Jump to content

Χορηγοί

Περισσότερα

Συνάντηση Audi Α3/S3/RS3 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες απο την συνάντηση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Terra Petra

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

Συνάντηση Κλασικών Γερμανικών Αυτοκινήτων

Το AUDI SPORT CLUB στην 2η Συνάντηση Γερμανικών Κλασικών Οχημάτων.
Περισσότερα

Συνάντηση Αudi Sport Club - Escape Park

Η φθινοπωρινή συνάντηση του Audi Sport Club διοργανώθηκε με επιτυχία, παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν! Σας ευχαριστούμε όλους για την τιμή και την διάθεσή σας!
Εντυπώσεις
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
Kavouras

Καθαρισμός επικαθίσεων (5ο μέρος)!!

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κάβουρα. Μάλλον θα προτιμήσω κάποιον επαγγελματια γιατί αν και έχω άνεση με τα diy και χώρο που τα κάνω, δεν είμαι σε φάση αυτή τη στιγμή να ασχοληθώ.

Έχουμε να προτείνουμε κανέναν από εδώ στο φόρουμ να ενισχύσουμε κάποιον γνωστό τουλάχιστον;

Δυστυχώς εγώ θα πρέπει να ακυρώσω, μιας και για εκείνο ΣΚ ορίστηκε το bachelor καλού φίλου εκτός Αθηνών. 

Ελπίζω να τα καταφέρω την επόμενη φορά.

λοιπον εν μεσω σοβαρης σκεψης...

1. ποσα ατομα χρειαζονται να καθαρισουν εναν V8?

2. ποσοι μακιατο καλυπτουν τον καθαρισμο του V8?

3. ενας V8 ειναι ιδιος ή περισσοτερο χρονοβορος απο εναν 4cyl?

ελα που δεν επεσε τρομοκρατια εστω για ενα δεκατο του δευτερολεπτου οτι θα δηλωνα συμμετοχη!!! :sHa_hehe:  :chair:  

...ηδη βλεπω τον προεδρο με  :sFi_bat:

• Like 3

Φίλε εσύ θες μια μέρα μόνος σου και το υπόλοιπο κλαμπ απο πάνω να χαζεύει!!!! Πλάκα πλάκα εάν το εχεις στα σχέδια σου καντο πριν την κομπρεσοποιηση.....αλλιώς θα φτυσεις αίμα μετά!

• Like 2

Φίλε εσύ θες μια μέρα μόνος σου και το υπόλοιπο κλαμπ απο πάνω να χαζεύει!!!! Πλάκα πλάκα εάν το εχεις στα σχέδια σου καντο πριν την κομπρεσοποιηση.....αλλιώς θα φτυσεις αίμα μετά!

αν και ειναι κατι λιγοτερο απο 10.000 που το εκανα θα το ξανακανω μολις καταφθασουν τα πραγματα για ψυχολογικους λογους οτι ολα θα ειναι 5καθαρα!

Υ.Γ: .....*χαμηλοφωνα* τα πραγματα μου ειναι ολα ετοιμα οπως ενημερωθηκα τη παρασκευη! :clap2:

• Like 2

Paladin, απλό είναι σε σένα, βάζουμε κάμερα και Wd40 με μακρύ σωλήνα και ψεκάζουμε να φύγουν όλα στον χώρο καύσης. Μετά πατάς μια γερή γκαζιά, και μαζεύουμε εμείς ότι μεταλλικό πέσει κάτω.

Σε πάω σπίτι εγω

• Like 2

λευτερη λες να ειναι πιο χρονοβορο το ν8 απο το 4κυλινδρο?

χαχαχαχ

• Like 1

Να το φέρεις αν μπορέσεις να το χαζεύουμε να περνά η ώρα όταν ο κάβουρας θα λύνει πολλαπλές και γω θα χαζεύω τον οκτακύλινδρο ;)

Δημήτρης

• Like 1

λευτερη λες να ειναι πιο χρονοβορο το ν8 απο το 4κυλινδρο?

χαχαχαχ

αναλογα αν δουλευουν 1 ή 2 ατομα απο πανω του ανα μερια ψηλε μου μουσατε φιλε!

Να το φέρεις αν μπορέσεις να το χαζεύουμε να περνά η ώρα όταν ο κάβουρας θα λύνει πολλαπλές και γω θα χαζεύω τον οκτακύλινδρο ;)

Δημήτρης

επειδη υπαρχει μια μεγαλη % να ειναι ολα τα πραγματα εδω παιζει να ειναι project under development απο εκεινο το σκ..αν δεν εχουν ερθει μεχρι τοτε θα το φερω, θα ανοιξω πισω πορτα κ θα πουλαω καφεδες, σαμαλι, κοκ, νερα, κλπ κλπ ..ελα παρε παρε και θα φωναζω στον Καβουρα που θα κανει PR.

Edited by Paladin
  • Like 3

επειδη υπαρχει μια μεγαλη % να ειναι ολα τα πραγματα εδω παιζει να ειναι project under development απο εκεινο το σκ..αν δεν εχουν ερθει μεχρι τοτε θα το φερω, θα ανοιξω πισω πορτα κ θα πουλαω καφεδες, σαμαλι, κοκ, νερα, κλπ κλπ ..ελα παρε παρε και θα φωναζω στον Καβουρα που θα κανει PR.

Ετσι. PR!!!!!!

Χαχαχαχαχαχαχα

PR θα κάνεις πράγματι. Αν θα το κάνεις ξάπλα ή όρθιος δεν ξέρω ακόμα ;)

Δημήτρης

• Like 3

Λοιπόν παίδες, ο καθαρισμός των επικαθίσεων θα γίνει στις 11/6/2017 ημέρα Κυριακή και ώρα 8.00 π.μ. στο πλυντήριο αυτοκινήτων με την επωνυμία "Keep it clean - Garage" που βρίσκεται στην Μαγούλα Αττικής, στις οδούς Κωνσταντίνου Ρόκκα και Αντιγόνης - Αττική Οδός έξοδος 2 (εδώ ακριβή διεύθυνση στο χάρτη https://wego.here.com/directions/mix//Keep-It-Clean-Garage,-Antigonis-Rokka-Konstantinou,-19018-Mago%C3%BAla,-Greece:e-eyJuYW1lIjoiS2VlcCBJdCBDbGVhbiAtIEdhcmFnZSIsImFkZHJlc3MiOiJBbnRpZ29uaXMgJiBSb2trYSBLb25zdGFudGlub3UsIE1hZ29cdTAwZmFsYSwgQXR0aWtpLCBHcmVlY2UiLCJsYXRpdHVkZSI6MzguMDc1Mjg1ODUzNzI5LCJsb25naXR1ZGUiOjIzLjUyMjgwOTkzMDI2OSwicHJvdmlkZXJOYW1lIjoiZmFjZWJvb2siLCJwcm92aWRlcklkIjoyNDY1OTMyNDU0NjAyNzl9?map=38.07529,23.52281,15,normal&fb_locale=el_GR).Όποιος έχει δηλώσει και επιθυμεί ακόμα να λάβει μέρος, ας το ξαναδηλώσει εδώ για να κάνουμε το τελικό κοντρόλ.

Δημήτρης

Edited by Dimitris_Kon
  • Like 4

Εγώ μέσα κανονικά :)

• Like 1

Λοιπόν παίδες, ο καθαρισμός των επικαθίσεων θα γίνει στις 11/6/2017 ημέρα Κυριακή και ώρα 8.00 π.μ. στο πλυντήριο αυτοκινήτων με την επωνυμία "Keep it clean - Garage" που βρίσκεται στην Μαγούλα Αττικής, στις οδούς Κωνσταντίνου Ρόκκα και Αντιγόνης - Αττική Οδός έξοδος 2 (εδώ ακριβή διεύθυνση στο χάρτη https://wego.here.com/directions/mix//Keep-It-Clean-Garage,-Antigonis-Rokka-Konstantinou,-19018-Mago%C3%BAla,-Greece:e-eyJuYW1lIjoiS2VlcCBJdCBDbGVhbiAtIEdhcmFnZSIsImFkZHJlc3MiOiJBbnRpZ29uaXMgJiBSb2trYSBLb25zdGFudGlub3UsIE1hZ29cdTAwZmFsYSwgQXR0aWtpLCBHcmVlY2UiLCJsYXRpdHVkZSI6MzguMDc1Mjg1ODUzNzI5LCJsb25naXR1ZGUiOjIzLjUyMjgwOTkzMDI2OSwicHJvdmlkZXJOYW1lIjoiZmFjZWJvb2siLCJwcm92aWRlcklkIjoyNDY1OTMyNDU0NjAyNzl9?map=38.07529,23.52281,15,normal&fb_locale=el_GR).Όποιος έχει δηλώσει και επιθυμεί ακόμα να λάβει μέρος, ας το ξαναδηλώσει εδώ για να κάνουμε το τελικό κοντρόλ.

Δημήτρης

πάλι θα τον ξυπνήσετε από το άγριο χάραμα???   χαχαχα......ψήνομαι να έρθω για καφέ κ να σας δω!

• Like 2

Καλη φαση! και εκδρομουλα και καθαρισμος!

Μεσα εγω, θα παμε και για μπανακι μετα;  :D

• Like 1

Τυχαίως, πριν λίγο, έψαχνα στο νετ πληροφορίες για το πως γίνεται ο καθαρισμός σε 1.4cc-125ps και κατέληξα στο ότι είναι τρομερά δύσκολο (ή όπως το φαντάζομαι τουλάχιστον) να μπει χέρι, εκεί πίσω, για να γίνει σωστή δουλειά, αλλά και χωρίς φόβο να "πεταχτεί" κανένα μπεκ,κλπ.

Η ερώτηση, προς τους αρχιμηχανικάρες μας :D είναι -όχι το εάν γνωρίζουν πως πρέπει να γίνει η δουλειά- αλλά το εάν αξίζει τον κόπο να το επιχειρήσω, σε σχέση με το καλό αποτέλεσμα.

Δεν μπορώ να απαντήσω ειναι απο τα μοτερ που δεν εχω λύσει. Αλλα θεωρώ οτι αν έρθεις μπορούμε να το δούμε σταδιακά χωρίς πειράματα.

Δημήτρης

• Like 3

Ψωνισμένος φωτογράφος παρών.

Μου λείψανε οι φάτσες σας.

• Like 2

μαγουλα???????

μαζευω ξηρα τροφη και νερο απο τωρα

• Like 2

μαγουλα???????

μαζευω ξηρα τροφη και νερο απο τωρα

Έχει κάτι μπιφτέκια για μετά, που ούτε στον ύπνο σου τα έχεις δει ;)

Δημήτρης

• Like 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.