Jump to content

A3 S/B1.8tfsi Facelift '09


Recommended Posts

Να βάλω και εγώ κάποιες αλλαγές που έκανα τώρα τελευταία...

1.Μάσκα rs3 gloss black μαζί με γρίλιες sline,

2.Πίσω διαχύτης look rs3 και έβγαλα και τα σήματα,

3.Σαλόνι sline μισό δέρμα μισό ύφασμα και τιμόνι δερμάτινο με χειριστήρια.

Ένα λεβιέ s3 ή sline ψάχνω για κλείσουμε με το εσωτερικό...afc6a529b2e1155e7cd3cea3d88c98e0.jpg49bf92d0022de24a04dbc4eeb741b51d.jpgd8c1587f73d656ffb6f75ba0f48fb7a2.jpg720fedb078bd4c1e57831a3372f4a4ff.jpg

Edited by makisaudi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιιιιιιιι!!!!

 

Ίδιο χρωμα βλέπω!

 

Για τα σήματα Σα να έχετε δίκιο!!!!

Σωπα ρε, τωρα το καταλαβες οτι εχουμε δικαιο ? καλα λεω εγω θες μπουνιδια.

 

 

Φιλε αλλαξε το τιμονι σε πρωτη φαση, βγαλε το τετρακτινο απο πανω και μετα συνεχιζεις στις επομενες αλλαγες .

 

Χρηστο (dolbi) κανονισε λιγο ενα τιμονακι για το παιδι, ξερεις εσυ ...... :sHa_wink3:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιιιιιιιι!!!!

Ίδιο χρωμα βλέπω!

Για τα σήματα Σα να έχετε δίκιο!!!!

Για το 1.8Τ στο επιτρέπω...(εγώ το είχα παραγγείλει εξ´αρχης χωρίς το σήμα 1.4Τ)

Για το Α3 μην τολμήσεις!

 

Γιατί κύριοι βγάζετε το σήμα Α3; μη με κάνετε να επεκταθώ και παρεξηγηθώ

Ποιος κάτοχος R8 ή Porsche αρχίζει και ξεκολλάει αυτά τα σήματα...(μάλλον έγινα κακός)

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε, τωρα το καταλαβες οτι εχουμε δικαιο ? καλα λεω εγω θες μπουνιδια.

 

 

Φιλε αλλαξε το τιμονι σε πρωτη φαση, βγαλε το τετρακτινο απο πανω και μετα συνεχιζεις στις επομενες αλλαγες .

 

Χρηστο (dolbi) κανονισε λιγο ενα τιμονακι για το παιδι, ξερεις εσυ ...... :sHa_wink3:

Το τιμόνι δεν έχεις άδικο με χαλάει και εμένα αλλά πάει για πιο μετά γιατί έκανα αυτές τις αλλαγές τώρα έκανα και την επισκευή οπότε σε λίγο καιρό βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

Το τιμόνι δεν έχεις άδικο με χαλάει και εμένα αλλά πάει για πιο μετά γιατί έκανα αυτές τις αλλαγές τώρα έκανα και την επισκευή οπότε σε λίγο καιρό βλέπουμε....

Φιλε δεν ειπα τωρα , απλα η επομενη κινηση να ειναι το τιμονι και μετα προχωρας στα επομενα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιιιιιιιι!!!!

 

Ίδιο χρωμα βλέπω!

 

Για τα σήματα Σα να έχετε δίκιο!!!!

Ίδιο χρώμα είμαστε προχωράω σιγά σιγά να σε φτάσω....να στρωθεί το μοτέρ πρώτα και βλέπω αν κάποια στιγμή πάω σε ihi η k04....!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το 1.8Τ στο επιτρέπω...(εγώ το είχα παραγγείλει εξ´αρχης χωρίς το σήμα 1.4Τ)

Για το Α3 μην τολμήσεις!

 

Γιατί κύριοι βγάζετε το σήμα Α3; μη με κάνετε να επεκταθώ και παρεξηγηθώ

Ποιος κάτοχος R8 ή Porsche αρχίζει και ξεκολλάει αυτά τα σήματα...(μάλλον έγινα κακός)

Πιστεύω χωρίς σήματα δεν είναι και άσχημο,τώρα αν το βαρεθώ έτσι τα ξαναβάζω...
Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος για το τιμόνι έχει δίκιο!!

Στο λεω εγώ που άλλαξα το απλά τριάκτινο και έβαλα το κουκλί απο Α4.

Άλλο αμάξι απλά σε χαρακτήρα εσωτερικου

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος για το τιμόνι έχει δίκιο!!

Στο λεω εγώ που άλλαξα το απλά τριάκτινο και έβαλα το κουκλί απο Α4.

Άλλο αμάξι απλά σε χαρακτήρα εσωτερικου

Ttrs τουρμπίνα εάν θες την γνώμη μου!!!!!

Λες να πάω κατευθείαν σε ttrs;θα δούμε κάτσε να το στρώσω πρώτα να δούμε πως θα πάει και βλέπουμε....πάντως και με τη μαμά τουρμπίνα με πρόβλημα που είχε και της έγινε service και αλλαγή και άξονας και με το μοτέρ να καίει αρκετό λάδι είχε βγάλει 225hp,τώρα πρέπει να είναι παραπάνω που δουλεύει σωστά μετά την επισκευή,όσο για το τιμόνι δίκιο έχετε εδώ έβαλα αυτό το δερμάτινο και έβγαλα το άλλο που είχε και είναι η μέρα με την νύχτα φαντάζομαι πως είναι το flat...
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα μ αρέσει πιο πολύ χωρίς σήματα...ακούς Μητσο;;;

Πάντως ο διάχυτης είναι rs3 και όχι s3 που γράφεις....

Υγ: πολύ όμορφο....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γειά σας παιδιά,θέλω τα φώτα σας...είναι φυσιολογικό μετά απο 30.000km να ξεκινήσει να πατινάρει ο εργοστασιακός δίσκος...???μου το έκανε σε ταξίδι εχθές σε πάτημα 5ης 6ης...με 4η πιο λίγο...είναι περίπου 230 με 250 άλογα,φοράει το δίσκο που είναι 228 και δεν μπαίνει απο δίλιτρο,Το θέμα είναι τι κάνω τώρα...παω σε φτιαχτό 4φτερό...ή υπάρχει και τίποτα άλλο....???Και κάτι ακόμα που πρέπει να ξέκανε το δίσκο μετά απο αλλαγή καταλύτη που έκανα πριν λίγο καιρό έχει ανέβει το over απο 1,4 σε 1,65....!!!!https://cloud.tapatalk.com/s/5f25697acda49/VID_20200731_222027.mp4

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΧΧμμμμμ εύκολη απάντηση δεν υπάρχει στο βαθμό του πάρε βάλε και ξένοιασες....

ή βάζεις ενισχυμένο σετάκι sachs 228 που πουλάνε, αλλά δεν ξέρω καθόλου τίς αντοχές του ως κ@λόφαρδος ιδιοκτήτης 1.8 CDAA με 240 δίσκο ( αλλά κι εγώ τον ξέκανα νωρίς,,,,,,,) 

ή πάς σε εξάφτερο δίσκο..........

με τον δεύτερο θα έχεις πιο απότομη συμπεριφορά στην σύμπλεξη αποσύμπλεξη οπότε ρωτάμε ...το οδηγείς μόνο εσύ το αμάξι; ή και κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας;

 

Εάν είσαι ο αποκλειστικός οδηγός τότε το βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, Dikonou είπε

ΧΧμμμμμ εύκολη απάντηση δεν υπάρχει στο βαθμό του πάρε βάλε και ξένοιασες....

ή βάζεις ενισχυμένο σετάκι sachs 228 που πουλάνε, αλλά δεν ξέρω καθόλου τίς αντοχές του ως κ@λόφαρδος ιδιοκτήτης 1.8 CDAA με 240 δίσκο ( αλλά κι εγώ τον ξέκανα νωρίς,,,,,,,) 

ή πάς σε εξάφτερο δίσκο..........

με τον δεύτερο θα έχεις πιο απότομη συμπεριφορά στην σύμπλεξη αποσύμπλεξη οπότε ρωτάμε ...το οδηγείς μόνο εσύ το αμάξι; ή και κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας;

 

Εάν είσαι ο αποκλειστικός οδηγός τότε το βλέπεις...

Πάντως ως κάτοχος 6φτερου δίσκου, θα έλεγα ότι δεν είναι καθόλου απολίτιστος ο δίσκος σε συμπεριφορά...κάθε άλλο θα έλεγα...Η μόνη διαφορά Εγώ που έχω καταλάβει είναι ότι δεν έχει την δυνατότητα ουσιαστικά να πατιναρει τόσο όσο ο εργοστασιακός δίσκος για να κάνει κάποιος ελιγμούς όπως πχ παρκάρισμα ...που και αυτό το στοιχείο και πάλι ,θεωρω, οτι είναι αμελητέο (Εκτός αν εγώ είμαι πορωμενος και μ φαίνονται όλα ρόδινα??) ...εν ολίγοις  θεωρώ μια χαρα κοσμιος είναι ο 6φτερος ...

Link to comment
Share on other sites

ΧΧμμμμμ εύκολη απάντηση δεν υπάρχει στο βαθμό του πάρε βάλε και ξένοιασες....
ή βάζεις ενισχυμένο σετάκι sachs 228 που πουλάνε, αλλά δεν ξέρω καθόλου τίς αντοχές του ως κ@λόφαρδος ιδιοκτήτης 1.8 CDAA με 240 δίσκο ( αλλά κι εγώ τον ξέκανα νωρίς,,,,,,,) 
ή πάς σε εξάφτερο δίσκο..........
με τον δεύτερο θα έχεις πιο απότομη συμπεριφορά στην σύμπλεξη αποσύμπλεξη οπότε ρωτάμε ...το οδηγείς μόνο εσύ το αμάξι; ή και κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας;
 
Εάν είσαι ο αποκλειστικός οδηγός τότε το βλέπεις...
Μάλλον στη πρώτη περίπτωση βλέπω να καταλήγω γιατί το οδηγάει και η γυναίκα οπότε δεν θέλω να το κάνω δύσχρηστο...δεν ξέρω αν φτιαχτός τετράφτερος θα κάνει σκορτσαρίσματα...!!!

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ως κάτοχος 6φτερου δίσκου, θα έλεγα ότι δεν είναι καθόλου απολίτιστος ο δίσκος σε συμπεριφορά...κάθε άλλο θα έλεγα...Η μόνη διαφορά Εγώ που έχω καταλάβει είναι ότι δεν έχει την δυνατότητα ουσιαστικά να πατιναρει τόσο όσο ο εργοστασιακός δίσκος για να κάνει κάποιος ελιγμούς όπως πχ παρκάρισμα ...που και αυτό το στοιχείο και πάλι ,θεωρω, οτι είναι αμελητέο (Εκτός αν εγώ είμαι πορωμενος και μ φαίνονται όλα ρόδινα) ...εν ολίγοις  θεωρώ μια χαρα κοσμιος είναι ο 6φτερος ...
Καλησπέρα,με τα χιλιόμετρα μειώθηκε το σκορτσάρισμα..???αν μπορείς στείλε μου σε pm που τον έφτιαξες,ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Να ενημερώσω λίγο το θέμα,μπήκε σήμερα ο προφυλακτήρας κομπλέ απο το S3,Άλλαξε όλη η μούρη,αξίζει πάρα πολύ πιστεύω η συγκεκριμένη αλλαγή. Image_924268.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.