Jump to content

Review οθόνης multimedia xtrons


Recommended Posts

Παντελή πολύ ωραία παρουσίαση.

 

Φαίνεται να έχει αρκετά features (android γαρ) και χρήσιμα. Αυτό που προσωπικά "συγκράτησα" εγώ είναι ο ταχύτατος επεξεργαστής που κάνει τη μεγάλη διαφορά :JC_doubleup:

Το αρνητικό που αναφέρεις για μένα μια πολύ μικρή λεπτομέρεια, ανάμεσα στα τόσα καλά που προσφέρει.

 

Μένει να αποδειχτεί η αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου, αφού εκεί είμαστε (οι περισσότεροι) διστακτικοί (δεν το λέω αρνητικά, είχαμε κάνει σχετική κουβέντα στον καφεδάκι) για τα aftermarket.

 

Καλορίζικο και καλές ηχητικές απολαύσεις!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντελή πολύ ωραία παρουσίαση.

 

Φαίνεται να έχει αρκετά features (android γαρ) και χρήσιμα. Αυτό που προσωπικά "συγκράτησα" εγώ είναι ο ταχύτατος επεξεργαστής που κάνει τη μεγάλη διαφορά :JC_doubleup:

Το αρνητικό που αναφέρεις για μένα μια πολύ μικρή λεπτομέρεια, ανάμεσα στα τόσα καλά που προσφέρει.

 

Μένει να αποδειχτεί η αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου, αφού εκεί είμαστε (οι περισσότεροι) διστακτικοί (δεν το λέω αρνητικά, είχαμε κάνει σχετική κουβέντα στον καφεδάκι) για τα aftermarket.

 

Καλορίζικο και καλές ηχητικές απολαύσεις!!

Ευχαριστώ όντως είναι μικρό το drawback τώρα όσο για την αντοχή της όπως ανέφερες θα το δούμε στον χρόνο....χαίρομαι που σου άρεσε το review

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντελή καλοριζικη..παρα πολυ ωραία κ είναι απτις modες που έχω στο προγραμμα να κανω κ εγώ(επόμενη είχα τα φανάρια που πήρε κ ο Prince αλλά τωρα που το ειδα με έβαλες σε σκέψεις για το τι θα γίνει πρώτο)

 

Απο ποιότητα ήχου σε σύγκριση με την εργοστασιακή πως την βλέπεις;(συγνωμη αν το αναλύεις στο video απλα ειμαι έξω κ το είδα λιγο επιγραμματικά)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντελή καλοριζικη..παρα πολυ ωραία κ είναι απτις modες που έχω στο προγραμμα να κανω κ εγώ(επόμενη είχα τα φανάρια που πήρε κ ο Prince αλλά τωρα που το ειδα με έβαλες σε σκέψεις για το τι θα γίνει πρώτο)

 

Απο ποιότητα ήχου σε σύγκριση με την εργοστασιακή πως την βλέπεις;(συγνωμη αν το αναλύεις στο video απλα ειμαι έξω κ το είδα λιγο επιγραμματικά)

Σε ευχαριστώ πολύ...μεσα στο video ανεβάζω την ένταση και ο ήχος είναι πεντακάθαρος και δυνατός....παρολο που δεν έχω το Bose το ηχοσυστημα....εχει το άλλο με τα 7 ηχεία και το sub και παίζει άψογα

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό στο video ναι,αλλα όσο να ναι live είναι αλλιώς!

Δηλαδή απο ποιότητα ήχου θεωρείς πως είναι ακόμα καλύτερη ή τουλάχιστον ιδια σε σύγκριση με την εργοστασιακή

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό στο video ναι,αλλα όσο να ναι live είναι αλλιώς!

Δηλαδή απο ποιότητα ήχου θεωρείς πως είναι ακόμα καλύτερη ή τουλάχιστον ιδια σε σύγκριση με την εργοστασιακή

Θα έλεγα ίδια και ίσως ένα τικ καλύτερη

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε :) 

Αντε σιγα σιγα να φτιαξουμε κανα καναλι και στο Youtube :P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα στο YouTube ένα review από την οθονουλα που πείρα

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπράβο Παντελή!!!

Παράδειγμα προς μίμηση!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παντελη αν επιτρεπετε απο που την παραγγειλες ;

απο τοποθετηση την εκανες μονος σου ή υπαρχει καποιος που μπορει να την κανει;

ευχαριστω για την απαντηση σου...

Link to comment
Share on other sites

παντελη αν επιτρεπετε απο που την παραγγειλες ;

απο τοποθετηση την εκανες μονος σου ή υπαρχει καποιος που μπορει να την κανει;

ευχαριστω για την απαντηση σου...

Για σου φίλε μου μπες εδώ www.xtrons.co.uk όσο για την τοποθέτηση πήγα σε έναν ηλεκτρολόγο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε μου μπες εδώ www.xtrons.co.uk όσο για την τοποθέτηση πήγα σε έναν ηλεκτρολόγο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapa

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παντελη παραγγελνεις εξτρα το obd2 ή περιλαμβανετε ; 

Edited by adui
Link to comment
Share on other sites

μηπως χρειαζετε και τπτ αλλο για να λειτουργησει και να ειναι πληρως συμβατο;

σε ρωτω γιατι θελω να το παραγγειλω και δεν θελω να μου ερθει και να μην λειτουργει πληρως (δεν μιλω για εξτρα οπως καμερες που ειναι φυσιολογικο)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου είναι plug and play....εκτος και Εάν έχεις το Bose το ηχοσυστημα που θα χρειαστείς ένα έξτρα φίλτρο ήχου

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα και εγω μετα απο μια βδομάδα..μαζι και κάμερα οπισθοπορείας(οχι της xtrons)!!Αυριο τοποθέτηση και οι πρώτες εντυπώσεις

 

post-18353-0-92828400-1493134881_thumb.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα και εγω μετα απο μια βδομάδα..μαζι και κάμερα οπισθοπορείας(οχι της xtrons)!!Αυριο τοποθέτηση και οι πρώτες εντυπώσεις

 

attachicon.gifD4F1C1E2-FC69-4232-A0F3-060B529CFE3A-6380-000005BF67A90B23.jpeg

Ποια κάμερα πήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή Παντελή

 

https://m.aliexpress.com/s/item/32733218551.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32733218551&productSubject=32733218551&shortkey=UBjIrmUZ&addresstype=600

Και έκανε μόλις 10 μερες να έρθει

 

Και σκέφτομαι να μην τραβήξω εντολή μπροστά,ώστε να μην μπαίνει στο mode μόλις βάζω όπισθεν..να ενεργοποιείται μεν η κάμερα με την όπισθεν αλλα εγω να επιλέγω ποτε θα μπω στο mode της οπισθοπορείας

Edited by \/ag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τοποθέτησα και εγω οθόνη και κάμερα!

Λιγο που την δούλεψα μεχρι στιγμής δυστυχώς με έχουν στιγματίσει περισσότερο τα αρνητικά αν κ γενικως δεν νομιζω να ειναι μια κακή πηγή!

Αρχικά το μεγαλύτερο πρόβλημα προέκυψε με την κάμερα οπισθοπορείας όπου για κάποιον λόγο όσο το κλειδί ειναι γυρισμένο,δειχνει κανονικα οταν βάζω όπισθεν..οταν ομως το αμάξι ειναι σε λειτουργία,βάζω όπισθεν κ πετάει το θαυμαστικό σαν να μην υπάρχει συνδεδεμένη κάμερα!(η αληθεια ειναι οτι θα το ψάξω λιγο περαιτέρω να δω τι κ πως)επίσης μπαίνει αυτόματα στο mode της κάμερας οταν βάζω όπισθεν κατι το οποίο δεν ηθελα

Κατι ακόμη που δεν μου έκατσε κ τοσο καλα ειναι οτι δεν ειναι μια τοοοοσο γρήγορη μονάδα όσο θα επρεπε βάσει των χαρακτηριστικών της..κ ειδικα σε οτι εχει να κανει με συνδεση στο net(chrome,market,YouTube) κ ενώ βρισκόμουν πολυ κοντα στο modem!

Τέλος,δεν έμεινα τοσο ικανοποιημένος με τη φωτεινότητα της οθόνης(αν και ήταν κατι που το φανταζόμουν) λογω του οτι το αμάξι ειναι cabrio,και όσο ειναι μερα και το εχεις ξεσκέπαστο δεν βλέπεις απολυτως τιποτα στην οθόνη

 

Πέρα απο αυτα ειναι μια πηγή με καλυτερη ποιότητα ήχου απτήν εργοστασιακή με μια οθόνη πολυ καλής ανάλυσης κ ανανεώνει κατα πολυ το εσωτερικό του αυτοκινήτου..κ σιγουρα σου λύνει τα χέρια με όλες τις δυνατότητες που σου παρέχει!

Στο θεμα του fitment που ανέφερε κ ο παντελης στο βιντεο η αληθεια ειναι πως δεν συνάντησα καποια δυσκολία ούτε χρειάστηκε καποια πατέντα..σιγουρα βεβαια δεν έδεσε τοσο σωστα όσο η εργοστασιακή αλλα αναφέρομαι σε μικρές λεπτομέρειες

 

Να αναφέρω οτι η τοποθέτηση της οθόνης δεν απαιτεί ειδικό τεχνικό ούτε ιδιαίτερες γνώσεις μιας κ δεν χρήζει κάποιας ηλεκτρικής παρέμβασης στο όχημα..απλα συνδέεις τις φισες κ ειναι έτοιμη!!Μεγαλυτερο βαθμό δυσκολίας εχει η τοποθέτηση της κάμερας οπισθοπορείας..

 

post-18353-0-72671700-1493318920_thumb.jpeg

Edited by \/ag
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πάρεις την ίδια με του φίλου μας πίσω αφού τον άφησε ικανοποιημένο, joker είναι να πέσεις σε κινέζικο της προκοπής, για να βελτιώσεις την ποιότητα εικόνας δοκίμασε κάποια μεμβράνη ποιοτική clean clear, δες τι ram σου αφήνει ελεύθερη μήπως μπουκώνει, δες τι διεργασίες τρέχουν και προσπάθησε να κλείσεις ότι πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται ( θέλει προσοχή), απέφυγε ενημερώσεις από playstore θα βαρύνει ποιό πολύ, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει επαναφορά συστήματος και αν έχει ρίσκο να χάσει πράματα, κανονικά δεν πρέπει να χάσει τίποτα, για την camera ελπίζω να είναι στη συνδεσμολογία.

Link to comment
Share on other sites

@konan ιδια μονάδα με του Παντελή πήρα

 

Το θεμα με την κάμερα οπισθοπορείας λύθηκε ευτυχώς,τουλάχιστον κατα το ήμισυ..δειχνει πλέον ακόμη κ οταν ειναι σε λειτουργία το αμάξι απλα με καποια "νερά" στην εικόνα..κατι που οταν ειναι σβηστό το αμάξι δεν το κανει

 

Παντελή εσυ που δεν εχεις βάλει κάμερα,οποτε βάζεις όπισθεν διακόπτει κ εσένα τα παντα κ σου πετάει μαύρη οθόνη με το θαυμαστικό;

Link to comment
Share on other sites

@konan ιδια μονάδα με του Παντελή πήρα

 

Το θεμα με την κάμερα οπισθοπορείας λύθηκε ευτυχώς,τουλάχιστον κατα το ήμισυ..δειχνει πλέον ακόμη κ οταν ειναι σε λειτουργία το αμάξι απλα με καποια "νερά" στην εικόνα..κατι που οταν ειναι σβηστό το αμάξι δεν το κανει

 

Παντελή εσυ που δεν εχεις βάλει κάμερα,οποτε βάζεις όπισθεν διακόπτει κ εσένα τα παντα κ σου πετάει μαύρη οθόνη με το θαυμαστικό;

A ok

Σαν άλλη μονάδα δείχνουν αυτά που γράφεις.

Πέρασε τα απαραίτητα και μην το φορτώνεις με πολλά, τα χαρακτηριστικά είναι μέτρια για της απαιτήσεις που έχουν οι σημερινές εφαρμογές, ειδικά η ram,  το πρώτο που θέλει ξύλωμα αν έβαλες είναι το fb μαζί με το άθλιο messenger. 

Ελπίζω να το φέρεις στα ίσα και να το ευχαριστηθείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο YouTube κατέβασα φαντασου κ το sygic το navi

 

Δεν ειπα οτι σέρνεται κιολας..μην τρελαθούμε!απλα για octacore 64bit στα 1.5GHz ακομα κ με τα 2G RAM την περιμενα να πυροβολαει..μιας κ ειναι η πιο δυνατή απτις κινεζικες android κ η χρήση της σιγουρα δεν αντικαθιστά την χρήση ενός κινητού με οτι αυτο συνεπάγεται απο άποψης εγκατεστημένων εφαρμογών!

Αν κ το μεγαλύτερο θεμα όπως ανέφερα το παρουσιάζει σε οτι εχει να κανει με συνδεση στο net..ισως εκει να υστερεί δηλαδή!

Edited by \/ag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.