Jump to content

K 04064 φτερά από ttrs


Nikosnikaia

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχει κάνεις ιδέα για φτερά από Ttrs σε Τούρμπο k04 αξίζει η τσάμπα λεφτά

Εξαρταται.

Εσυ μεχρι που θες να φτασεις και τι θα δεχόσουν να θυσιάσεις ώστε να παρεις την επιπλέον δυναμη που επιθυμείς;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε μέχρι τώρα το αυτοκίνητο είναι φουλ περιφερειακά χωρίς ic στο 1,9 έβγαλα 365 απλά ήθελα λίγο παραπάνω και σκευφηκα για φτερά γιατί αλο Τούρμπο είναι ταλαιπωρία και εγώ το αμάξι το βγάζω σχεδόν κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε μέχρι τώρα το αυτοκίνητο είναι φουλ περιφερειακά χωρίς ic στο 1,9 έβγαλα 365 απλά ήθελα λίγο παραπάνω και σκευφηκα για φτερά γιατί αλο Τούρμπο είναι ταλαιπωρία και εγώ το αμάξι το βγάζω σχεδόν κάθε μέρα

Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε οτι υβρίδιο και «αντοχή»/μακροζωία (ώστε να εκμεταλλευτείς το υβρίδιο στο έπακρο), δεν πανε μαζι. Να ξαναρωτησω: ποσο παραπανω θες; Αν θες να φτασεις 400 αλογα και πανω, Βαλε ττε420 ή ττε480.

 

Ταλαιπωρια δεν ειναι το πιο μεγάλο τουρμπο. Ίσα ίσα που μεχρι να το παρεις, εχεις κανονικά αμαξι να κινείσαι. Παιρνεις τουρμπακι και οτι αλλο θες, κανονίζεις ενα ραντεβού συνεργειο μια μερα και συντονίζεις εκείνη μερα να περάσει και ο προγραμματιστής για προγραμμα.

 

Αντίθετα για να γινει υβρίδιο, θα χρειαστεί να μείνεις και χωρίς αμαξι για τουλαχιστον 2 μέρες (και παραπανω εκτιμώ Εγω αλλα Τελοσπαντων) και φυσικά χωρίς να μπορεις να ξερεις απο πριν αν η εγχείρηση θα πετύχει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε βασικά αυτή την στιγμή το έχω κατο το μοτέρ να το κάνω σφυρί και επιδη έχω αγοράσει Τούρμπο καινούριο πριν λίγο καιρό λυπάμαι να το βγάλω λέω να το κάνω ένα ιβριδιο και αργότερα να βάλω μια μεγαλύτερη τουρμπίνα

Link to comment
Share on other sites

Άλογα θα πάρει. Κοίτα το υβρίδιο έχει την αξιοπιστία των ανταλλακτικων του, και του χεριού που το δένει εκείνη την ώρα.

 

Υπάρχουν οι φίλοι του και αυτοί που δεν θέλουν να τα ακούνε.

 

Λογικό δεν είναι? Αν δουλέψει βγάζει άλογα αν σπάσει κλαις στη καλύτερη τα λεφτά του.

 

Εγώ έχω στον 20vt υβρίδιο από Έλληνα τουρμπινα που μου βγήκε καλό. Τον εμπιστεύτηκα, με κέρδισε με τον τρόπο τού και τελικά βγήκα καλά.

 

Η 064 σαν βάση είναι καλή και αν γίνει καλό υβρίδιο νομίζω φεύγει για 480-500 (κ16) αλλά αν είναι καινούριο το τουρμπακι σου ... Άξιζει?

 

##προσωπικά παίρνω ρίσκα και θα το έκανα πάλι γιατί τώρα αισθάνομαι σίγουρος. αλλά πάντα κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις. Άλογα βγάζει αλλά ρουλεμανατη δεν είναι. Είναι όμως bolt on και φθηνή

Link to comment
Share on other sites

Άκουσε έχω ξανά δουλέψει ιβριδιο δεν ήμουν ευχαριστημένος αλλά μετέπειτα έμαθα από τον επόμενο κάτοχο πρόσφατα κιόλας ότι το προγράμμα ήταν για πέταμα το Τούρμπο ήταν άψογο και εγώ από έλληνα τουρμπίνα σε 20v tt. Λέω να το ρισκάρω γιατί λυπάμαι να το πουλήσω το αγοράσα πρόσφατα καινούριο κούτα από borg wormer και είναι αψεγάδιαστο

Link to comment
Share on other sites

για να μπουνε φτερα ττρς στην κ04064 ειναι πολυ σοβαρη μηχανουργικη εργασια σε ενα τουρμπο που εχει αξια και ως καινουργιο και ως μεταχειρισμενο

αν πετυχει χαλαλι του

αν οχι ποιος αναλαμβανει την ευθυνη?

αν υπαρχει τουρμπινας που εγγυαται τη δουλεια του ισως να αξιζει η φαση γιατι αυτα της ττε ειναι πανακριβα

εχω μιλησει με καποιον για τα δικα μου τουρμπο για μπιλετ φτερο και σερβις οταν ερθει η ωρα τους (φτου φτου μην ερθει ποτε) και μου ειπε οτι δινει 3 μηνες εγγυηση

δεν ξερω ομως αν κανει τη μετατροπη που θελεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν δεινει εγγύηση μην κοροϊδευόμαστε θα σου πει οκ και μετά θα το ρίξει αλου εμένα μου είπε ότι θα πάρω +50hp και δεν θα πάθει τίποτα τώρα τι να πω

Link to comment
Share on other sites

ενας επαγγελματιας με μαγαζι οταν λεει 3 μηνες εγγυηση και δεν την σεβαστει ρισκαρει πολλα

οποτε εγω τον πιστευω

δε θελει να καει το μαγαζι του

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχει κάνεις ιδέα για φτερά από Ttrs σε Τούρμπο k04 αξίζει η τσάμπα λεφτά

 

πολυ καλο project ετσι εχω το Β8 μου!! Σε μοτερ 2.0litro CDNC παει πολυ καλα!! 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως γνωμη μου, απ την στιγμη που θωρακιζεις μοτερ θα εβλεπα και την περιπτωση οχι του ττρς υβριδιου , οπου ανετα θα εβγαζες 440+ αλλα ακομα λιγο πιο εξτριμ κατασταση με 51 φτερο μπροστα και 46.5 9φτερο πισω και τοτε πιστευω θα εβγαζας 490+ !! Εχω μπει και εχω οδηγησει αναλογο τετοιο σεταπ και πραγματικα στην hi του το αμαξι καταπινε τις ταχυτητες σαν τρελο!!!

 

Οταν με το καλο και γω φτιαξω μοτερ σιγουρα θα ειναι το σεταπ που θα διαλεγα!!!! Καλη επιτυχια σε οτι κ αν αποφασισεις και καλα αποτελεσματα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απλά αξίζει γα πάρει καθόλου άλογα η τσάμπα θα το κάνω

Νικο μονοδρομος ειναι Τte 420 η Tte480 αν θες bolt on κατασταση.....

 

 

την πληρωνεις αλλα εχεις το κεφαλη σου ησυχο....εδενα με tte480 θα εβγαζες κοντα στα 530+

 

εγω με στοκ μοτερ εχω στο μελλον να επιλοξω σιγουρα την ττε420

Edited by xristoforosQ
Link to comment
Share on other sites

Καλη λυση και η ττε480 αλλα νομιζω ειναι πανακριβη!!! Με τα λεφτα της βρισκεις και φτιαχνεις big turbo setup....

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως γνωμη μου, απ την στιγμη που θωρακιζεις μοτερ θα εβλεπα και την περιπτωση οχι του ττρς υβριδιου , οπου ανετα θα εβγαζες 440+ αλλα ακομα λιγο πιο εξτριμ κατασταση με 51 φτερο μπροστα και 46.5 9φτερο πισω και τοτε πιστευω θα εβγαζας 490+ !! Εχω μπει και εχω οδηγησει αναλογο τετοιο σεταπ και πραγματικα στην hi του το αμαξι καταπινε τις ταχυτητες σαν τρελο!!!

 

Οταν με το καλο και γω φτιαξω μοτερ σιγουρα θα ειναι το σεταπ που θα διαλεγα!!!! Καλη επιτυχια σε οτι κ αν αποφασισεις και καλα αποτελεσματα

πόσα κυβικά ήταν το αμάξι με τέτοια τουρμπίνα και που σπουλαρε στην 3η? σε πόσες στροφές?

 

τέτοια υβρίδια αγγίζουν τις garrett και έχουν ενδιαφέρον πως λειτουργουν

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε βασικά αυτή την στιγμή το έχω κατο το μοτέρ να το κάνω σφυρί και επιδη έχω αγοράσει Τούρμπο καινούριο πριν λίγο καιρό λυπάμαι να το βγάλω λέω να το κάνω ένα ιβριδιο και αργότερα να βάλω μια μεγαλύτερη τουρμπίνα

Αν πρόκειται να το κανεις BT τότε ποιο το νόημα να το κανεις και υβρίδιο;

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πόσα κυβικά ήταν το αμάξι με τέτοια τουρμπίνα και που σπουλαρε στην 3η? σε πόσες στροφές?

 

τέτοια υβρίδια αγγίζουν τις garrett και έχουν ενδιαφέρον πως λειτουργουν

 

2.0 tfsi καλη ωρα σαν του φιλου, εννοειτε σφυρηλατο! στην 4η αν θυμαμαι καλα περιπου σπουλαρε 3500, πραγματικα ηταν απολαυση το αμαξι!!! Δεν τελιωνε το γκαζι του ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και γι’ αυτό ρωτάω και την άποψη παιδιών από δω μέσα Που κάποιοι ίσως έχουνε χρησιμοποιήσει το υβρίδιο και ήταν οι ευχαριστημένοι οι απογοητευμένοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.