Jump to content

2nd NightWalk 2019

Το δεύτερο nightwalk του 2019!
Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

PMS -Patra Motor Show- 2019

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες από την εκδήλωση.
Εντυπώσεις

Εκδρομή Στενή Ευβοίας 24/11/2019

Περισσότερα

3o NightWalk 24/7 20:00

Περισσότερα
Johnny Best

(Ζήτηση) ζάντες από RS4 18 ιντσών 5χ112 ΕΤ43

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα. Έχει πάρει το μάτι σας ή το αυτί σας να πωλούνται ζάντες 18 ιντσών με σχέδιο σαν αυτό της φωτογραφίας από RS4; Διαστάσεις 8x18" ET43 5x112. Ψάχνω για γνήσιες μιας και με φόβισαν ότι οι ρέπλικες είναι πλέον όλες κινεζικής (!) κατασκευής. Στο car.gr διστυχώς δε υπάρχει κάτι.

Οι κωδικοί γνήσιων είναι 8Ε0601025BA, BF, DF

Ελπίζω να φανώ σύντομα τυχερός γιατί χρειάζομαι και λάστιχα.

Φιλικά

Γιάννης

post-5780-0-88156600-1506338896_thumb.jpg

Χαιρετώ την παρέα. Έχει πάρει το μάτι σας ή το αυτί σας να πωλούνται ζάντες 18 ιντσών με σχέδιο σαν αυτό της φωτογραφίας από RS4; Διαστάσεις 8x18" ET43 5x112. Ψάχνω για γνήσιες μιας και με φόβισαν ότι οι ρέπλικες είναι πλέον όλες κινεζικής (!) κατασκευής. Στο car.gr διστυχώς δε υπάρχει κάτι.

Οι κωδικοί γνήσιων είναι 8Ε0601025BA, BF, DF

Ελπίζω να φανώ σύντομα τυχερός γιατί χρειάζομαι και λάστιχα.

Φιλικά

Γιάννης

Έτσι από περιέργεια...ποσα είσαι διατεθειμένος να δώσεις?

Δύσκολη ερώτηση, δύσκολη απάντηση!

Ανάλογα με την κατάστασή τους. Θα είναι γδαρμένες; Θα χρειάζονται ίσιωμα αν είναι στραβές; Τι χρώμα θα είναι, ασημί ή ανθρακί; Θα χρειάζονται και ίσιωμα και βάψιμο άρα κόστος 250 Ευρώ περίπου; Πάντως δεν θέλω λάστιχα (εκτός αν έχουν σχετικά καινούργια). Τις ρέπλικα τις βρίσκω στα 580 Ευρώ καινούργιες.

Φιλικά,

Γιάννης 

Δύσκολη ερώτηση, δύσκολη απάντηση!

Ανάλογα με την κατάστασή τους. Θα είναι γδαρμένες; Θα χρειάζονται ίσιωμα αν είναι στραβές; Τι χρώμα θα είναι, ασημί ή ανθρακί; Θα χρειάζονται και ίσιωμα και βάψιμο άρα κόστος 250 Ευρώ περίπου; Πάντως δεν θέλω λάστιχα (εκτός αν έχουν σχετικά καινούργια). Τις ρέπλικα τις βρίσκω στα 580 Ευρώ καινούργιες.

Φιλικά,

Γιάννης 

Για να σε βοηθησω λιγο σχετικα με τις ζαντες θα σου πω τα εξης

οι ζαντες αυτες κοστιζαν επι της παραγγελιας Α3-S3 8Ρ 900 -1000ευρω...οι δεν σκουρες (στο χρωμα του τιτανιου) κοστιζαν κατι παραπανω (1200 αν θυμαμαι καλα)

να πας σημερα στην αντιπροσωπεια κ να ρωτησεις τιμη εχουν 2700 η τετραδα κ αν εχεις κ καποια εκπτωση αντε να τις παρεις 2400...

πριν 2 χρονια που βρεθηκα στην θεση σου εψαχνα κανα 2 μηνο κ τις βρηκα 850 ευρω σε μετρια κατασταση...ειχαν αρκετες γραντζουνιες αλλα δεν ηταν στραβες τις πηρα κ τις εβαψα παλι ωστε να ειναι αψογες...μεχρι στιγμης κανενα προβλημα...

θελει προσοχη γιατι γινεται χαμος με τις ρεπλικες... αν επιμεινεις στον να βρεις γνησιες να κοιταξεις τις σφραγιδες που εχουν στο πισω μερος των ακτινων της ζαντας...

Διορθώνω:

-600€ σύνολο αν ειχες βαλει το sline εσωτερικό πακέτο ή

-1600€ ασημένιες ή 1800€ Τιτανίου αν δεν τις ειχες βαλει.

Οι ζαντες καινούργιες πωλουνται απο αντιπροσωπεια πανάκριβα. Σε α3 εχει 660€ η μια χωρίς λαστιχα.

Κατω απο 1000€ Γνήσιες δύσκολα θα βρεις ακομα και γδαρμένες (Οχι να εχουν σπάσει φυσικά). Ψάξε ebay.

Τέλος σε α3, ειναι 45 το οφσετ τους αν θυμαμαι καλα (5χ112). Δε θυμαμαι όμως η τρύπα στη μέση τι μέγεθος εχει.

.........

Τέλος σε α3, ειναι 45 το οφσετ τους αν θυμαμαι καλα (5χ112). Δε θυμαμαι όμως η τρύπα στη μέση τι μέγεθος εχει.

Βγαίνουν σε 2 τύπους διαστάσεων στις 18αρες: ΕΤ54 / 7,5j (για Α3) με κέντρο 57.1 και ΕΤ43 / 8j ( για rs4)

• Like 1

Πάντως εγώ τις ρεπλικες δεν τις φοβάμαι.

Πωλούνται εδώ και χρόνια από όλα τα μαγαζιά.

Τις έχει βάλει πολύς κόσμος κι εγώ μαζί.

Πρόβλημα δεν είχα ποτέ.

• Like 1

Ειναι απο α3.

ΥΓ: καλη τιμη!!!!!!!!!!

Δεν έχω το ετκα μπροστά μου. Λογικά από Α4 έχουν άλλο κώδικο.

https://m.ebay.de/itm/Original-Audi-Alufelgen-18-Zoll-A3-S3-RS3-8P-RS4-7-5x18-ET54-Grau-8P0601025BA-BC-/152716703631?hash=item238e9ff78f%3Ag%3AdmcAAOSwIxZZf0Hh&_trkparms=pageci%253Ac112fab5-a271-11e7-b596-74dbd1803768%257Cparentrq%253Abc68629715e0abc59fc4a6e6ffddc641%257Ciid%253A7

Μια καλη δημοπρασία από καλό πωλητη. Είναι απ Α3 βέβαια με 54αρι οφσετ αλλά με ένα μικρό spacer έρχονται κουτί. Μη φοβάστε τις δημοπρασίες από ebay.de αν είναι 100% ο πωλητής ότι βλέπεις παίρνεις.

Και τις δικές μου από rs6 από Γερμανία τις πήρα και τις έχω ακόμα πάνω

• Like 3