Jump to content

H πόρτα του συνοδηγού δεν ανοίγει απ΄ έξω


ors_86

Recommended Posts

με το ενδεχομενο να χαλασει γρηγορα
Εγώ πάντως άλλαξα 3 μεταχειρισμενες με κόστος κάπου 200 ευρώ κι από τότε έχω βρει την ησυχία μου.

Όλα έχουν να κάνουν με την παρτίδα λογικά, κι αυτή η παρτίδα η προβληματική πρέπει να είναι της χρονιάς 2008-2009-2010.

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εν τελει τις αντικατεστησα με 2 μεταχειρισμενες κοστος 100 και οι 2.την πρωτη δικια μου που εβγαλα την κατεστρεψα τωρα θα σκαλισω και τη 2η και βλεπουμε.

ειναι απαραδεκτο αυτο το πραγμα.δεν ξερω αν ειναι θεμα παρτιδας αν ηταν οντως προβληματικες ολες απο το εργοστασιο θα επρεπε να εχει γινει ανακληση.

 

Link to comment
Share on other sites

εν τελει τις αντικατεστησα με 2 μεταχειρισμενες κοστος 100 και οι 2.την πρωτη δικια μου που εβγαλα την κατεστρεψα τωρα θα σκαλισω και τη 2η και βλεπουμε.
ειναι απαραδεκτο αυτο το πραγμα.δεν ξερω αν ειναι θεμα παρτιδας αν ηταν οντως προβληματικες ολες απο το εργοστασιο θα επρεπε να εχει γινει ανακληση.
 
3 από τις 5 του sportback μου, εργοστασιακες, πήγαν για φούντο, μοντέλο αυτοκινήτου 2008 το facelift 8P.

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να ανοίξω να βγάλω τα μοτεράκια και να την κλείσω χωρίς να την διαλύσω αυτή τη φορά.αυριο θα πάω σε μαγαζί στο κέντρο που πουλάει τέτοια πράγματα να πάρω μοτεράκια.αν όντως είναι αυτή η βλάβη και καταφέρω να την φτιάξω με πολλή χαρά θα βοηθήσω όποιον άλλον ενδιαφέρεται ή να μαζευτούμε οι πληγέντες να οργανώσουμε μια ομαδική επισκευή!

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kostas_7 said:

3 από τις 5 του sportback μου, εργοστασιακες, πήγαν για φούντο, μοντέλο αυτοκινήτου 2008 το facelift 8P.

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ίδιος παθών, με τα ίδια ποσοστά :tongue:

σε προ facelift 8P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελευταία (η 4η εργοστασιακή) και καταϊδρωμένη, αμήν.

Ευτυχώς που υπάρχουν καλές μεταχειρισμενες και στην τιμή της μιας, έχουμε αγοράσει 4 b7a53ba268ea83864c3dce4be0c97c25.jpg

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Prince_73 said:

Καλημέρα, όλες οι "καλές" σε σένα έπεσαν ρε Κώστα??? :D

Όχι, είμαστε πολλοί οι "τυχεροί" Πρίγκηψ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, audidis said:

Όχι, είμαστε πολλοί οι "τυχεροί" Πρίγκηψ

πλάκα πλάκα (μην το ματιάσω) μόνο μία κλειδαριά σε μένα.... σε 11 χρόνια συνεχόμενης καθημερινής χρήσης (κύριο αμάξι σπίτι-δουλειά-σπίτι συν εκδρομές).

Δηλαδή δε γίνεται σε μένα πχ να χαλάνε και στον δίπλα όχι.

 

 

 

ΥΓ: κι αυτή η μία κλειδαριά κλείδωνε με το κλείδωμα. Απλά δεν ανταποκρινόταν στο ξεκλείδωμα και μετά το "Αυτόματο" κλείδωμα του αυτοκινήτου (που κλειδώνει μόλις αναπτύξεις ~12km/h)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, audidis είπε

Όχι, είμαστε πολλοί οι "τυχεροί" Πρίγκηψ

 

Πάλι καλά Σταθάρα μου, υπάρχουν και άλλοι τυχεροί που μόνο ένα μοτέρ τους έβγαλε στη 10ετία!!! :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, 

 

Μόλις άλλαξα την κλειδαριά απ την πόρτα του οδηγού με γνήσια μεταχειρισμένη αλλά δεν μου κλείνει η πόρτα σωστά, βρίσκει και δεν κλείνει τελείως. Είναι δυνατόν να μην κάθεται σωστά? Απ ότι βλέπω δεν παίρνει ρύθμιση. 

Ξαναεβαλα την παλιά από περιέργεια να δω μήπως κάνω εγώ λάθος στην τοποθέτηση αλλά κλείνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2019 at 7:16 PM, alexan said:

Καλησπέρα παιδιά, 

 

Μόλις άλλαξα την κλειδαριά απ την πόρτα του οδηγού με γνήσια μεταχειρισμένη αλλά δεν μου κλείνει η πόρτα σωστά, βρίσκει και δεν κλείνει τελείως. Είναι δυνατόν να μην κάθεται σωστά? Απ ότι βλέπω δεν παίρνει ρύθμιση. 

Ξαναεβαλα την παλιά από περιέργεια να δω μήπως κάνω εγώ λάθος στην τοποθέτηση αλλά κλείνει μια χαρά.

καλημέρα! 

Μπορεί να είναι από άλλο μοντέλο (δες τον κωδικό της μεταχειρισμένης κλειδαριάς και google-αρε τον να δεις σε ποιό μοντέλο audi κάνει. Αν δεν μπορείς να βγάλεις άκρη, γράψτον εδώ να σου πω).

Υπάρχει περίπτωση να σου έχουν δώσει από άλλο μοντέλο. Δεν μπαίνει πχ από το Α5 στο Α3. Επίσης από ό,τι μου πεί (δεν το έχω διασταυρώσει γιατί δε με ενδιέφερε), δεν κάνει η κλειδαριά του 3πορτου στου 5πορτού (για τις μπροστινές πόρτες προφανώς ) λόγω διαφοράς στις πόρτες και στη θέση της κλειδαριάς.

 

 

ΥΓ: Γενικά με τα μεταχειρισμένα πρέπει να είσαι 1.000% σίγουρος ότι αγοράζεις το σωστό, γιατί η αλλαγή του (σε περίπτωση λάθους αγοράς) είναι δύσκολη.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2019 at 10:37 AM, Kavouras said:

καλημέρα! 

Μπορεί να είναι από άλλο μοντέλο (δες τον κωδικό της μεταχειρισμένης κλειδαριάς και google-αρε τον να δεις σε ποιό μοντέλο audi κάνει. Αν δεν μπορείς να βγάλεις άκρη, γράψτον εδώ να σου πω).

Υπάρχει περίπτωση να σου έχουν δώσει από άλλο μοντέλο. Δεν μπαίνει πχ από το Α5 στο Α3. Επίσης από ό,τι μου πεί (δεν το έχω διασταυρώσει γιατί δε με ενδιέφερε), δεν κάνει η κλειδαριά του 3πορτου στου 5πορτού (για τις μπροστινές πόρτες προφανώς ) λόγω διαφοράς στις πόρτες και στη θέση της κλειδαριάς.

 

 

ΥΓ: Γενικά με τα μεταχειρισμένα πρέπει να είσαι 1.000% σίγουρος ότι αγοράζεις το σωστό, γιατί η αλλαγή του (σε περίπτωση λάθους αγοράς) είναι δύσκολη.

Καλημέρα, 

 

Είχες δίκιο! Η κλειδαριά ήταν από audi a3 5πορτο ενώ εγώ έχω 3πορτο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.