Jump to content

Αγορά S3 8p


georgio3gr

Recommended Posts

@Van.Leb Κατατοπιστικότατος και γρήγορός !! :sHa_wink3:

 

Για κοντά στα 350-400hp θα χρειαστώ αναβάθμιση δίσκο/πλατό ?

Το θέμα είναι ότι οκ, να δώσεις 20Κ να πάρεις fl, αλλά μετά δεν θα μείνουν ρέστα για μαζέματα και upgrade....! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

@Van.Leb Κατατοπιστικότατος και γρήγορός !! :sHa_wink3:

 

Για κοντά στα 350-400hp θα χρειαστώ αναβάθμιση δίσκο/πλατό ?

Το θέμα είναι ότι οκ, να δώσεις 20Κ να πάρεις fl, αλλά μετά δεν θα μείνουν ρέστα για μαζέματα και upgrade....! :sorry:

Σιμο...με προγραμμα μονο κ επειδη δεν ξερεις τι χρηση εχει κανει ο προηγουμενος + τα χιλιομετρα που εχει στην πλατη του...ευκολα θα χρειαστεις δισκο...

 

Οσο για τα μαζεματα...μπορεις πχ να παρεις ενα με 16 κ να χρειαστουν αλλα 2-3κ οποτε παλι εκει ερχεσαι...το θεμα ειναι κ τι θα βρεις σε εξτρα...αν ειναι μαμα η βελτιωμενο κ ολα τα σχετικα....

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...στις βελτιώσεις ποτέ δεν είσαι σίγουρος, πόσο "σωστός" ήταν ο προηγούμενος.... :cold:

Έτσι όπως το σκέφτομαι, αφου το budget είναι γύρω στα 20Κ θα προτιμούσα ένα

"μαμά" στα 16Κ και να το κάνω εγώ upgrade να ξέρω και τι έχω κάνει.... σωστά ? :g:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...στις βελτιώσεις ποτέ δεν είσαι σίγουρος, πόσο "σωστός" ήταν ο προηγούμενος.... :cold:

Έτσι όπως το σκέφτομαι, αφου το budget είναι γύρω στα 20Κ θα προτιμούσα ένα

"μαμά" στα 16Κ και να το κάνω εγώ upgrade να ξέρω και τι έχω κάνει.... σωστά ? :g:

Σωστο το σκεπτικο σου συμφωνω...ΑΛΛΑ...

Θα εκπλαγεις...αν εχεις χρονο να ψαξεις μηχανικα...ποσα μαμα ειναι για πουλημα ενω πριν βγουν για πωληση ηταν stage 1,2,3,4 σταδιο Καραισκακη...κ παει λεγοντας...

 

Ελπιζω πως δεν βιαζεσαι κ θα ψαχτεις καλα πριν αγορασεις....

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω σκεφτεί και αυτό, δίκιο έχεις....

αλλα δυστυχώς και πρακτικά βιαζομαι, δεν ειχα υπολογίσει την κλοπή

και είναι οι διακοπες στην μέση, αλλα και από πλευρας ενθουσιασμου...!!!   :JC_cupidboy:

Edited by Saimon
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω σκεφτεί και αυτό, δίκιο έχεις....

αλλα δυστυχώς και πρακτικά βιαζομαι, δεν ειχα υπολογίσει την κλοπή

και είναι οι διακοπες στην μέση, αλλα και από πλευρας ενθουσιασμου...!!! :JC_cupidboy:

Αφησε τον ενθουσιασμο στην ακρη..ειναι ο χειροτερος συμβουλος... Φιλος πριν 2 χρονια που του κλεψανε s3 εψαχνε s3 κ κανα 2μηνο που ασχολουταν στο να ψαχνει...απογοητευτηκε με οσα ειδε...

Θελει προσοχη...κ πανω απ ολα υπομονη...εγω στην θεση σου θα πηγαινα να κοιταξω κατι στα λεφτα που σου ειπα παραπανω...οχι οτι εξασφαλιζω κατι...απλα πιστευω οτι για να πουλαει κατι καποιος 1-2-3 χιλιαρικα πανω απο τον ανταγωνισμο ισως κατι να σημαινει αυτο....γνωμη μου παντα!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, κάπως έτσι πρέπει να γίνει....

Το έκλεψαν ε ? δεν το βρήκε ? Πως το έκλεψαν ? από δρόμο η γκαράζ ? Είχε συναγερμό/gps ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, κάπως έτσι πρέπει να γίνει....

Το έκλεψαν ε ? δεν το βρήκε ? Πως το έκλεψαν ? από δρόμο η γκαράζ ? Είχε συναγερμό/gps ?

Αν κ το ειχε σε γκαραζ 2 μερες σερι δεν το εβαζε του το κλεψαν δεν το βρηκε ποτε...πηρε 20κ στο χερι,εψαχνε κ τελικα πηρε κατι αλλο σε καινουργιο..

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχε γκαραζ και δεν το εβαλε ? εμ..εδώ τα 'θελε και τα παθε.. παλι καλα που πήρε ασφαλεια...

Edited by Saimon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειχε γκαραζ και δεν το εβαλε ? εμ..εδώ τα 'θελε και τα παθε.. παλι καλα που πήρε ασφαλεια...

 

Μου εχουν κλεψει 2 αυτοκινητα απο κλειστο γκαραζ σχεδον καινουργια, το 2011... Οτι και να κανεις αμα το αμαξι μπει στο ματι δεν γλιτωνει... Η δουλεια γινεται γενικως απο πλυντηρια, συνεργεια, παρκαδορους, καλοθελητες κοκ.

 

Στο θεμα μας τωρα σχετικα με αγορα s3...

 

Εδωσα το scirocco μου και ψαχνω εδω και ενα μηνα περιπου για s3 αλλα εχω απογοητευτει.. Σαν να ψαχνεις 106 εχει καταντησει το θεμα.

 

Το τι "σκουπιδι" εχω δει δεν λεγεται... Εντωμεταξυ ΟΛΑ, κλασσικα, αβαφα-ατρακαριστα με γνησια χιλιομετρα. 

 

Ειδα ενα ενα που ειναι ακομα μεσα στο car στα 20κ+++ και ενω ελεγε ο κατοχος του οτι ηταν αψογο τελικα στον ελεγχο αποδειχθηκε χρεπι.. Ξενερωσα τοσο πολυ μιλαμε...  Οπου σε βρει ο καθενας ειναι να σε πιασει κοροιδο ειναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λόγος που δεν έδωσα το α3 για να παρω μτχ s3.

Ουτε ενα στο νόμο Αττικής που να ισχύουν έστω και τα μισά απο αυτα που γράφει στην αγγελια.

 

Είδα μονο 1 καλο που φαινόταν πολυ προσεγμένο αλλα ειχε βαμμένη κολώνα συνοδηγού, αλλαγμένες τις 2 πόρτες και φοβήθηκα γερό τρακάρισμα και το άφησα.

Πουλήθηκαν ολα βεβαια οσα είδα Γιατι δεν ειναι πλέον στο car, αλλα αμαξι σοβαρα συντηρημένο και Οχι "μαμημενο", δύσκολα γα βρεις με κατω απο 20k€.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να ψαχνεις μονοκερο εχει καταντησει η αγορα του s3.

 

Εντωμεταξυ οτι να ναι ζητανε απο τιμες.. Μπορει π.χ. ενα s3 των 20κ να ειναι χειροτερο απο ενα των 16κ.

 

Στο τελος θα παρω κανενα ΤΤ καμπριο να παιρνουν αερα τα μαλλια μου, οσα εχουν απομεινει δηλαδη...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν βλεπω πουθενα το παραλογο ενα s3 με τον μισο καταλογο των εξτρα (αν κ δεν υπαρχουν πολλα) να κανει λιγοτερο απο 20κ...

Μερικοι θελουν αμαξι τσαμπα διοτι νομιζουν πως λογω διλιτρου ο αλλος που πουλαει θα το δωσει οσο οσο....

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν βλεπω πουθενα το παραλογο ενα s3 με τον μισο καταλογο των εξτρα (αν κ δεν υπαρχουν πολλα) να κανει λιγοτερο απο 20κ...

Μερικοι θελουν αμαξι τσαμπα διοτι νομιζουν πως λογω διλιτρου ο αλλος που πουλαει θα το δωσει οσο οσο....

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτό ακριβώς περιγράφεται παραπάνω Βαγγέλη και ίσως και το παράδοξο/παράλογο του θέματος.

Καθαρό αμάξι με αρκετά έξτρα μπορεί να έχει χαμηλότερη τιμή από ένα άλλο που είναι χρέπι...

 

Πάντως η δική μου εμπειρία από τα μεταχειρισμένα S3 είναι ότι δεν βρήκα κανένα που μέσα σε 6 χρόνια να μην έχει αλλάξει τουλάχιστον 3 ιδιοκτήτες (άρα τρέχα γύρευε συντήρηση, τρακαρίσματα, πόσο το πρόσεχε ο προηγούμενος κτλ)

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς περιγράφεται παραπάνω Βαγγέλη και ίσως και το παράδοξο/παράλογο του θέματος.

Καθαρό αμάξι με αρκετά έξτρα μπορεί να έχει χαμηλότερη τιμή από ένα άλλο που είναι χρέπι...

 

Πάντως η δική μου εμπειρία από τα μεταχειρισμένα S3 είναι ότι δεν βρήκα κανένα που μέσα σε 6 χρόνια να μην έχει αλλάξει τουλάχιστον 3 ιδιοκτήτες (άρα τρέχα γύρευε συντήρηση, τρακαρίσματα, πόσο το πρόσεχε ο προηγούμενος κτλ)

Εσυ εψαχνες συγκεκριμενα sportback που ειναι ολα μετα του 09 (facelift) κ επειδη ειναι λιγα τα βαρανε...

Παντως χωρις να εχω ασχοληθει πραγματικα με ψαξιμο...μονο που ανοιγω το car κ βλεπω απο τα 60 μοντελα για πουλημα (τυχαιο νουμερο) τα 50 να δηλωνουν μαμα...καταλαβαινω τι γινεται...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εψαχνες συγκεκριμενα sportback που ειναι ολα μετα του 09 (facelift) κ επειδη ειναι λιγα τα βαρανε...

Παντως χωρις να εχω ασχοληθει πραγματικα με ψαξιμο...μονο που ανοιγω το car κ βλεπω απο τα 60 μοντελα για πουλημα (τυχαιο νουμερο) τα 50 να δηλωνουν μαμα...καταλαβαινω τι γινεται...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλώνουν μαμά, επειδή πιστεύω αυτά είναι σε μάντρες και οι μαντράδες θέλουν να απευθυνθούν σε ευρύτερο κοινό (μαμάδες,γιαγιάδες,παππούδες και γενικώς και σε όσους δεν το κατέχουν ), συν ότι τον μαντρά δεν τον ενδιαφέρει αν έχει κ03 ή κ04 ή φιλτροχοανη κτλ.

 

Εγώ, πάντως εάν το πουλούσα, θα ενημέρωνα για τα πάντα, επειδή γνωρίζω σε τι κοινό απευθύνεται το αμάξι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνουν μαμά, επειδή πιστεύω αυτά είναι σε μάντρες και οι μαντράδες θέλουν να απευθυνθούν σε ευρύτερο κοινό (μαμάδες,γιαγιάδες,παππούδες και γενικώς και σε όσους δεν το κατέχουν ), συν ότι τον μαντρά δεν τον ενδιαφέρει αν έχει κ03 ή κ04 ή φιλτροχοανη κτλ.

 

Εγώ, πάντως εάν το πουλούσα, θα ενημέρωνα για τα πάντα, επειδή γνωρίζω σε τι κοινό απευθύνεται το αμάξι μου.

Στην Ελλαδα δεν πιστευω πως το συγκεκριμενο μοντελο απευθυνεται σε μαμαδες γιαγιαδες παππουδες...ακομα κ σε μαμα μορφη απευθυνεται σε ανησυχους οδηγους...σε ηλικιες απο 20-40 ετων με το sportback στο 8p κ πλεον κ σε σενταν στο 8v να απευθυνονται σε οικογενειαρχες...

 

Κ καλα να εχει το αυτοκινητο ενα προγραμμα κ μια εξατμιση....με τα big turbo που γυρνανε σε μαμα για να πουληθουν ως αριστα κ απροβληματιστα τι γινεται?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα δεν πιστευω πως το συγκεκριμενο μοντελο απευθυνεται σε μαμαδες γιαγιαδες παππουδες...ακομα κ σε μαμα μορφη απευθυνεται σε ανησυχους οδηγους...σε ηλικιες απο 20-40 ετων με το sportback στο 8p κ πλεον κ σε σενταν στο 8v να απευθυνονται σε οικογενειαρχες...

Κ καλα να εχει το αυτοκινητο ενα προγραμμα κ μια εξατμιση....με τα big turbo που γυρνανε σε μαμα για να πουληθουν ως αριστα κ απροβληματιστα τι γινεται?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Δυστυχώς" βλέπω καθημερινά, Α3 με οδηγούς.......και τα λυπάμαι κατά κάποιο τρόπο και εάν τολμούσα να κάνω ένα ποσοστό μεταξύ κατόχων 20-40 και 50-60+ , θα έλεγα ότι είναι 50/50.

 

Για τα S3 είναι άλλο κεφάλαιο, αφού απευθύνεται συνήθως σε "ψαγμένους", θα πρέπει και ο πιθανός αγοραστής να είναι και υποψιασμένος, επομένως για άλλη μια φορά ισχύει ο χρυσός διαχρονικός κανόνας, του να είναι από γνωστό-φίλο, το αμάξι.

 

edit: και για να πω και τη γνώμη μου, όσον αφορά στο τόπικ, S3 (εάν αγόραζα) δεν θα έπαιρνα από μάντρα.

Για παράδειγμα, "άνετα" θα έπαιρνα (λέμε τώρα) μια Porsche από μάντρα και θα είχα δεδομένο ότι έχουν πειραχτεί τα χιλιόμετρα, αλλά εάν όλα τα αλλά ήταν κομπλέ (βιβλίο service, ότι δεν ήταν κλεμμένο, κλπ), θα το αγόραζα. Αναφέρω αυτή τη μάρκα ή αν θες, μάρκες με τις οποίες δεν τους πετάνε τα άντερα έξω, σε σημείο να έχει μείνει μόνο το σασί ίδιο από το εργοστάσιο...και σε αυτό την πρωτιά-νομίζω- την έχει ο όμιλος vag, πλέον, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.

Edited by escape_A3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εάν ψάξεις βρίσκεις καλό S3 8P αλλά θα το πληρώσεις. Οι περισσότεροι που δεν βρίσκουν είναι επειδή θέλουν να πάρουν ένα S3 σε τέλεια κατάσταση και να δώσουν 12Κ. 

 

Το δικό μου το πήρα πριν 2 χρόνια πρώτο χέρι με 30Κ χλμ πραγματικά σε άψογη κατάσταση αλλά έδωσα 18Κ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Δυστυχώς" βλέπω καθημερινά, Α3 με οδηγούς.......και τα λυπάμαι κατά κάποιο τρόπο και εάν τολμούσα να κάνω ένα ποσοστό μεταξύ κατόχων 20-40 και 50-60+ , θα έλεγα ότι είναι 50/50.

 

Για τα S3 είναι άλλο κεφάλαιο, αφού απευθύνεται συνήθως σε "ψαγμένους", θα πρέπει και ο πιθανός αγοραστής να είναι και υποψιασμένος, επομένως για άλλη μια φορά ισχύει ο χρυσός διαχρονικός κανόνας, του να είναι από γνωστό-φίλο, το αμάξι.

 

edit: και για να πω και τη γνώμη μου, όσον αφορά στο τόπικ, S3 (εάν αγόραζα) δεν θα έπαιρνα από μάντρα.

Για παράδειγμα, "άνετα" θα έπαιρνα (λέμε τώρα) μια Porsche από μάντρα και θα είχα δεδομένο ότι έχουν πειραχτεί τα χιλιόμετρα, αλλά εάν όλα τα αλλά ήταν κομπλέ (βιβλίο service, ότι δεν ήταν κλεμμένο, κλπ), θα το αγόραζα. Αναφέρω αυτή τη μάρκα ή αν θες, μάρκες με τις οποίες δεν τους πετάνε τα άντερα έξω, σε σημείο να έχει μείνει μόνο το σασί ίδιο από το εργοστάσιο...και σε αυτό την πρωτιά-νομίζω- την έχει ο όμιλος vag, πλέον, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.

πέτυχες κι εσύ τη μάρκα που δεν τους πετάνε τα μάτια έξω :P (εκτός κι αν είναι κανένα ατμοσφαιρικό μοντέλο)

Link to comment
Share on other sites

Εάν ψάξεις βρίσκεις καλό S3 8P αλλά θα το πληρώσεις. Οι περισσότεροι που δεν βρίσκουν είναι επειδή θέλουν να πάρουν ένα S3 σε τέλεια κατάσταση και να δώσουν 12Κ.

 

Το δικό μου το πήρα πριν 2 χρόνια πρώτο χέρι με 30Κ χλμ πραγματικά σε άψογη κατάσταση αλλά έδωσα 18Κ

Καλη τιμη το πηρες για τοσα λιγα χλμ...λογικα ηταν κ τελειως μαμα...

Απο εξτρα τι ειχε?

Link to comment
Share on other sites

πέτυχες κι εσύ τη μάρκα που δεν τους πετάνε τα μάτια έξω :P (εκτός κι αν είναι κανένα ατμοσφαιρικό μοντέλο)

Μόνο για ατμοσφαιρικό μιλάω σε Porsche (Carrera) ....σωστή παρατήρηση!

....3.8lt και εκεί που τα άλλα θα κοιτάνε το όβερ, εσύ θα καρφώνεις 5η... :sHa_hehe:

Edited by escape_A3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για ατμοσφαιρικό μιλάω σε Porsche (Carrera) ....σωστή παρατήρηση!

....3.8lt και εκεί που τα άλλα θα κοιτάνε το όβερ, εσύ θα καρφώνεις 5η... :sHa_hehe:

Πανέμορφο αμάξι μόνο που υο δικό μου ταπεινό Κ04 δεν μπορεί να το περάσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.