Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Κάτοχος ενός A3 8V pre-facelift με την απλή οθόνη ΜΜΙ. 

 

Όταν είδα ότι στα καινούργια είναι στάνταρτ η μεγάλη οθόνη με προεγκατάσταση NAVI......κάπως μου ήρθε, οπότε άρχισα λίγο να ψάχνομαι.

 

Θέλω και το Android Auto......ξέρω......ζητάω πολλά.

 

Βρήκα μετά από πάρα πολύ ψάξιμο το παρακάτω και θα ήθελα την γνώμη σας....ή αν κάποιος έχει κάνει την κίνηση και το έχει βάλει :

 

https://rsnav.com/collections/frontpage/products/7-android-6-0-navigation-unit-for-audi-a32013-2016

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιες απαντήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κάτοχος ενός A3 8V pre-facelift με την απλή οθόνη ΜΜΙ. 

 

Όταν είδα ότι στα καινούργια είναι στάνταρτ η μεγάλη οθόνη με προεγκατάσταση NAVI......κάπως μου ήρθε, οπότε άρχισα λίγο να ψάχνομαι.

 

Θέλω και το Android Auto......ξέρω......ζητάω πολλά.

 

Βρήκα μετά από πάρα πολύ ψάξιμο το παρακάτω και θα ήθελα την γνώμη σας....ή αν κάποιος έχει κάνει την κίνηση και το έχει βάλει :

 

https://rsnav.com/collections/frontpage/products/7-android-6-0-navigation-unit-for-audi-a32013-2016

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιες απαντήσεις.

Καλώς ήρθες!

Την οθόνη την έχω σε B8 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, από υποστήριξη - αναβαθμίσεις μέχρι τώρα πάει καλά.

 

Θα πρέπει να ξέρεις ακριβώς ποια οθόνη έχει το αυτοκίνητο σου αυτή τη στιγμή, δεν μπορεί σε όλες να γίνει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά της συγκεκριμένης οθόνης.

 

Αυτή τη στιγμή έχω το audi a3 8v 2014 με την 5.8 οθόνη.

 

Μήπως ξέρετε εάν μπορεί να μπει;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Την οθόνη την έχω σε B8 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, από υποστήριξη - αναβαθμίσεις μέχρι τώρα πάει καλά.

 

Θα πρέπει να ξέρεις ακριβώς ποια οθόνη έχει το αυτοκίνητο σου αυτή τη στιγμή, δεν μπορεί σε όλες να γίνει αναβάθμιση.

 

 

Χειριστήρια από το τιμόνι κανονικά ? Δουλεύουν όλα ή είναι μόνο αφής η οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν κανονικά στο δικό μου ναι, φαντάζομαι και στο 8V, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί είναι εντελώς διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Από το site που έγραψες, από Κίνα έρχεται, δεν κάνει κανονική τιμολόγηση για να σου βγει φθηνά ΦΠΑ - τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

https://navismedia.gr/audi-a3-car-multimedia/

Υπαρχει και αυτο απο Ελλαδα που απο οσο ξερω πρεπει να ειναι καποια συνεργασια και με τη META SYSTEMS

Μήπως αν μαζευτούμε πάρουμε καλύτερη τιμή;

Ψήνεστε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν μαζευτούμε πάρουμε καλύτερη τιμή;

Ψήνεστε;

 

Εγώ προτείνω να βρούμε κάτι πιο αξιόλογο με περίπου τη ίδια τιμή, αλλά να έχει και carplay - android auto.

Link to comment
Share on other sites

https://navismedia.gr/audi-a3-car-multimedia/

Υπαρχει και αυτο απο Ελλαδα που απο οσο ξερω πρεπει να ειναι καποια συνεργασια και με τη META SYSTEMS

Αυτό είναι winCE, κάνει αυτά που κάνει και ως εκεί.

 

Group buy από Κίνα δεν ξέρω αν σας βγει σε καλό από τελωνείο και φόρο, καλύτερα να μιλήσετε με τον πωλητή να του πείτε ότι μας ενδιαφέρει για τόσα κομμάτια, να σας κάνει καλύτερη τιμή και να γίνουν μεμονωμένες αποστολές.

 

Κοιτάτε τις οθόνες που έχετε αν μπορούν να αναβαθμιστούν όντως και ψάξτε την οθόνη του rsnav πόσο σωστά παίζει με το αμάξι σας, φαντάζομαι τα πράγματα θα είναι ποιο άπλα σε σχέση με το B8 που γενικά είναι δύστροπο στις αναβαθμίσεις ράδιο

 

Εγώ είχα wince παρόμοια με την από πάνω και πήγα στην rsnav, για τα γούστα μου δεν υπάρχει καν σύγκριση :)

 

ΥΓ Έχω B8 και δεν έχω ιδέα για 8V, μη φάω κάνα λιθοβολισμό  :sFun_nahnahna3:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι winCE, κάνει αυτά που κάνει και ως εκεί.

 

Group buy από Κίνα δεν ξέρω αν σας βγει σε καλό από τελωνείο και φόρο, καλύτερα να μιλήσετε με τον πωλητή να του πείτε ότι μας ενδιαφέρει για τόσα κομμάτια, να σας κάνει καλύτερη τιμή και να γίνουν μεμονωμένες αποστολές.

 

Κοιτάτε τις οθόνες που έχετε αν μπορούν να αναβαθμιστούν όντως και ψάξτε την οθόνη του rsnav πόσο σωστά παίζει με το αμάξι σας, φαντάζομαι τα πράγματα θα είναι ποιο άπλα σε σχέση με το B8 που γενικά είναι δύστροπο στις αναβαθμίσεις ράδιο

 

Εγώ είχα wince παρόμοια με την από πάνω και πήγα στην rsnav, για τα γούστα μου δεν υπάρχει καν σύγκριση :)

 

ΥΓ Έχω B8 και δεν έχω ιδέα για 8V, μη φάω κάνα λιθοβολισμό  :sFun_nahnahna3:

 

Από Κίνα είχα πάρει μια μονάδα με οθόνη 8" android και δήλωσαν αξία 100$ με το τιμολόγιο και πλήρωσα Τελωνείο 36€, αξία καθόλου απαγορευτική νομίζω όταν εδώ Ελλάδα τις αγοράζεις με 700-800€ τέτοιους είδους με Android

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα είχα πάρει μια μονάδα με οθόνη 8" android και δήλωσαν αξία 100$ με το τιμολόγιο και πλήρωσα Τελωνείο 36€, αξία καθόλου απαγορευτική νομίζω όταν εδώ Ελλάδα τις αγοράζεις με 700-800€ τέτοιους είδους με Android

Σωστά και γω κάπου εκεί πλήρωσα, αν πάρεις όμως 10 τεμάχια πχ, ο τελώνης μπορεί να ψαχτεί, να μπεί μέχρι και στο site για να βρει την πραγματική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το συζητάμε, σίγουρα θα ψαχτεί, απλά ίσως μπορεί να κανονιστεί να δώσουν τιμή για 10 τεμάχια και να σταλούν χωριστά στον καθένα π.χ.

 

Του RSNAV φαίνεται πολύ καλή, παίρνει και αναβαθμίσεις, βασικό για κινέζικο προϊόν. Απλά με προβληματίζει,στο δικό μου, ότι είναι για αυτοκίνητα χωρίς εργοστασιακή πλοήγηση ενώ εγώ πλέον έχω εργοστασιακή πλοήγηση και δεν ξέρω τι παίζει. Λογικά στη μεταφορά ήχου μέσω AUX-IN, αλλά ρισκάρεις αγορά με τη λογική;

Edited by kostas-k
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να βρούμε κάτι πιο αξιόλογο με περίπου τη ίδια τιμή, αλλά να έχει και carplay - android auto.

 

Count me in, σε περίπτωση που οργανωθείτε για group buy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Κάτοχος ενός A3 8V pre-facelift με την απλή οθόνη ΜΜΙ. 

 

Όταν είδα ότι στα καινούργια είναι στάνταρτ η μεγάλη οθόνη με προεγκατάσταση NAVI......κάπως μου ήρθε, οπότε άρχισα λίγο να ψάχνομαι.

 

Θέλω και το Android Auto......ξέρω......ζητάω πολλά.

 

Βρήκα μετά από πάρα πολύ ψάξιμο το παρακάτω και θα ήθελα την γνώμη σας....ή αν κάποιος έχει κάνει την κίνηση και το έχει βάλει :

 

https://rsnav.com/collections/frontpage/products/7-android-6-0-navigation-unit-for-audi-a32013-2016

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιες απαντήσεις.

 

Επικοινώνησα με τον Daniel Kim της RSNAV και μου απάντησε το εξής:

 

 

Hi, sorry for the late reply, sick and some stuffs.

For greece , this is our dealer.
 
General Manager @ ixokinisi (Athanasios Taglidis & Sia E.E)
address: Ethn. Antistaseos 28, Xalandri, 152 32,
tel 1: +30 210 6846617
Skype: thanos.taglidis
 
I think you can communicate with him first,
 thanks.

 
 

Daniel KIM
 
 
Στο site της ιχοκίνησης δεν βρήκα τα προϊόντα από το RSNAV.com .
Λόγω απόστασης (Αλεξ/πολη) δεν είναι και τόσο έυκολο να πάω στο χαλάνδρι. Αν υπάρχει ακόμη ενδιαφέρον και μπορεί κάποιος ας κάνει μια επίσκεψη.
 
το mail που έστειλα ήταν το παρακάτω.
 
 
Body:Hello,

I am interested for your product 7" Android 6.0 Navigation Unit for Audi A3 (2013-2018). Also it is important for me to have all the necessary parts for Android auto. If it is possible, I would like to have the car reverse parking camera installed.

My Audi a3 8v comes with the standard MMI radio (5.8 inches) without navigation system installed. I do not have AMI (Audi Music Interface / so no usb slot at the car) but I do have Aux input. My vehicle's chassis VIN number is WAUZZZ8V9F1025643 and it is the Sport sedan version of A3.

I do have the Factory Bluetooth installation, so I have voice commands regarding phone, and radio.

First could you be so kind to inform me if you have any partners in Greece? If not, do you ship your products to Greece? And what is the cost?

Also, while there are videos on how to install (competitive products) I didn’t find adequate information on how to install your products on my A3. Do you send detailed info on how to install the products?

Any additional information regarding installation and/or software support / upgrade will be most appreciated.

 

 

Best regards

 

Konstantinos

 
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ στο Χαλάνδρι να δεις τι θα σου πει;

Είμαι περίεργος να μάθω τιμή :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλ στο Χαλάνδρι να δεις τι θα σου πει;

Είμαι περίεργος να μάθω τιμή :)

Οκ θα δοκιμάσω. Απλως αν είμουν σε θέση να του πω και για grp buy θα ήταν πιο εύκολα τα πράματα. Ασε που από το τηλέφωνο σου λένε διάφορα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

780 με τοποθέτηση μου είπε. Έχει ενα κομάτι, και όσο για το CarPlay / Android Auto είναι +100 Euro. Αν ήταν να κατέβω όπως κάθε καλοκαίρι θα το έβαζα.

 

https://www.ixokinisi.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=588:audi-a3&Itemid=17

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.