξίδια?), αλλά πραγματικά εύχομαι να το ευχαριστηθείς "μέχρι την τελευταία σταγόνα" (βενζίνη). :D

 

Αλήθεια....εμείς είμαστε οι θεατές αυτού του τέρατος (δύναμης και ιστορίας).

Πώς είναι όμως να είσαι ιδιοκτήτης ενός τέτοιου οχήματος? :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kavoura,

 

Το αμάξι το κινώ σχεδόν καθημερινά αν χρειάζεται να βγω οικογενειακά (και όχι μόνο ;)). Άλλωστε για αυτό το πήρα και όχι να το έχω σε ένα γκαράζ. Η αλήθεια είναι ότι αποφεύγω να μπλέκω σε μποτιλιαρίσματα γιατί το λυπάμαι.

 

Πάντως σαν αμάξι 13 ετών ακόμα και σήμερα τραβάει σαν μαγνήτης τα βλέματα μιας και η ηλικία του δεν του φαίνεται και γενικά σας αμάξι ξεχωρίζει. Εκεί που ξεχωρίζει περισσότερο και είναι πραγματική απόλαυση είναι σε ταξίδι που σου κάνει όλα τα χατήρια και μάλιστα πολλές φορές χωρίς καν να το ζορίσεις.

 

Όπως είπα και στην αρχή ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα και αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα για την αγορά και κάθε ευρώ που δίνω για συντήρηση και βενζίνη. Από την άλλη δεν το κρύβω ότι ευχαριστώ και τον Τσίπρα γιατί μπορεί αν δεν προέβλεπα τα χίλια κακά που θα ακολουθούσαν για την Ελλαδίτσα να περίμενα λίγο ακόμα για την αγορά.

 

Πάντως το γεγονός που με τρόμαζε που ήταν η ακριβή συντήρηση όπως αποδεικνύεται μέχρι σήμερα δεν ισχύει. Άμα ψαχτείς για ανταλλακτικά και ο μάστοράς σου δεν σου πιάσει τον κ..... είναι σε υποφερτά - λογικά επίπεδα.

 

Anyway θα χαρώ μετά το καλοκαίρι να κανονίσουμε να τα πούμε και από κοντά!!!

Edited by gtaros
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!!!

 

Χθες επιτέλους ήρθαν οι νέες μου ζάντες. Σας παραθέτω φωτο πριν και μετά.

 

Πριν:

 

o09j7q.jpg

2evd7w7.jpg

 

Και μετά:

 

n35ag2.jpg

50kzs7.jpg

6iu3cy.jpg

 

Πιστεύω πως "αγρίεψε" αρκετά. 

 

Σειρά έχουν οι εξαπίστονες....

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Αν και με τις μαμα ηταν φανταστικο με τις JR αγριεψε κι αλλο... δειχνει οτι κατι παιζει παραπανω παρολο που ειναι rs4... ;-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και με τις μαμα ηταν φανταστικο με τις JR αγριεψε κι αλλο... δειχνει οτι κατι παιζει παραπανω παρολο που ειναι rs4... ;-)

Ναι είναι :fire:  :diablo:  :boxing:  Grrrrrrrrrrs4 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου!!! Πολύ καλή επιλογή!!! Τις είχα βάλει κι εγώ στο μάτι αλλά δεν έκατσε τελικά να τις βάλω!!! Τι φαρδος έχουν? 19αρες?

Edited by georgio3gr
Link to comment
Share on other sites

Οι ζαντες ειναι 9,5 Χ 18. Η επομενη κινηση θα ειναι να μπουν και αποστατες για να βγουν τελειως εξω (προσωπικο κολλημα). Απο Δευτερα μαλλον βαζω και τις νεες δαγκανες. Ετσι θα ναι ετοιμο και για την εκδρομη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.