Jump to content

rs3 μασκα σε s3 facelift


Recommended Posts

Μανο εχεις απολυτο δικιο...αυτες οι τρυπες ειναι οι βασεις για τα βιδακια που ειχε μεσα στο κουτι....σαν δευτερος τροπος να μπουν περα απο την ταινια διπλης οψης...

 

Εν τελει επειδη η φωτογραφια δεν εχει καμμια σχεση με την πραγματικοτητα τα εβγαλα τα γραμματα διοτι μου φαινεται κατι ''ξενο'' πανω στο αμαξι...

για να δωσω ενα παραδειγμα ειναι σαν να βλεπω 8l να εχει μουτρα απο 8p (ισως ημουν υπερβολικος απλα παρτε το σαν παραδειγμα...)

 

Ίσως αν βαφτεί εκεί στα σημεία στήριξης μαυρο;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν βαφτεί εκεί στα σημεία στήριξης μαυρο;

μπά Όχι Μάνο...Δεν είναι αυτό το πρόβλημα...

 

είναι καθαρά αισθητικό το θέμα...

η γριλια των 8v s3 k rs3 έχει πολύ μεγαλύτερη επιφάνεια ίσως γι αυτό φαίνεται πιο όμορφο σε αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικα ειπα να αφησω την μασκα και να βαλω μαυρους κυκλους

C2841495_1090_4_BA7_8256_A2417975_F7_D8.

image uploader

Προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε μαύρα κυκλακια σε γριλια...Πόσο μάλλον σε ήδη μαύρη γριλια...μου θυμίζει λες κ παίζει σε τηλεοπτική σειρά που θέλουν να αποκρύψουν την μάρκα για διαφημιστικούς λόγους...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε μαύρα κυκλακια σε γριλια...Πόσο μάλλον σε ήδη μαύρη γριλια...μου θυμίζει λες κ παίζει σε τηλεοπτική σειρά που θέλουν να αποκρύψουν την μάρκα για διαφημιστικούς λόγους...

ξερεις τι γινετε εχω την ιδια αποψη απλα δν εχω κατι νικελ(ζαντες μαυρες,ουρανο μαυρο,μασκα μαυρη)
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρος ο προφυλακτηρας rs3 δεν αξιζει για εμενα. Οριστε μια φωτο και απο εμενα με την μασκα μονο και το logo quattro.495e07e708888c6f4be0a5add93c84eb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Χριστόφορο και προσθέτω, ότι το σήμα του S3 (της γρίλιας) κατ´εμέ είναι συνδεδεμένο με τις γνωστές-κλασικές κάθετες νίκελ (ή μαύρες) ρίγες, όλων των “S”

 

Είτε σε απλό Α3 βάζεις γρίλια μόνο, RS3 (χωρίς εννοείται σηματάκια S,κλπ)

Είτε “ala Χριστόφορος”

 

Γνώμη μου-

Δημήτρης...εεε....συγνώμη, Ανδρέας :sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Kalyv απο που αγορασες την rs3 γρύλλια ???

 

Χριστοφορε, επίσης... ?

Απο Γερμανια κοντα στα 400 μεσω του delectronics. Αλλαξε ολο το αμαξι!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανια κοντα στα 400 μεσω του delectronics. Αλλαξε ολο το αμαξι!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα....καμια σχεση με αυτες που υπάρχουν εδω απο πλευρας ποιοτητας κατασκευης ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα....καμια σχεση με αυτες που υπάρχουν εδω απο πλευρας ποιοτητας κατασκευης ετσι ?

Εχω ακουσει οτι αυτες που παιζουν πολυ φθηνα εδω δεν αντεχουν και πολυ...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι αυτες που παιζουν πολυ φθηνα εδω δεν αντεχουν και πολυ...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρεπει να τις δεις απο κοντα ισως για να καταλαβεις....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα....καμια σχεση με αυτες που υπάρχουν εδω απο πλευρας ποιοτητας κατασκευης ετσι ?

Από eBay Αγγλίας πήρα τη δικιά μου πριν κανά χρόνο με έξοδα αποστολής 290 περίπου. Ποιότητα άριστη (κανένα ψεγάδι, όντας ιδιότροπος)...δες και eBay.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικοτατα και έχει διαφορά!!!!!!!

Ωχ.... ευτυχως το γλυτωσαμε το εγκεφαλικο, νομιζα οτι ηταν ιδιες σε εκεινο το σημειο.... :(

μα όλοι απλα γραφουν 8p 2006-2012..... πως το διαχωριζουν ? δεν εχει αλλη επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γράφουν όλοι έτσι....... πάει 2004-2008 και 2009-2012

ρε φιλαρακι δεν υπαρχει s3 8p 2004... το profacelift ειναι 07-08 κ τα facelift ειναι 09-12...

 

saimon αν αγορασεις απο e bay στειλε μυνημα στον πωλητη για να γινει σωστη συνεννοηση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια,

 

Να ρωτησω επίσης αν εχει διαφορα σε face-lift ή προ face-lift ?? Για 8P μιλαω παντα

H facelift δεν κανει για το δικο σου Νικο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημερα παιδες, 

 

Αρχικα ειμαι νεος χρηστης του φορουμ, και εχω να σας πω και εγω την ιστορια μου!! Γραφω εδω γιατι θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το θεμα του topic. 

Ειχα ενα σοβαρο τροχαιο πριν κανα 4μηνο καθως πηγαινα απο Λιβαδεια προς Αθηνα (με τους γονεις μου μεσα στο αυτοκινητο και οδηγο εμενα) , σε εναν επαρχιακο δρομο (εξω απο ενα χωριο εν ονοματι Αγ. Παρασκευη, για οσους γνωριζουν) μια τυπισα, πιτσιρικα γυρω στα 24 και πιθανον νεα οδηγος, εχασε τον ελεγχο απο το αυτοκινητο της στην ευθεια καθως πηγαινε με 120χλμ, οπως κ εγω στο απεναντι ρευμα(120χλμ). Στο συγκεκριμενο δρομο αριστερα και δεξια υπαρχουν χωραφια τα οποια βρισκονται γυρω στα δυο μετρα κατω απο την επιφανεια του δρομου. Η κοπελα λοιπον εχασε τον ελεγχο του οχηματος της, γιατι χαζευε απ οσο δηλωσε, με αποτελεσμα το οχημα της εφυγε ζικ-ζακ (καπως σαν high side).  Μολις το διαπιστωσα και ηταν σε αποσταση (περιπου 150m απο εμενα) νομιζα πως ηταν καποιος πιτσιρικας ο οποιος πιθανοτατα να ηθελε να ντριφταρει. Αμεσως μετα απο αυτη τη σκεψη μου καταλαβα οτι ο απεναντι μου ειχε χασει τον ελεγχο του οχηματος του, ετσι λοιπον κ εγω ξακρησα στο ρευμα μου οσο μπορουσα με σταθερο το γκαζι και ηλπιζα να μην της φυγει το αμαξι της στο ρευμα μου. Η αποσταση μας εκλεισε πολυ γρηγορα γιατι οπως ειπα προηγουμενως και οι δυο πηγαιναμε με 120χλμ, στα τελευταια 5m της μεταξυ μας αποστασης το αμαξι της μπηκε στο ρευμα μου και ερχοταν για μετωπικη συγκρουση. Σε κλασματα δευτερολεπτου κυριολεκτικα εσπασα το τιμονι δεξια, και με χτυπησε απο τη μερια του οδηγου μπροστα μεχρι πισω φτερο, το αμαξι μου τοτε γυρισε 180 μοιρες και με πεταξε στο χωραφι απο κατω (2m υψος) και συρθηκα γυρω στα 50 μετρα μεχρι να σταματησει ευτυχως δεν εφερα τουμπες. Αποτελεσμα ευτυχως δεν επαθε κανεις μας τπτ, ουτε η τυπισα! Το αμαξι μου επαθε χοντρη ζημια. Ειχα ενα Golf 1.4 TSI (160ps) mk6 αγορασμενο καινουργιο απο αντιπροσωπια το 2011. Το αμαξι το εδωσα οσο το κοστολογισε ο πραγματογνωμονας (3000€) στην κατασταση που ηταν. Τωρα περιμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα την αποζημιωση απο την ασφαλιστικη εταιρια, για να συμπληρωσω τα χρηματα για την επομενη μου αγορα αυτοκινητου. Εχω αποφασισει να παρω Audi S3 8p πενταθυρο (θα εκπληρωθει και το ονειρο που ειχα απο μικρο παιδι, να παρω S3). 

 

Συγνωμη για ολο αυτο τον κουραστικο προλογο, η ερωτηση που ηθελα να σας κανω λοιπον η οποια σχετιζεται με το topic ειναι: ο προφυλακτηρας του rs3 κουμπωνει στο facelift ετσι απλα η θελει αλλα φτερα και καπο?

Γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου ψαχνω απο εδω κ απο εκει και δεν βγαζω ακρη!! 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.