Jump to content

Αγορα a3 8V μεταχειρισμενου (συμβουλες-επισημανσεις)


pending

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ και για την βοηθεια και για τις ευχες σας παιδια, ειπαμε απο pending->complete

 

θα ρωτησω αν εγινε ηδη αλλαγη αλλιως ας την πληρωσω οκ αφου ειναι σημαντικο οπως λετε

το αμαξι θα το παρω στα χερια μου απο εβδομαδα και θα ακολουθησει φωτογραφικο υλικο εννοειται.

με την παραλαβη θα γραψω και ενα ποστ με εμπειριες μου στο τι πρεπει να προσεχουμε ισως γιατι συναντησα αρκετα κουλα τις τελευταιες μερες και εγινε ενας μικρος χαμος, σε γενικες γραμμες μην χαριζουμε τιποτα σε κανεναν!

 

εννοειται οτι θα ερθω απο κοντα και να τα πουμε και να ρωτησω ακομα περισσοτερα πραγματα πλεον που θελω να μαθω και να κανω στο αμαξι (retrofit)

αλλωστε εχω παραγγειλει και καλωδιο στο αντιστοιχο θεμα οποτε θα ερθω στην εδρα οπως λετε και εσεις οι παλιοι!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! Σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς στο έπακρον!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, καλές σου βόλτες και πρόσεχε μη πάρει φωτιά και το καλώδιο σου από δω και πέρα

 

Να ποστάρεις και τις εμπειρίες σου και τις απορίες σου!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε...θα δεις οτι το αμαξακι θα σε αποζημιωσει κ με το παραπανω!!! Σε περιμενουμε να σε γνωρισουμε απο κοντα κ να δουμε κ το καινουργιο σου αποκτημα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ολεεεεεεε!!!!

Καλοτάξιδο κι απροβλημάτιστο!!

 

Φαντάζομαι θα το λιώσεις στο ψήρισμα :)

Έχεις χρόνο να το τσεκάρεις και να εντοπίσεις τυχόν βλάβες όσο θα είσαι στην εγγύηση.

Ο πωλητής πρέπει να αγανάκτησε :)

Καλά του έκανες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Τώρα που το πήρες απλα απόλαυσε το αφού κατα πάσα πιθανότητα δεν θα σου βγάλει τίποτα!

 

Άρχισε να κανεις λίστα με τα retrofit αφού απ οσο θυμάμαι δεν έχουμε ξαναλυσει 8v

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ευχαριστω ολους ρε σεις!

 

στο τελος το ζουσατε μαζι με εμενα αφου σας ειχα πρηξει  :sFi_bat:

 

αγανακτησε οχι μονο ο πωλητης αλλα και καποιοι διευθυνταδες!

 

εχω σκοπο να το λιωσω (θελει και στρωσιμο!!) για να δω τι πιθανα μπορει να βγαλει

εχω εναμιση χρονο συνολικα εγγυηση τελικα

 

η λιστα εχει ξεκινησει στο μυαλο και μικρη δεν ειναι ηδη

ψαχνομαι ηδη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φωτός οπωσδηποτε! Το 8V ειναι πανέμορφο αυτοκινητο απο οποια γωνία και να το κοιτάξεις οπως και εσωτερικα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τυπας σε ιδια φαση με εσενα εχει αρχισει τις μετατροπες ηδη,ριξε μια ματια : http://www.audi-sport.net/xf/threads/2013-audi-a3-8v-sline-rep-build-thread.305711/ .

Προσωπικα το πρωτο που θα αλλαζα αφου εχεις αττρακτιον θα ηταν το σαλονι.Καλες βολτες να εχεις!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τυπας σε ιδια φαση με εσενα εχει αρχισει τις μετατροπες ηδη,ριξε μια ματια : http://www.audi-sport.net/xf/threads/2013-audi-a3-8v-sline-rep-build-thread.305711/ .

Προσωπικα το πρωτο που θα αλλαζα αφου εχεις αττρακτιον θα ηταν το σαλονι.Καλες βολτες να εχεις!

ε ειναι ψιλοκολλημα αν εχεις και τα λεφτα να βαζεις διαφορα πραγματα

 

ambition ειναι οχι attraction οποτε το σαλονακι (τιμονι xenon clima κτλ) τα εχουμε 

βασικα χωρις mmi δεν επαιζε να το παρω ειχα φαει κολλημα δεν μου αρεσε καθολου η τσοντα στην θεση της οθονης

 

αλλα retrofit θα γινουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα!!

Ακολουθούν φωτογραφίες παιδιά...

Πρώτη παρατήρηση

Το αμάξι όταν πατήσω βαθιά να ανοίξει κάνει κομπιασματα. Κόβει δλδ.

Ακούω χαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα!!

Ακολουθούν φωτογραφίες παιδιά...

Πρώτη παρατήρηση

Το αμάξι όταν πατήσω βαθιά να ανοίξει κάνει κομπιασματα. Κόβει δλδ.

Ακούω χαχαχαχα

Στο τεστ ντραιβ δεν τα έκανε; Έχει μαμισιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να το προτείνω Δημήτρη η σε εσένα ή σε κάποιο άλλο παιδί (απλά γνώρισα εσένα βασικά σαν αρχή προχτές) για να δείτε και κάτι ακόμα. Το ψειρισα άπειρα το αμάξι δύο ώρες και και νομίζω ότι άκουσα και ένα θόρυβο με νεκρά σε στροφή με λίγα χλμ 20-25. Σε αριστερη στροφή (από εκεί ήταν το ελαστικό με το βυζί τυχαίο;)σαν να ακούω ένα απαλό χρ χρ χρ.

Σαν να σέρνεις ξέρω γω ένα χαρτόνι από κατω.

Θέλει οπωσδήποτε εμπειρα αυτιά για να βγει άποψη.

Αυτό το κατάλαβα σε μία πλατεία μικρή που έκανα γύρω γύρω συνεχώς.

Απλά ότι πιθανά έχει το αμάξι έχω σκοπό να τους το πω άμεσα για να μην αρχίσουν τα μα μου σου του (την χειρίζομαι άψογα την ελληνική το ξέρω χαχα)

Το αμάξι εμφανισιακά με ενθουσιάζει παντως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παμε πρωτες φωτογραφιες χωρις μεγαλη προσοχη δλδ δεν ειναι οι καλλιτεχνικες αυτες! :sHa_sarcasticlol:

 

 

 IMG_20170124_184511.jpg

 

 

IMG_20170124_172950.jpg

 

IMG_20170124_184620.jpg

 

IMG_20170124_184614.jpg

 

 

 

θα ακολουθησουν κι αλλες με φωτα ημερας 

 

ΥΓ1 με βλεπω σημερα να κοιμαμαι -αλα σταθης ψαλτης με την στολη της μηχανης- με τα κλειδια στο μαξιλαρι :sHa_hehe: :sHa_hehe:

ΥΓ2 αυτος ο θορυβος περα απο τα κοψιματα με προβληματισε πολυ που ακουσα και μαλλον αυριο θα περασω απο εκει το μεσημερι να το ακουσουν

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

περασα σε καποια φαση απο το καταστημα για να αναφερω τα κοψιματα που εγραψα πιο πανω το απογευμα που εγραφα χιλιομετρα.

 

ανεφερα τα κοψιματα και ποτε ακριβως τα κανει (μιλαμε για πολυ εντονα σε φαση κουνιεσαι μπρος πισω) και μετα απο επικοινωνια με το σερβις ειπε ο μηχανικος οτι το διαγνωστικο δεν εβγαλε τιποτα και για αρχη να βαλω 20-30 100αρα και να το πατησω επειδη ειπε πιθανως να κομπιαζει επειδη ειχε βενζινη μεσα 1-1.5 χρονο και τωρα επειδη ειναι με λαμπακι τραβαει ολη την σαπιλα

παιζει??

 

ποσο μακρυα ειμαι απο το ban? :sSc_jawdrop2: :sSc_jawdrop2:  (μεγας πρηχτης)

Link to comment
Share on other sites

περασα σε καποια φαση απο το καταστημα για να αναφερω τα κοψιματα που εγραψα πιο πανω το απογευμα που εγραφα χιλιομετρα.

 

ανεφερα τα κοψιματα και ποτε ακριβως τα κανει (μιλαμε για πολυ εντονα σε φαση κουνιεσαι μπρος πισω) και μετα απο επικοινωνια με το σερβις ειπε ο μηχανικος οτι το διαγνωστικο δεν εβγαλε τιποτα και για αρχη να βαλω 20-30 100αρα και να το πατησω επειδη ειπε πιθανως να κομπιαζει επειδη ειχε βενζινη μεσα 1-1.5 χρονο και τωρα επειδη ειναι με λαμπακι τραβαει ολη την σαπιλα

παιζει??

 

ποσο μακρυα ειμαι απο το ban? :sSc_jawdrop2: :sSc_jawdrop2:  (μεγας πρηχτης)

Όσο έχεις αυτή την παλιά βενζίνη μέσα, μην το ζορίζεις. Αν έχει ανάψει λαμπάκι, κάνε ότι σου είπε ο μηχανικός. Και καλό είναι να μην το αφήνεις να φτάνει στο λαμπάκι γιατί κάνεις κακό στην αντλία βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχεις αυτή την παλιά βενζίνη μέσα, μην το ζορίζεις. Αν έχει ανάψει λαμπάκι, κάνε ότι σου είπε ο μηχανικός. Και καλό είναι να μην το αφήνεις να φτάνει στο λαμπάκι γιατί κάνεις κακό στην αντλία βενζίνης.

μωρε εγω θα το γεμιζα το αμαξι σημερα με το που το πηρα αλλα το πηρα απο την αντιπροσωπεια και καπακι βγαινω εθνικη.

αριστερη και το ανοιγω το αμαξι και ξεκιναει τις διακοπες απανωτες ακανονιστες, το αφηνω προχωραω κανονικα το ξαναπαταω παλι τα ιδια.

τελος παντων το εκανα αρκετες φορες και εκανε κομπιασματα μεχρι που αναψε λαμπακι (αδειο ρεζερβουαρ) και μετα το οδηγουσα επιτηδες για να την φαω οσο πιο πολυ ωστε να βαλω μετα και να μην ανακατευτει η καλη με την χαλια.

αυριο θα βαλω 100αρα οπως προτεινε ο μηχανικος και θα το ξαναπατησω εθνικη να δω τι κανει.

και θα περασω απο το συνεργειο ελπιζωντας να το κανει αν παμε για δοκιμη.

να σου πω την αληθεια μου εφοσον εχει εγγυηση ακομα προτιμω να βγαλει αν ειναι να βγαλει κατι τωρα νωρις παρα να τρεχω μετα.

 

απο οτι διαβαζω στο νετ γενικα βενζινη αρχικα και μετα πολλαπλασιαστης η μπουζι τα πρωτα που ψαχνουν σε παρομοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.