Jump to content

2nd NightWalk 2019

Το δεύτερο nightwalk του 2019!
Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

PMS -Patra Motor Show- 2019

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες από την εκδήλωση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

3o NightWalk 24/7 20:00

Περισσότερα
Stefanos K.

Βιολογικός καθαρισμός.

Recommended Posts

Καλησπέρα ομαδάρα...!

Όπως θα δείτε παρακάτω είχαμε ένα μικρό ατύχημα και τώρα μυρίζει μούχλα όλο το αυτοκίνητο.

Σκέφτηκα να κάνω έναν βιολογικό καθαρισμό μιας και από το λίγο ψάξιμο που έριξα στο ίντερνετ υπάρχουν αρκετές προσφορές από 30 ευρώ και έρχονται και στον χώρο μου.

2 φρεσκότατοι φυσικοί χυμοί στο πάτωμα...! υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? 

Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε αν έχετε κάποιον που σας έχει λύσει αντίστοιχο πρόβλημα.

Νομίζω με έναν βιολογικό καθαρισμό να είμαι εντάξει αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι έχει ποτίσει και το πάτωμα εκτός από το πατάκι. δυστυχώς λόγο περιορισμένου προγράμματος δεν πρόλαβα να το πλύνω μόνος μου έστω και λίγο και τώρα μυρίζει άσχημα σαν μούχλα.

Τα φώτα σας!!!

Θενξ!

post-16680-0-94974400-1504448139_thumb.jpg

Γεια σας...

Εχει φτασει η στιγμη να κανω βιολογικο καθαρισμο και εγω στην Αουνταρα μου.

Εχετε να προτεινετε καποιον σε Βορεια Προαστια Αθηνα? Ενας που ρωτησα και για τον οποιο ξερω οτι ειναι πολυ καλος ταπετσαιρης μου ειπε 80 ευρω αλλα χωρις ουρανο (λογικο αν και χρειαζεται το αυτοκινητο...) και χωρις τις κολωνες (??????????????) και τελος χωρις τις ταπετσαριες στις πορτες... Εχετε καποιο σχολιο? Ουσιαστικα μονο τα καθισματα θα κανει... :sSc_jawdrop2:

Ειναι επικινδυνο να ξεκολλησουν οι ταπετσαριες στις κολωνες? Δεν το εχω ακουσει ξανα...

Ρωτησα επισης σε μαγαζι γνωστο για οτι εχει σχεση με τα δερματα σε αυτοκινητο και μου ειπε οτι κανει και ουρανο αλλα με δικη μου ευθυνη...Λογικο!

Να ασχοληθω με μαγαζια που ασχολουνται με βιολογικους, κερωματα κλπ που ζητανε 150 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει.

Καποιο σχολιο? Τι να ζητησω απο τον επαγγελματια?

Γεια σας...

Εχει φτασει η στιγμη να κανω βιολογικο καθαρισμο και εγω στην Αουνταρα μου.

Εχετε να προτεινετε καποιον σε Βορεια Προαστια Αθηνα? Ενας που ρωτησα και για τον οποιο ξερω οτι ειναι πολυ καλος ταπετσαιρης μου ειπε 80 ευρω αλλα χωρις ουρανο (λογικο αν και χρειαζεται το αυτοκινητο...) και χωρις τις κολωνες (??????????????) και τελος χωρις τις ταπετσαριες στις πορτες... Εχετε καποιο σχολιο? Ουσιαστικα μονο τα καθισματα θα κανει... :sSc_jawdrop2:

Ειναι επικινδυνο να ξεκολλησουν οι ταπετσαριες στις κολωνες? Δεν το εχω ακουσει ξανα...

Ρωτησα επισης σε μαγαζι γνωστο για οτι εχει σχεση με τα δερματα σε αυτοκινητο και μου ειπε οτι κανει και ουρανο αλλα με δικη μου ευθυνη...Λογικο!

Να ασχοληθω με μαγαζια που ασχολουνται με βιολογικους, κερωματα κλπ που ζητανε 150 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει.

Καποιο σχολιο? Τι να ζητησω απο τον επαγγελματια?

Νομίζω πάνω κάτω τόσο ζητάνε φίλε για τα καθίσματα. Για τις κολώνες δεν εχω ακούσει να υπάρχει θέμα, για τον ουρανό ναι. Στο δικό μου είχα κάνει φουλ βιολογικό τα πάντα όλα εκτός απο ουρανό φυσικά στα 130, σε γνωστό πλυντήριο της περιοχής (βόρεια). Καλό είναι να το δει κιόλας για να μην σου δώσει τιμή από το τηλέφωνο όποιος είναι, δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Αν δεν σε χαλάει να πας μέχρι την Μαγούλα έχουμε εκεί και δικό μας παλικάρι που κάνει καλή δουλειά.

Όπου κι αν το πας πες να στο κάνει πένα με προσοχή σαν να ήταν δικό του και να μην ακουμπήσει τον ουρανό. :)

μπορεις να μου στειλεις στοιχεια και απο το πλυντηριο που πηγες εσυ και απο το μελος του Φορουμ?

Μαγουλα δεν ειναι πρωτη επιλογη και υπαρχουν πρακτικες δυσκολιες αλλα καλυτερα να συνεργαστω με μελος του κλαμπ παρα με αγνωστο!

ενα καλο παλικαρι που εμπιστευομαι ειναι διπλα απο το γηπεδο χαλανδριου επι της λεωφ πεντελης.

Βεβαια τα εχω γραψει οτι τα κανω μονος μου αλλα αν ειμαι κουρασμενος ή δεν εχω χρονο παω εκει

ενα καλο παλικαρι που εμπιστευομαι ειναι διπλα απο το γηπεδο χαλανδριου επι της λεωφ πεντελης.

Βεβαια τα εχω γραψει οτι τα κανω μονος μου αλλα αν ειμαι κουρασμενος ή δεν εχω χρονο παω εκει

Ποιον λες? Βενζιναδικα θυμαμαι εγω εκει περα?

Οταν λες οτι κανεις μονος σου βιολογικο καθαρισμο στο αυτοκινητο, τι εννοεις? Καθε ποτε κανεις εσυ βιολογικο στο αυτοκινητο σου?

δεν ειναι βενζιναδικο!

ειναι καταστημα που κανει πλυσιμο και βιολογικο καθαρισμο. Αν θυμαμαι καλα ειναι διπλα στη πιτσα χατ.

https://el-gr.facebook.com/supersteamcarwash/

φιλος παει σε αυτο

https://el-gr.facebook.com/carwashchalandri/

Στο steam car wash πάντως αν πας για πλύσιμο πρέπει να έχεις κανονίσει και κάτι άλλο στην περιοχή, καφέ φαί, ποτό γιατί το αφήνεις και σου λέει σε κανα τριωράκι θα ναι έτοιμο. Πάντως πλένει καλά αλλά πλέον δεν το πάω εκεί λόγω χρόνου.

Βιολογικο εκανε ο πατερας μου προχθες σε ενα Opel Astra που πηρε μεταχ.

Μου ζητησε να του βρω ενα καλο...εψαξα και βρηκα ενα που ερχεται σπιτι.

Τελος παντων ηρθε , ηθελε μονο ρευμα να του εχουμε, εκατσε 2-2,5 ωρες ξεκινησε απο πορτ παγκαζ και τελειωσε με το ταμπλο, το αποτελεσμα ηταν τελειο.

Τιμη 40 ευρω χωρις ουρανο.

Το προτεινω ανεπιφυλακτα! 

http://clean4u.gr/

Εχει πληρογοριες μεσα στο site το τι κανει και πριν κλεισω ραντεβου ειδα βιντεο στο youtube για το πως τον κανουν.

Βιολογικο εκανε ο πατερας μου προχθες σε ενα Opel Astra που πηρε μεταχ.

Μου ζητησε να του βρω ενα καλο...εψαξα και βρηκα ενα που ερχεται σπιτι.

Τελος παντων ηρθε , ηθελε μονο ρευμα να του εχουμε, εκατσε 2-2,5 ωρες ξεκινησε απο πορτ παγκαζ και τελειωσε με το ταμπλο, το αποτελεσμα ηταν τελειο.

Τιμη 40 ευρω χωρις ουρανο.

Το προτεινω ανεπιφυλακτα! 

http://clean4u.gr/

Εχει πληρογοριες μεσα στο site το τι κανει και πριν κλεισω ραντεβου ειδα βιντεο στο youtube για το πως τον κανουν.

για τετοια τιμη και στο χωρο σου δε το συζηταω

ευχαριστουμε για τη συμβουλη!