Jump to content

Χειμερινή ενδυμασία

Περισσότερα

Ημερολόγια 2021

Περισσότερα

Καλοκαιρινή ένδυμασία

Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα
bak1821

Audi A4 2.0 Quattro B7

Recommended Posts

Σκέφτομαι να δώσω το audi A4 1.8T μοντέλο 2007 και να πάρω A4 2.0 Quattro 2007 αν μπορείτε πείτε γνώμες. Πόσο έχει τέλη κυκλοφορίας και αν έχει τεκμήριο ευχαριστώ

Τελη 690 τεκμηριο δεν εχει. Το δικο σου ειναι 20v η 16v;

Σκέφτομαι να δώσω το audi A4 1.8T μοντέλο 2007 και να πάρω A4 2.0 Quattro 2007 αν μπορείτε πείτε γνώμες. Πόσο έχει τέλη κυκλοφορίας και αν έχει τεκμήριο ευχαριστώ

πολυ καλή η επιλογή σου και σαν αμάξι είναι άψογο

1.8 T 20vτο δικό μου με revo1 χαρτί με 111 000 χιλ το 2.0T έχει και αυτό θέμα με τα λάδια το B7

1.8 T 20vτο δικό μου με revo1 χαρτί με 111 000 χιλ το 2.0T έχει και αυτό θέμα με τα λάδια το B7

συνηθως δεν είχανε θέμα! Κάποια μεμονωμένα περιστατικά
  • Like 1

Να δώσεις Β7 για να πάρεις Β7 και μάλιστα 2λιτρο... Λόγω τετρακινησης? Ή θες να πάρεις κάποιο μοντέλο που να έχει και περισσότερο εξοπλισμό? Προσωπικά θα το κρατούσα και θα επέλεγα να βάλω τετρακίνηση στο δικό μου αλλά εγω έχω ρίξει και ένα καρο λεφτά επάνω... Επίσης αν διαβάσεις κι εδώ μέσα στο forum θα δεις ότι ναι μεν ο 2λιτρος του Β7 δεν καίει τόσα λάδια όσο στα Β8 αλλά αντιμετωπίζει γενικότερα σαν κινητήρας πολλά θέματα "νεότητας" σαν tfsi, ειδικά αν αποφασίσεις να προχωρήσεις και σε βελτίωση του...

αξίζει η αλλαγή εάν σε ενδιαφέρει η τετρακίνηση και εάν κάνεις την αλλαγή αξίζει να πας σε έκδοση  DTM   η οποία έχει και καλή τιμή μεταπώλησης

παντως εγω 630 εδωσα σημα...οσο για το αν αξιζει απο θεμα κινητηρα εχω να πω πως 240.000χλμ μοτερ και τα τελευταια 20.000 με σεταπ κ4-064 και αρκετο ξυλο εχω να πω εμενα τουλαχιστον ειναι σκυλι μαυρο ακομα...

• Like 1

η διαφορά στο σήμα είναι η βενζίνη  ... γιατί καίει λιγότερο .. και έχει διαφορά και quattro και 2λιτρο ,

αν έχεις και alcadara  μέσα είναι άλλο αυτοκίνητο , μέχρι και η γυναίκα το πρόσεξε όταν μπήκε από το 20vt στο DTM

Α να έχει και ηλιοροφή  MUST

Ένα απλό δίλιτρο Quattro θα σε αποζημιώσει. Δεν βγάζει προβλήματα, πέρα από ένα ποτηράκι στην αντλία που θέλει έλεγχο και δεν καίει λάδια, άντε και καμια αντλία βενζίνης υψηλής. Η γνώμη μου είναι μακριά από DTM και λοιπές "ειδικές" εκδόσεις. Επίσης είναι καλό σύνολο για να ανέβεις αργότερα, αρκεί να έχεις την οικονομική υποδομή να το κάνεις σωστά.

Δημήτρης

• Like 2

Περιμένω να πουλήσω το δικό μου πρώτα και μετά είμαι σε αναζήτηση

Ένα απλό δίλιτρο Quattro θα σε αποζημιώσει. Δεν βγάζει προβλήματα, πέρα από ένα ποτηράκι στην αντλία που θέλει έλεγχο και δεν καίει λάδια, άντε και καμια αντλία βενζίνης υψηλής. Η γνώμη μου είναι μακριά από DTM και λοιπές "ειδικές" εκδόσεις. Επίσης είναι καλό σύνολο για να ανέβεις αργότερα, αρκεί να έχεις την οικονομική υποδομή να το κάνεις σωστά.

Δημήτρης

θα διαφωνήσω στο  Η γνώμη μου είναι μακριά από DTM       δεν έχει κάτι να φοβίζει , ο κινητήρας δίνει 20HP παραπάνω και έχει καλύτερο στήσιμο.......

συνολικα καλυτερο το dtm δεν το συζητω αλλα υπάρχουν ελάχιστα , ποσο μαλλον σε καλή κατασταση ... Εκτος αν κοιταξει σε αγορά από εξωτερικό 

Τελωνείο για audi a4 2009 από 7 έως 8 χιλιάρικα δεν συμφέρει με τίποτα

• Like 1

θα διαφωνήσω στο Η γνώμη μου είναι μακριά από DTM δεν έχει κάτι να φοβίζει , ο κινητήρας δίνει 20HP παραπάνω και έχει καλύτερο στήσιμο.......

ιδιο μοτέρ φοράει και ίδιο στήσιμο έχει... επίσης τα 20 ψοφοαλογα παραπάνω δεν τα καταλαβαίνεις πουθενά ..
  • Like 1

Τελωνείο για audi a4 2009 από 7 έως 8 χιλιάρικα δεν συμφέρει με τίποτα

εννοειτε πως όχι..

ιδιο μοτέρ φοράει και ίδιο στήσιμο έχει... επίσης τα 20 ψοφοαλογα παραπάνω δεν τα καταλαβαίνεις πουθενά ..

Ακριβώς.

Δημήτρης

• Like 1

Ανάλογα τι ζητάει ο καθένας ρε παιδιά... Ο εξοπλισμός του dtm δικαιολογεί την διαφορά στην τιμή αγοράς (δεν μιλάω για αυτούς που τα ζητούν 20000€)... Μόνο αγορά του λουκ του dtm μιλάμε για πάνω από 2500€ από αντιπροσωπεία. Σαλόνι Recaro Alcantara 1000€+ μεταχειρισμένο. Μαύρος ουρανός, ζάντες 18αρες, στάνταρ σπορ ανάρτηση. Ένα καλό 2λιτρο Β7 με μπόλικο εξοπλισμό να πας να πάρεις θες τουλάχιστον 10000€. Ξέχωρα που αν κάποιος παρατηρησει τιμές, στα dtm και RS, τα οποία έχουν βελτιωθεί υπό την "ομπρέλα" του μεχρι πρότινος τμήματος quattro Gmbh, ολοένα και ανεβαινουν και δεν μιλάω για Ελλάδα μόνο αλλά και εξωτερικό.

το 5761954 που λέει daytona και συλλεκτικό μην σε ξεγελάει , είναι το s-line  , επετειακή έκδοση είναι μόνο ότι είναι DTM τα οποία είναι με συγκεκριμένους προφυλακτήρες και μόνο , όλα τα άλλα είναι s-line  πακέτο εξοπλισμού....

είναι και τα δύο ακριβός τα ίδια οπότε πας βάση τιμής το φθηνότερο και σου μένουν και 2.500 για μαζέματα εάν χρειαστεί

εγώ πάντως θα πήγαινα σε αυτό , θα κρατήσει μακροπρόθεσμα την αξία του καλύτερα

η ηλιοροφή λέει

https://www.car.gr/12385693-audi-a4-dtm-full-carbon

Και μονο που βλεπω 2 κοκκινους και 2 μαυρους πολλαπλασιαστες εγω θα εφευγα μακρυα...

υ.γ. Χωρις παρεξηγηση παντως, ενα θεματακι με τα dtm το εχεις...σε οποιο τοπικ και να αναφερθει κατι για τα Β7 παντα καταφερνεις να γυρισεις την συζητηση στα dtm... :-P

• Like 2

αυτό έχω να μην το παινέψω  !!!??? :sSc_eek: :sSc_eek: :sSig_busted::hehe: :hehe:

......μέχρι να πάρω mercedes

14108919301400925365DTM%203.jpg

Edited by metero
  • Like 2

Το daytona το συγκεκριμενο ειναι στην ουσία full sline (σπάνιο) και με χρώμα daytona gray το οποίο είναι από τα exclusive χρώματα (+2000Ε) στο Β7 (rs & s4) και ίσως από τα σπανιότερα στα Α4 Β7. Κατ'εμε δεν άξιζε σαν χρώμα γιατί λίγοι θα καταλάβουν την διαφορά του απο το πιο κοινό dolphin gray...

Ειμαι κατοχος ενος Α4 με κινητηρα μπουλ το πηρα με 130000 προσεγμενο το αμαξι μεχρι στιγμης κανενα προβλημα ουτε λαδια καιει ουτε τπτ απλα κανω αλλαγες ανα 10000 προληπτικα μαμα το αμαξι καλη επιλογη αμαξαρα μακαρι μα βρεις σε καλη κατασταση!