Jump to content

περιεργο προβλημα με παρασιτα απο το ραδιο


Recommended Posts

καλησπερα εδω και λιγο καιρο μετα απο βαψιμο ολικο του αυτοκινητου βγηκαν τα τζαμια ολα οταν παιζει το ραδιο το σημα ειναι μια χαρα οταν παταω το κουμπι για να ξεθολοση το πισω παμπριζ κανει παρασητα ξερει κανεις κατι καποια βοηθεια απο θεσσαλονικη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις οτι η κεραια του αμαξιου σου ειναι ενσωματωμένη στο πισω τζαμι έτσι; 

Μαζι με τις οριζόνιες χαλκινες  γραμμες για το ξεθάμπωμα, υπάρχουν και καποιες ακομα οριζοντιες και κατακόρυφες που παιζουν τον ρολο της κεραιας.

Κατι δεν εγινε καλά κατα την τοποθετηση του τζαμιου, καποια ηλεκτρική επαφή. Μπορει να ειναι καποια γειωση.

Δες μηπως ειναι κατι απλο, αν μπορεις να ανοιξεις πισω το καπακι

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/296231-General-Info-AM-FM-Antenna-Booster

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο γιαννη ναι ξερω οτι εκει ειναι ο ενισχυτης σηματος τον εχω αλλαξει μια φορα με μεταχειρισμενο παντα τωρα καποια π@@@@ρια κανανε θα μιλησω με το παληκαρι που μου το εκανε ηταν χρονια στον Μαν......λα οποτε οτι χρειαζομαι απο λαμαρινο δουλειες μιλαω με αυτον και παραθυρα κλειδαριες μου τα κανει αυτος ευχαριστω παντως το επομενο που μενει ειναι να βρω καποιον καλο ηλεκτρολογο για τα καμμενα pixel στην οθονη του κοντερ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο γιαννη ναι ξερω οτι εκει ειναι ο ενισχυτης σηματος τον εχω αλλαξει μια φορα με μεταχειρισμενο παντα τωρα καποια π@@@@ρια κανανε θα μιλησω με το παληκαρι που μου το εκανε ηταν χρονια στον Μαν......λα οποτε οτι χρειαζομαι απο λαμαρινο δουλειες μιλαω με αυτον και παραθυρα κλειδαριες μου τα κανει αυτος ευχαριστω παντως το επομενο που μενει ειναι να βρω καποιον καλο ηλεκτρολογο για τα καμμενα pixel στην οθονη του κοντερ 

 

Ωραια τοτε, πες του το προβλημα και θα κανει τις δοκιμές του.

Οσο για ηλεκτρολογο για κοντερ, αν θελεις γνωριζω καποιον μαγαζι στην Θεσσαλονικη, που μπορει να κάνει τετοια δουλεια.

Στειλε μου μνμ αν σε ενδιαφερει να σου πω ποιος ειναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τοτε, πες του το προβλημα και θα κανει τις δοκιμές του.

Οσο για ηλεκτρολογο για κοντερ, αν θελεις γνωριζω καποιον μαγαζι στην Θεσσαλονικη, που μπορει να κάνει τετοια δουλεια.

Στειλε μου μνμ αν σε ενδιαφερει να σου πω ποιος ειναι.

 Mου ειπαν για εναν ανατολικα τον ασβεστα 

θα δω το καλοκαιρι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εκοψαν το καλωδιο που ειχε τον φεριτη που καβει τις παρεμβολες..φεριτης ειναι αυτο το βαρελακι που εχουν μερικα καλωδια συνηθως τα καλωδια συνδεσης οθονων pc

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mαλλον εκοψαν το καλωδιο που ειχε τον φεριτη που καβει τις παρεμβολες..φεριτης ειναι αυτο το βαρελακι που εχουν μερικα καλωδια συνηθως τα καλωδια συνδεσης οθονων pc

Παράσιτα έχω και εγώ...το έχω πάει σε καμμία δεκαριά ηλεκτρολόγους και ηλεκτρονικούς και κανένας δεν μπορεί να βρει τι έχει.

Ο φεριτης που βρίσκεται???

Link to comment
Share on other sites

Εχεις aftermarket xenon kit?

Εάν ναι και δεν ειναι ποιοτικό, όσον αφορά γειώσεις και παράσιτα απο ballast υπάρχει περίπτωση να εχεις και απο εκεί θέμα ιδιαίτερα με τα φώτα ανοιχτά.

Αλλιώς ότι έγραψαν τα παιδιά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις aftermarket xenon kit?

Εάν ναι και δεν ειναι ποιοτικό, όσον αφορά γειώσεις και παράσιτα απο ballast υπάρχει περίπτωση να εχεις και απο εκεί θέμα ιδιαίτερα με τα φώτα ανοιχτά.

Αλλιώς ότι έγραψαν τα παιδιά παραπάνω.

Όχι δεν έχω αλλάξει τα φώτα.

Ο φεριτης και το καλώδιο του, που βρίσκονται??

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Edited by dafnoula13
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν προσπαθούμε να λύσουμε τα προβλήματα με γιατροσόφια! Ούτε με φτηνιάρικα εξαρτήματα που φαινομενικά δίνουν λύσεις αλλά επηρεάζουν τόσο πολύ το ηχητικό αποτέλεσμα που είναι δώρον άδωρον!

Ψάχνουμε να βρούμε την αιτία ή τις αιτίες που δημιουργούν το πρόβλημα και τις εξαλείφουμε.

Γιάννης 

Edited by Johnny Best
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.