Jump to content

Τριζει ο μεσαιος αεραγωγος απο το ταμπλο


Indigo1937

Recommended Posts

  • 5 months later...

Γραψε air vents diagram στο google και θα βρεις οδηγιες. Εγω μολις εβγαλα τα δικα μου. Θελει προσοχη, σε γενικες γραμμες βαζεις δυο γατζους μεσα περιπου 7-8 ποντους και τραβας προς τα εξω. Θελει λιγη δυναμη αλλα να μαγκωσει καλα γιατι αμα φυγει στο τραβηγμα θα το διαλυσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα πιο σοβαρό καθώς το aircondition πετάει κομματάκια αφρολέξ και έπρεπε να τα βγάλω για να καταλάβω τι γινόταν και να ρουφήξω με σκούπα τα υπολείμματα. Είμαι πάντως σε φάση ανακατασκευής και έχω λύσει όλο το αμάξι.

http://workshop-manuals.com/audi/a3_mk1/body/general_body_assembly_interior_(repair_groups_68_69_70_72_74)/interior_equipment/storage_compartments/covers/

Σε αυτό το link θα μπορέσεις να βρεις manual για το αμάξι και πως να το λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με ένα κατσαβίδι απαλά ξεκούμπωσέ το από τις άκρες, στο δικό μου έτσι άλλαξα έναν πριν κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Και ο κεντρικος πανω απο το ραδιο κουμπωτος ειναι?

 

Φιλε μου εκ παραδρομής δεν πρόσεξα ότι έχεις το 8L. 

 

Δες αυτό το βιντεάκι να σε βοηθήσει, με κατσαβίδι θα το βγάλεις και ναι ειναι κουμπωτό.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Α θα σας πω. Για να να φύγουν τα κομματακια πρέπει να λύσεις όλο το αμάξι εσωτερικά μπροστά και να βγάλεις την εβαπορέτα για να αλλάξεις τα αφρολέξ  σε όλα τα πορτάκια που με τα χρόνια έχουν καεί...
Εγώ επειδή δεν είχα χρόνο το καλοκαίρι, έβγαλα τις γρύλιες των αεραγωγών και έβαλα από μέσα σίτα, όχι πολύ ψιλή, για να κρατάει τα κομμάτια. Αφού πριν είχα ρουφήξει τα πολλα πολλα με μια ηλεκτρικη σκούπα.
Αυτό προσωρινά έδωσε μια λύση στο πρόβλημα, μέχρι να βρω χρόνο να ασχοληθώ με το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.