Jump to content

Πανελλήνια Συνάντηση στη Λίμνη Κερκίνη (25-26-27/02)


Recommended Posts

Αν τα καταφέρω ίσως έρθω να γνωριστούμε από κοντά.Για όσους έρθουν στις Σέρρες με τα οχήματά τους θα προσπαθήσω να σας ενημερώσω για τις πιθανές διαδρομές μέχρι το ξενοδοχείο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/maps/dir/40.7031393,22.9515309/41.1162734,23.460021/41.2648887,23.158397/@41.1032635,23.3968398,12.47z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=el

Όσοι ακολουθήσουν αυτή τη διαδρομή να προσέξουν το δρόμο από το Νέο Πετρίτσι και μετά. Ο δρόμος είναι με μία λωρίδα ανά κατεύθυνση και η ποιότητα του οδοστρώματος κακή, με λακούβες και διάφορα μπαλώματα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/maps/dir/40.7031393,22.9515309/41.0548685,23.3185364/41.1380289,23.2196548/41.258269,23.0766806/41.2650377,23.1582304/@41.095898,23.1335647,11.55z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=el

 

Διαδρομή για τους γραφικούς και λάτρεις του ωραίου της φύσης. Από την έξοδο του Στρυμονικού και έπειτα κλασικός επαρχιακός δρόμος. Από τον Λιθότοπο και μέχρι την Κερκίνη το τοπίο μαγευτικό με τον δρόμο να ακολουθεί την χάραξη της λίμνης. Στενός ο δρόμος με αρκετά σαμαράκια πάνω στις στροφές με σχετικά καλή ποιότητα οδοστρώματος. Από την Κερκίνη και μέχρι τον τόπο προορισμού αγροτικός δρόμος με άσφαλτο όχι στα καλύτερά της. Την διαδρομή μέσω Ηράκλειας δεν την προτείνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ανέβει σύντομα (μέσα στη μέρα) και το πρόγραμμα της εκδρομής. :)

 

stay tuned!!!

 

Ποια μερα δεν μας ειπες..... :sHa_hehe:  :sHa_hehe:  :sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ποια μερα δεν μας ειπες..... :sHa_hehe::sHa_hehe::sHa_hehe:

Περιμένω επιβεβαίωση για καποιες λεπτομερειες που δεν τις εχω παρει ακομα. Γι αυτο δεν εχει ανεβει. ·:-)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα Πανελλήνιας Κοπής Πίτας 2017 στη Λίμνη Κερκίνη


 


Παρασκευή:


- άφιξη στο ξενοδοχείο


 


Σάββατο:


- πρωινό στο ξενοδοχείο


- 10:30 αναχώρηση για το χιονοδρομικό κέντρο Λαϊλιά (~68km και 1,5ώρα)


- 12:00 άφιξη στο χιονοδρομικό κέντρο για φωτογραφίες, σκι, καφέ, ζεστή σοκολάτα


- 14:30 επιστροφή στο ξενοδοχείο για μεσημεριανή σιέστα και συνάντηση με τα υπόλοιπα μέλη που θα έρθουν το Σάββατο


- απόγευμα: καφες-σνακ στο ξενοδοχείο


- 21:00 βραδινό φαγητό στο ξενοδοχείο με κοπή πίτας 2017 και κλήρωση δώρων στα μέλη VIP (καρτών μελών)


 


Κυριακή:


- πρωινό στο ξενοδοχείο


- 10:00 αναχώρηση για την πόλη Κερκίνη


- 10:30 άφιξη στην Κερκίνη και κάνουμε ξενάγηση γύρω από τη λίμνη με βαρκάδα (1,5h και 5€/άτομο). Υπάρχει δυνατότητα επιπρόσθετα ή εναλλακτικά όποιος θέλει να κάνει ιππασία (25min, 6€/άτομο)


- 13:30 αναχώρηση για την πόλη Λιθότοπο (Φράγμα Λίμνης Κερκίνης) (~20km, 30min)


- 14:00 άφιξη στο Λιθότοπο όπου σε τοπική ταβέρνα θα πάρουμε το μεσημεριανό μας φαγητό


- 17:00 μετά τις απαραίτητες φωτογραφίες, πηγαίνουμε σε τοπική καφετέρια για καφέ-γλυκό


- 19:30 αναχώρηση για το ξενοδοχείο.


- βράδυ, ελεύθερο προγράμματος


 


Δευτέρα:


- πρωινό στο ξενοδοχείο


- 10:00 αναχώρηση για το οχυρό Ρούπελ (~30km, 30min)


- 10:30 φωτογράφιση


- 11:00 Ξενάγηση στο οχυρό Ρούπελ (~30min με 40min)


- 11:30 με 12:00 τους ζυγούς λύσατε και αναχώρηση για τα σπίτια μας.


 


 


Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και όχι υποχρεωτικό και μπορεί να τροποποιηθεί ανάλογα με τη διάθεση της παρέας.


Edited by audidis
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο με το καλο θα περασω προς το απογευματακι με το ετερον ημισυ να δω καποιους απο τους νοτιους φιλους που πολυ σπανια δυστυχως εχω τη δυνατοτητα να δω, ετσι ωστε να μπορεσουμε να φαμε κ παρεα.

 

Αλλα εχω μια απορια... τοσες μερες, και μονο για Σαββατο βραδυ βλεπω φαγητο!!  :sCo_hmmthink:

Τι εγινε;; Μηπως σας πλακωσε ο Κωνσταντοπουλος στη διατροφη;;  :sHa_sarcasticlol:  :sHa_sarcasticlol:

 

Δημητρη σε ευχαριστω και για την εξυπηρετηση!  :LaieA_014:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο με το καλο θα περασω προς το απογευματακι με το ετερον ημισυ να δω καποιους απο τους νοτιους φιλους που πολυ σπανια δυστυχως εχω τη δυνατοτητα να δω, ετσι ωστε να μπορεσουμε να φαμε κ παρεα.

 

Αλλα εχω μια απορια... τοσες μερες, και μονο για Σαββατο βραδυ βλεπω φαγητο!!  :sCo_hmmthink:

Τι εγινε;; Μηπως σας πλακωσε ο Κωνσταντοπουλος στη διατροφη;;  :sHa_sarcasticlol:  :sHa_sarcasticlol:

 

Δημητρη σε ευχαριστω και για την εξυπηρετηση!  :LaieA_014:

Ο Κωνσταντοπουλος διατροφη.... :sHa_hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο με το καλο θα περασω προς το απογευματακι με το ετερον ημισυ να δω καποιους απο τους νοτιους φιλους που πολυ σπανια δυστυχως εχω τη δυνατοτητα να δω, ετσι ωστε να μπορεσουμε να φαμε κ παρεα.

 

Αλλα εχω μια απορια... τοσες μερες, και μονο για Σαββατο βραδυ βλεπω φαγητο!!  :sCo_hmmthink:

Τι εγινε;; Μηπως σας πλακωσε ο Κωνσταντοπουλος στη διατροφη;;  :sHa_sarcasticlol:  :sHa_sarcasticlol:

 

Δημητρη σε ευχαριστω και για την εξυπηρετηση!  :LaieA_014:

 

 

Το Σαββατο με το καλο θα περασω προς το απογευματακι με το ετερον ημισυ να δω καποιους απο τους νοτιους φιλους που πολυ σπανια δυστυχως εχω τη δυνατοτητα να δω, ετσι ωστε να μπορεσουμε να φαμε κ παρεα.

 

Αλλα εχω μια απορια... τοσες μερες, και μονο για Σαββατο βραδυ βλεπω φαγητο!!  :sCo_hmmthink:

Τι εγινε;; Μηπως σας πλακωσε ο Κωνσταντοπουλος στη διατροφη;;  :sHa_sarcasticlol:  :sHa_sarcasticlol:

 

Δημητρη σε ευχαριστω και για την εξυπηρετηση!  :LaieA_014:

Πρόγραμμα Πανελλήνιας Κοπής Πίτας 2017 στη Λίμνη Κερκίνη

 

Παρασκευή:

- άφιξη στο ξενοδοχείο

 

Σάββατο:

- πρωινό στο ξενοδοχείο

- 10:30 αναχώρηση για το χιονοδρομικό κέντρο Λαϊλιά (~68km και 1,5ώρα)

- 12:00 άφιξη στο χιονοδρομικό κέντρο για φωτογραφίες, σκι, καφέ, ζεστή σοκολάτα

- 14:30 επιστροφή στο ξενοδοχείο για μεσημεριανή σιέστα και συνάντηση με τα υπόλοιπα μέλη που θα έρθουν το Σάββατο

- απόγευμα: καφες-σνακ στο ξενοδοχείο

- 21:00 βραδινό φαγητό στο ξενοδοχείο με κοπή πίτας 2017 και κλήρωση δώρων στα μέλη VIP (καρτών μελών)

 

Κυριακή:

- πρωινό στο ξενοδοχείο

- 10:00 αναχώρηση για την πόλη Κερκίνη

- 10:30 άφιξη στην Κερκίνη και κάνουμε ξενάγηση γύρω από τη λίμνη με βαρκάδα (1,5h και 5€/άτομο). Υπάρχει δυνατότητα επιπρόσθετα ή εναλλακτικά όποιος θέλει να κάνει ιππασία (25min, 6€/άτομο)

- 13:30 αναχώρηση για την πόλη Λιθότοπο (Φράγμα Λίμνης Κερκίνης) (~20km, 30min)

- 14:00 άφιξη στο Λιθότοπο όπου σε τοπική ταβέρνα θα πάρουμε το μεσημεριανό μας φαγητό

- 17:00 μετά τις απαραίτητες φωτογραφίες, πηγαίνουμε σε τοπική καφετέρια για καφέ-γλυκό

- 19:30 αναχώρηση για το ξενοδοχείο.

- βράδυ, ελεύθερο προγράμματος

 

Δευτέρα:

- πρωινό στο ξενοδοχείο

- 10:00 αναχώρηση για το οχυρό Ρούπελ (~30km, 30min)

- 10:30 φωτογράφιση

- 11:00 Ξενάγηση στο οχυρό Ρούπελ (~30min με 40min)

- 11:30 με 12:00 τους ζυγούς λύσατε και αναχώρηση για τα σπίτια μας.

 

 

Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και όχι υποχρεωτικό και μπορεί να τροποποιηθεί ανάλογα με τη διάθεση της παρέας.

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο με το καλο θα περασω προς το απογευματακι με το ετερον ημισυ να δω καποιους απο τους νοτιους φιλους που πολυ σπανια δυστυχως εχω τη δυνατοτητα να δω, ετσι ωστε να μπορεσουμε να φαμε κ παρεα.

 

Αλλα εχω μια απορια... τοσες μερες, και μονο για Σαββατο βραδυ βλεπω φαγητο!! :sCo_hmmthink:

Τι εγινε;; Μηπως σας πλακωσε ο Κωνσταντοπουλος στη διατροφη;; :sHa_sarcasticlol::sHa_sarcasticlol:

 

Δημητρη σε ευχαριστω και για την εξυπηρετηση! :LaieA_014:

Έλα σε περιμένουμε! Σιγά την εξυπηρέτηση φιλε!! Εξάλλου με κάλυψε ο Ντινος :P

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο προγραμμα....Μπραβο σε οσους ασχοληθηκαν...Την Δευτερα εγω θα εχω ηδη αποχωρησει αλλα δεν πειραζει αφου εχω ηδη παει στο Ρουπελ 2 φορες και αξιζει πραγματικα ειδικα αν πεσετε σε καυλωμενο φανταρο που να ειναι ''διαβασμενος'' και να γουσταρει αυτο που κανει θα σας αρεσει πολυ...Θα κρεμεστε απο τα χειλη του...

 

Υ.Γ: η Κερκινη και ο Λιθοτοπος ειναι χωρια και οχι πολεις...Το διευκρινιζω απλα για να ξερετε οτι δεν θα ταλαιπωρηθουμε στα θεματα παρκινγκ, κινηση κ.τ.λ

 

                                                                                                    :sHa_thumbsup2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο προγραμμα....Μπραβο σε οσους ασχοληθηκαν...Την Δευτερα εγω θα εχω ηδη αποχωρησει αλλα δεν πειραζει αφου εχω ηδη παει στο Ρουπελ 2 φορες και αξιζει πραγματικα ειδικα αν πεσετε σε καυλωμενο φανταρο που να ειναι ''διαβασμενος'' και να γουσταρει αυτο που κανει θα σας αρεσει πολυ...Θα κρεμεστε απο τα χειλη του...

 

Υ.Γ: η Κερκινη και ο Λιθοτοπος ειναι χωρια και οχι πολεις...Το διευκρινιζω απλα για να ξερετε οτι δεν θα ταλαιπωρηθουμε στα θεματα παρκινγκ, κινηση κ.τ.λ

 

:sHa_thumbsup2:

Οτιδήποτε πανω απο 5 σπίτια ειναι πόλη; χαχαχαχαχαχαχ
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθότι το 2016 δεν μπορέσαμε να κατέβουμε στη πίτα λόγο των έντονων τότε αγροτικών κινητοποιήσεων σε συνδυασμό με την απόσταση και τα παιδιά στο αυτοκίνητο,

φέτος το είχα σίγουρο, είχαμε κανονίσει όμως από τον Οκτώβριο για ένα ταξίδι με κάτι ξαδέλφια.

 Πάντως επειδή θα αναχωρήσουμε Κυριακή πρωί ευελπιστούμε να έρθουμε το Σάββατο μια βόλτα από το Λαιλια η εάν δεν μπορέσουμε το απόγευμα για την πίτα.

 

Υ.Γ. Πραγματικά πολύ ωραίο και ενδιαφέρον πρόγραμμα!!  

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη θα πάμε μαζί στην πίτα το Σάββατο!!! Τα λέμε απο κοντά παιδιά

 

Στάλθηκε από το Lenovo K910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα κεφάλια μέσα....

Πολλά χιλιόμετρα αλλά άξιζαν τον κόπο!

Έχω βαρεθεί να γράφω "Χάρηκα που είδα.. μπλα μπλα μπλα" Αλλά ρε παιδιά πραγματικά χαίρομαι που σας βλέπω και σας γνωρίζω (κάποιους νεότερους)!!

Ευχάριστη έκπληξη οι φίλοι που ήρθαν έστω αυθημερόν και κάτσαμε παρέα στην κοπή από Θεσσαλονίκη, Λιτόχωρο, Δράμα, Καβάλα κλπ αλλά και τα μέλη που ήρθαν την επόμενη πάλι από τις γύρω περιοχές για φαγητό το μεσημέρι!

Ένα μεγάλο μπράβο στον Νασο για την όλη διοργάνωση της εκδρομής και φυσικά στον φωτογράφο Δημήτρη Κον.

Και του χρόνου να είμαστε καλά!

Εμπρός τώρα για την Καλοκαιρινή εκδρομή!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η εκδρομή και ας είμασταν εκεί για μονοήμερο ... απλα θέλω να πω για τον καβουρα ότι ήταν ο πρώτος που δήλωσε συμμετοχή και τελικά δεν ήρθε !!!!

Κρίμα και ήθελα να σε δω George!!!δε πειράζει στην επόμενη εκδρομή !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η εκδρομή και ας είμασταν εκεί για μονοήμερο ... απλα θέλω να πω για τον καβουρα ότι ήταν ο πρώτος που δήλωσε συμμετοχή και τελικά δεν ήρθε !!!!

Κρίμα και ήθελα να σε δω George!!!δε πειράζει στην επόμενη εκδρομή !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρήστο, είχα πολύ σοβαρό λόγο να μην έρθω. Ευχάριστο λόγο αλλά δεν παύει να μην μπορούσα να έρθω.

 

Σκέψου πόσο σπάστηκα που είχα κανονίσει δουλειές, αντικαταστάτες, άδειες, κακό χαμό και ό,τι άλλο μπορεί να οργανώσει κανείς σε μία δουλειά που έχει που δουλεύει και τις 365 μέρες (κυριολεκτικά) και στηρίζεται κατά 90% πάνω σου, να ασχολείσαι για να στήσεις το πρόγραμμα μαζί με το Νάσο, να βρούμε ξενοδοχείο (που θα δέχεται να δεσμεύσει χωρίς προκαταβολή 2 μήνες πριν τα δωμάτια), να σκεφτούμε πώς θα οργανώσουμε το ξενοδοχείο ώστε να μας δώσει καλές τιμές, να οργανωθούν τα φαγητά και οι καφέδες, να τρέξουμε για τα δώρα της κοπής και γενικά όλη την διοργάνωση της πανελλήνιας για 40-50 άτομα* και τελικά να συμβαίνει κάτι και να μην μπορείς να πας.

 

 

*δεν είναι το ίδιο με το όταν πας μόνος σου εκδρομή. Στην τελική είστε πόσο? 2?4?6 άνθρωποι? κάπου θα βολευτείτε σε φαγητό και καφέ και άλλο να παίρνεις να κλείσεις για 40 άτομα.

 

 

 

ΥΓ: και να αδράξω την ευκαιρία και να πω πως επειδή μου μεταφέρθηκαν γκρίνιες (λογικό εν μέρει, δεν μπορεί να συμφωνούμε όλοι με όλα, αλλά κάποια πράγματα είναι εκτός λογικής), να πω πως ειλικρινά όποιος θέλει, μπορεί να βοηθήσει ή και (γιατί όχι?) να αναλάβει εξολοκλήρου την επόμενη πανελλήνια συνάντηση του κλαμπ και εύχομαι ειλικρινά να τα καταφέρει καλύτερα από τους παρώντες διοργανωτές. (δεν το γράφω για πλάκα. το εννοώ σοβαρά)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, είχα πολύ σοβαρό λόγο να μην έρθω. Ευχάριστο λόγο αλλά δεν παύει να μην μπορούσα να έρθω.

 

Σκέψου πόσο σπάστηκα που είχα κανονίσει δουλειές, αντικαταστάτες, άδειες, κακό χαμό και ό,τι άλλο μπορεί να οργανώσει κανείς σε μία δουλειά που έχει που δουλεύει και τις 365 μέρες (κυριολεκτικά) και στηρίζεται κατά 90% πάνω σου, να ασχολείσαι για να στήσεις το πρόγραμμα μαζί με το Νάσο, να βρούμε ξενοδοχείο (που θα δέχεται να δεσμεύσει χωρίς προκαταβολή 2 μήνες πριν τα δωμάτια), να σκεφτούμε πώς θα οργανώσουμε το ξενοδοχείο ώστε να μας δώσει καλές τιμές, να οργανωθούν τα φαγητά και οι καφέδες, να τρέξουμε για τα δώρα της κοπής και γενικά όλη την διοργάνωση της πανελλήνιας για 40-50 άτομα* και τελικά να συμβαίνει κάτι και να μην μπορείς να πας.

 

 

*δεν είναι το ίδιο με το όταν πας μόνος σου εκδρομή. Στην τελική είστε πόσο? 2?4?6 άνθρωποι? κάπου θα βολευτείτε σε φαγητό και καφέ και άλλο να παίρνεις να κλείσεις για 40 άτομα.

 

 

 

ΥΓ: και να αδράξω την ευκαιρία και να πω πως επειδή μου μεταφέρθηκαν γκρίνιες (λογικό εν μέρει, δεν μπορεί να συμφωνούμε όλοι με όλα, αλλά κάποια πράγματα είναι εκτός λογικής), να πω πως ειλικρινά όποιος θέλει, μπορεί να βοηθήσει ή και (γιατί όχι?) να αναλάβει εξολοκλήρου την επόμενη πανελλήνια συνάντηση του κλαμπ και εύχομαι ειλικρινά να τα καταφέρει καλύτερα από τους παρώντες διοργανωτές. (δεν το γράφω για πλάκα. το εννοώ σοβαρά)

Εγώ ρε συ δεν το είπα για να σε κατηγορήσω..... Για να σε πειράξω το είπα.... Το λόγο σου τον μάθαμε και χαρήκαμε πολύ!!!!

Τώρα όσο για τη διοργάνωση της εκδρομής έχεις τα δικιά σου φυσικά Και καλό είναι μερικά πράματα να μην τα ακούς ακόμα κι αν στα λένε...Γιατί κανένας δεν ήταν εκεί από όλους αυτούς να δει πόσο πολύ προσπάθεια χρειάστηκε για να στηθεί όλο αυτό ....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα ήταν τέλεια Γιώργο!!

Είχαμε μια ατυχία με το φαγητό της Κυριακής, δεν νομίζω να ήθελε κάποιος να πέσουμε σε μλκα.

Με τόσο κόσμο δεν είναι εύκολο να καλύψεις όλα τα γούστα, αν κάποιος ήθελε κάτι διαφορετικό απλά συμβιβάζεται από τη στιγμή που επέλεξε βόλτα με group  ( αν και δεν έχω ιδέα γιατί μπορεί να παραπονέθηκε κάποιος ).

Είμαστε λαός της γκρίνιας, μην αγχώνεσαι, μακάρι να μπορώ και στην επόμενη :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.