Jump to content

Ζαντες a3


Val316

Recommended Posts

Γεια σας.Ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις οσον αφορα τις ζαντες.

 

1) Θελω να βαλω τις συγκεκριμενες ζαντες «vmr v701 18x8.5 et45».Μηπως ξερετε αν τις φερνει καποιος εδω στην ελλαδα; Ή πως γινετε να τις φερω εγω απ εξω;

 

2) Εχω το audi A3 1.8 t ambition ποσο χαμηλωμενο ειναι το αυτοκινητο ηδη; Και αν χρειαζομαι κ αλλο χαμηλωμα για τις συγκεκριμενες ζαντες;

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ: 

 

https://italia-racing.car.gr/parts/view/1821887/

 

θέλεις να μας πεις γιατί ντε και καλά αυτή τη μάρκα? - μπορείς να βρεις παρεμφερή σχέδια σε άλλη πιο "εμπορεύσιμη" φίρμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις οσον αφορα τις ζαντες.

 

1) Θελω να βαλω τις συγκεκριμενες ζαντες «vmr v701 18x8.5 et45».Μηπως ξερετε αν τις φερνει καποιος εδω στην ελλαδα; Ή πως γινετε να τις φερω εγω απ εξω;

 

2) Εχω το audi A3 1.8 t ambition ποσο χαμηλωμενο ειναι το αυτοκινητο ηδη; Και αν χρειαζομαι κ αλλο χαμηλωμα για τις συγκεκριμενες ζαντες;

σχετικά με το "2", τι σχέση έχει το χαμήλωμα με τις ζάντες και το offset?

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ: 

 

https://italia-racing.car.gr/parts/view/1821887/

 

θέλεις να μας πεις γιατί ντε και καλά αυτή τη μάρκα? - μπορείς να βρεις παρεμφερή σχέδια σε άλλη πιο "εμπορεύσιμη" φίρμα...

Απλα την ειδα και μου αρεσε αρκετα.Οχι για καποιον αλλο λογο.Εχεις να μου προτεινεις καποια αλλη παρομοια;

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το "2", τι σχέση έχει το χαμήλωμα με τις ζάντες και το offset?

Δεν ειπα οτι εχει σχεση το offset.Εγω ρωταω επειδη θα παω σε 18αρα μηπως αφησει κενο στον θολο.Οχι οτι θα εχει προβλημα ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως το offset παίζει ρόλο, αν πας σε extreme καταστάσεις, είτε ζάντας, είτε χαμήλωματος...π.χ. Εγω με 40αρι offset, δε νομίζω ότι μπορώ να χαμηλώσω 50mm και να μη βρίσκω στους θόλους...

 

Άλλες επιλογές, κοίταξε σε Oz, Aez, Japan racing....εμένα μου αρέσουν αρκετά (εκτός απο bbs που είμαι fan) και οι borbet και οι momo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 11/10/2017 at 6:40 PM, Prince_73 said:

Κι όμως το offset παίζει ρόλο, αν πας σε extreme καταστάσεις, είτε ζάντας, είτε χαμήλωματος...π.χ. Εγω με 40αρι offset, δε νομίζω ότι μπορώ να χαμηλώσω 50mm και να μη βρίσκω στους θόλους...

 

Άλλες επιλογές, κοίταξε σε Oz, Aez, Japan racing....εμένα μου αρέσουν αρκετά (εκτός απο bbs που είμαι fan) και οι borbet και οι momo...

 

Με ΕΤ40 ποσους ποντους μπορεις να χαμηλωσεις παντα σε Α3/S3 8p?

Link to comment
Share on other sites

Στις 15/9/2020 στις 11:19 ΠΜ, Fkon είπε

 

Με ΕΤ40 ποσους ποντους μπορεις να χαμηλωσεις παντα σε Α3/S3 8p?

 

Άφοβα?? 30mm με 35mm από τη βασική εργοστασιακή ρύθμιση, περισσότερο θα έχεις πρόβλημα κατά τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.