Jump to content

Θόρυβος αέρα από το παράθυρο


Ioannis_Anastas

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει να ακούγεται ένας θόρυβο από το παράθυρο του οδηγού όταν αυξάνει ταχύτητα . Και όσο μένω σε υψηλές ταχύτητες ο θόρυβος δεν σταματάει . Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ενα στοιχείο...για το ποσο "ιδια" ειναι το Α4 Β8 και το Α5 ☺☺

Για τσεκαρε αυτο το τοπικ που εχει ανοίξει ο Ιανός πριν κανα χρονο+

http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/20000-%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%87%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%B8%CF%8C%CF%81%CF%85%CE%B2%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-190/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ενα στοιχείο...για το ποσο "ιδια" ειναι το Α4 Β8 και το Α5 ☺☺

Για τσεκαρε αυτο το τοπικ που εχει ανοίξει ο Ιανός πριν κανα χρονο+

http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/20000-%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%87%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%B8%CF%8C%CF%81%CF%85%CE%B2%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-190/

 

 

Καλησπέρα , σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Διάβασα το τοπικ του Ιανού αλλα εμένα ο θόρυβος έρχεται απο διαφορετικό σημείο .

Έρχεται συγκεκριμένα απο την γωνία οπου συγκλίνει το παράθυρο με το πλαίσιο .Έχω τσεκάρει το λάστιχο του παραθύρου και φαίνεται να κουμπώνει τέλεια . Έχω παρατηρήσει βέβαια πως  αν εκείνη την ώρα σηκώσω το παράθυρο με το χέρι σταματάει ο θόρυβος  και μόλις το αφήνω ξεκινάει παλι . 

post-18531-0-82125600-1480097718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πέρασε τα λάστιχα με gumypflege. Αλλιώς πρέπει να κοιτάξεις αν θέλει ρύθμιση το παράθυρο.

Οταν πιέσεις το πλαστικό τρίγωνο σταματάει ο θόρυβος?

Α4 & Α5 στο συγκεκριμένο θέμα είναι εντελώς διαφορετικά πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by jasonbourne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Ούτε στις πίσω πόρτες. Όταν κλείνουν οι πόρτες ανεβαίνει ηλεκτρικά μισό εκατοστό το παράθυρο και μπαίνει σε μια σχισμη που σχηματίζουν οι τσιμουχες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by jasonbourne
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πέρασε τα λάστιχα με gumypflege. Αλλιώς πρέπει να κοιτάξεις αν θέλει ρύθμιση το παράθυρο.

Οταν πιέσεις το πλαστικό τρίγωνο σταματάει ο θόρυβος?

Α4 & Α5 στο συγκεκριμένο θέμα είναι εντελώς διαφορετικά πάντως.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Καλημέρα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, Θα περάσω τα λάστιχα που μου είπες με gumypflege. Που μπορώ να παω για να κοιτάξουν την ρύθμιση του παραθύρου ?

Όχι οταν πιέσω το τρίγωνο , οταν βάλω το δάχτυλο μου εκει στην γωνία ακριβώς καταλαβαίνω αέρα και ναι κόβει ο θόρυβος λίγο . 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον καλό φανοποιο ή στην αντιπροσωπία. Δε κοιτάς εκεί στη γωνία τη τσιμουχες μήπως έχει μετακινηθεί? Είναι πολύ χοντρή σε εκείνο το σημείο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα Α5 δεν έχετε πλαίσιο στα παράθυρα, έτσι δεν ειναι;;

 

 

Όχι δεν έχει πλαίσιο στα παράθυρα οπως είπε ο Jasonbourne . Ανεβαίνουν ηλεκτρικά οταν κλείσει η πόρτα και μπαίνουν στα λαστιχα του παλισίου

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον καλό φανοποιο ή στην αντιπροσωπία. Δε κοιτάς εκεί στη γωνία τη τσιμουχες μήπως έχει μετακινηθεί? Είναι πολύ χοντρή σε εκείνο το σημείο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Η αντιπροσωπία που τους ρώτησα με έστειλαν σε εναν φανοποιό ''δικό τους " ο οποιος το τσέκαρε και μ είπε οτι κλείνει καλά και δεν έχει θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπία που τους ρώτησα με έστειλαν σε εναν φανοποιό ''δικό τους " ο οποιος το τσέκαρε και μ είπε οτι κλείνει καλά και δεν έχει θέμα .

Μάλιστα. Βάλε το gumypflege τότε και βλέπεις...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.